Boston – Washington 1:3 (kon.) | Los Angeles – Chicago 3:2 (po pr.) | New Jersey – NY Islanders 2:4 (kon.)
Detroit – Montreal 2:3 (po pr.) | Carolina – St. Louis 4:5 (1:2 po s.n.) | Florida – Buffalo 3:0 (kon.)
Toronto – Pittsburgh 5:3 (kon.) | Winnipeg – Nashville 2:1 (kon.) | Dallas – Colorado 4:3 (1:0 po s.n.)
Arizona – Minnesota 1:3 (kon.) | Vancouver – Edmonton 2:3 (kon.) | San Jose – Calgary 3:1 (kon.)
Detroit – New Jersey 4:1 (kon.) | NY Islanders – Ottawa 4:2 (kon.) | Tampa – Buffalo 4:2 (kon.)
Vancouver Canucks
2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Edmonton Oilers
Neděle 09.04.2017, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

47:10
    Vancouver má šanci vyrovnat. Na trestnou lavici totiž odjel na dvě minuty za krosček útočník Oilers Milan Lucic.

39:29
    Před koncem prostřední části další vyloučení, teď ale na druhé straně. Do boxu míří Boucher, který je vyloučen na čtyři minuty za hru vysokou holí. To je samozřejmě hodně času pro hosty na využití početní výhody.

35:06
    Vancouver si zahraje další početní výhodu. Na trestnou lavici je rozhodčím odeslán hostující Pakarinen, který se provinil nedovoleným bráněním. Canucks tak mají dobrou šanci ještě před přestávkou vyrovnat.

25:04
    Darnell Nurse navíc dostává ještě dvě minuty za hrubost, takže Vancouver Canucks si zahrají první přesilovku zápasu.

25:04
    Máme tu šarvátku. Mladý útočník Canucks Bo Horvat vyzval na souboj hostujícího beka Darnella Nurse. Bitka končí docela vyrovnaně, oba borci teď dostanou pětiminutové tresty a pojedou si odpočinout na trestnou lavici.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 37. Boeser (H. Sedin, D. Sedin), 60. Edler (Boucher, H. Sedin) – 22. Eberle (Nugent-Hopkins, Russell), 44. Letestu (McDavid, Klefbom), 50. Pakarinen (Lucic, Benning)

Vancouver Canucks: R. Miller (Bachman) – Edler, Stecher, Sbisa, Ch. Tanev, B. Hutton, Trjamkin – D. Sedin, H. Sedin, Goldobin – Boucher, Horvat, Boeser – Chaput, B. Sutter, Jayson Megna – Molino, Shore, Virtanen.
    Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – Klefbom, A. Larsson, Sekera, Russell, Nurse, Benning – Maroon, McDavid, Draisaitl – Lucic, Nugent-Hopkins, Eberle – B. Pouliot, Desharnais, Kassian – Caggiula, Letestu, Pakarinen.

Rozhodčí: Dwyer, Morton – Mills, Gibbons

Diváci: 18 865