Zubří – Lovosice 0:0 (*18:00) | Plzeň – Lovosice 29:23 (kon.) | Zubří – Dukla 28:29 (kon.)
HC ROBE Zubří
28:29 (15:11) Stav série: 0:1
HC Dukla Praha
Sobota 15.04.2017, 18:00Chance Extraliga mužů • Semifinále

Házenkáři Dukly nejsou v tomto ročníku extraligy pro Zubří oblíbený soupeř. Potvrdili to v sobotním úvodním semifinálovém duelu play-off, kdy Pražané i potřetí v sezoně získali skalp Robe, když před patnácti stovkami diváků okázali otočit nepříznivý průběh a získat úvodní utkání ve svůj prospěch.

„Zápas jsme měli jednoznačně ve vlastních rukou až do momentu, kdy se zranil Adam Reček, který byl do té doby našim stěžejním hráčem. Družstvo poté ztratilo jistotu v útočné činnosti, což se negativně odrazilo na všech hráčích,“ označil za klíčové trenér Zubří Andrej Titkov.

Začátek utkání byl hodně nervózní, obě družstva se nedokázala příliš prosazovat proti konsolidovaným obranám a gólů bylo jako šafránu.

Jenže postupem času se situace změnila – nejprve Zubří díky Rečkovi získalo poločasové vedení 15:11 a i v úvodu druhé půle se zdálo, že směřuje za první semifinálovou výhrou.

Jenže pak začal řádit v dresu Dukly Dido Mubenzem, který těžil ze souhry se Svitákem i dorosteneckým reprezentantem Patzelem. Hosté smazali pětibrankové manko, šli do dvoubrankového vedení 27:25 a náskok přes častá oslabení v závěru uhájili.

„V prvním poločase to bylo nahoru-dolů a Zubří nám odskočilo až na poločasový náskok čtyř branek. V druhém poločase rozhodly tři faktory. Naše střídání gólmanů, kdy měl Dan Rangl padesátiprocentní úspěšnost zákroků, i změna obranného systému na 0:6. A také výkon Dido Mubenzema, který dal za druhý poločas devět gólů,“ zhodnotil sobotní utkání trenér Dukly Praha Jan Josef.

Valaši rozhodně v sérii na tři vítězství zbraně neskládají, druhý zápas je na programu opět v Zubří v neděli 16. dubna od 18 hodin. (21:01:46)

Konec zápasu. (28:29)

60
    V tomto utkání se již nic nestane! Dukla Praha vítězí v prvním utkání semifinále play-off nejtěsnějším rozdílem jediné branky! (28:29)

60
    Trenér hostujícího celku si žádá v poslední minutě utkání oddechový čas. (28:29)
    59
    Matěj Šustáček se dokázal z devítky proháčkovat až na brankoviště a snižuje na nejtěsnější rozdíl jediné branky! (28:29)
    57
    Jakub Kastner zpozoroval mezeru v zuberské obraně a rychlým proskokem z šestky zařídil svému týmu další branku. (27:29)

56
    Martin Hrstka měl nyní ve svých rukou srovnání, ale hostující brankář dokázal zneutralizovat střelu z nařízené sedmičky! (27:28)

55
    Milan Kotrč obdržel dvouminutový trest a Dukla si tak zahraje ve čtyřech hráčích na palubovce. (27:28)

55
    Štěpán Jeníček v dramatických momentech po udělění dvouminutového trestu opouští palubovku. (27:28)
    54
    Za zmaření jasné brankové příležitosti měli domácí k dispozici sedmimetrový hod, který byl bezpečně proměnen z rukou Martina Hrstky. (27:28)
    53
    Dukla si bere zpět dvoubrankové vedení! Mubenzem vystoupal hodně vysoko nad obranný blok zuberských hráčů a prosadil se dynamickou ránou po ruce. (26:28)
    51
    Zuberský pivotman Šlachta vyhrál přetahovanou s obranou hostů a nakonec se trefil mezi tři tyče. (26:27)
    51
    Za bránění v brankovišti byl ve prospěch hostů nařízen sedmimetrový hod, který proměnil Kastner. (25:27)
    50
    Házenkáři pražské Dukly otáčí vývoj v utkání na svou stranu! Hosté poslali do trháku Jakuba Svitáka, který po náskoku z šestky využil svou nabízenou šanci tak, jak nejlépe mohl, tedy vstřeleným gólem. (25:26)
    50
    A je srovnáno! Hosté se dostali do rychlého přečíslení, které ve finále zakončil brankou Mubenzem. (25:25)
    49
    Mubenzem se nyní v útoku hostů prosadil bezkonkurenční ránou ze země. (25:24)
    49
    Zuberský šutér Adam Reček vytáhl ze svého repertoáru nádhernou střelu, která prosvištěla hostujícímu brankáři kolem nohy. (25:23)
    48
    Další přesnou trefu do černého si připíše Mubenzem, který se po výskoku ze spojky prezentoval atraktivní ránou. (24:23)
    47
    Zuberská obrana nedokázala na křídle uhlídat dnes střelecky potentního Jeníčka, který svůj náskok nad brankovištěm završil přesnou střelou. (24:22)