Ukrajina – Maďarsko 3:5 (kon.) | J. Korea – Polsko 4:2 (kon.) | Rakousko – Kazachstán 2:3 (kon.)
Ukrajina
3:5 (1:1, 2:1, 0:3)
Maďarsko
Sobota 22.04.2017, 12:30 • Palace of Sports, Kyjev • Mistrovství světa - I. A Divize • 1. kolo

59:00
    Jenže tohle si Ukrajina za rámeček nedá. Před Rajnou se jejich hráči nechali strhnout emocemi a dvě minuty za hrubost obdržel Nimenko.

43:39
    Do šance se tlačil Ljalka, který byl při snaze o kličku faulován Nagym, který odchází na dvě minuty za podražení soupeře.

40:53
    Vyloučení v týmu Ukrajina (Roman Blagoj – 2 min., nedovolené bránění).

36:03
    Hruba chyba maďarské střídačky! Na ledě se během přesilovky v jednu chvíli objevilo hned sedm hráčů v bílém, čehož si rozhodčí všimli a trestají tento prohřešek dvouminutovým trestem. Maďarský kouč sice poukazuje na to, že dva z jeho hráčů byli nalepeni u mantinelu a snažili se odejít z ledu, ale není mu to nic platné.

33:59
    Šance pro hosty při přesilové hře, kterou si zahrají po faulu Alexjuka, jenž se provinil sekáním.

30:37
    Za zdržování hry po chycení kotouč do rukavice v útočném pásmu, je vyloučen Bence Stipsicz.

26:01
    Bálint Magosi ve středním pásmu zachyboval, přidržel si svého soupeře a za faul putuje na dvě minuty na trestnou lavici.

22:37
    Avšak jejich aktivitu nyní zastavil útočný faul Vilmose Galla, který se provinil podražením soupeře.

10:16
    Vladimir Alexjuk (UKR) si při bránění pomohl podražením. Jsou z toho dvě trestné minuty.

05:28
    Kevin Wehrs (HUN) se za bránou dopustil podražení. Také Ukrajina bude hrát v početní výhodě.

03:15
    Jenže Roman Blagoj (UKR) se dopustil vysoké hole a domácí reprezentace bude ve třech!

01:56
    Nyní ale dvě trestné minuty za podražení dostává Georgij Kiča (UKR). První přesilová hra ve prospěch Maďarska.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 14. Kuzmik, 28. Bucenko (Katrič), 39. Bucenko (Ljalka) – 15. Bartalis (Erdély, Szirányi), 21. Vas (Szirányi), 51. Sarauer (Wehrs, Kóger), 53. Dansereau (Sarauer, Hári), 60. Hári (Galló, Sagert)

Ukrajina: Zacharčenko (Djačenko) – Ignatěnko, Pobědonoscev (C), Katrič, Tolstuško, Alexjuk, Kugut, Varivoda, Isajenko – Nimenko, Blagoj, Bondarev – Ljalka, Babinec, Bucenko (A) – Kiča, Gniděnko, Petranhovskij – Gavrik, Černišenko (A), Kuzmik.
    Maďarsko: Rajna (Bálizs) – Stipsicz, Wehrs, Sagert, Szirányi, Göz, Varga, Garát – Sarauer, Kóger, Dansereau – Galló, Vas (A), Hári – Magosi (A), Erdély, Bartalis (C) – Terbócs, Benk, Nagy – Csanyi.

Rozhodčí: Grumsen, Hansen – Bowles, Persson