1:2 (0:0)
AZ Alkmaar
Pátek 14.04.2017, 20:00 • Polman Stadion • Nizozemská Eredivisie • 31. kolo

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na viděnou. (21:56:07)

V druhém poločase jsme se konečně dočkali branek a to dokonce tří. Na konci utkání se ale radovali pouze hostující hráči, protože si odváží tři body za výhru 1:2. Za domácí se trefil v poslední minutě Kuwas a za hosty se prosadili Weghorst s Jahanbakhshem. Aikmaar zůstává na šestém místě. Na pátý Vitesse ztrácí dva body ovšem mají k dobru dnešní utkání. Heracles zůstane po 31.kole na slušném devátém místě.

90+3
    90+3. Brandley KUWAS - 1:2

90+3
    Heracles právě vstřelil branku! BRANDLEY KUWAS se postavil k volnému přímému kopu, který trefil naprosto dokonale, protože trefil levý horní roh. Krul se natahoval marně. Zároveň tímto okamžikem končí dnešní utkání.

90+2
    Ještě jeden rohový kop pro domácí celek. Ten byl naprosto tristně zahrán a hosté ještě spěchají do útoku.

90+1
    Rozhodčí Kuijpers se rozhodl, že nastaví dvě minuty nad rámec základní hrací doby.

90
    Ten končí malým fiaskem, neboť ho odehráli na krátko a poté přihrál Rienstra do ofsajdu na dos Santose.

89
    Rienstra se pokusil nadvakrát o střelu, jenže ani jednou nedošla k bráně Castra. Rohový kop pro AZ Aikmaar.

88
    Heracles se ještě snaží vstřelit alespoň čestný gól, jenže hosté jsou dnes takticky perfektně připraveni a nadále kontrolují utkání.

87
    Nepřesná kombinace domácích končí až u brankáře Krula, který nikam nepospíchá.

86
    Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Alireza Jahanbakhsh, přichází Iliass Bel Hassani.

84
    AZ vstřelilo druhou branku v utkání a vypadá to, že si odvezou velice důležité tři body do tabulky.
    83. Alireza JAHANBAKHSH - 0:2

83
    Aikmaar právě vstřelil branku! ALIREZA JAHANBAKHSH vyvezl míč krásně do pokutového území, kde udělal krásnou kličku a poté ihned umsítil míč k levé tyči. Ani výborný Castro neměl nárok.

82
    Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Joris van Overeem, přichází Ben Rienstra.

81
    Do zajímavé akce se hnali hostující hráči, jenže hrozící nebezpečí odvrátil na poslední chvíli te Wierik.

80
    Kuwas obdržel u postranní čáry míč, který vyvezl na osu hřiště, kde se pokusil o překvapivou střelu. Rána byla ovšem předčasná a domácí lacině ztrácí míč.

79
    Žlutou kartu dostává Derrick Luckassen (AZ Alkmaar).

78
    Wuytens si na polovině hřiště pomohl zatáhnutím Pelupessy za dres.

77
    Hra ztratila v druhé části druhého poločasu rytmus, protože se pořád diskutuje s hlavním rozhodčím.

76
    Gosens skluzem zamezil další hostující akci. V druhém poločase nehraje skoro vůbec Jahanbakhsh, který byl v prvním poločase jedním z nejlepších hráčů na hřišti.

75
    Útočným faulem se provinil Armenteros, který se rozběhl na Johanssona, kterého dokonce i shodil na zem.

74
    Domácí se opět dožadují penalty, ale opět nechává hlavní sudí hru plynout dál.

73
    Utkání se nám začíná přiostřovat. Rozhodčí Kuijpers si v posledních minutách užívá hodně práce.

72
    Žlutou kartu dostává Tim Breukers (Heracles Almelo).
    Žlutou kartu dostává Ridgeciano Haps (AZ Alkmaar).

71
    Dnešní utkání sleduje 11198 diváků.

70
    Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Jonas Svensson, přichází Mattias Johansson.

69
    Hostující trenér si také přichystal své první střídání v utkání.

68
    Žlutou kartu dostává Kristoffer Peterson (Heracles Almelo).

67
    Celou akci zakončil Peterson střelou z hranice vápna. Na tribunách to jen zahučelo.

66
    Heracles ovšem rychle vybojoval míč a podniká další útočný výpad.

65
    Nepřesná přihrávka Darri končí u brankáře Krula, který si zkušeně vyběhl.

64
    Heracles začíná přebírat aktivitu utkání, není se čemu divit, stále prohrávají nejtěsnějším možným rozdílem, tedy 0:1.

63
    Střídání v týmu Heracles Almelo: ze hřiště odchází Reuven Niemeijer, přichází Brahim Darri.

62
    Domácí trenér vyšla za pár okamžiků svého prvního žolíka v utkání.

61
    Na hřišti vznikla potyčka, protože domácí hráči se dožadují penalty, když Haps shodil Kuwase na pravém křídle pokutového území.

60
    K přímému kopu se postavil kapitán Vlaar, který napálil míč pouze do zdi.

59
    Žlutou kartu dostává Thomas Bruns (Heracles Almelo).

58
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil Vlaar.

57
    Aktivní Bruns s Breukersem vybojovali rohový kop pro své barvy.

56
    Žlutou kartu dostává Joris van Overeem (AZ Alkmaar).

55
    Obrovská šance Wuytense, který stál tváří tvář Castrovi, jenže ten předvedl další důležitý zákrok a nadále drží akcie domácího celku nad vodou.
    53. Wout WEGHORST - 0:0

53
    Aikmaar právě vstřelil branku! Dos Santos vyslal do vápna centr na WOUTA WEGHORSTA. Ten nezakončil, protože Hoogma vyrazil míč těsně před ním. Poté se k němu opět dostal a tento hostující útočník střílí první branku v utkání.

52
    Nepřesná střela Niemeijera končí mimo tři tyče. Krul bude odkopávat od brány.

51
    Míč byl až příliš prudký a vysoký. Míč nikdo netečoval a tak proletěl až do zázemí na druhou stranu.

50
    Po zblokované střele Brunse budou domácí zahrávat první rohový kop v druhém poločase.

49
    Kuwas si opět poradil s Hapsem a získal vhazování.
    48. Spektakulární Castro!

48
    Luckassen se pokusil o střelu zhruba z třiceti metrů. Castro předvedl další luxusní zákrok.

47
    Aikmaar i v druhém poločase pokračuje v aktivní hře. Uvidíme, jestli to přinese ovoce.

46
    Domácí Heracles odstartoval druhou půli. Oba celky zůstaly bez změny.

46

Sledovali jsme velice atraktivní první poločas, který ovšem nenabídl žádnou gólovou akci. Aikmaar si ovšem vytvořil řadu příležitostí, jenže ani jedna střela se neujala, protože domácí Castro chytá neuvěřitelně. Na konci poločasu zmáčkl Heracles svého soupeře. Největší šanci měl Kuwas, jenže jeho projektil jen těsně minul bránu Tima Krula.

Druhý poločas začne zhruba za patnáct minut.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45

45+1
    Rozhodčí Kuijpers se rozhodl, že nenastaví ani minutu nad rámec hrací doby, není divu.

45
    Rohový kop se bude opakovat.

44
    Haps zazmatkoval a daroval domácím rohový kop těsně o poločase.

43
    Heracles se opět zachránil tím, že odkopnul míč na polovinu hřiště, kde se pokusí míč opět získat.

42
    Nepřesná přihrávka Brunse nenašla nabíhajícího Petersona za obranu.
    41. Kuwasova pumelice z hranice vápna.

41
    Teď to potvrdil Kuwas, který levačkou napálil míč na bránu. Krul si oddychnul, protože tato pumelice končí jen těsně vedle pravé šibenice!

40
    Domácí fanoušci neustále podporují své svěřence, i když jsou v zápase jednoznačně horším týmem. Co ale není, může být.

39
    Kuwas zkoušel nasadit jesličky Hapsovi, jenže ten se nedal. Hosté uzmuli kuličku a spěchají do útoku.

38
    Útočný faul Weghorsta ukončuje celou útočnou akci hostů. Castro se ujme rozehrávky, která půjde nejspíš na Armenterose.

37
    Nakonec se k zakončení dostal Peterson, který krásnou individuální akcí zakončil střelou placírkou před vápnem. Střela jen těsně míjí Krulovu bránu.

36
    Roh byl tentokrát zahrán velice bídně. Peterson pádí do brejku společně s Armenterosem.

35
    Aikmaar nečekaně vybojoval rohový kop.

34
    Luckassen se zadarmo dostal po pravém křídle až k vápnu, kde se pokusil dostat míč na hlavu Weghorsta. Ten se k míči nedostal, neboť centr byl velice nepřesný, neboť skončil v rukavicích Castra.

33
    Wuytens dobrým obranným zákrokem zamezil nadějný brejk domácích.

32
    Opět aktivní hosté kombinují poblíž pokutového území Heraclesu.

31
    K míči se postavil středový záložník Pelupessy. Míč zkoušel zakroutil k do pravé šibenice, jenže k dokonalosti mu chybělo zhruba pět metrů.

30
    Domácí budou zahrávat zajímavý přímý kop.

29
    Aikmaar zmáčkl svého soupeře. Většina domácích hráčů byla naskládaná ve vápně, kde dobře pokryli prostor a nakonec lehce získali míč.

28
    Do vzduchu si tentokrát vyskočil brankář Castro, který měl tolik odvahy, že míč zůstal v jeho rukavicích.

27
    Opět rohový kop pro Aikmaar.

26
    Nepřesná přihrávka Niemeijera končí až u brankáře Krula, kterého si většina fanoušků zapamatovala při úspěšném Mistrovství světa v Brazílii, kde dovedl Nizozemsko k bronzovým medailím.

25
    Ten byl domácími opět dobře odbráněn. Heracles spěchá do rychlého brejku, dokud je mezera ve skvěle fungujícím mančaftu.

24
    Wuytens se zamotal s míčem v pokutovém území, i tak ale získal další zisk rohového kopu.

23
    Žlutou kartu dostává Alireza Jahanbakhsh (AZ Alkmaar).

22
    Armenteros nebyl dostatečně vysoký, aby se vyškrábl na vysoký balón od Niemeijera. Hosté z dalšího brejku získali další rohový kop do sbírky.

21
    Domácí kapitán Bruns si tělem pokryl míč a vykoledoval si odpískání faulu na jeho osobu.

20
    Domácí si na levém křídle moc neporozuměli a hosté opět spěchali do rychlého útoku. Ten byl ale zastaven dalším dobrým obranným zákrokem Breukerse.

19
    Breukers dobrým obranným zákrokem odzbrojil dos Santose. Míč má brankář Castro, který svým výhozem přihrává na volného Gosense.

18
    Ten už nic zajímavého nepřinesl, i když hosté zůstávají nadále u míče a svého soupeře válcují.
    17. Nadějná střela Jahanbakhshe.

17
    Samotný roh nepřinesl žádné nebezpečí, jenže v pokračování akce se dostal k zakončení Jahanbakhshe. Castro předvedl další kvalitní zákrok. Rohový kop pro Aikmaar.

16
    Rohový kop se bude opakovat, protože jako poslední se k míči dostal Hoogma.

15
    Druhý rohový kop hostů v utkání.

14
    Další pohledná akce hostů! Van Overeem si vyměnil míč s Jahanbakhshem. Poslední jmenovaný mu vrátil míč na hranici z vápna, kde vystřelil z první. Střela letí jen těsně vedle pravé šibenice.

13
    Polman Stadion žene své borce do útoku, jenže ti se nestačí vracet a tak hosté chodí do rychlých brejků. Opět se to potvrdilo akcí dos Santose, jenže ke štěstí domácích se nedostal ke střele.

12
    Z volného přímého kopu nevytěžili hosté z Aikmaaru nic. Heracles lacině získal míč.

11
    Gosens fauloval Jahanbakhshe vysokou nohou poblíž postranní čáry.

10
    Stále domácí drží míč poblíž své svatyně. Na konci celé akce se te Wierik odhodlal k nákopu na Armenterose, jenže přihrávka vzduchem byla nepřesná. Vlaar měl jednoduchou práci.

9
    Heracles uklidňuje celou situaci a vyčkává s míčem u svého pokutového území.

8
    Aikmaar se opět dostal k zakončení, tentokrát zkusil své štěstí dos Santos, jenže Castro je zatím výborný.

7
    Po rohovém kopu se k zakončení dostal Pelupessy, jenže jeho hlavička jen těsně míjí levou tyč Krulovy brány.

6
    Kuwas přechytračil Hapse a odcentroval do pokutového území. Míč letěl na Petersona, jenže před ním uklidil míč na rohový kop van Eijden.

5
    Heracles se poprvé dostal k většímu držení míče. Hosté ale vysoko napadají a tak se museli odhodlat pouze k nákopu na Armenterose.
    4. Šance Weghorsta.

4
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil domácí Hoogma. Poté se do brejku hnal Weghorst, jenže jeho tutovka neskočila brankou, protože hostující útočník vystřelil z hranice vápna jen těsně vedle.

3
    Aikmaar je nadále aktivnější. Z tohoto útoku vytěžil rohový kop.

2
    A hned velká šance hostů! Jahanbakhsh přihrál přesně do vápna na Weghorsta, ihned vypálil, jenže rána mířila jenom do míst, kde stál dobře připravený Castro.

1
    Výkop obstarali hráči Aikmaaru, kteří okamžitě podnikají první útočný atak.

1

Domácí oblékli bíločerné dresy, hosté červené.

Hráči už přicházejí na hřiště.

Heracles Almelo: B. Castro – Breukers, Armenteros, Bruns (C), Hoogma – Gosens, Kuwas, Niemeijer – te Wierik, Pelupessy, Peterson.
    Náhradníci: Fij, Brouwer, Sander – Navrátil, van de Berg, de Kler, R. Pröpper, Darri.

AZ Alkmaar: Krul – J. Svensson, van Eijden, Vlaar (C), Haps – Luckassen, van Overeem, S. Wuytens – Weghorst, Jahanbakhsh, dos Santos.
    Náhradníci: Rochet – Bel Hassani, Friday, Garcia, M. Johansson, Ouwejan, B. Rienstra, Til, M. Seuntjens.

Rozhodčí: Bjorn Kuijpers.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

09.08.14 Heracles-Alkmaar 0 : 3

Aikmaar se nachází na šestém místě nejvyšší nizozemské soutěže. Na svém kontě mají 43 bodů a kladné skóre 49:45. Na svého dnešního soupeře mají náskok pěti bodů, takže je ještě o co hrát. Z posledních pěti utkání dokázali vytěžit 5 bodů za výhru a dvě remízy. Nejlepší střelec týmu je s dvanácti góly Weghorst.

Heracles se momentálně nachází na devátém místě tabulky. Na svém kontě mají 37 bodů a záporné skóre 45:49. Na sedmé místo, které zaručuje play-off o Evropskou ligu mají ztrátu pěti bodů. Z posledních pěti utkání dokázali získat 9 bodů za tři výhry. Nejlepší střelec týmu je s šestnácti góly Armenteros.

Hezký den u sledování nizozemské Eredivisie! V dnešní předehrávce 31.kola se představí domácí Heracles, který přivítá Aikmaar. Utkáním vás provede Ondřej Klos.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Ondřej Klos

Branky: 90+3. Kuwas – 53. Weghorst, 83. Jahanbakhsh

Karty:   59. Bruns (HRC), 68. Peterson (HRC), 72. Breukers (HRC) – 23. Jahanbakhsh (ALK), 56. van Overeem (ALK), 72. Haps (ALK), 79. Luckassen (ALK)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 1:7. Střely mimo: 9:6. Rohy: 7:10. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 10:20.
    Heracles Almelo: B. Castro – Breukers, te Wierik, Hoogma, Gosens – Bruns (C), Pelupessy, Niemeijer (63. Darri) – Peterson, Armenteros, Kuwas.

AZ Alkmaar: Krul – J. Svensson (70. M. Johansson), van Eijden, Vlaar (C), Haps – Luckassen, van Overeem (82. B. Rienstra), S. Wuytens – Weghorst, Jahanbakhsh (86. Bel Hassani), dos Santos.

Rozhodčí: Bjorn Kuijpers

Diváci: 11198