Jozef Kovalík
2
7 5 6
sk Pátek 07.04.2017, 16:12Challenger Sophia Antipolis (antuka) • Čtvrtfinále

Jozef Kovalík mohol zápas ukončiť už v druhom sete, ale tam premrhal náskok 4:0 i 5:1 a napokon sa muselo rozhodovať až v treťom dejstve. To však slovenský tenista zvládol a teší sa z postupu do semifinále. (18:44:20)
    Záverečné štatistiky

Koniec zápasu

1:6
    Teraz už ale Guillermo Garcia-Lopez loptičku opäť odpálil ďaleko od hracej plochy a zápas sa končí Kovalíkovým víťazstvom.

15-40
    Prvý mečbal Guillermo Garcia-Lopez odvrátil prudkým forhendovým zakončením do ľavej strany.

0-40
    Garcia-Lopez to chcel skúsiť forhendom, ale ten letel veľmi vysoko a úplne mimo hracej plochy. Kovalík získava tri mečbaly.

0-30
    Španielsky tenista sa opäť veľmi tvrdo oprel do loptičky a odpálil ju až za základnú čiaru na súperovej polovici.

0-15
    Garcia-Lopez bol pri sieti a Kovalík ho efektne obstrelil. Slovák sa ujíma dôležitého vedenia.

1:5
    Guillermo Garcia-Lopez nedokázal loptičku správe odpáliť ani na ďalší pokus a šiesty gem tretieho setu sa končí. Španiel teraz bude podávať na udržanie sa v zápase.

15-40
    Situácia sa zopakovala a sú z toho dva gembaly pre Kovalíka.

15-30
    Garcia-Lopez od záklandej čiary napálil iba sieť. Fiftín si pripisuje podávajúci Slovák.

15-15
    Kovalík predviedol svoje siedme eso v zápase.

15-0
    Kovalík chcel obstreliť súpera stojaceho pri sieti, ale jeho vysoká lopta napokon dopadla iba do autu.

1:4
    Kovalík využil hneď druhý brejkbal tohto gemu, pretože Garcia-Lopez zakončil do autu. Slovenský tenista vedie v rozhodujúcom dejstve už 4:1.

15-40
    Kovalík zakončil po ľavej postrannej čiare veľmi presne. Garcia-Lopez sa iba prizeral.

15-30
    Garcia-Lopez si pripísal svoju štvrtp dvojchybu v zápase.

15-15
    Kovalík sa oprel do forhendu a poslal ho do miest, kde jeho súper nebol. Skóre sa vyrovnáva.

15-0
    Garcia-Lopez začal tvrdým servisom, ktorý jeho oponent odvrátil iba do autu. Je z toho bodík pre Španiela.

1:3
    Garcia-Lopez zahral do autu, štvrtý gem tretieho setu sa končí výhrou podávajúceho Kovalíka.