Královo Pole – Karviná 29:30 (kon.) | Nové Veselí – Hranice 28:25 (kon.) | Jičín – Frýdek-M. 26:27 (kon.)
O2xyworld HBC Jičín
26:27 (15:14)
Pepino SKP Frýdek-Místek
Pátek 28.04.2017, 20:00Chance Extraliga mužů • O 5. - 6. místo

Konec zápasu. (26:27) (21:22:42)
    59
    Martin Milko snižuje minutu před koncem na rozdíl jediné branky. (26:27)
    59
    Vojtěch Petrovský potvrzuje svou střeleckou formu a zvyšuje na 25:27 pro Frýdek-Místek. (25:27)

58
    Se střelou Matyáše Burdy si poradil Petr Štolcar. (25:26)
    58
    Ten proměňuje Jiří Bednárek. (25:26)

58
    Vojtěch Petrovský vybojoval sedmimetrový hod. (25:25)
    55
    Sebastian Strack srovnává na 25:25 tvrdou střelou ze střední spojky. (25:25)
    54
    Jan Bednář vystihl rozehrávku a z rychlého brejku strhává vedení na stranu Jičína. (25:24)
    53
    Petr Kichner svou čtvrtou brankou v zápase srovnává při signalizované pasivní hře. (24:24)
    50
    Matyáš Burda se prosadil individuálním uvolněním na levé straně a přesně zamířil. (24:23)
    49
    Na střelu Sebastiana Stracka byl Filip Veverka krátký. (23:23)
    48
    Ještě ve 48. minutě se z rychlého protiútoku prosazuje Jan Bednář. (23:22)
    48
    Radek Král z levého křídla našel prostor u přední tyče. (22:22)
    47
    Martin Pomichálek z pravého křídla vrací hostům vedení. (21:22)
    46
    Jan Bednář našel znovu Tomáše Kolce a je opět srovnáno. (21:21)
    45
    Tomáš Kolc ještě v přesilové hře snižuje z pravého křídla. (20:21)
    45
    Sebastian Strack zvyšuje v oslabení na dvoubrankový rozdíl. (19:21)

44
    V obranné činnosti hostů chyboval právě autor poslední branky a byl vyloučen na 2 minuty. (19:20)
    44
    Jakub Bosák dostává hosty do vedení, prosadil se z levého křídla. (19:20)
    43
    Srovnáno, tečovanou střelou se prosadil Martin Kocich. (19:19)
    41
    Kostrbatě, ale přeci. Z prostoru levého křídla se prosazuje Zdeněk Kubík. (19:18)
    40
    V polovině 10. minuty druhého poločasu se podstřelem prosazuje Jiří Vítek. (18:18)

40
    Frýdecko-Místečtí vedli naposledy v 10. minutě první půle. (17:18)
    39
    Z prostoru pivota se prosazuje Adam Gřešek a hosté po dlouhé době vedou. (17:18)
    38
    Petr Kichner při signalizované pasivní hře srovnává z prostoru pravé spojky. (17:17)

37
    Zdeněk kubík neproměnil nařízenou sedmičku. (17:17)

37
    Sebastian Strack si nedobrovolně odpočine na 120 vteřin. (17:17)

35
    Radek Král mířil ze sedmičky pouze nad branku. (17:16)
    34
    Adam Gřešek se prosadil z prostoru pivota a snížil na 17:16. (17:16)
    33
    Dominik Čurda tvrdou dělovkou z pravé spojky vrací Jičínu dvoubrankové vedení. (17:15)
    33
    Vzápětí však snižuje Vojtěch Petrovský. (16:15)
    32
    Akce Jiří Vítek-Jiří Drbohlav se prosazuje i na začátku druhé půle. (16:14)

31
    Začal druhý poločas. (15:14)

30
    První poločas skončil. (15:14)
    30
    Jiří Bednárek proměňuje i svou 4. sedmičku. (15:14)
    30
    Půl minuty před koncem vedou Jičínští o 2 branky, prosadil se Ivo Šafář. (15:13)
    29
    V dalším útoku domácích byla k vidění úplně stejná akce. Jiří Vítek nahrával, Jiří Drbohlav skóroval. (14:13)
    28
    Hosté využili volného prostoru v jičínské obraně a na 13:13 srovnává Petr Kichner. (13:13)
    28
    Jiří Vítek uvolnil Jiřího Drbohlava a ten dostává Jičínské opět do vedení, byť nejtěsnějšího. (13:12)
    27
    Jiří Bednárek proměňuje i třetí nařízenou sedmičku. (12:12)
    26
    Ale prakticky vzápětí odpovídá Matyáš Burda. (12:11)
    26
    Na 11:11 srovnává z dalšího sedmimetrového hodu Jiří Bednárek. (11:11)
    25
    Zdeněk Kubík o pár chvil později vyslal utěšenou a nechytatelnou střelu. (11:10)
    25
    Je srovnáno. Po pěkné akci dohrané do pivota se prosadil Adam Gřešek. (10:10)
    23
    Do proskoku se dostal Petr Kichner a snížil na rozdíl jediné branky. (10:9)
    22
    Na konci 22. minuty proměňuje nařízenou sedmičku Radek Král. (10:8)

22
    Tomáš Klaban viděl žlutou kartu. (9:8)

22
    Jičínští zkouší hru bez brankáře, jelikož jsou oslabeni o vyloučeného Matyáše Burdu. (9:8)
    22
    Druhou sedmičku Frýdku-Místku proměňuje Jiří Bednárek. (9:8)

22
    Prvním vyloučeným hráčem zápasu je jičínský Matyáš Burda. (9:7)
    21
    V hostujícím dresu se prosadil Tomáš Klaban, 9:7. (9:7)

21
    Petr Štolcar viděl žlutou kartu. (9:6)
    20
    Okamžitě však odpovídá Zdeněk Kubík přesným zásahem. (9:6)
    20
    Sebastian Strack snižuje na 8:6. (8:6)
    17
    Matyáš Burda tvrdou střelou zvyšuje na 8:5. (8:5)

16
    Žlutou kartou je napomínána také jičínská lavička, konkrétně Petr Babák. (7:5)

15
    Robert Soukup si v krátkém sledu připsal dva úspěšný zákroky. Jičínští hráči mají možnost navýšit své vedení. (7:5)
    14
    Jiří Vítek našel zcela volného Martina Bareše a ten se nemýlil. (7:5)
    14
    Dominik Čurda strhává vedení opět na jičínskou stranu. (6:5)
    13
    Vedení Jičína trvalo zhruba 10 vteřin, než se na levé spojce prosadil nejlepší střelec hostů Vojtěch Petrovský. (5:5)
    13
    Domácí házenkáři otáčí skóre a poprvé v zápase vedou, prosadil se Martin Loskot. (5:4)

11
    Adam Gřešek neuspěl při sedmimetrovém hodu, s ním si poradil Robert Soukup. (4:4)

10
    Martin Hlava je dalším napomínaným hráčem Jičína. (4:4)
    10
    V Jičíně máme srovnáno, z rychlého brejku se prosazuje Radek Král. (4:4)

10
    Martin Bareš viděl žlutou kartu. (3:4)
    9
    Jiří Vítek našel z pravé spojky skulinku u bližší tyče branky, kterou hájí Petr Štolcar. (3:4)
    8
    Jedovatou a přesnou střelu vyslal z pravé spojky Martin Kocich. (2:4)

8
    Nyní se předvedli oba brankáři úspěšnými zákroky, jmenovitě Robert Soukup a Petr Štolcar. (2:3)

6
    Jiří Bednárek je zase prvním napomínaným hráčem z celku hostů. (2:3)
    6
    Na 2:3 snižuje Dominik Čurda. (2:3)

5
    První žlutou kartu zápasu viděl jičínský Lukáš Rychna. (1:3)
    5
    Martin Kocich z pravé spojku však vrací Frýdku-Místku dvoubrankové vedení. (1:3)
    4
    V končící 4. minutě se prodral obranou hostů Martin Loskot a snížil na 1:2. (1:2)

3
    Jičínští se provinili proti pravidlům, odpískáno bylo prorážení. (0:2)
    3
    Na 0:2 zvyšuje vedení Frýdku-Místku z prostoru levé spojky Vojtěch Petrovský. (0:2)

2
    Martin Bareš střílel z nezvyklého prostoru, z levého křídla. Petr Štolcar si s jeho střelou poradil. (0:1)
    1
    Z levého křídla se po rychlé kombinace prosazuje hostující hráč Lukáš Rajnoha. (0:1)

1
    Úvodní rozehrávku obstarali hráči Frýdku-Místku, kteří nyní kombinují v postupném útoku. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

HBC Ronal Jičín: Veverka, R. Soukup – Šafář, Rychna, Burda, Král, Bareš, Vítek, Hlava, Loskot, Bednář, Miľko, Drbohlav, Kolc, Čurda, Kubík.

Pepino SKP Frýdek-Místek: Stříž, Štolcar – L. Rajnoha, Pomichálek, Klaban, Bednárek, Petrovský, Bosák, Gřešek, Dyba, Kichner, Kocich, Strack, Žvak.

Rozhodčí: Pavlát, Točík.

Rozhodčí a delegát zápasu

Rozhodčími prvního zápasu série o 5. – 6. místo mezi Jičínem a Frýdkem-Místkem jsou pánové Dalibor Pavlát a Luděk Točík.

Delegátem utkání je pak pan Zdeněk Vaněček.

Hráči Frýdku-Místku se ve čtvrtfinále play-off Extraligy střetli s celkem Zubří, kterému podlehli rovněž 3:0 na zápasy.

V sérii o 5. – 8. místo se frýdecko-místečtí házenkáři utkali ve dvojzápase s Brnem. Na domácí půdě dokázal Frýdek-Místek zvítězit o jediný gól a když druhý zápas skončil remízou, bylo jasné, že se Frýdečtí utkají o konečné 5. – 6. místo právě s jičínským celkem.

HBC Ronal Jičín

Jičínští házenkáři se ve čtvrtfinále play-off utkali s Plzní, na kterou nestačili a podlehli jí jasně 3:0 na zápasy.

V první fázi série o 5. – 8. místo se ve dvojzápase, který se hrál pohárovým způsobem doma-venku, utkali s Karvinou. V domácím prostředí si hráči Jičína vytvořili pětibrankový náskok do odvety, ve které prohráli rozdílem jedné branky a díky lepšímu skóre si tedy zahrají o 5. – 6. místo.

Poslední domácí zápas čeká házenkáře HBC Ronal Jičín, ve kterém se utkají již zítra, tj. v pátek 28. dubna od 20.00 hodin, s Frýdkem-Místkem.

Odveta je na programu v neděli 7. května ve Frýdku-Místku.

Dvojzápas těchto soupeřů určí, kdo skončí v extraligovém ročníku 2016/2017 na konečném 5., respektive 6. místě.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.