Nizozemsko – Japonsko 1:6 (kon.) | Chorvatsko – Velká Británie 2:4 (kon.) | Estonsko – Litva 0:3 (kon.)
Estonsko
0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Litva
Neděle 23.04.2017, 20:30 • SSE Arena, Belfast • Mistrovství světa - I. B Divize • 1. kolo

59:30
    Rooba ze tří metrů od Pavljukova promáchl!

55:37
    Koitmaa je na střídačce, Estonsko v šesti mužích v poli!

55:37
    Asi poslední šance pro Estonce, aby něco udělali s dnešním zápasem a vstřelili aspoň čestný gól. Dvě minuty za sekání obdržel Gintautas.

50:12
    Ale Estonsko se vrátí do tří mužů v poli! A tentokrát budou čelit pěti hokejistům Litvy. Marko Kettunen je vyloučen za držení soupeře.

49:08
    Makrov se na modré čáře dostal do problémů a málem ztratil puk. aby ho udržel, tak si pomohl sekáním a odchází na dvě minuty na trestnou lavici. Estonci jdou do tří!

48:36
    Na modré čáře zlomil hokejku Sibircev a Litevci mohli přejít do útoku! Trochu uspěchaná rána skončila vedle a je z toho jen zakázané uvolnění.

47:56
    Tak to je hodně odvážný krok! Koitmaa zamířil na střídačku a Estonci zkusí hru v pěti!

47:56
    Oddechový čas pro Estonsko.

47:53
    A nakonec to přesilovka nebude. Za zdržování hry totiž dostal dvě minuty posléze také Domantas Cypas. Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.

47:53
    Litva si zahraje další přesilovku. Na dvě minuty za hákování odchází posedět Alexandr Ossipov.

44:12
    Chyba estonské střídačky! Příliš mnoho hráčů na ledě a z toho vzniká přesilová hra Litvy.

38:06
    Bude se vylučovat na litevské straně. Na dvě minuty na trestnou lavici odchází Bogdziul za hákování.
    37:56 Ugnius CIZAS - 0:3

37:56
    Litva právě vstřelila branku!
    Další obrovská hrubka ve hře Estonců! Ztráta puku Petrova za vlastní brankou vede ke třetímu inkasovanému gólu. K puku se za brankou dostal Bosas, který předal Pliskauskasovi, jenž před brankou nezakončoval, ale naopak našel přihrávkou zcela volného UGNIUSE CIZASE, před kterým se otevřela prázdná klec, do níž bez problémů zaklidil kotouč. Asistence: Amoldas Bosas, Darius Pliskauskas.

35:33
    A teď měl Koitmaa už vyloženě štěstí poté, co přečíslení Litevců skončilo nepřesnou přihrávkou! Estonský brankář se nepřesunul dostatečně rychle, ale střela, naštěstí pro něho, vůbec nepřišla.

34:54
    Fantastická práce brankáře Koitmy, který měl i potřebnou dávku štěstí! Napřed se roztáhl po brankovišti proti kličce Pliskauskase, který ho nedokázal přehodit, aby následně vykryl i další střelu, ač byl v hodně nebrankářském postoji!

31:17
    Litva si navíc zahraje přesilovku. Na modré čáře obejmul Petrov jednoho ze soupeřů a stáhl ho s sebou k zemi.
    30:18 Aivaras BENDZIUS - 0:2

30:18
    Chyba v estonské rozehrávce, ztráta puku ve středním pásmu a rychlý útok Litvy slaví úspěch! AIVARAS BENDZIUS byl na konci útoku, který založil Povilas Verenis, jenž si zajel s pukem do ostrého úhlu a našel svou přihrávkou spoluhráče před brankovištěm Koitmy. Asistence: Povilas Verenis.

27:35
    Estonsko dostane svou příležitost při přesilovce po vyloučení Cizase za hru vysokou holí.

21:56
    Estonsko si zahraje poprvé dnes přesilovku. Dvě minuty za podražení vyfasoval Krakauskas.

14:49
    Litva si navíc zahraje další přesilovku. Faul podražením předvedl Filipp Svarogin.
    14:28 Pijus RULEVICIUS - 0:1

14:28
    Vhazování v obranném pásmu Litvy sice vyhráli Estonci, ale střela od modré se nešťastně odrazila mimo pásmo a nejrychleji u něho byl Gintautas, který po přechodu do útoku našel volného PIJUSE RULEVICIUSE na levé straně, přenesl na něho hru a útočník Litvy si poradil v souboji s brankářem Koitmou nejlépe, jak mohl! Asistence: Paulius Gintautas.

09:56
    S rozehrávkou si sice dali na čas, ale jakmile to zkusili, přichází přerušení. Na trestnou lavici putuje Andrej Markov za sekání.

07:00
    Nicméně se bude vylučovat na estonské straně. Novikov se provinil nedovoleným bráněním.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 15. Rulevicius (Gintautas), 31. Bendzius (Verenis), 38. Cizas (Bosas, Pliskauskas)

Estonsko: Koitmaa (Šumichin) – Svarogin, Lahesalu (C), Kettunen, Ossipov, J. Petrov, Novikov – Parras, Makrov, A. Petrov (A) – Titarenko, Sibircev, Andrejev – Gornostajev, Vasjonkin, Embrich – Sorokin, Ljubobratec, Rooba (A) – Arrak, Fursa.
    Litva: Pavljukov (Baltrunas) – Kieras, Jonuška, Jasinevičius, Protcenko, Aliukonis (A), Cypas, Katulis (A) – Pliskauskas, Cizas, Bosas – Rulevicius, Gintautas, Bogdziul – Četvertak, Krakauskas, Kaleinikovas – Bendzius, Verenis, Rybakov.

Rozhodčí: Kristijan Nikolic (AUT) – James Kavanagh (GBR), Mariusz Smura (POL)