Kanada – Rusko 4:2 (kon.) | Švédsko – Finsko 4:1 (kon.)
Kanada
4:2 (0:0, 0:2, 4:0)
Rusko
Sobota 20.05.2017, 15:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem • Mistrovství světa • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:15.

Dobrý den, vítám vás u textového přenosu ze semifinálového zápasu mezi Kanadou a Ruskem.

Čtvrtfinále přineslo velké překvapení, když vítězové skupiny A Američané prohráli s Finskem. V předposledním hracím dni tak bude k vidění skandinávský souboj mezi Suomi a Tre Kronor i Kanady s Ruskem. Oba dva zápasy bude velmi napínavé sledovat.

Výběry Javorových listů i ruská Sborná patřily už před začátkem mistrovství k největším favoritům turnaje. Nejeden fanoušek by je dokonce pasoval na finálovou dvojici. Vzájemný souboj už přijde ale v sobotu, a tak je jisté, že jedna z hokejových velmocí zamíří pouze do boje o třetí místo.

Čtvrtfinálová sestava Ruska

Vasilevskij – Gavrikov, Kiselevič, Antipin, A. Bělov (C), Provorov, Orlov, Zub – Tělegin, Andronov (A), Ničuškin – Dadonov, Šipačov (A), N. Gusev – Panarin, Kučerov, Naměstnikov – S. Plotnikov, Barabanov, Kuzněcov – Tkačjov.

Čtvrtfinálová sestava Kanady

Pickard – Parayko, Vlasic (A), Demers, de Haan, Morrissey, Matheson, Lee – MacKinnon, Skinner, Scheifele – Simmonds, Giroux (C), R. O'Reilly – Duchene (A), Couturier, Killorn – B. Schenn, Konecny, Marner – Point.

Zápasy Ruska

Rusko – Švédsko 2:1 sn (1:0, 0:0, 0:1 – 0:0 – 1:0)

Kanada – Francie 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
    Kanada – Švýcarsko 2:3p (2:0, 0:0, 0:2 – 0:1)
    Kanada – Norsko 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
    Kanada – Finsko 5:2 (3:1, 1:1, 1:0)

Kanada – Německo 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Na to, jak zajímavý zápas dopadne, si budeme muset počkat až do sobotních patnácti hodin a patnácti minut.

Kanada: Pickard (Ch. Johnson) – Parayko, Vlasic, Demers, de Haan, Morrissey, Matheson, Lee – MacKinnon, Skinner, Scheifele – Simmonds, Giroux, R. O'Reilly – Duchene, Couturier, Killorn – B. Schenn, Konecny, Marner – Point.

Rusko: Vasilevskij (I. Sorokin) – Gavrikov, Kiselevič, Antipin, A. Bělov, Provorov, Zub, Orlov – Tělegin, Andronov, Ničuškin – Dadonov, Šipačov, N. Gusev – Kučerov, Naměstnikov, Kuzněcov – S. Plotnikov, Barabanov, Tkačjov.

Rozhodčí: Lemelin (AUT), Stricker (SUI) – Lhotský (CZE), Oliver (USA).

Oba týmy aktuálně rozchytávají brankáře. Rusové vypadají mírně aktivněji, Kanaďané také přijeli na led o pár minut později.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Chvilku prostoru dostávají před zápasem i Asterix s Obelixem.

Oba celky už vjíždí na ledovou plochu. Rusové nastoupí v bílých dresech, Kanaďané zvolili kombinace červenočerné.

00:01

00:20
    Kanaďané okupují své útočné pásmo.

00:38
    Panarin se hnal do útočného pásma, nakonec však s kotoučem skončil pouze v rohu kluziště.

00:53
    Kotouč skončil na střídačce, vhazovat se bude v útočném pásmu Kanady.

01:04
    Už to vypadalo, že Vasilevskij bude muset zakročit, nakonec ale průnik jednoho z útočníků zastavili obránci.

01:39
    Sergej Plotnikov napřáhl na pravé straně, dostal přihrávku a z velmi dobré pozice přestřelil!

01:59
    Stejný hráč vymyslel přihrávku před prázdnou branku Tkačjovovi, jenže ten puk promáchl. Rusové během začátku zápasu dominují!

02:35
    Kanaďané na pár chvil zklidnili hru, za pár chvil vyrazí směrem k Ruské brance.

03:15
    Po neúspěšné akci se hokejisté Javorových listů museli vrátit až za Pickardovu branku. Zdá se, že Rusové jsou na svého soupeře velmi dobře připraveni.

04:03
    Vadim Šipačov zachytil přihrávku svého soupeře a udržel svůj celek uvnitř útočného pásma.

04:49
    Josh Morrissey po dobré práci Marnera v útočném pásmu vystřelil od modré čáry, ruský gólman si kotouč mezi klubkem těl před zařízením našel a ukryl ho do své lapačky.

05:18
    Další zákrok brankáře v bílém dresu. Ten tentokrát vytěsnil ránu od mantinelu mimo tři tyče.

06:20
    Hra se přelévá ze strany na stranu. Kanada pomalu začíná se svým aktivním soupeřem srovnávat krok.

06:53
    Dadonov za brankou Pickarda vybojoval kotouč efektní i efektivní rybičkou. Příliš dlouho se ale Sborná v útočném pásmu neudržela.

07:35
    Nathan MacKinnon vlétl do útočného pásma, sjel si mezi kruhy a namířil svůj pokus i tyči. Zde byl ale jako dnes prozatím pokaždé připraven Andrej Vasilevskij. Nadějný gólman kotouč usměrnil mimo nebezpečné území.

08:12
    Valerij Ničuškin se snažil probít do útočného pásma, kotouč mu nakonec vypíchl z hole kanadský bek. Puk skončil mimo ledovou plochu, hra je přerušena a následovat bude komerční přestávka.

Aktuální statistika střelby:

Kanada – Rusko 4:2

08:18
    Pickard zastavil nahození ze středního pásma, vhazovat se bude po pravici kanadského gólmana.

09:07
    Kučerov nabral kotouč za svou brankou, projel celým hřištěm a zakončil z pravé strany. Maskovaný muž zasahovat nemusel, puk byl totiž výrazně zpomalen jedním z beků.

09:23
    Na druhé straně musel být pozorný Vasilevskij proti nepříliš dobře zakončené akci Kanaďanů. Ti ale po přerušení hry zůstanou v útočném pásmu.

09:54
    Arťom Zub musel odehrát kotouč před napadajícím Girouxem. To se mu nepovedlo, i když ne zrovna ideálním způsobem.

10:24
    V útočném pásmu se usadili zámořští hráči.

10:40
    Travis Konecny vymyslel přihrávku z otočky bekhendem před branku, přesný ale nebyl. I tak se hokejisté v červených dresech udrželi před ruským brankářem.

11:14
    Výběr Sborné se stále marně snaží ukořistit kotouč, rychlost kanadských přihrávek mu dělá velké problémy.

11:56
    Poté, co přeci jen svěřenci trenéra Olega Znaroka získali puk, zasypali Pickarda salvou střel z velké blízkosti. Té nejnebezpečnější se ujal na pravé straně Viktor Antipin. Opřel se do puku, posílal ho k bližší tyči, nicméně gólman Colorada jen vítězoslavně zvedl lapačku a pokynul sudímu k přerušení hry.

12:11
    Icing ruské reprezentace. Ta se teď bude muset po pár chvílích opět bránit.

12:30
    Marc-Édouard Vlasic výborným obranným zákrokem zneškodnil nebezpečný pas na rozjetého Kučerova.

12:44
    Pickard nakonec přeci jen musel zasahovat, když na něj letěla střela z velkého úhlu. S tou si poradil bez větších potíží. Budeme svědky druhé komerční přestávky během úvodního dějství.

12:44

Kanada – Rusko 5:7

13:09
    Vladislav Naměstnikov nabral rychlost a uháněl s kotoučem po pravé straně. Nakonec svou akci zakončit prudkou střelou zápěstím, kterou na poslední chvíli Demers ztečoval do ochranné sítě.

13:50
    Kanaďané se na pár chvil ocitli v dostřelu Vasilevskiho branky. O pár chvil později se však nepřesností sami vyhnali za modrou čáru.

14:22
    Provorov zakončil rychlý průnik do útočného pásma, na Pickarda si ale nepřišel. Kanadský gólman přerušuje hru.

14:50
    Bude se vylučovat, na ledové ploše zůstal ležet Sergej Andronov!

14:54
    Vyloučení v týmu Kanada (Mark Scheifele – 2 min., nedovolené bránění).

14:54
    Mark Scheifele je prvním, kdo dnes usedl na trestnou lavici. Inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění, Andronov je v pořádku. Na střídačku dojel bez cizí pomoci.

15:10
    Výběr Javorových listů se osvobozuje.

15:37
    Bělov si sjel do levého kruhu pro vhazování, napřáhl a už to vypadalo, že prostřelí vše, včetně brankáře. Jenže kotouč netrefil ideálně, i tak nechtěně nahrál Šipačovovi na druhou stranu hřiště. Toho vychytal u levé tyče Pickard!

15:55
    Kanadští beci posílají kotouč přes všechny čáry.

16:31
    Nikita Kučerov obstaral po závaru před kanadskou brankou další střelecký pokus. Mířil zkušeně nad beton Pickarda, ten však proti kotouči vystavil svou vyrážečku. Nerozhodný stav trvá!

16:54
    Mark Scheifele je zpět na ledové ploše, Kanaďané oslabení přečkali.

17:51
    Schenn sestřelil za ruskou brankou Dadonova, který prozatím vůbec nevypadá schopný pokračování ve hře. Sedí na střídačce v péči lékařů, na ledě se zřejmě ocitla krev, kterou musí ledaři uklidit. Vše se obejde bez trestu.
    17:51 Schenn sestřelil Dadonova.

18:19
    Calvin de Haan zavezl kotouč do útočného pásma, Kanaďané se budou snažit vymyslet gólovou akci těsně před koncem první třetiny.

18:47
    Travis Konecny chtěl bekhendem překvapit Vasilevskiho u levé tyčky, což se mu nepodařilo. Ruský gólman s přehledem vytěsnil kotouč svou hrudí mimo branku.

19:10
    Na druhé straně přidržel kotouč na ledě po ruském brejku, který se obešel bez zakončení, Pickard. Hra je přerušena.

19:27
    Úmyslný ofsajd Sborné, hra se ještě před koncem třetiny přesune před brankáře v bílém dresu.

19:54
    Michael Matheson vystřelil z levé strany a kotouč se odrazil od betonu Vasilevskiho přímo na hůl MacKinnona. Ten ale nedokázal zakončit a skóre tak zůstane bezbrankové!

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina úvodní branku nepřinesla. Oba celky předváděly atraktivní hokej, který úspěšněji prozatím zvládali Rusové. Ti byli aktivnější a Kanaďané museli postupem času výrazně přitvrdit hru. Druhé dějství by mělo nabídnout minimálně stejnou podívanou, budou oba gólmani opět stoprocentní?

Statistiky první třetiny

Střely na branku: 7:11.
    Trestné minuty: 2:0.
    Využití: 0:0.

Největší porci minut si během úvodního dějství připsal bek celku Javorových listů Jason Demers. Ten odehrál osm minut a jednu vteřinu.

Prostřední dvacetiminutovka začne přibližně v 16:05.

Kanaďané vyjeli na led jako první, teď už vycházejí z útrob stadionu i Rusové. Druhá třetina za pár chvil začne. Přinese nějakou branku?

20:01

20:03
    Kanaďané ovládli úvodní vhazování.

20:17
    Přízemní dělovku Jeffa Skinnera z nápřahu a pravé strany Vasilevskij vyrazil mimo tři tyče.

20:42
    Po pokusu Morrisseye z poměrně ostrého úhlu měl ruský gólman co dělat, aby se kotouč nedostal k dorážejícímu hráči. Nakonec maskovaný muž situaci ustál!

21:21
    Vyloučení v týmu Kanada ( Travis Konecny – 2 min., nedovolené bránění).

21:21
    Rusové velmi lacino získávají početní výhodu. Konecny seděl na střídačce a odehrál kotouč, čehož si samozřejmě ihned všiml hlavní arbitr a posílá kanadského forvarda na nevyžádaný dvouminutový odpočinek.

21:59
    Kučerov trefil svou dělovkou zprava pouze bránícího Vlasica.

22:46
    Colton Parayko posílá puk přes všechny čáry a Kanaďané střídají.

23:14
    Mezi kruhy si sjel Jevgenij Dadonov, dostal kvalitní pas, vypálil, ale Pickard dobře umístěnou ránu dokázal vyrazit mimo tři tyče. Fantastický zákrok kanadského gólmana!

23:21
    Konecny je zpět na ledové ploše, hráči ze zámoří přečkali i druhé oslabení.

24:13
    Záhy však přichází třetí za příliš mnoho hráčů na ledové ploše. Trest odpyká Mitch Marner.

24:13
    Vyloučení v týmu Kanada (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Mitchell Marner.
    24:13 Mitchell Marner při odchodu na trestnou lavici.

24:53
    Rusové obléhají své útočné pásmo za velké podpory svých příznivců.

25:15
    Kanaďané se osvobozují a střídají.

25:53
    Ivan Tělegin ranou od modré čáry málem poslal puk do protipohybu Pickarda. Ten ho nakonec stihl přeci jen tečovat a o pár centimetrů poslat mimo branku.

26:13
    Po delší době uvidíme hru v pěti bruslařích na každé straně, Marner již opustil trestnou lavici.

26:30
    Bomba Bělova z vrcholu třetiny narazila na připravený beton Calvina Pickarda. Gólman výběru Javorových listů se musí v posledních minutách hodně ohánět.

26:38
    Hra je přerušena, následuje komerční přestávka.

Kanada – Rusko 10:16

26:45
    Zakázané uvolnění Sborné, kotouč se v ruce čárového sudího přesune k Vasilevskimu.

26:57
    Nepřesnou přihrávku Morrisseye zachytili pouze ruští obránci.

27:21
    Kanaďané se ocitli v postavení mimo hru.

27:33
    Pickard zachytil nahození ze středního pásma a rozhodl se ho rozehrát, čímž trochu zariskoval. Nakonec situaci Kanaďané ustáli.

27:41
    Alexandr Barabanov se vytočil s kotoučem do levého kruhu pro vhazování, jeho rána byla ale nakonec sražena pouze do ochranné sítě.

28:15
    Travis Konecny netrefil svou ranou branku, kotouč pouze orazítkoval plexisklo.

28:21
    První přesilovka pro Kanadu! Ta má prozatím ponechanou výhodu.

28:36
    Vyloučení v týmu Rusko (Anton Bělov – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).

28:38
    Bělov trefil Konecného do oblasti hlavy a krku, za což inkasuje 2 + 10 minut!

28:38
    Vyloučení v týmu Rusko (Bogdan Kiselevič – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Kanada (Mark Scheifele – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).

29:15
    Rusové se osvobozují.

29:44
    V mezikruží zůstal na pár chvil osamocený Brayden Point, jeho rána byla ale zblokována ještě dřív než stačila ohrozit Vasilevskiho.

30:20
    Sborná znovu posílá kotouč až za Pickardovu branku.

30:38
    Rusové jsou kompletní.

30:50
    Calvin Pickard po sražené střele zalehl kotouč a přerušil hru. Vyloučení na obou stranách se začínají kupit.

31:24
    Na ránu Joshe Morrisseye Vasilevskij viděl a bez větších potíží ji uschoval do své lapačky. Vhazovat se bude po pravé ruce ruského brankáře.

31:36
    Simmondsova přihrávka žádného ze spoluhráčů před brankou nenašla, pouze prolétla z protějšímu mantinelu.

32:16
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Krásná kombinace, Sborná vede, Kanaďané nevěřícně koukají a diváci jsou v euforii. Svou akcí Rusové naprosto vymazali defenzivu Javorových listů, která až do této chvíle fungovala bezchybně. Po přihrávkách Kučerova a Panarina se prosadil JEVGENIJ KUZNĚCOV. Asistence: Artěmij Panarin, Nikita Kučerov.
    32:16 Jevgenij KUZNĚCOV - 0:1

32:21
    Pickard přerušil hru po ráně od modré čáry. Následovat bude komerční přestávka.

Kanada – Rusko 14:20.

32:55
    Po dlouhém, ale tečovaném, pasu de Haana se zakázané uvolnění pískat nebude, Rusové musejí hrát.

33:18
    Jenže na druhé straně ano. Icing hokejistů v bílých dresech.

33:31
    Josh Morrissey si dal na své již několikáté ráně záležet a z pravého kruhu ji poslal přesně do bližší šibenice. Na tomto místě měl ale připravenou lapačku také ruský gólman.

33:47
    Na ledě to začíná hýřit emocemi. Claude Giroux schytal během přerušené hry krosček do zad, rozhodčímu však tento incident zřejmě unikl.

33:47
    Vyloučení v týmu Kanada (Wayne Simmonds – 2 min., sekání).

33:47
    Místo toho je vyloučen Simmonds, který se ještě před zmiňovaným incidentem dopustil sekání. Čtvrtá přesilovka Ruska!

33:54
    Kanaďané nadvakrát dostali kotouč z obranného pásma. Rusové budou muset své útočné snažení založit znovu.

34:29
    Dělovka Tělegina, který si sjel až na vrchol levého kruhu, byla usměrněna mimo branku.

34:50
    Hned vzápětí však Sborná zkopírovala svou první branku a předvedla ji znovu. Po rychlé kombinaci v útočném pásmu a přesné finální přihrávce Šipačova přes celé pásmo se prosadil NIKITA GUSEV. Asistence: Vadim Šipačov, Artěmij Panarin.
    34:50 Nikita GUSEV - 0:2

35:20
    Kanaďané jsou druhou brankou viditelně zaskočeni, Rusové hrají ve velké pohodě.

35:51
    Vladimir Tkačjov se málem prodral až před Pickarda, na poslední chvíli mu ale jeden z beků vypíchl kotouč.

36:30
    Vasilevskij se vydal rozehrávat za branku a situaci ustál na výbornou.

36:44
    Chris Lee poslal puk pouze na kanadskou střídačku. Bude se vhazovat ve středovém kruhu.

36:53
    Zakázané uvolnění ruské reprezentace.

37:02
    Na pravé straně zůstal úplně osamocený Vladislav Naměstnikov. Po přihrávce zleva už se napřahoval, beci ale situaci ustáli.

37:33
    Vladislav Naměstnikov zůstal zcela osamocený na pravé straně podruhé v krátkém časovém intervalu, tentokrát už se dostal ke střele, ale Pickard se roztáhl na brankové čáře a betonem puk vykopl. Sborná je momentálně jednoznačně lepší, Kanaďané rychlé tempo protivníka nestíhají.

37:57
    Icing výběru Javorových listů.
    Radost fanoušků Ruska po druhém gólu. Podaří se Kanadě ještě otočit utkání?

38:30
    Wayne Simmonds se dostal do brejku a byl faulován, rozhodčí se ale nerozhodl nařídit trestné střílení!

38:30
    Vyloučení v týmu Rusko (Arťom Zub – 2 min., sekání).

39:04
    Claude Giroux nabil mezi kruhy Braydenu Schennovi, jenže toho vychytal skvělým zákrokem maskou Vasilevskij.

39:14
    Jeff Skinner a jeho rána z pravé strany! Ruský gólman máchl lapačkou a od diváků si vysloužil potlesk.

39:38
    Ruský brejk sice neskončil zakončením, Sborná ale ušetřila vteřin z trestu Zuba.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhé třetině už diváci branky viděli, obě dvě přitom obstarali ruští hráči. Ve třiatřicáté minutě skóroval Kuzněcov, zanedlouho využil přesilovou hru Gusev. Sborná byla v prostředním dějství jednoznačně lepším mužstvem a Kanada bude mít v poslední dvacetiminutovce velmi náročný úkol.

Statistiky druhé třetiny

Střely na branku: 12:12 (19:23)
    Trestné minuty: 8:16 (10:16)..
    Využití: 0:1 (0:1).

Třetí část začne přibližně v 17:03.

Nejpilnějším střelcem byl během druhé třetiny Ryan O´Reilly. Ten prověřil ruského gólmana hned čtyřikrát!

40:01

40:05
    Kanada vyhrála úvodní buly třetí třetiny a ještě necelou půlminutu bude hrát přesilovku.

40:17
    Kanada právě vstřelila branku!
    Přesně tohle javorové listy potřebovaly, je sníženo! Kotouč se dostal z hole Parayka na levý kruh k MacKinnovi, jenž povedenou střílenou přihrávkou nabídl puk do mezikruží MARKU SCHEIFELEMU a útočné Winnipegu Jets protečoval kotouč do šibenice mimo dosah brankáře Vasilevského – 1:2! Asistence: Nathan MacKinnon, Colton Parayko.
    40:17 Mark SCHEIFELE - 1:2

40:49
    Calvin Pickard zachytil dalekonosné nahození a přerušil hru.

40:56
    Zakázané uvolnění Kanady.

Do LANXESS areny si našlo cestu 16 469 diváků!

41:15
    Dělovku Antona Bělova vytěsnil Pickard mimo tři tyče.

41:30
    Vyloučení v týmu Rusko (Anton Bělov – 2 min., krosček).

41:46
    Colton Parayko trefil svou dělovkou od modré čáry pouze blokujícího Andronova.

41:51
    Následný rychlý brejk Rusů skončil pouze kotoučem v ochranné síti.

42:06
    Sborná se osvobozuje.

42:44
    Střílenou přihrávku Mitche Marnera nechtěně tečoval jeden z hráčů v bílém dresu, Vasilevskij se i tak stihl přesunout a udržel kotouč na své výstroji!

42:53
    Wayne Simmonds těčoval střelu od modré čáry pouze mimo branku.

43:10
    Brayden Schenn zůstal na pár chvil osamocený v mezikruží, jeho střelu k pravé tyči, ruský gólman zneškodnil!

43:22
    Jeff Skinner si vybruslil z pravé strany a mířil k bližší tyči. Vasilevskij opět připraven a udržuje tak ruské těsné vedení!

43:30
    Bělov je zpět na hrací ploše, svěřenci trenéra Olega Znaroka jsou kompletní.

43:46
    Maskovaný muž přerušil po další, tentokrát nepřesné kanadské akci hru.

44:34
    Jevgenij Kuzněcov zůstal po vyjetí Pickarda úplně sám mezi kruhy, těsně po návratu kanadského brankáře mezi tři tyče vypálil. Pickard kotouč betonem vyrazil!

45:05
    A znovu musel maskovaný muž v červeném dresu odehrát dlouhý pas na únik. I tentokrát situaci ustál bez ztráty květinky.

45:40
    Výběr Javorových listů rozjíždí svůj další útok.

45:58
    Nečekaná rána Nathana MacKinnona z pravé strany k bližší tyči málem Vasilevskimu propadla mezi tyčí a výstrojí, nakonec se puk skončil pouze za brankou!

46:59
    Marc-Édouard Vlasic napřáhl a od levého mantinelu vyslal prudkou dělovku. Branku ale minul.
    Vasilevskij drží svůj tým, odolá obrovskému tlaku?

47:19
    Ryan O´Reilly byl faulován, když se snažil tečovat pas zprava. Branka ruského brankáře vypadla ze svého základního postavení, Kanada si zahraje přesilovku.

47:19
    Vyloučení v týmu Rusko (Arťom Zub – 2 min.).

47:19
    Ještě předtím přichází na řadu komerční přestávka.

Kanada – Rusko 28:26

47:36
    Hokejisté v bílých dresech se osvobozují.

48:36
    Ivan Tělegin propasíroval kotouč mezi blokujícími hráči. Rusové se osvobozují a střídají.

49:07
    Brejk 2 na 1 skončil nepřesnou přihrávkou Tkačjova. O pár chvil později jsou Rusové kompletní.

49:54
    Artěmij Panarin trefil nečekaným bekhendem z levé strany a poměrně ostrého úhlu spojnici tyčí!

50:08
    Kanada si zahraje další přesilovou hru.

50:13
    Vyloučení v týmu Rusko (Jevgenij Kuzněcov – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

50:21
    Ivan Tělegin nedokázal přes Nathana MacKinnona vyhodit kotouč, Javorové listy zůstávají v útočném pásmu.

50:26
    Dělovku od modré čáry sice Vasilevskij zachytil, nicméně sám si nebyl jistý, zdali kotouč udržel. To se mu nakonec až do hvizdu sudího povedlo.

50:43

51:14
    Colton Parayko vyslal schovanou ránu zápěstím a ruský gólman stihl zakročit až na poslední chvíli! Poté hra byla přerušena kvůli natlačení O´Reillyho do brankoviště jedním z beků.

51:14
    Andrej Vasilevskij si nechává od kustoda upravovat u střídačky výstroj a dopřává tak svému celku chvíli klidu.

51:14
    Maskovaný muž je zpět ve svém základním postavení a utkání může pokračovat!

51:29
    Svěřenci trenéra Olega Znaroka vyhodili kotouč přes všechny čáry a střídají.

51:45
    Claude Giroux dostal pas od jednoho z beků a vypustil na branku nápřahem opravdovou dělovku. Vasilevskij se znovu včas stihl přesunout a kotouč udržel na své hrudi!

52:13

52:40
    Hra se přelévá ze strany na stranu. Aktuálně svádí sprinterský souboj Giroux s Těleginem.

53:18
    Zakázané uvolnění Sborné.

53:34
    Pickard se vydal za branku rozehrát a pomoct tak svým spoluhráčům.

54:40
    Výběr Javorových listů se po velké snaze usadil v útočném pásmu.

54:57
    Travis Konecny vypálil z pravé strany, Vasilevskij vyráží!

55:07
    A je vyrovnáno. Z nenápadné akce se Kanaďané prosazují a hraje se opět od nuly. NATHAN MACKINNON obdržel přihrávku do levého kruhu zpoza branky. už to vypadalo, že ho obránce od kotouče odstaví, ale nakonec přeci jen vystřelil a nepříliš rychlý a dobře umístěný pokus prošel ruskému brankáři až za záda! Asistence: Travis Konecny.
    55:07 Nathan MACKINNON - 2:2

55:17

Kanada – Rusko 34:27

55:45
    Střílený pas Duchena pouze prolétl brankovištěm.

56:05
    Kanaďané budou zpoza své branky rozehrávat další akci.

56:21
    Byli ale zastaveni záhy a Pickard si musel pohlídat bližští tyč proti střele z velkého úhlu.

56:29
    Hra je přerušena kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti. Rusové přicházejí o útočné pásmo, vhazovat se bude u červené čáry.

56:58
    Famózní Kanada pokračuje. Na led vstoupil před třetí třetinou úplně jiný celek a ten tři minuty před koncem obrací skóre. Opět to není nikterak pohledný gól, RYAN O´REILLY se dostal k zakončení až napodruhé, ale přeci jen se mu podařilo dotlačit možná i očima puk za brankovou čáru. Asistence: Michael Matheson.
    56:58 Ryan O'REILLY - 3:2

57:45
    Rusové kombinují ve svém pásmu a vyrážejí na útočnou zteč. Zvládnou ještě odpovědět.

58:11
    Z otočky vypálil Sean Couturier a Vasilevskij se musel hodně roztahovat, aby pokus vytěsnil mimo tři tyče.

58:25
    Oddechový čas pro Rusko.

58:25
    Sborná hraje bez brankáře s šesti bruslaři!

58:33
    Zakázané uvolnění se pískat nebude, Rusové musejí hrát.
    Stane se O´Reilly hrdinou nebo Rusko ještě dokáže v posledních vteřinách srovnat?

58:53
    A je rozhodnuto, Kanaďané čtyřmi brankami v posledním dějství obrátili skóre a postupují do finále. SEAN COUTURIER po pasu O´Reillyho prázdnou branku nemohl minout. Asistence: Ryan O´Reilly, Colton Parayko.
    58:53 Sean COUTURIER - 4:2

59:10
    Rusové to znovu zkouší bez brankáře!

Přichází konec těžko uvěřitelného zápasu. V prvních dvou třetinách jednoznačně dominovali Rusové, kteří byli mnohem aktivnější a po zásluze vedli 2:0, jenže Kanaďané ve třetí třetině skórovali hned čtyřikrát a obrátili vývoj zápasu!

Hráči zápasu:

Vladislav Gavrikov (RUS) – Ryan O´Reilly (CAN).

Statistiky třetí třetiny

Střely na branku: 19:15 (38:28)
    Trestné minuty: 0:6 (10:22).
    Využití: 1:0 (1:1).

Nejlepší hráči ruského výběru na šampionátu:

Andrej Vasilevskij, Anton Bělov, Artěmij Panarin.

Nejlepší hráči kanadského výběru na šampionátu:

Mitchell Marner, Mark Scheifele, Ryan O´Reilly.

S konstatováním, že Kanada postupuje do finále a na svého soupeře si bude muset počkat zhruba do devíti, desíti hodin se s vámi loučím a přeji krásný zbytek sobotního odpoledne! Na shledanou! (17:58:26)

RR

Branky a nahrávky: 41. Scheifele (MacKinnon, Parayko), 56. MacKinnon (Konecny), 57. R. O'Reilly (Matheson), 59. Couturier (R. O'Reilly, Parayko) – 33. Kuzněcov (Panarin, Kučerov), 35. N. Gusev (Šipačov, Panarin)

Rusko: Vasilevskij (I. Sorokin) – Gavrikov, Kiselevič, Antipin, A. Bělov, Provorov, Zub, Orlov – Tělegin, Andronov, Ničuškin – Dadonov, Šipačov, N. Gusev – Kučerov, Naměstnikov, Kuzněcov – Panarin, S. Plotnikov, Barabanov – Tkačjov.

Rozhodčí: Lemelin (AUT), Stricker (SUI) – Lhotský (CZE), Oliver (USA)

Diváci: 16 469