Perm – Ufa 1:1 (kon.) | CSKA Moskva – Rostov 0:0 (kon.) | Machačkala – Samara 1:3 (kon.)
Kazaň – FK Krasnodar 0:1 (kon.)
CSKA Moskva
0:0 (0:0)
FK Rostov
Sobota 15.04.2017, 13:30 • Arena CSKA. Moskva Kapacita: 30000 diváků. • Ruská Premier Liga • 23. kolo

To bude z mé strany pro tuto chvíli všechno, já se s vámi loučím a u dalšího přenosu zase někdy na počtenou! (15:27:12)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 11:2. Rohy: 2:0. Ofsajdy: 4:5. Fauly: 11:8.

Máme za sebou konec tohoto utkání. CSKA Moskva nedokázalo proměnit svůj tlak v tížený gól a po tomto kole jejich ztráta na vedoucí Petrohrad zřejmě naroste. Hostující celek přidal do své sbírky pátou remízu 0:0 v posledních pěti zápasech. FK Rostov se může po tomto kole propadnout patro níže, záleží jak bude hrát další moskevský celek Lokomotiv.

90+4

90+3
    Rostov se osvobozuje pouze odkopem na domácí polovinu. Po krátké chvilce se na jejich branku opět řítí domácí útok.

90+2
    Fjodor Čalov byl úplně sám na značce penalty, ale jeho následné zakončení se do hostující branky nevlezlo.

90+1
    Hostující brankář si v dnešním zápase připsal šest zákroků.

90+1
    Rozhodčí dnešního zápasu nastavil tři minuty nad rámec základní hrací doby.

90
    Fjodor Čalov se dostal ke střele, ale i tato střela byla zblokována. Rostov je blízko k zisku dalšího bodu za remízu.

89
    Hra je přerušena, na trávníku se ocitli dokonce dva hostující hráči. Rozhodčí volá zdravotnický tým hostů.

89
    Domácí brankář si v tomto zápase připsal dva zákroky.

88
    Pontus Wernbloom se dostal k zakončení, ale i tohle bylo poté zblokováno. Následně se ke střele dostal Natcho, ale tohoto hráče vychytal samotný Medveděv.

87
    Domácí tým vysouvá své napadání až k hostujícímu vápnu, hosté si zatím s tímto napadáním vědí rady.

86
    Mário Fernandes vyhrál hlavičkový souboj a těsně zakončil vedle pravé tyčky hostující branky. Adresátem tohoto přesného centru byl opět Alexandr Golovin.

85
    Alexandr Golovin výborně centroval na zadní tyč, kde byl volný Pontus Wernbloom, ale ten nedokázal umístit míč mezi tři tyče.

84
    Žlutou kartu dostává Alexandru Gaţcan (FK Rostov).

84
    Rostov je i nadále u kulatého nesmyslu, nikde se ovšem netlačí. Je zřejmě, že nechce zbytečně inkasovat.

83
    Fjodor Kudrjašov si skvěle pohlídal dotírajícího soupeře, následně přihrál Navasovi, který míč vrátil na útočnou polovinu.

82
    Alexandr Golovin se dopustil v hostujícím pokutovém území útočného faulu. Rozhodčí ukazuje proti domácí brance.

81
    Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Alexej Ionov, přichází Fjodor Čalov.

80
    Dnešní zápas se nám pomalu, ale jistě blíží ke svému konci. Ani jednomu týmu se v koncovce nedaří.

79
    Žlutou kartu dostává Timofej Kalačev (FK Rostov).

78
    Rostov se snaží zaútočit po levé straně hřiště, ale Pavel Mogilevec se proti domácí obraně neprosadil.

77
    Střídání v týmu FK Rostov: ze hřiště odchází Dmitrij Poloz, přichází Marko Děvič.

76
    Sergej Ignaševič se diví, že domácí tým nebude vhazovat. Opakované záběry ukazují, že posledním hráčem, který se dotknul míče byl právě Ignaševič.

75
    Hra se momentálně odehrává ve středu hřiště. Rostov se snaží dostat k míči, ale to se zatím nedaří.

74
    K odraženému míči se dostal Natcho, který zamířil vysoko nad hostující branku.

73
    Vitinho to udělal parádně, dostal se pokutového území, kde upadnul po kontaktu s hostujícím obráncem. Rozhodčí rozpažil, penalta se pískat nebude.

72
    Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Aaron Samuel Olanare, přichází Bibras Natcho.

71
    Domácí trenér chystá své druhé střídání. Uvidíme, pro koho dnešní zápas skončí a pro koho začne.

70
    Aaron Samuel Olanare se v tuto chvíli provinil proti fotbalovým pravidlům, rozhodčí mu rázně domlouvá.

68
    Pokud tento zápas skončí 0:0, bude to pro Rostov pátá bezbranková remíza v pěti zápasech.

67
    CSKA se stáhlo ke svému pokutovému území, kde bude bránit hostující útočné nájezdy na jejich branku.

66
    Střídání v týmu FK Rostov: ze hřiště odchází Sardar Azmoun, přichází Pavel Mogilevec.

66
    Vitinho si nabíhal za hostující obranu, ale míč následně nedostal. Alexej Ionov adresoval přihrávku hostujícímu brankáři.

65
    Domácí hru v posledních minutách zdobí nepřesné přihrávky, toho využívají hosté, kteří se tlačí na domácí polovinu.

64
    Alexandr Golovin se dostal v pokutovém území ke střele, ale gólem to nekončí. Christian Noboa se do této střely položil a následně ji zblokoval.

63
    Rostov vystrkuje růžky, domácí obrana musí být v posledních minutách na pozoru.

62
    Žlutou kartu dostává Mário Fernandes (CSKA Moskva).

62
    Alexandr Golovin se dostal k odraženému míči, ale jeho následná střela byla dost nepřesná.

61
    Vitinho se dostal na pravé straně k centru, jenže César Navas tento centr zblokoval na rohový kop.

60
    Máme za sebou úvodních patnáct minut ve druhém poločase. Domácí tým je velmi aktivní, ale úvodní branky zatím ještě nepřišla.

59
    Alexandru Gaţcan se toho nebál a z dálky vypálil jedovku na domácí branku. Domácí brankář byl ve střehu a míč chytnul.

58
    Tak tohle byla velmi nepřesná střela, kterou se prezentoval Timofej Kalačev. Igor Akinfejev bude odkopávat od vlastní branky.

57
    Sardar Azmoun se nedostal ke střele v domácím pokutovém území. Ovšem jeho průnik byl velmi zdařilý.

56
    Alexandr Golovin se ocitnul v ofsajdovém postavení. Asistent rozhodčí si toho všimnul a zvednul praporek nad hlavu.

55
    Rostov se poprvé ve druhém poločase dostal na dostřel domácí branky, ale jejich nepřesná kombinace končí tuto šanci.

54
    K exekuci přímého kopu se postavil Sergej Ignaševič, který svým centrem hledal hlavičku Olanareho. Tento šikovný forvard hlavičkoval mimo branku.

53
    Vitinho byl při svém útočném průniku nedovoleně zastaven, domácí tým má další příležitost k ohrožení hostující branky.

52
    Sergej Ignaševič se prezentoval výbornou křižnou přihrávkou na volného spoluhráče. To byl opravdu nádherný pas.

51
    Další centr od Golovina, která byl i tentokrát odvrácen pozornou obranou hostujícího celku.

50
    Aaron Samuel Olanare se ocitnul na hranici vápna, kde ztroskotal na svých zbytečných kličkách.

49
    Georgij Ščennikov zazmatkoval ve finální fázi domácí akce a poté se prezentoval nepřesnou přihrávku na střed hřiště.

48
    Alexandr Golovin si pomohl nedovoleným způsobem, rozhodčí zatím nevytahuje karty.

47
    Domácí tým se snaží začít tam, kde na konci první půle skončil. První akce konči mimo hostující branku, velmi nepovedená střela jednoho z domácích hráčů.

46
    Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Kirill Nababkin, přichází Georgij Ščennikov.

46

Máme za sebou první poločas tohoto utkání. Domácí tým byl hlavně v závěrečných patnácti minutách velice aktivní, ale gól nepřidal. Hosté naopak sází na rychlé brejky, ale ani ty nebyly v první půli účinné. Máme před sebou rozhodně zajímavý druhý poločas, na který vás srdečně zvu.

45
    Igor Akinfejev si pohlídal náběh hostujícího útočníka a míč chytil. S rozehrávkou ovšem nikde nespěchá.
    44.

44
    Mário Fernandes nepřekonal nadvakrát hostujícího brankáře. Stav utkání je i nadále stejný.

43
    Mário Fernandes nestihnul míč na hrací ploše, a proto se musí vrátit na své místo do obrany. Rostov má míč pod svou kontrolou.

41
    Aaron Samuel Olanare byl v další zajímavé šanci, dokonce si při zakončení přivodil menší zranění.
    40.

40
    Blíží se nám závěr prvního poločasu, domácí tým se po slabším začátku probudil a chce se dostat do vedení.

39
    Alexandr Golovin se neprosadil proti přesile hostů, Christian Noboa může vyvézt míč z vlastní poloviny.

38
    Christian Noboa se na hranici pokutového území dostal ke zakončení. Jeho projektil byl zblokován, Igor Akinfejev si může oddychnout.

37
    Aaron Samuel Olanare je v posledních minutách velmi aktivní. V této šanci hlavičkoval ze záklonu, proto míč zamířil mimo hostující branku.

36
    Rozhodčí píská další zbytečný faul hostů u vlastního vápna. Nikita Medveděv musí být v pozoru.
    35.

35
    Aaron Samuel Olanare se dostal k míči jako slepým k houslím a následně dostal míč do branky. První branka tohoto zápasu neplatí, rozhodčí odpískal ofsajdové postavení.

34
    Domácí tým bude zahrávat volný přímý kop z bezprostřední blízkosti pokutového území.

33
    Aaron Samuel Olanare se snažil hlavičkovat, ale jeho hlavička byla velmi nepřesná. Hostující brankář bude opět odkopávat od své branky.

32
    Domácí tým zvyšuje obrátky a tlačí se do zakončení. Hostující obrana zatím ovšem odolává.

31
    Aaron Samuel Olanare se ocitnul ve velké šanci, ale v tváří tvář hostujícímu brankáři neuspěl. Nikita Medveděv se vyznamenal skvělým zákrokem.

30
    Máme před sebou posledních patnáct minut tohoto zápasu. Zatím jsme se úvodní branky nedočkali, co nám nabídne závěr poločasu?

29
    Velmi chytrý nákop na rozběhnutého Vitinha je příliš dlouhý, míč opět končí v zámezí. Brankář Nikita Medveděv se protáhne odkopem od branky.

28
    Aaron Samuel Olanare se snažil zpracovat míč, ale následně ho poslal do zámezí. Rostov se nastěhuje na domácí polovinu.

27
    Rostov je i nadále u míče, domácí tým pouze velmi agresivně napadá na jejich polovině. Hosté se z této prekérní situace vykombinovali parádně.

26
    CSKA se osvobozuje pouze odkopem do zámezí. Rostov i nadále bude kombinovat na jejich polovině.
    25.

25
    Jejich útočná akce končí vzápětí, kdy Sardar Azmoun si nezpracoval velmi jednoduchý míč.

24
    Rostov si bere míč pod vlastní kontrolu a postupnou kombinací postupuje na dostřel domácí branky.

23
    Ani z této šance nic závažného nebylo. Ovšem hra je opět přerušena, na trávníku se tentokrát ocitnul na malou chvíli jeden z domácích.

22
    Denis Terentěv si pomohl faulem a rozhodčí ukazuje proti brance Rostova. Domácí hráči se stěhují do pokutového území.

21
    Hostující trenér uděluje velice nahlas pokyny svým svěřencům. Uvidíme, jak to všechno splní.

20
    První poločas se nám za pár minut přehoupne do své druhé půle. V té první jsme žádnou velkou šanci neviděli, oba týmy hrají velmi dobře v obranné fázi.

19
    Lékařský tým nebude potřeba, Sardar Azmoun se to bude snažit rozchodit. Domácí tým vrací míč hostům v duchu fair-play.

18
    Na trávníku se ocitnul Sardar Azmoun. Rozhodčí přerušuje hru a na trávník míří lékařský tým.

17
    Timofej Kalačev se dostal do problémů a musel poté odehrát míč do zámezí. CSKA bude opět u míče.

16
    Další nákop za hostující obranu nebyl vůbec pro jejich branku nebezpečný. Nikita Medveděv si došel v klidu pro míč.

15
    Domácí tým se i nadále snaží něco vymyslet, ale všechny tyto nápady hatí nepřesné přihrávky.

14
    Hosté budou zahrával zajímavou standardní situaci, jejiž rozehrávka se nepovedla. Domácí obrana si s tímto nebezpečím poradila.

13
    Zápas prozatím nenabízí moc fotbalové krásy, a tak se diváci baví po svém. Uvidíme, jak se vyvinou následující minuty.

11
    Domácí hráči se dožadují odpískání rohového kopu, ale rozhodčí dnešního zápasu ukazuje pouze na hostujícího brankáře.

10
    V těchto minutách můžeme vidět nepřesnosti na obou stranách, žádný tým si míče neužije moc dlouho.

9
    Hra se zatím odehrává okolo středové čáry, žádný tým se prozatím do výraznějšího útočení nežene.

8
    Alexandr Golovin nestihnul míč na hrací ploše, Rostov bude mít opět k dispozici autové vhazování na polovině hřiště.

7
    Rostov zatím pouze napadá, ovšem domácí si vědí rady s tímto napadáním a postupují směrem k jejich brance.
    6.

6
    První větší šance domácích končí zvednutým praporkem. Hráči CSKA se ocitli v ofsajdovém postavení.

5
    Aaron Samuel Olanare se neprosadil proti přesile a o míč následně i přišel. Rostov míří do dalšího nebezpečného útoku.

4
    César Navas prokázal, že je to velmi kvalitní obránce. Průnik Vitinha utnul hned v zárodku.

3
    První náznak domácího útoku končí nepřesnou přihrávkou, která končí v zámezí. Rostov bude vhazovat.

2
    Hosté začali velice aktivně, jejich první větší tlak končí střelou, kterou vyslal Timofej Kalačev. Tento projektil ovšem končí vysoko nad brankou.

1
    Úvodní výkop dnešního zápasu patřil hostům, kteří budou mít následně první útočnou akci.

1

CSKA Moskva: Akinfejev (C) – V. Berezuckij, Ignaševič, Vasin – Fernandes, Ionov, Wernbloom, Golovin, Nababkin – Vitinho, Olanare.
    Náhradníci: Pomazun – A. Berezuckij, Ščennikov, Čalov, Natcho, Gordjušenko, Žamaletdinov, Chosonov.

FK Rostov: Medveděv – Kalačev, Navas, Kudrjašov, Terentěv, M. Mevlja – Noboa, Gaţcan (C), Jerochin – Azmoun, Poloz.
    Náhradníci: Gošev, Komissarov – Děvič, Prepeliţă, Simić, Bajramjan, Mogilevec, Kirejev.

Rozhodčí: Levnikov Nikolajevič – Glot Aleksejevič, Kudryjacev Anatolevič.

Poslední vzájemné zápasy

FK Rostov – CSKA Moskva 2:0
    CSKA Moskva – FK Rostov 2:1
    FK Rostov – CSKA Moskva 1:1
    CSKA Moskva – FK Rostov 6:0

FK Rostov

Hosté průběžně zatím hrají střed tabulky, na poslední místo zajišťující evropské poháry ztrácí pouze 3 body, toto místo momentálně drží Krasnodar, který je čtvrtý. Tento tým má v poslední době trend remizovat 0:0. Z posledních pěti zápasů se tento výsledek zrodil hned čtyřikrát.

CSKA Moskva

Armádní klub je v této sezóně famózní. Tento klub už nepoznal chuť porážky v ruské lize od konce října 2016, kdy na venkovním hřišti prohrál v moskevském derby se Spartakem (1:3). CSKA je právě na průběžném druhém místě se ziskem 43 bodů, na první Spartak ztrácí 8 bodů.

Poslední zápasy CSKA Moskva

Krasnodar – CSKA Moskva 1:1
    CSKA Moskva – Samara 2:1
    CSKA Moskva – Arsenal Tula 2:0
    Terek – CSKA Moskva 0:1
    CSKA Moskva – Tomsk 4:0

Hezký den všem fanouškům ruského fotbalu. Ruská Premier Liga má na programu své 23. kolo. V tomto on-line přenosu se podíváme na zápas CSKA Moskva a FK Rostov. Zápasem vás provede Jan Mládek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.