Česko – Srbsko 58:56 (kon.)
Česko
58:56 (10:20, 32:27, 43:47)
Srbsko
Neděle 28.05.2017, 17:45 • KV Aréna, Karlovy Vary • Mezinárodní turnaj žen v Karlových Varech

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:45.

Vítám tu milovníky basketbalu! České reprezentantky uzavřou přípravný turnaj v Karlových Varech utkáním se Srbskem. Svěřenkyně kouče Ivana Beneše oba předchozí zápasy na turnaji těsně prohrály a tak se budou chtít s místním publikem jistě rozloučit dobrým výsledkem.

Srbky na turnaji vyhrály oba své zápasy a již mají jistý triumf. V pátek udolaly 71:66 Číňanky a v sobotu přehrály 69:61 Lotyšsko.

České reprezentantky začaly zápasovou přípravu na blížící se ME dvěma porážkami. Nejprve ztratily výborně rozehraný zápas s Lotyšskem, v němž vedly až o 16 bodů a v závěrečné čtvrtině ještě o devět. Nakonec ale padly 65:69. V sobotu pak výběr, který složil kouč Ivan Beneš, podlehl 72:73 Číně, když opět nezvládl koncovku duelu.

Širší nominace kouče Ivana Beneše pro evropský šampionát se pomalu zužuje sama od sebe. Tým už opustila Klára Rosenbaumová, žaludeční problémy poslaly domů Kateřinu Sedlákovou a v duelu proti Lotyšsku si poranila koleno Karolína Elhotová. Ta by se ale měla do přípravy znovu brzy zapojit.

Česko: Stejskalová, Hanušová, Záplatová, Voráčková, Kateřina Elhotová, Vyoralová, Hausknechtová, Kulichová, Kopecká, Švrdlíková, Burgrová.

Srbsko: Radočajová, Čadjová, Krnjićová, N. Jovanovićová, Milovanovićová, Kneževićová, Škorićová, Stankovićová, D. Jovanovićová, Stanačevová, Bogićevićová, Crvendaková..

Dozněla hymna Srbska. Nyní si hráčky a diváci poslechnou českou národní hymnu.

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

00:18
    Čadjová trestá českou ztrátu. Běžela na koš úplně sama. (0:2)

00:40
    Alena Hanušová se trefuje za tři body! (3:2)

00:59
    Na druhé straně se netrefila hráčka USK Praha Sonja Petrovićová. (3:2)

01:23
    Tina Jovanovićová se prosadila pod košem, kde zaznamenala dva body pro srbský nároďák. (3:4)

01:55
    Střelou z výskoku se prosazuje Sonja Petrovićová. (3:6)

02:14
    Za český výběr odpovídá Veronika Voráčková. (5:6)

02:31
    Dobrou clonu spoluhráčky zúročila z výskoku Petrovićová. Ta v úvodu zápasu prokazuje své kvality. (5:8)

02:54
    Dvoubodovým košem snižuje česká kapitánka Kateřina Elhotová. (7:8)

03:18
    Petra Kulichová pod košem skvěle uvolnila Vyoralovou, ale ta koš nedala. (7:8)

03:32
    Krásnou akci Srbska zakončila košem Tamara Radočajová. (7:10)

04:16
    Tina Jovanovićová byla faulována Kulichovou a jsou z toho dva trestné hody pro srbskou hráčku. (7:10)

04:17
    Tina Jovanovićová oba proměnila. Srbsko vede o pět bodů. (7:12)

04:31
    Srbky zatápějí Lvicím agresivní obranou. Češky marně hledají prostor ke střele. (7:12)

04:42
    A české hráčky nestačily vystřelit v limitu. U míče tedy Srbsko. (7:12)

05:02
    Další dva body zaznamenala Tina Jovanovićová. Ivan Beneš reaguje time-outem. (7:14)

05:25
    Další ztráta českého týmu. Srbky jdou do útoku. (7:14)

05:51
    Zatímco Srbky se ještě nedopustily jediné ztráty, tak Lvice mají na kontě už čtyři ztracené míče. (7:14)

06:03
    Tereza Vyoralová neuspěla z tříbodové vzdálenosti. (7:14)

06:21
    Spíše ze zoufalství to zkoušela Alena Hanušová. Trefila obroučku koše. (7:14)

06:35
    Úspěchem neskončil ani nájezd Hanušové. Sledujeme české střelecké trápení. (7:14)

07:00
    Čadjová se dokázala v závěru limitu pro střelbu uvolnit, ale koš nedala. (7:14)

07:34
    Saša Čadjová trefuje z tříbodové distance. Srbky se bodovou šňůrou 9:0 utrhly. (7:17)

07:59
    Sonja Petrovićová faulovala Hanušovou a ještě si u toho ublížila. Basketbalistka USK Praha kulhá na střídačku. (7:17)

07:59
    Alena Hanušová proměnila obě šestky a snižuje stav. (9:17)

08:20
    Milovanovićová střílela pod tlakem bránící Hanušové a netrefila. (9:17)

08:42
    Alena Hanušová dostala dobrou přihrávku pod koš, ale dva body bohužel nepřidala. (9:17)

08:58
    Čadjová byla v rohu úplně volná, za což soupeřky potrestala tříbodovým košem. (9:20)

09:17
    Střela Petry Záplatové si cestu do koše nenašla. (9:20)

09:55
    Petra Záplatová bude v závěru čtvrtiny střílet trestné hody. (9:20)

09:56
    Proměnila pouze jeden z nich. Snižuje tedy na rozdíl deseti bodů. (10:20)

10:00
    První čtvrtina skončila. (10:20)

Úvodní čtvrtina vyzněla jednoznačně pro Srbsko, které vede nad domácím týmem o deset bodů. Češky se trápí v útoku a ve střelbě. Agresivní obrana soupeřek jim dělá velké problémy.

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (10:20)

10:08
    Hned dva body pro Srbky. Zaznamenala je Nevena Jovanovićová. (10:22)

10:42
    Petra Záplatová se prezentovala neúspěšným tříbodovým pokusem. (10:22)

11:01
    Stejskalová se dopustila faulu na Skorićovou. Srbky rozehrávají z podkoše. (10:22)

11:14
    Stankovićové byl odpískán útočný faul. Míč tedy dostávají Češky. (10:22)

11:24
    Na druhé straně ale udělala kroky Stejskalová. (10:22)

11:41
    Po vlastním útočném doskoku se prosazuje Stankovićová. (10:24)

11:59
    Alena Hanušová je zatím nejlepší českou hráčkou. Zaznamenala dva body. (12:24)

12:13
    Hanušová to opět zkoušela. Srbky ji ale stačily vypíchnout míč. (12:24)

Michaela Stejskalová zaznamenala koš s faulem. Výborně! (14:24)

12:13
    Michaela proměnila i šestku! (15:24)

12:35
    Výborně! Eva Kopecká trestá srbskou ztrátu a Lvice se dostávají zpět do zápasu. (17:24)

13:15
    Petra Záplatová trefuje z rohu trojku. Češky zaznamenaly deset bodů v řadě a ztrácejí jen čtyři body! (20:24)

14:02
    Srbky nestačily zakončit v limitu. Obraz hry se v posledních minutách úplně otočil! (20:24)

14:18
    Michaela Stejskalová si došla pro faul a vybojovala si dvě šestky... (20:24)

14:18
    Stejskalová se v takových momentech nemýlí! Už je to pouze o dva body! (22:24)

14:56
    Tamara Radočajová si došla pro faul od Kopecké. Srbky tedy zůstaly u míče. (22:24)

15:08
    Tina Jovanovićová musela střílet v časové tísni a koš nedala. Češky ve druhé čtvrtině hodně zlepšily obranu. (22:24)

15:25
    Srbský kouč si vyžádal oddechový čas. (22:24)

15:39
    Eva Kopecká to udělala skvěle! Vypíchla protihráčce míč a došla si pro snadný koš. Je vyrovnáno! (24:24)

15:58
    Kneževićová zahrávala dvě šestky po faulu Vyoralové. Proměnila pouze tu druhou. (24:25)

16:20
    Ilona Burgrová z těžké pozice netrefila, Češky si ale doskočily míč. (24:25)

16:36
    Pavla Švrdlíková byla pod košem faulována a bude házet dvě šestky. (24:25)

16:37
    Proměnila jeden a je tedy opět srovnáno. (25:25)

16:54
    Milovanovićová proměnila dva trestné hody. (25:27)

17:03
    Vyoralová to neúspěšně zkoušela z trojky. Míč ještě doskakuje Švrdlíková. (25:27)

17:26
    Skvělá obrana českých hráček, které zdvojily Milovanovićovou. Tina Jovanovićová pak faulovala a jelikož už Srbky mají pět faulů, tak budou následovat trestné hody. (25:27)

17:27
    Ilona Burgrová proměnila alespoň druhý trestný hod. (26:27)

17:50
    Opět výborná obrana a Lvice tak získávají míč! (26:27)

18:01
    A další šestky pro pro Ilonu Burgrovou... (26:27)

18:01
    Ilona opět proměnila jeden trestný hod a vyrovnala tak stav utkání. (27:27)

18:39
    Veronika Voráčková za tři! Český tým vede poprvé od první minuty zápasu! (30:27)

19:09
    Vyoralová zapracovala výborně také v obraně. Češky teď opravdu bojují jako Lvice! (30:27)

19:21
    Spolupráci se Švrdlíkovou pod košem zužitkovala Ilona Burgrová! (32:27)

20:00
    Dalekonosná střela Neveny Jovanovićové v koši nekončí. Skvělá druhá čtvrtina v podání českých basketbalistek je u konce! (32:27)

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (32:27)

Na začátku druhé čtvrtiny vedly Srbky už 10:24 a vypadalo to, že mají zápas jasně pod kontrolou. České reprezentantky se však poté nadechly k heroickému výkonu, šňůrou 14:0 ztrátu dotáhli a do šaten jdou dokonce s vedením 32:27! Za úspěchem stojí především výborná obrana svěřenkyň Ivana Beneše. Doufejme, že české hráčky nastolené tempo udrží co nejdéle.

Nejlepší střelkyní Česka je Alena Hanušová se 7 body.

Druhý poločas začne přibližně v 18:46.

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (32:27)

20:29
    Třetí čtvrtinu otevírá dvěma body z podkoše Petra Kulichová! (34:27)

21:03
    Úspěšná byla také z nájezdu Kateřina Elhotová. Češky vedou už o devětvbodů! (36:27)

21:30
    Hanušová navíc ubránila! (36:27)

22:11
    Kouč Srbska není se začátkem druhého poločasu vůbec spokojen a bere si oddechový čas. (36:27)

22:35
    Kateřina Elhotová byla faulována Nevenou Jovanovićovou. Rozehrávat se bude z podkoše. (36:27)

22:53
    Alena Hanušová střílela hned dvakrát, ale ani jednou míč nespadl do koše. (36:27)

23:08
    Jelena Milovanovićová snižuje srbské manko na 7 bodů. (36:29)

23:55
    Češky budou po faulu Čadjové opět rozehrávat. Srbky mají už čtyři týmové fauly. (36:29)

24:08
    Kateřina Elhotová si připravila střeleckou pozici a jsou z toho další dva body! (38:29)

24:21
    Snadné dva body pro Milovanovićovou. (38:31)

24:58
    Alena Hanušová netrefuje svou střelu. Dopředu jdou Srbky. (38:31)

25:38
    Srbky sehrály pěknou akci, kterou zakončila dvěma body Saša Čadjová. (38:33)

25:58
    Výborně! Na dva koše Srbska odpovídá Jana Hausknechtová. (40:33)

26:18
    Nevena Jovanovićová snižuje na rozdíl pěti bodů. (40:35)

27:07
    Čadjová pod košem doskočila míč po neúspěšném tříbodovém pokusu své spoluhráčky a dostává Srbsko do kontaktu. (40:37)

27:07
    Ivan Beneš si bere oddechový čas. Na nejvytěžovanějších českých hráčkách už začíná být znát únava. (40:37)

27:23
    Elhotová se odhodlala k nájezdu a získala na Čadjové dvě šestky. (40:37)

27:23
    Kateřina Elhotová proměnila pouze tu první. (41:37)

27:52
    Petra Kulichová si připsala dobrý blok, ale vzápětí se prosadila Nevena Jovanovićová. Srbky se ve třetí čtvrtině vrátily do zápasu a ukazují, proč patří k nejlepším týmům světa. (41:39)

28:22
    V závěru limitu pro útok střílela Kateřina Elhotová. Koš netrefila. (41:39)

28:45
    Škorićová trojkou otáčí skóre! (41:42)

28:53
    Tereza Vyoralová naštěstí rychle odpovídá. (43:42)

29:00
    Další koš Srbska. (43:44)

29:20
    Nepřesná střela Hanušové, Lvice ale ještě zůstávají v útoku. (43:44)

29:38
    Srbky budou rozehrávat asi poslední akci prvního poločasu. (43:44)

29:58
    Jelena Milovanovićová dostala na středu hřiště příliš mnoho prostoru a trojkou uzavírá třetí čtvrtinu zápasu! (43:47)

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (43:47)

Ve třetí čtvrtině se Srbky opět rozehrály a v jejím závěru otočily skóre. Českým hráčkám možná začínají i docházet síly, protože některé téměř nestřídají.

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (43:47)

30:24
    Aleksandra Stanačevová dává z rychlého protiútoku dvoubodový koš. (43:49)

30:59
    Alena Hanušová neproměnila těžkou střelu. (43:49)

31:21
    Stankovićová málem zachytil přihrávku na Hanušovou. Pokud by se jí to podařilo, běžela by sama na koš. (43:49)

31:37
    Petra Záplatová se uvolnila v prostoru šestky a z výskoku zabodovala. (45:49)

32:04
    Michaela Stejskalová si došla pro faul od Neveny Jovanovićové. Česká hráčka se zvedá z hrací plochy poměrně těžce, ale snad bude v pořádku. (45:49)

32:04
    Michaela je už připravena střílet trestné hody. (45:49)

32:05
    Stejskalová proměnila jeden trestný hod. (46:49)

32:25
    Obranný doskok Ilony Burgrové. (46:49)

32:45
    Michaela Stejskalová střílela z hodně složité pozice. Míč ani netrefil zařízení. (46:49)

33:02
    Stejskalová hodila míč pod koš Záplatové, která se ale dostala pod desku a nedokázala hodit míč do koše. (46:49)

34:11
    Velmi dobře to udělala Stankovićová, která se pod košem uvolnila a zvyšuje na rozdíl pěti bodů. (46:51)

34:49
    Češky si pohlídaly obranný doskok a mohou jít dopředu. (48:51)

35:11
    Michaela Stejskalová vytěžila z těžké pozice dva trestné hody a oba proměnila. Lvice ztrácejí jediný bod! (50:51)

35:51
    Srbkám už docházel limit pro útok, ale Eva Kopecká bohužel faulovala. Balkánky tak dostávají další šanci na zakončení. (50:51)

36:06
    Ani teď ale Srbky nestačily vystřelit a rozhodčí jim tedy berou míč! (50:51)

36:21
    Výborně! Michaela Stejskalová projela pod koš a dostává svůj tým dovedení! (52:51)

36:43
    Skvěle! Stejskalová tentokrát nahrávala a Pavla Švrdlíková skóruje! Oddechový čas pro Srbsko. (54:51)

37:07
    Srbky střílely dvě vteřiny před 24 sekundovým limitem. Eva Kopecká doskakuje! (54:51)

37:56
    Výborná obrana Lvic! Češky tedy u míče. (54:51)

38:09
    Balón šel do zámezí od nohy Švrdlíkové. Míč pro Srbsko. (54:51)

38:17
    Tina Jovanovićová bude zahrávat dva trestné hody. (54:51)

38:19
    Srbka proměnila pouze jeden z nich. Při doskoku pak Srbky faulovaly Evu Kopeckou. (54:52)

38:30
    Právě Eva Kopecká teď bude házet šestky. (54:52)

38:31
    Kopecká proměnila jednu šestku. Je to o tři body pro český tým. (55:52)

39:05
    Srbky snižují na rozdíl jediného bodu. (55:54)

39:27
    Češky ale opět odskakují na tříbodový rozdíl! (57:54)

39:45
    Navíc proměněný trestný hod. Tohle už vypadá hodně nadějně! (58:54)

39:51
    Srbky ale ještě snižují. (58:56)

Konec zápasu. (58:56)

Tak přeci jen to vyšlo! Češky se loučí s domácím turnajem v Karlových Varech vítězstvím nad Srbskem a po předchozích porážkách s Lotyšskem a Čínou si zvedly reputaci i sebevědomí. Bronzový tým OH v Riu byl přitom papírově zdaleka nejkvalitnějším soupeřem. Sledovaly jsme dramatický zápas, v němž nejprve vládly Srbky, ovšem Lvice se ve druhé čtvrtině nadechly k fantastickému obratu. Třetí čtvrtina opět patřila celku z Balkánu, ovšem v dramatické závěrečné části se štěstí přeci jen usmálo na stranu českých basketbalistek, které konečně zvládly lépe koncovku duelu.

Tabulka turnaje:
    Srbsko – 4b
    Lotyšsko – 4b
    Čína – 2b
    Česko – 2b

Češky mají jednu část přípravy na ME za sebou, ale už na začátku června je čekají dva přípravné zápasy proti Slovensku, které se odehrají v Trutnově. To je z mé strany vše. Užijte si zbytek neděle! (19:37:34)