L. Mikuláš – Žilina B 2:0 (kon.) | Lok. Košice – Pohronie 3:2 (kon.) | Sereď – MFK Zvolen 1:1 (kon.)
Bardejov – Nitra 0:1 (kon.) | Šamorín – Spiš. N. Ves 1:0 (kon.) | Skalica – FC Košice 1:0 (kon.)
MFK Tatran Liptovský Mikuláš
2:0 (0:0)
MŠK Žilina B
sk Středa 31.05.2017, 17:00 • Štadión Okoličné • MONACObet liga

Vítame vás pri online prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Vážení športoví priatelia, vítame vás pri sledovaní stredajšieho zápasu 12. kola nadstavbovej časti II. futbalovej ligy, kde domáci MFK Tatran Liptovský Mikuláš privíta na svojom štadióne tím rezervný tím Žiliny. Stretnutie má výkop o 17:00.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš posledný zápas odohral na ihrisku Nitry. Liptáci sa ujali vedenia už v 17. minúte zásluhou Staša. Do konca prvého polčasu sa skóre nemenilo, no hostia v druhom polčase dokázali otočiť stav stretnutia. Najprv sa presadil v 61. minúte striedajúci Abrahám a o desať minúte vedenie na stranu Nitry dokázal strhnúť Balaj. Aj napriek snahe Liptákov zvrátiť nepriaznívý stav stretnutia sa domácim vedenie podržať podarilo a do tabuľky si pripísali plný bodový zisk. MFK Tatran je v tabuľkej na desiatom mieste so 42 bodmi a na deviatu Lokomotívu Košice stráca dva body.

MŠK Žilina "B" v 11. kole odohral zápas v Spišskej Novej Vsi. Po prvom polčase hostia viedli 2:0. Stav stretnutia otvoril z pokutového kopu Michlík v 36. minúte a tesne pred koncom polčasu dokázal na 2:0 zvýšiť Moško. Rezervný tím Žiliny v druhom polčase už len kozmeticky upravil skóre na 3:0 zásluhou Hrnčára a pripísal si tak do tabuľky plný bodový zisk. Žilina je v tabuľke na piatom mieste s 41 bodmi a na štvrtý Šamorín stráca jeden bod.

Posledný vzájomný zápas:
    MŠK Žilina B – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 4:2(2:0)
    Góly: 9. a 40. Hancko, 47. Sheidaev, 85. Michlík – 64. Poremba, 88. Kucharčík (pen.)
    Rozhodcovia: Fajčík – Hrmo, Hrdlička
    Diváci: 151

Úvodné zostavy:

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Šavol – Očenáš, Janec, Papaj, Andrić, Poremba, Matić, Laco, Staš, Lišivka, Kucharčík
    Náhradníci: Mikušiak, Ferenčík, Jasenovský, Kreva, Špilár, Lehotský, Jánošík

MŠK Žilina B: Bajza – Majdan, Moško, Ďuratný, Sluka, Václavík, Mbah, Michlík, Boženík, Klec, Hrnčár
    Náhradníci: Gerebenits, Martinček, Kopas, Minárik, Majštinik, Petráš

Rozhodca: Glova – Hancko, Mišková.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

1
    Laco sa snažil preniknúť po ľavej strane a vybojoval pre svoj tím rohový kop.

1
    Rohový kop zahrával Papaj, ktorý loptou našiel Porembu, jeho strela však minula bránu.

3
    Očenáš sa snažil dlhou loptou nájsť Papaja, ale prihrávka bola nepresná a skončila za outovou čiarou.

4
    Hrnčár sa uvoľnil s loptou v strede ihriska a snažil sa nájsť nabiehajúceho Boženíka, ktorý na loptu nedotiahol.

6
    Mbah dostal loptu na pravú stranu ihriska a snažil sa uvoľniť cez Janeca, ten bol ale pozorný a súpera ubránil.

8
    Zatiaľ sa hrá z jednej strany na druhú, no ani jeden z tímov si väčšiu príležitosť nevypracoval.

11
    Boženík dostal presnú prihrávku do pokutového územia, kde sa snažil pred bránou nájsť spoluhráčov. Prihrávku domáci dokázali loptu vyraziť mimo nebezpečenstva.

13
    Staš zahrával priamy kop, ale v pokutovom území nikoho zo svojich spoluhráčov nenašiel a hostia loptu odkopli.

14
    Michlík našiel presnou prihrávkou nabiehajúceho Kleca, ktorý sa dostal do veľkej príležitosti, ale rozhodca odpískal ofsajd.

16
    Janec si rýchleho Mbaha opäť postrážil a Liptáci sa dostávajú k lopte.

18
    Poremba bol v rýchlom protiútoku a prihrávkou v pokutovom území hľadal osamoteného Papaja. K tomu sa lopta neodstala a Žilinčania ju dokázali odkopnúť.

20
    Papaj zahrával priamy kop po faule na Laca. Lopta v 16ke nenašla nikoho z jeho spoluhráčov a hostia ju poslali mimo nebezpečenstva.

23
    Klec vybojoval loptu v strede ihriska a poslal ju na pravú stranu, kde bol pripravený Mbah. Rozhodca hru prerušil kvôli ofsajdu.

23
    Laco dostal prihrávku do pokutového územia, ale jeho prudká strela letela vysoko nad bránu.

24
    V šanci sa ocitol opäť Laco, ktorý sa po centri dostal ku hlavičke, ale jeho zakončenie Bajzovi problém nerobilo a loptu chytá.

27
    Mbah sa pekne uvoľnil do pokutového územia a z dobrej pozície vystrelil. Lopta trafila iba brvno a odrazila sa naspäť do ihriska.

30
    Laco kombinoval so Stašom na pravej strane ihriska. Laco sa napokon uvoľnil a strelou spoza pokutového územia sa pokúsil ohroziť bránku súpera. Lopta letela ponad Bajzovu bránu.

32
    Boženík dostal prihrávku do behu a išiel sám proti brankárovi. Pod tlakom obrancu jeho zakončenie nebolo ideálne a Šavol loptu chytá.

34
    Papaj po pravej strane pekne vysunul Andrića, ktorý poslal center do pokutového územia, kde už stál pripravený Poremba, ale hostia ho dobre ubránili.

34
    Matićovi sa v neprehľadnej situácii podarilo streliť gól, ale rozhodca ho neuznal pre ofsajd.

36
    Hrnčár prihral pred pokutové územia Mbahovi, ktorý okamžite prudko vystrelil. Lopta letela tesne ponad bránu.

37
    Lišivka v strede ihriska vybojoval loptu a snažil sa okamžite vysunúť Matića. Prihrávka bola príliš nepresná a zmocnili sa jej Žilinčania.

38
    Hrnčár sa dostal do dobrej príležitosti v pokutovom území, ale jeho zakončenie bolo nepresné.

39
    Obrovská príležitosť domácich. Papaj perfektne prihral nabiehajúcemu Matićovi, ale ten vo veľkej šanci sám proti brankárovi triafa iba Bajzu.

40
    Striedanie v tíme MFK Tatran Liptovský Mikuláš: z ihriska odchádza Kucharčík, prichádza Kreva.

42
    Klec sa pokúsil prekvapiť Šavola strelou z veľkej vzdialenosti. Lopta letela vysoko nad bránu.

43
    Nabiehajúci Poremba dostal dobrú prihrávku do pokutového územia, no jeho strela z dobrej pozície bola nepresná.

45
    Prvý polčas sa skončil.

V prvom polčase si obe mužstvá vypracovali viacero dobrých príležitostí na strelenie gólu, ale ani jeden z tímov nebol v zakončení úspešný a do druhého polčasu tak nastúpia za bezgólového stavu.

46
    Začal sa druhý polčas.

47
    Boženík sa dostal k strele spoza pokutového územia, ale lopta trafila iba Šavola a ten ju chytá.

49
    Mbah sa pekne prekľučkoval na hranicu pokutového územia a poslal center pred bránu, no nenašiel žiadneho so svojich spoluhráčov.

51
    Matić poslal loptu nabiehajúcemu Porembovi do pokutového územia, ktorý v dobrej príležitosti vystrelil trafil iba obrancu hostí.

52
    Staš zahrával rohový kop a v 16ke našiel hlavu Očenáša, ktorý nebezpečne zakončil, ale Bajza loptu chytá.

53
    Klec sa snažil vysunúť nabiehajúceho Boženíka, ale tento protiútok ubránili a dostávajú sa k lopte.

55
    Poremba perfektne prihral do pokutového územia Stašovi, ktorý sa pätou pokúsil loptu posunúť na osamoteného Laca, ale Žilinčania dokázali loptu zachytiť.

58
    Hostia kombinujú v zadných radoch, napokon sa však dopustili chyby a k lopte sa dostali Liptáci. Staš prihrával do 16ky Papajovi, ten bol dobre bránený a do zakončenia sa nedostal.

60
    Striedanie v tíme MŠK Žilina B: z ihriska odchádza Boženík, prichádza Gerebenits.
    Striedanie v tíme MŠK Žilina B: z ihriska odchádza Mbah, prichádza Martinček.

63
    Gerebenits bol v rýchlom protiútoku ale vo veľkej gólovej šanci domácich podržal brankár Šavol.

65
    Domáci pekne zakombinovali pred pokutovým územím a k strele sa dostal Matić. S touto loptou Bajza problém nemal.

66
    Striedanie v tíme MŠK Žilina B: z ihriska odchádza Hrnčár, prichádza Kopas.

67
    Kreva dostal prihrávku do pokutového územia a vystrelil v dobrej príležitosti. Bajza jeho strelu vyrazil na rohový kop.

68
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    JÁN PAPAJ dostal presnú loptu do pokutového územia a osamotený nemal problém otvoriť stav stretnutia.

68
    Striedanie v tíme MFK Tatran Liptovský Mikuláš: z ihriska odchádza Laco, prichádza Jasenovský.

69
    Dnešné stretnutie sleduje 210 divákov.

70
    Matić v pokutovom území našiel Staša, ktorý z uhla vystrelil. Brankár loptu len vyrazil pred seba, a Žilina loptu odkopla.

71
    Papaj centrom našiel v 16ke Jasenovského, ale ten pod tlakom v páde nebol schopný zakončiť.

72
    Matić bol v obrovskej príležitosti. Dostal prihrávku na hranicu pokutového územia, obišiel si brankára, ale do odkrytej brány sa mu loptu poslať nepodarilo.

75
    Minárik z pravej strany poslal center do pokutového územia. Túto loptu ale domáci zachytili a a poslali mimo nebezpečenstva.

79
    Staš sa dostal k odrazenej lopte pred pokutovým územím, ale jeho strela z prvej letela mimo brány.

81
    Na oboch stranách je teraz viacero nepresností a hrá sa väčšinou v strede ihriska.

82
    Na trávniku zostáva ležať Poremba. Už je ošetrovaný, ale vyzerá, že bude v poriadku.

84
    Staš zachytil prihrávku v strede ihriska a perfektne centrom našiel osamoteného GORANA MATIĆA, ktorý hlavou zvyšuje na 2:0.

86
    Striedanie v tíme MFK Tatran Liptovský Mikuláš: z ihriska odchádza Matić, prichádza Špilár.

89
    Klec vystrelil spoza pokutového územia, ale lopta letela veľmi nepresne a neohrozila bránu domácich.

90

Liptáci napokon dokázali v druhom polčase streliť dva góly. Najprv sa presadil Papaj a šesť minút pred koncom stretnutia spečatil výsledok na 2:0 Matić a v poslednom kole sezóny 2016/2017 tak MFK Tatran Liptovský Mikuláš obral rezervu Žiliny o všetky tri body. (18:47:03)