Skalica – Bratislava 2:3 (kon.)
HbK HOKEJMARKET Skalica
2:3 (0:1, 1:1, 1:1) Stav série: 1:2
LG AZ Hokej Bratislava
sk Sobota 08.04.2017, 13:00 • THE PALETY ARÉNA • Play-off Extraligy (SK) • Čtvrtfinále

Vítame vás pri online prenose. Stretnutie sa začne o 13:00.

Dobrý deň. Srdečne Vás pozývam k sledovaniu tohto duelu medzi Skalicou a Bratislavou. Dnes sa nám začína ďalšie kolo play off v hokejbale. Siedma Skalica privíta na svojom ihrisku druhú Bratislavu, no dnes už nejde o tabuľkové postavenie, ale o tvrdý boj o postup do ďalších kôl. Séria sa nám začala v Bratislave minulý víkend. Skalica úvodný duel dokázala vyhrať 4:2, no deň na to prehrala 4:3, a tak je stav po dvoch zápasoch vyrovnaný 1:1.

V dnešnom zápase očakávame mimoriadne vyrovnaný duel, ktorý dúfame, že bude bohatý na zaujímavé momenty. Priebeh a konečný výsledok dnešného stretnutia sa dozviete od 13:00!

Úvodné zostavy:

HBK Hokejmarket Skalica: Komenda (Petrovič) –Zelenka (C), Salajka, Sobol, Daniel, Mikéska, Smetana, Miklík – Rampáček, Patinka, Martinusík, Lantoš, Janáč, Válek, Škadra, Vadík, Holaza, Romančík, Smetana R.

LG AB Hokej Bratislava: Mendl (Moško) – Bundil, Minárik, Virág, Mikulčík, Kostka, Čapka, Ondriska, Synek, Škultéty, Fumač, Ondrušek, Kanich, Takáč, Vavro,Šulc, Šalka, Thron, Bluk, Drozdík, Slovák, Kohút, Vančo

Rozhodca: Pavela – Šimbera.

Všetko je pripravené na začiatok. Stretnutie sa o malý moment začne.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:32
    Skalica vyhrala úvodné vhadzovanie dnešného stretnutia. Prvá akcia domácich ale Moška nijako vážne neohrozila.

01:19
    A máme tu prvé vylúčenie v dnešnom zápase. Dostáva ho Synek, ktorý sa previnil obranným zákrokom. Skalica má prvú početnú výhodu.

02:40
    Domáci točia kolotoč, ale LG sa pozorne bráni a skaličanou vytláča z obranného pásma.

03:26
    Hostia v plnom počte.

03:36
    LG AB Hokej Bratislava dáva gól! A máme tu prvý gól stretnutia. ADAM FUMAČ skúsil strelu príklepom, ktorú si Komenda vrazil pravým betónom do brány. Asistencie Ondrušek, Minárik.

04:27
    Skaličania sa usadili v útočnom pásme svojho súpera, no zatiaľ sa im nedarí dostať sa na dostrel brány hostí.

05:59
    Domáci idú do štyroch. Michal Salajka dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

06:03
    Skalica s prehľadom vyhadzuje cez všetky čiary. Bratislava musí začať svoju útočnú akciu od Moška.

07:29
    Chyba na strane LG. Zbytočne strácajú početnú výhodu, kvôli špatnému striedaniu. Bolo ich totiž na hracej ploche šesť.

08:03
    Domáci v plnom počte. Holaza preveril prudkou strelou Moška, ktorý ho našťastie pre LG zachytil do svojej lapačky.

09:25
    Martinusík poslal jemnú strely z pomerne ťažkého uhľa, no Moško si loptičku dokázal ustrážiť. Pri loptičke opäť hostia.

10:06
    Skaličania sú stále aktívni, ale hostia sa veľmi obetavo bránia. Jeden z obrancov sa dokonca dobrovoľne hodil do prudkej strely Mikésku, ktorú zblokoval vlastným telom.

11:41
    Skalica roztočila poriadny kolotoč, no nikto zo strielajúcich hráčov nedokázal gólovo zakončiť. Moško chytá loptičku do náručia.

12:05
    LG opäť usadená pred Komendom a roztáča kolotoč, Mikulčík hľadal Takáča, ktorému ale loptička skĺzola z čepele hokejky.

13:16
    V útoku to po dlhej dobe skúsili aj domáci. Patinka loptičku dostal za čiaru, ale vzápätí o ňu prišiel a už ju späť nevybojoval.

13:50
    Rado Zelenka dostal tvrdý hit od Bundila, ktorý zaň vidí dve minúty. Skalica dostáva v závere prvej tretiny šancu na vyrovnanie.

14:45
    Hostia začali vlastné oslabenie bravúrne a súpera ešte do vážneho zakončenia nepustili, no Skalica i naďalej usadená v útočnom pásme.

15:00
    Prvá tretina sa skončila.

Skončila sa nám prvá tretina, ktorá nám priniesla jeden jediný gól. Zápas má skvelé tempo, čiže nás isto čaká ešte poriadny boj. Druhá tretina sa začne o pár minút.

15:01
    Začala sa druhá tretina.

15:55
    Skaličania nedokázali využiť druhú početnú výhodu v zápase, Trest za príliš veľa hráčov vypršal a hostia tak hrajú v plnom počte.

16:06
    Holaza sa teraz ocitol v dobrej streleckej príležitosti, no ani on sa zoči-voči hosťujúcemu brankárovi Moškovi nedokázal presadiť.

17:40
    Čapkova nebezpečná strela, ktorú Komenda vyrazil pred seba. Ihneď sa do dorážky oprel Synek, no ani ten nedokázal poslať puk za Komendov chrbát.

18:15
    Domácim sa nedarí vyhodiť loptičku z ich vlastného obraného pásma, a tak má Komenda o zábavu postarané.

19:18
    Rampáček sa teraz snažil presadiť medzi obrancami hostí, no svoju akciu teraz prekombinoval a nedostal sa do zakončenia.

20:25
    Skalica dostáva ďalšiu príležitosť. Tentoraz sa podrazením previnil Mikulčík, ktorý vidí za svoj faul dve minúty.

21:18
    Skalica dáva gól! Tak predsa sa to domácim podarilo. Krásnou strelou si Moška zoči – voči vychutnal VLADIMÍR LANTOŠ.

21:52
    LG AB Hokej Bratislava dáva gól! Tak dlho sme nerozhodný stav nevideli. Po buly prudkou strelou posiela späť do vedenia LG RASTISLAV VIRÁG. Asistencie Vavro.

22:35
    Domáci usadený v útočnom pásme a snažia sa niečo vymyslieť, no chýba tam strelec, ktorý by vytvoril závar pred Moškom.

23:43
    Bundil mieri opäť na trestnú lavicu, a tak Skalica dostáva štvrtú početnú výhodu v dnešnom stretnutí.

24:01
    A ďalší hráč mieri na trestnú, Fumač inkasuje dve minúty za nedovolené bránenie.

24:08
    Tak trestná lavica sa nám hojne plní. Do počtu prichádza aj domáci hráč menom Škadra, ktorý dostáva dve minúty za hru vysokou hokejkou.

25:58
    Zápas naberá poriadne grády. Válek bol natlačený do Moška a splynuli vášne. Dnes sme svedkami kvalitného stretnutia.

26:30
    Skalica sa výborne bráni. Zelenka vytlačil celú útočnú päticu hostí až za ich bránu. Do zakončenia sa rútil Ondrušek, no neúspešne.

27:05
    Skaličania dokázali vyhrať buly a chceli sa presunúť do útoku. To im však veľmi nevyšlo a loptičku na opačnej strane v podstate iba odovzdali.

28:41
    Moško ale v závere druhého dejstva podržal svoj celok a ukryl loptičku v lapačke pred dobiedzajúcim Rampáčekom.

29:16
    Peter Kostka oslabuje svoje mužstvo, dostáva dve minúty za hákovanie.

29:30
    Sily na hracej ploche sa vyrovnávajú. Zelenka inkasuje dve minúty za podrazenie.

30:00
    Druhá tretina sa skončila.

Máme za sebou zaujímavú druhú tretinu, ktorá nám priniesla 2 strelecké zásahy, no suma sumárov, LG si opäť vezie do poslednej tretiny náskok o jeden gól.

30:01
    Začala sa tretia tretina.

31:22
    Kostka nabil Ondriskovi, ktorý z prvej vystrelil príklepom, Komenda ale túto strelenú loptičku veľmi dobre videl, a tak vyráža do bezpečia.

32:47
    Skalickí hokejbalisti sa presťahovali do útoku, no tam sa im nedarí. Hostia ich veľmi dobre zatláčajú k mantinelom a strelecký pokus neprichádza.

33:36
    Zelenka oslabuje svoj tím v nevhodný moment. Dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

34:56
    Rampáček to skúsil spoza kruhov, no jeho strela švihom bola zblokovaná mimo Moškovej brány.

35:33
    Martinusík dostáva dve minúty za sekanie. Nasleduje krátka početná výhoda pre hostí v pomere 5 na 3.

36:45
    Skalica sa teraz vďaka dvojici Patinka– Martinusík dostala do rýchleho protiútoku, no domáci hráči teraz prekombinovali svoju akciu a stratili loptičku.

37:13
    Hostia z LG získali loptičku na buly, no po nepresnej prihrávke sa sami vyhostili z útočného pásma a čas početnej výhody o jedného muža sa im výrazne kráti.

37:57
    Skalica dáva gól! Domáci sa dostali do úniku, MARTINUSÍK dostal skvelú prihrávku od Sobola a prvý menovaný zrovnáva stav stretnutia na 2:2. Asistencie Sobol.

38:10
    Opäť nám plný stav nevydržal. Válek dostáva dve minúty za sekanie.

39:03
    Hostia sú opäť v útoku, ale presnú strelu nevidíme. Od modrej čiary to skúšal Bundil, no jeho pokus Komenda s prehľadom spracoval pravým betónom.

40:27
    Skaličaniateraz získali loptičku na vlastnej modrej čiare, loptička opustil hraciu plochu a nasledovať tak bude vhadzovanie v strednom pásme.

41:01
    Bundil putuje tretí raz na trestnú lavicu. Za vysokú hokejku inkasuje dve minúty.

42:19
    Mikulčík uderil od modrej, jeho strelu ale Komenda dokázal pokryť. Nasleduje vhadzovanie po jeho pravici.

43:05
    Skalickí hokejbalisti sa pokúsili rýchlo rozohrať z hĺbky vlastnej obrannej tretiny, no loptička našla len súperove hokejky.

44:27
    LG AB Hokej Bratislava dáva gól! Tak toto je nepríjemná situácia pre domácich, ktorý prepadli v obrane a TAKÁČ pohotovo posiela loptičku za Komendou chrbát. Asistencie Kanich.

Máme tu koniec. LG AB Hokej Bratislava sa po dnešnom vyhratom zápase ujíma vedenia v sérii 2:1. Dnes sme boli svedkami kvalitného stretnutia, hra sa prelievala z jednej strany na druhú. Nechýbali ani emócie a krásne gólové momenty. Zajtra je na programe ďalší zápas, ktorý veľa napovie. Podarí sa Skaličanom natiahnuť sériu alebo to LG na Záhorí ukončí? (14:53:01)

Michal Štetina

Branky a nahrávky: 22. Lantoš, 38. Martinusík (Sobol) – 4. Fumač (Ondrušek, Minárik), 22. Virág (Vavro), 45. Takáč (Kanich)

HbK HOKEJMARKET Skalica: Komenda (Petrovič) –Zelenka (C), Salajka, Sobol, Daniel, Mikéska, Smetana, Miklík – Rampáček, Patinka, Martinusík, Lantoš, Janáč, Válek, Škadra, Vadík, Holaza, Romančík, Smetana R.
    LG AZ Hokej Bratislava: Moško (Mendl) – Bundil, Minárik, Virág, Mikulčík, Kostka, Čapka, Ondriska, Synek, Škultéty, Fumač, Ondrušek, Kanich, Takáč, Vavro,Šulc, Šalka, Thron, Bluk, Drozdík, Slovák, Kohút, Vančo

Rozhodčí: Pavela – Šimbera