Sereď – Spiš. N. Ves 3:0 (kon.) | Lok. Košice – Nitra 1:1 (kon.) | Skalica – MFK Zvolen 2:0 (kon.)
FC Košice – Pohronie 1:0 (kon.) | Šamorín – L. Mikuláš 2:1 (kon.) | Bardejov – Žilina B 2:0 (kon.)
MFK Skalica
2:0 (2:0)
MFK Zvolen
sk Středa 10.05.2017, 17:00 • Mestský futbalový štadión Skalica • MONACObet liga

Skalica si udržala náskok z prvého polčasu a po góloch Ulricha z penalty a Šebestu z hry si pripísala tri body. Zvolen sa celý zápas vystrelil na Čikoša-Pavlička iba raz a aj to je dôvod, prečo hostia odchádzajú domov bez bodu. (19:06:59)

Držanie lopty: 61 % : 39 %.
    Strely na bránu: 7:1. Strely mimo: 3:4. Rohové kopy: 5:4. Ofsajdy: 0:1.

90+1

90
    Nadstavuje sa jedna minúta.

89
    V posledných minútach sme ani nevideli strely na bránu, je rozhodnuté.

88
    Už sa asi vyrovnania nedočkáme, vstupujeme do posledných minút stretnutia.

87
    Dnešné stretnutie sleduje 223 divákov.

86
    Striedanie v tíme MFK Skalica: z ihriska odchádza Ulrich, prichádza Vrábel.

86
    Zvolen vhadzuje v strede poľa.

85
    Čas plynie rýchlo, Skalica je blízko k dôležitým trom bodom.

83
    Zvolen sa snaží útočiť, domáci to hosťom nedovolia.

83
    Striedanie v tíme MFK Skalica: z ihriska odchádza Mészáros, prichádza Vaščak.

81
    Siedma strela na bránu hostí, gól z nej nepadol.

80
    Záverečná desaťminútovka pred nami, dočkáme sa drámy?

78
    Skalica drží loptu ďaleko od svojej brány, Zvolenu nepomohli ani striedania.

77
    Dve strely na Jenča, zvolenský gólman si pripísal dôležité zákroky a drží svojich spoluhráčov nad vodou a stále v boji aspoň o jeden bod.

75
    Zvolen sa naďalej väčšinu času iba bráni, Skalica má nakročené k pohodlnému víťazstvu.

73
    Zvolen medzičasom zaknihoval zblokované strely, po ktorých samozrejme nasledovali spomínané rohy.

71
    Skalica prečkala tri rohy v rozpätí štyroch minút a sama môže zaútočiť.

70
    Striedanie v tíme MFK Skalica: z ihriska odchádza Pankarićan, prichádza Jakubek.

70
    A ešte jedno repete pre hostí.

69
    Že by sa začal tlak hostí? Ďalší rohový kop pre tím, ktorý doháňa manko.

68
    Skalica sa ubránila a Zvolen zostáva pri lopte.

67
    Dlhšie kombinovanie sa končí zblokovaným centrom a rohom pre hostí.

65
    Zvolenčania sami zakladajú novú akciu.

64
    Hostia si ale dali pozor a center odvrátili.

63
    Roh pre Skalicu, šanca na navýšenie náskoku.

61
    Hodiny hry je definitívne za nami.

59
    Pomaly sa nám končí hodina hry, Zvolen toho v druhom polčase veľa nepredviedol.

57
    Štandardka gól nepriniesla, prišla ale piata strela mimo.

56
    Rohový kop pre domáci MFK.

55
    Desať minút z druhého polčasu je fuč a Skalica neuberá z tempa. Vyzerá to tak, že cesta do Zvolena bude pre hostí smutná.

53
    Tentokrát ani Skalica neprelomila hradbu tiel hostí, Zvolen po góloch Ulricha a Šebestu naďalej prehráva o dva góly.

51
    Zvolen sa častokrát nedokáže presadiť, Skalica s bránením nemá veľké problémy.

50
    Skalica hrá s prehľadom, prvých päť minút po zmene strán vôbec nenaznačuje to, že by domáci mali prísť o tri body.

48
    Ešte si poďme zhrnúť štatistiky na konci 1. polčasu:

Strely mimo bránu – 1:0.
    Držanie lopty – 63% : 37%.
    Rohové kopy – 3:1.

48
    Akcia Skalice stredom ihriska sa končí na obrane hostí.

47
    Hostia rýchlo prichádzajú o loptu, tento moment dokonale reflektoval prvý polčas Zvolena.

46
    Faul domácich na vlastnej polovici, uvidíme, ako to bude vyzerať so Zvolenom v druhom polčase.

46
    Začal sa druhý polčas.

45
    Prvý polčas sa skončil.

43
    Lopta ďaleko od Čikoša-Pavlička, Skalica má zápas pevne pod kontrolou.

41

40
    Zvolen akoby vypustil koniec prvého polčasu, uvidíme, čo sa s hosťami stane po prestávke.

38
    Hostia vhadzujú na útočnej polovici.

37
    Pre Zvolen je zápas možno už stratený, Skalica hrá vo veľkej pohode.

35
    Skalica dala gól!
    A svoju prípravu dokumentujú Skaličania druhým gólom v sieti Jenča. DANIEL ŠEBESTA zvyšuje na 2:0.

33
    Zvolen to dnes má naozaj ťažké, Skalica sa po porážke s FC VSS Košice na domáci duel pripravila veľmi dobre.

32
    Držanie lopty jasne v prospech domácich – 65% : 35%.

30
    Polhodina hry je už minulosťou, Skalica dominuje zápasu.

28
    Ani táto štandardka druhý presný zásah v zápase nepriniesla.

27
    Tretí roh za úvodnú polhodinu hry pre Skaličanov.

26
    Zvolen sa musí brániť, domáci sú jasne na koni.

25
    Skalica ostala pri lopte a skúša zveľadiť svoj náskok.

24
    Zvolen sa štandardke ubránil na výbornú.

23
    Domáci získali rohový kop.

22
    Skalica útočí vo väčšom počte, akcia je ťahaná z ľavej strany.

20
    Prvá strela od Zvolena na Čikoša-Pavlička, skúsený brankár si dal na tento pokus pozor.

18
    Skalica si drží svoj náskok, čoskoro sa skončí úvodná dvadsaťminútovka.

16
    Po rohu zo strany Zvolenu k ničomu neprišlo, Skalica kontrovala rýchlym protiútokom, ktorý sa končí strelou mimo...

15
    Rohový kop pre Zvolen.

14
    Nasleduje nebezpečná štandardka, zahrávať ju budú hostia. Predchádzal jej nedovolený zákrok domáceho futbalistu pred hranicou veľkého vápna.

12
    Skalica pokračuje v dobrom výkone, ak to bude takto pokračovať ďalej, tak Zvolen si na Záhorí ani neškrtne.

11
    Šanca hostí, ktorá bola vedená stredom ihriska, bola zastavená dôraznou obranou domáceho mužstva.

10
    Pri lopte Skaličania, Jenčo si na loptu siahol prvýkrát až po tom, čo ju musel vyťahovať zo siete.

9
    Čo narobí rýchly gól s psychikou hostí?

8
    ĽUBOMÍR ULRICH sa z bieleho bodu nemýlil a prekonáva Jenča.

7
    Bola nariadená penalta v prospech Skalice!

6
    Domáce MFK je o niečo aktívnejšie, Skalica je na zlej šnúre výsledkov a dnešným duelom by sa to mohlo konečne zlomiť.

4
    Hostia váhali s prechodom do útoku a už sú opäť bez lopty.

3
    Zvolen sa ubránil a môže zaútočiť.

2
    Začalo sa zostra, prvý roh zápasu bude patriť domácim.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

MFK Skalica: Čikoš-Pavličko – Szöcs, Švrček, Ulrich, Šebesta, Hlavatovič (C), Neoveský, Mizerák, Milunović, Mészáros, Pankarićan
    Náhradníci: Vaščak, Jakubek, Vrábel, Hruška, Slaný, Fišan

MFK Zvolen: Jenčo – Memić, Kotora (C), Thanh, Labuda, Sombat, Staško, Čertík, Čery, Janković, Popović
    Náhradníci: Mádel, Dikobo, Kaddour, Vrbovský, Oliinyk, Sudimak, Gábriš

Rozhodca: Michal Smolák – Martin Borsányi, Mário Roszbeck.

Sme sa za polovicou nadstavby skupiny o postup do Fortuna ligy. Tabuľku vedie FC VSS Košice s 52 bodmi, na druhom mieste je Nitra s počtom bodov 43. Od druhej do desiatej priečky je to veľmi vyrovnané, veď spomínanú Nitru a desiaty Liptovský Mikuláš delia iba štyri body.

Skalica je favoritom tohto zápasu. Piate miesto, strata na Košice je síce 12-bodová, Zvolen však okupuje až jedenástu pozíciu. MFK prehrala práve v poslednom kole v Čermeli po góle z 89. minúty, FC VSS tak získali vôbec prvé víťazstvo v nadstavbe. Pre Zvolen bol postup, a tým pádom aj udržanie v súťaži, úspechom. Zvolen môže na Záhorí prekvapiť, očakáva sa, že tri body ostanú doma. V prvom kole nadstavby sa zrodila medzi Zvolenom a Skalicou bezgólová remíza.

Vítame vás pri online prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.