Manchester City – Leicester 2:1 (kon.) | Bournemouth – Burnley 2:1 (kon.) | Middlesbrough – Southampton 1:2 (kon.)
Sunderland – Swansea 0:2 (kon.) | Stoke – Arsenal 1:4 (kon.)
Middlesbrough FC
1:2 (0:1)
Southampton FC
Sobota 13.05.2017, 16:00 • Riverside Stadium, Middlesbrough • Anglická Premier League • 37. kolo

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (17:54:21)

Utkání končí zaslouženým vítězstvím Southamptonu, který byl, zejména ve druhém poločase, lepším týmem. Hosté sice neproměnili pokutový kop, ale ani to je mrzet nemusí, protože i tak vítězí 2:1.

90+4

90+2
    Zákroky brankáře Southamtponu Frasera – 2.

90+2
    Zákroky brankáře Middlesbrough Guzana – 2.

90+2
    Fraser Forster (Southampton) má opět míč ve své moci a znovu tak bere naději soupeři na vyrovnání.

90+1
    Calum Chambers (Middlesbrough) pálí zpoza vápna, Fraser Forster předvedl výborný zákrok v brance Southamptonu!

90
    Žlutou kartu dostává Marten de Roon (Middlesbrough FC).

87
    Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Shane Long, přichází Charlie Austin.

86
    Žlutou kartu dostává Ben Gibson (Middlesbrough FC).

83
    Útočným faulem končí akce domácích, provinil se Patrick Bamford, střelec prvního domácího gólu.

81
    Hosté vybojovali rohový kop, který Nathan Redmond rozehraje z levé strany.

80
    Posledních deset minut dělí fotbalisty Southamptonu od vítězství.

78
    Fraser Forster (Southampton) nespěchá s odkopem od vlastní branky, nakonec posílá míč až na polovinu Middlesbrough.

76
    Hraje se ve středu hřiště, hosté nakonec ztrácí míč.

74
    Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Pierre-Emile Højbjerg, přichází Steven Davis.
    72. Patrick BAMFORD - 1:2

72
    Middlesbrough právě vstřelil branku!
    Po rohovém kopu Viktora Fischera se na malé vápně hlavou prosadil PATRICK BAMFORD, který tak snižuje na 1:2 z pohledu Middlesbrough.

70
    Posledních dvacet minut, domácím odpískán útočný faul, hrát tak mohou hosté.

69
    Ne, domácím se na polovině soupeře moc nedaří, tak to alespoň zkouší z dálky, jako nyní Marten de Roon, který ale branku přestřelil.

68
    Odkop od branky Middlesbrough, domácí jsou nyní pod zřetelným tlakem.
    67. Hostující Redmond přestřeluje branku

67
    Hosté na útočné polovině, Redmod ve velmi dobré pozici na levé straně, ale branku přestřeluje.

66
    Žlutou kartu dostává Adam Clayton (Middlesbrough FC).
    64. Penalta

64
    Shane Long (Southampton FC) neproměňuje pokutový kop, když se míč od břevna odráží pouze nad branku.
    63. Long faulován domácím gólmanem Guzanem, penalta pro Southampton.

63
    Byla nařízena penalta ve prospěch Southamptonu, po zákroku domácího gólmana v souboji s Longem.

60
    Střídání v týmu Middlesbrough FC: ze hřiště odchází Stewart Downing, přichází Viktor Fischer.

60
    Střídání v týmu Middlesbrough FC: ze hřiště odchází Adam Forshaw, přichází Grant Leadbitter.

59
    Domácí připravují dvojí střídání, do hry se chystá Fischer a Leadbitter.
    57. Nathan REDMOND - 0:2

57
    Southampton právě vstřelil branku!
    Hosté nyní doslova vyčují v gólové efektivitě... další nenápadná akce končí gólem, střeloun z levé strany, k tyči, se prosazuje NATHAN REDMOND.

55
    Álvaro Negredo (Middlesbrough) se dostal ke střele uvnitř vápna Southamptonu, ale branku přestřelil.

53
    Adam Forshaw (Middlesbrough) to vzal na sebe, ale jeho pokus nebyl vůbec přesný, míč má Fraser Forster.

52
    Rohový kop pro Middlesbrough, domácí rozehrají z levé strany.

51
    Domácí postupují po pravé straně, dostávají se na útočnou polovinu.

50
    Odkop od branky Middlesbrough, míč končí v autu.

48
    Pierre-Emile Højbjerg (Southampton) se dostal k míči, ale jeho pokus zblokoval obránce Middlesbrough, míč míří do autu.

47
    Rohový kop pro Southampton, Ryan Bertrand (Southampton) rozehrává z pravé strany.

46
    Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Sofiane Boufal, přichází Nathan Redmond.

46

Druhý poločas začne přibližně v 17:03.

První poločas ovládli hosté, co se výsledku týče, jinak jsme ale sledovali vyrovnané utkání. Po celou dobu to byla zejména bitva ve středu hřiště, s absencí pohledných akcí nebo gólových šancí. Hosté se gólově prosadili z ojedinělé akce.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+3

45+1
    Rozhodčí se rozhodl nastavit dvě minuty.

45
    Poslední minuta prvního poločasu, hosté získávají míč u vlastní šestnáctky.

44
    Tak to vypadalo, že se gólu nedočkáme a nakonec udeřili hosté, dokáží ještě domácí srovnat do poločasové přestávky?
    42. Jay RODRIGUEZ - 0:1

42
    Jordy Clasie poslal na pravou stranu míč, tam si naběhl Shane Long, který posléze odcentroval do vápna, byl to milimetrový centr, takže JAY RODRIGUEZOVI stačilo jen pořádně trefit míč a poslat ho mezi tři tyče, což se mu také podařilo.

42
    Fraser Forster (Southampton) volí nakonec, místo odkopu, rozehrávku od vlastní branky.

40
    Čeká nás posledních pět minut prvního poločasu, stav stále bezbrankový, navíc výkon obou týmů nijak nenasvědčuje tomu, že bychom se měli dočkat gólu.

38
    Bradley Guzan (Middlesbrough) stál na správném místě, po střeleckém pokusu Jošidy.

36
    Ofsajd zastavuje akci domácích, předtím ale Martín Cáceres (Southampton) velmi tvrdě zastavil průnik domácího Guzana.

34
    Ryan Bertrand (Southampton) rozehrál, ale trefil pouze bránícího Fábia.

33
    Adam Clayton (Middlesbrough) nyní trochu se štěstím unikl karetnímu trestu, nicméně je tu zajímavá standardka pro Southampton.

32
    Bradley Guzan (Middlesbrough) chytá střelu Longa z pravé strany.

31
    Po pravé straně to nyní zkouší Jérémy Pied (Southampton), průnik dobrý, ale ten centr nestál vůbec za nic...

30
    Půl hodina hry za námi, na první gól nebo jen gólovou šanci stále čekáme.

29
    Faul odpískán Southamptonu, míč pro Middlesbrough.

27
    Zatím sledujeme urputnou bitvu, ani jedno z mužstev nemá výraznou převahu,.

26
    Ovšem není z toho nic víc, než rohový kop, pokus Frienda zblokoval někdo ve zdi nad branku.

26
    Ale sudí Taylor nařizuje přímý kop pro Middlesbrough, v dobré vzdálenosti od branky Southamptonu!

25
    Patrick Bamford (Middlesbrough) se dostal ke střele, ale jeho pokus Fraser Forster v pohodě chytá.

24
    Defenziva Southamptonu zachytává nepřesný nákop soupeře a hosté mohou založit další akci.

22
    Míč letí do autu a hosté budou vhazovat z levé strany, na útočné polovině.

21
    Jérémy Pied (Southampton) nyní upadl ve vlastním vápně a těžce se zvedá z trávníku.

20
    Sofiane Boufal (Southampton) odcentroval, ve vápně hlavičkuje Martín Cáceres, ale pouze nad branku.

19
    A hosté vybojovali rohový kop, který Sofiane Boufal rozehraje z pravé strany.

18
    Sofiane Boufal (Southampton) vhazuje z levé strany, na polovině Middlesbrough.

17
    Domácí opět na útočné polovině, nákop na pravou stranu, kde si míč zpracovává Fábio, jenže než stihl odcentrovat, je pískán ofsajd.

15
    Calum Chambers (Middlesbrough) nyní sedí na trávníku a bude se nechávat ošetřovat.

14
    Middlesbrough na polovině soupeře, Southampton se ale zatím pozorně brání.

13
    Domácí se zatím spoléhají na nakopávané míče, ale tato taktika zatím nevede k úspěchu.

12
    George Friend (Middlesbrough) rychle vhazuje z levé strany, na své polovině.

10
    Adam Clayton (Middlesbrough) fauluje zezadu Boufala, to byl zákrok na kartu, sudí Taylor ale tentokrát přimhouřil obě oči.

9
    Míč putuje až k Fraseru Fosterovi, který se zapojuje plynule do rozehrávky hostujícího týmu.

8
    Jérémy Pied (Southampton) vhazuje z pravé strany, na polovině Middlesbrough, ale Shane Long následně ztrácí míč a hrát tak mohou domácí.

7
    Fraser Forster (Southampton) rozehrává od své branky, domácí to mohou znovu zkusit.

6
    Diváci pískají, míč sice mají nyní domácí, ale pouze u půlící čáry, následuje nepřesný nákop na pravou stranu a ztráta míče.

5
    Míč v držení Southamptonu, u půlící čáry.

4
    Autové vhazování hostů, na polovině Middlesbrough.

3
    Domácí s míčem u pokutového území soupeře, Patrick Bamford opět zkusil projít do vápna, tentokrát ale přišel o míč.

1
    Patrick Bamford (Middlesbrough) se dostal k míči ve vápně Southamptonu, dokázal i vystřelit, ale jeho pokus byl zablokován obráncem.

1

Utkání za malý okamžik začne.

Oba týmy právě nastupují na trávník.

Middlesbrough FC: Guzan – Fábio, Chambers, B. Gibson, Friend – de Roon, Clayton – Bamford, Forshaw, Downing – Negredo.
    Náhradníci: Konstantopoulos – Espinosa, Barragán, Leadbitter, Traoré, Stuani, Fischer.

Southampton FC: Forster – Pied, Cáceres, Jošida, Bertrand – Clasie, Romeu, Højbjerg – Jay Rodriguez, S. Long, Boufal.
    Náhradníci: Hassen – Targett, Stephens, Redmond, S. Davis, Ward-Prowse, Austin.

Rozhodčí: Anthony Talor.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Martin Dvořák

Branky: 72. Bamford (Fischer) – 42. Jay Rodriguez (S. Long), 57. Redmond (Jay Rodriguez)

Karty:   66. Clayton (MDD), 86. B. Gibson (MDD), 90. de Roon (MDD)

Neproměněná penalta: 64. S. Long (SOT), mimo

Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 10:10. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 14:22.
    Middlesbrough FC: Guzan – Fábio, Chambers, B. Gibson, Friend – de Roon, Clayton – Bamford, Forshaw (60. Leadbitter), Downing (60. Fischer) – Negredo.

Southampton FC: Forster – Pied, Cáceres, Jošida, Bertrand – Clasie, Romeu, Højbjerg (74. S. Davis) – Jay Rodriguez, S. Long (87. Austin), Boufal (46. Redmond).

Rozhodčí: Anthony Talor