Belenenses – Estoril 1:3 (kon.) | Boavista – FC Ferreira 0:0 (kon.) | Benfica – Marítimo 3:0 (kon.)
Setúbal – Sporting 0:3 (kon.)
Vitória FC Setúbal
0:3 (0:1)
Sporting Lisabon
Pátek 14.04.2017, 21:30 • Estádio do Bonfim, Setubal (kapacita: 18.694 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 29. kolo

Hostující celek potvrdil roli favorita a vyhrál tento zápas 3:0, v prvním poločase vstřelil jednu branku, ve druhém přidal dvě. Domácím se v tomto duelu vůbec nevedlo, vyloženou šanci si nevytvořili. (23:26:16)

90+3

90+3
    Poslední nastavená minuta.

90+2
    Rui Patrício od své branky odehraje míč daleko na útočnou polovinu.

90+1
    Nastavovat se budou tři minuty.

90
    Vypadá to, už se už nic nestane, hostující celek tento duel zcela po zásluze vyhraje.

89
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhém poločase, uvidíme, zda se bude prodlužovat.

88
    Hostující Thiago Santana se probojoval k nepříliš důrazné střele, míč raději domácí brankář kryje. Následovat bude odkop od branky.

87
    Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Ruiz, přichází Ricardo Esgaio.

85
    Ozývají se hostující fanoušci, kteří skandovaným potleskem slaví výhru svého celku, naopak domácí příznivci v tomto zápase mnoho důvodů k radosti neměli.

83
    Hostující Daniel Podence mohl ještě v akci pokračovat, rozhodl se pro střelu ze střední pozice, ale branku výrazněji ohrozit nedokázal.

82
    V poklidném tempu se zápas dohrává, mnoho šancí momentálně k vidění není.

80
    Střídání v týmu Vitória FC Setúbal: ze hřiště odchází Edinho, přichází Thiago Santana.

79
    Ruiz se probojoval do vyložené střelecké pozice, ale míč nedokázal z bezprostřední blízkosti poslat za brankovou čáru.

79
    Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Zeegelaar, přichází Daniel Podence.

78
    Mnoho zajímavých fotbalových akcí k vidění momentálně není, dostáváme se do finální fáze druhého poločasu.

76
    Hraje se na polovině hrací plochy, domácí se nemohou stabilněji probojovat na útočnou polovinu. Hostující defenziva hraje zodpovědně.

73
    Znovu volný kop pro svůj tým rozehrává William Carvalho. Hosté míří za výhrou v tomto zápase.

72
    Žlutou kartu dostává João Costa (Vitória FC Setúbal).

72
    William Carvalho rozehrává po faulu soupeře volný kop. Dvacet minut nás dělí od konce zápasu. Uvidíme, zda se bude nějaká ta minutka nastavovat.

70
    Lisabon hraje aktivněji, dostává se do zakončení, naopak domácí se nemohou stabilněji propracovat do střelecké pozice.

68
    Fábio Cardoso se probojoval do zajímavé střelecké pozice, jeho pokus do středu branky celkem snadno dokázal zneškodnit gólman Rui Patrício.

68
    Střídání v týmu Vitória FC Setúbal: ze hřiště odchází Nenê Bonilha, přichází Zé Manuel.

67
    Ruiz rozehrával rohový kop. Jeho centr do předbrankového prostoru dokázala celkem snadno odvrátit obrana soupeře.

64
    Mnoho zajímavých šancí k vidění není, hraje se na polovině hrací plochy, ani jeden celek se do zakončení nežene. Hosté vedou o tři góly a tento duel podle předpokladu pravděpodobně vyhrají.

62
    Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Gelson Martins, přichází Ruiz.
    Střídání v týmu Vitória FC Setúbal: ze hřiště odchází João Amaral, přichází Nuno Santos.
    61. DOST - 0:3

61
    Sporting Lisabon právě vstřelil branku!
    A je to už o tři branky. Prosazuje se po výborné Ruizově přihrávce do běhu zkušený BAS DOST. Asistence: Ruiz

60
    Půlhodina hry zbývá do konce zápasu, aktivnější jsou hostující fotbalisté, kteří vedou o dvě branky a míří za pohodovým vítězstvím.

57
    Ani jeden celek se nyní nemůže probojovat do vyložené šance. Hostující celek díky trpělivé hře přidal druhou branku, naopak domácím se útočné akce nedaří.
    55. William CARVALHO - 0:2

55
    Bruno César rozehrál rohový kop velmi dobře. Jeho centr před branku našel spoluhráče. WILLIAM CARVALHO našel míč a dopravil jej za brankovou čáru. Lisabon potvrzuje roli favorita a navyšuje své vedení. Asistence: Bruno César

55
    Po delší době vidíme zajímavou akci. Schelotto se probojoval do zakončení, jeho ránu vytáhl brankář tak tak na rohový kop.

52
    Ve druhém poločase aktivně hrající Dost se probojoval do šance. Dostal výborný pas, ale míč poslal výrazně nad branku.

51
    Žlutou kartu dostává Ruiz (Sporting Lisabon).

50
    Hostující celek pokračuje v aktivní hře, do další střelecké pozice se propracoval Adrien Silva, ale jeho rána mířila někam do osmnácté řady za brankou.

49
    Dost se probojoval do zajímavé střelecké pozice, jeho pokus byl na poslední chvíli zablokovaný. Dobře si počínal Frederico Venâncio.

48
    Domácí Bruno Varela rozehrával volný kop. Od své branky volil dlouhý nákop daleko za polovinu hrací plochy.

46
    Zápas, ve kterém jsme zatím viděli jednu branku, pokračuje druhým poločasem. Ani jeden tým nestřídal.

46

Více důvodů k radosti mají po prvním poločase aktivněji hrající hosté, kteří vedou o jednu branku a do kabin odcházejí spokojenější.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45+1
    Jedna minuta se bude nastavovat nad rámec prvních pětačtyřiceti.

45
    Hostující celek je aktivní, ale přišel o míč a rychlou akci Setúbalu musel řešit až obránce hlavičkou mimo hrací plochu. Rohový kop následoval, ale do šance se domácí nedostali.

44
    Probíhá předposlední minuta hry v prvním poločase, k vidění není mnoho vyložených šancí.

43
    Frederico Venâncio se probojoval do zakončení, ale jeho rána byla velmi dobře zablokovaná.

42
    Domácí celek má k dispozici rohový kop. Míč do hry od rohového praporku uvede Nuno Pinto.

41
    Brankář hostujícího Rui Patrício bude rozehrávat volný kop.

40
    Domácí rohový kop rozehraje zkušený Nuno Pinto.

38
    A znovu se po nepovedené akci Sportingu vrací hra na polovinu hrací plochy. Zde je velké množství hráčů.

37
    Dostáváme se do finální fáze prvního poločasu, hraje se na polovině hrací plochy. Optickou převahu mají hostující fotbalisté, kteří se také dokázali prosadit.

36
    Hraje se na polovině hrací plochy, míč pod kontrolou mají nyní hosté, kteří postupnou akcí zkouší přechytračit domácí defenzivu.

35
    Domácí fotbalisté se snaží probojovat se do střelecké pozice, ale přes dobře hrající obranu Lisabonu to není vůbec snadný úkol.

33
    João Amaral rozehrával od rohového praporku, na jeho centr si nedokázal nikdo z jeho spoluhráčů vyskočit, a tak si obrana dokázala celkem snadno poradit a odehrála míč do bezpečí.

32
    Domácí Nenê Bonilha se dostal do dobré střelecké pozice, jeho rána byla ztečovaná mimo. Následovat bude rohový kop.

31
    Od úvodního výkopu nechali sudí hře poněkud volnější průběh, což nyní přináší žluté karty. Fotbalisté se příliš "rozjeli".

31
    Žlutou kartu dostává Zeegelaar (Sporting Lisabon).

30
    Žlutou kartu dostává Schelotto (Sporting Lisabon).

29
    Do dobré střelecké pozice se probojoval hostující Ruiz, ale domácí brankář si se střelou do středu branky dokázal poradit.

28
    Žlutou kartu dostává Vasco Fernandes (Vitória FC Setúbal).

27
    Ani jeden tým se nemůže dostat stabilněji před branku soupeře. Obrany mnoho práce nemají.

26
    Mnoho zajímavých šancí k vidění není. Hraje se na polovině hrací plochy, ale střídavě rozehrávají domácí a hosté.

24
    Hraje se na polovině hrací plochy, na hře domácích je patrná snaha s výsledkem něco udělat. Ale marně se Viktória snaží probojovat do střelecké pozice.

22
    Žlutou kartu dostává Nuno Pinto (Sporting Lisabon).
    20. Gelson MARTINS - 0:1

20
    Domácí brankář nedokázal udržet míč po nepříliš povedeném centru ze strany před branku. Gólman míč nechal projít, následně se k němu dostal zcela volný GELSON MARTINS, který neměl se zakončením problém. Hosté vedou o jednu branku.

19
    Hostující Adrien Silva rozehrával volný kop. Následně se po centru před branku dostal do zakončení Ruben Semedo, který z bezprostřední blízkosti nedokázal zakončit přesněji.

17
    Setúbal je podporován z hlediště fanoušci, ti zatím mnoho radosti ze zápasů nemají. Vyloženou šanci jsme zatím neviděli.

16
    Domácí Frederico Venâncio rozehrává volný kop z poloviny. Ani jeden celek se nemůže stabilněji probojovat před branku soupeře.

15
    Trávník je hodně silně podmáčený, povrch rozhodně není ideální, míč odskakuje, což trápí hráče obou týmů. Na druhou stranu, všichni hráči mají naprosto totožné podmínky.

13
    Hostující tým se pokouší hrát aktivně, ale nedaří se mu probojovat se do střelecké pozice.

12
    Domácí fotbalisté se probojovali na útočnou polovinu, ale nedaří se jim něco vymyslet před brankou soupeře. Defenziva Lisabonu hraje zodpovědně.

11
    Ani jeden tým se nemůže dostat do zakončení, obránci hrají dobře a hráči jsou nuceni si často pomáhat nedovoleným způsobem. Volných kopů se kope opravdu mnoho.

9
    Sledujeme hodně tvrdý fotbal, k vidění je mnoho osobních soubojů.

8
    Hosté mají k dispozici volný kop ze střední vzdálenosti, míč do hry uvedl Bruno César.

8
    Nyní se hraje spíše na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nemůže dostat do střelecké pozice.

6
    Domácí celek pokračoval v aktivní hře, do zakončení se dokázal i přes osobní hru obránce probojovat João Costa, ale minul branku.

5
    João Amaral se těžko zvedá z hrací plochy po souboji se soupeřem. Za asistence lékařů opouští trávník.

4
    Sledujeme aktivní úvod zápasu od domácích hráčů, kteří mají více ze hry, územní převahu, ale přesněji se jim zakončit nedaří.

3
    Edinho se probojoval do zajímavé střelecké pozice, ale branku trefit nedokázal.

3
    Akce Setúbalu pokračovala dál, hostující obrana ji zastavila jen za cenu dalšího rohového kopu.

2
    Domácí hned v úvodu zápasu rozehrávají rohový kop, João Amaral posílal centr před branku.

1

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Vitória FC Setúbal: Bruno Varela – Frederico Venâncio, Fábio Cardoso, Nenê Bonilha, João Costa, Vasco Fernandes, Agu, Nuno Pinto, João Amaral, João Carvalho, Edinho
    Náhradníci: Trigueira – Pedro Pinto, Fábio Pacheco, Nuno Santos, Thiago Santana, Meyong, Zé Manuel

Sporting Lisabon: Rui Patrício – Schelotto, Bruno César, Coates, William Carvalho, Adrien Silva, Dost, Zeegellar, Ruben Semedo, Gelson Martins, Ruiz
    Náhradníci: Beto – Ruiz, Paulo Oliveira, Castaignos, Ricardo Esgaio, Daniel Podence.

Z posledních pěti vzájemných zápasů vyhrál Lisabon hned 4.

Vitória FC Setúbal z posledních pěti zápasů vyhrál jediný. Poradil si s Moreirense 2:0. Nestačil na Martimo 0:1 a Feirense 1:2. Remizoval s Portem 1:1 a Riem Ave 0:0.

Sporting Lisabon z posledních pěti zápasů hned čtyři vyhrál. Poradil si s Tondelou 4:1, Nacionalem 2:0, Aroucou 2:1 a Bavistem 4:0. Tým remizoval s Guimaraesem 1:1.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky portugalského fotbalu. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vitória FC Setúbal a Sporting Lisabon.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.