PSG HB – Veszprém 27:26 (kon.) | Barca – Vardar Skopje 25:26 (kon.)
Barca
25:26 (12:13)
RK Vardar Skopje
Sobota 03.06.2017, 18:00 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem • Liga mistrů - Final Four • Semifinále

Nejlepšími střelci zápasu byli Alex Dujshebaev a Ivan Čupić, kteří pomohli Vardaru k postupu sedmi brankami, pět (všechny v prvním poločase) jich přidal Vuko Borozan. Na straně Barcelony šestkrát skóroval Kiril Lazarov, čtyřmi brankami přispěl Rivera, třemi N'guessan, Jallouz a Syprzak. (19:44:02)

I druhé semifinále nabídlo úžasné drama, která rozhodly až závěrečné sekundy zápasu! Vardar Skopje poráží Barcelonu 26:25 a při své premiéře ve Final Four si hned zahraje finále celé soutěže!

Konec zápasu. (25:26)

60
    Luka Cindrić trefuje Vardaru Skopje finále! Barceloně se nepodařilo faulovat, aby přerušila hru a nechala Vardar rozehrávat volným hodem a Cindrić si našel střelecký prostor, který využil k prostřelení Péreze poslední střelou zápasu! (25:26)

60
    Šestnáct sekund do konce druhého poločasu a oddechový čas tentokrát pro Vardar Skopje. (25:25)

60
    Barceloně už hrozila pasivita, Kiril Lazarov ale dvacet sekund před koncem vyrovnává! (25:25)

60
    Oddechový čas pro Barcelonu, do konce zbývá 39 sekund. (24:25)

60
    Začíná poslední minuta druhého poločasu! Vardar vede o jednu branku a Barcelona u míče, do konce zbývá 48 sekund. (24:25)

59
    Luka Cindrić se zbavil Morroze, prostřelil Péreze a Vardar znovu vede! (24:25)

59
    Dvě minuty do konce normální hrací doby a Kiril Lazarov vyrovnává na 24:24! (24:24)
    58
    Sedmička pro Vardar, proti Čupićovi se postavil Ristovski, ovšem makedonský brankář Barcelony musí také lovit míč ze sítě. (23:24)

57
    Útočné fauly na obou stranách, u míče momentálně hraje Vardar Skopje. (23:23)

56
    Sledujeme neuvěřitelně vyrovnané semifinále, od čtrnácté minuty zápasu nikdo nevedl o více než dvě branky a většinou ani o více než o jednu. (23:23)

56
    Znovu vyrovnáno! Cindrić obelstil Sorhainda a trefil se přesně mezi Pérezovy nohy. (23:23)

55
    Syprzak se krásně uvolnil a střílí třiadvacátou branku Barcelony. (23:22)

55
    Okamžité vyrovnání si na své konto připisuje Alex Dujshebaev. (22:22)

54
    N'guessan se silou protlačil přes bránícího protihráče a překonal i Sterbika. (22:21)

54
    Oddechový čas pro Barcelonu. (21:21)

53
    N'guessan si došel pro faul, Barcelona pokračuje volným hodem. (21:21)

53
    Vuko Borozan se provinil porušením pravidla o krocích, na míč jde znovu Barcelona. (21:21)

52
    Tomáse vychytal Šterbik a Čupić ještě v rohu palubovky dokázal v pádu zachytit míč skákající za postranní čáru a tím jej udržet ve hře. (21:21)

51
    Po makedonské ztrátě míče Ariňo skóruje z rychlého protiútoku. (21:21)

50
    Další gólová chvíle pro Kirila Lazarova. (20:21)

49
    Borozana v druhém poločase brání Filip Jícha a nutno podotknout, že skutečně skvěle, neboť černohorský kanonýr se ještě neprosadil a tak to za něj musí brát jiní. Tentokrát uspěl z pravého křídla Ivan Čupić. (19:21)

48
    Kiril Lazarov udržuje Barcelonu v kontaktu svoji třetí dnešní trefou. (19:20)

48
    Velká paráda tentokrát od Alexe Dujshebaeva, ten se prosadil výbornou individuální akcí, kdy se obtočil kolem dvou protihráčů a prostřelil Péreze. (18:20)

47
    Skvostný moment barcelonského brankáře Péreze! Ten si vychutnal Karačiće, jenž nedokázal proměnit vyloženou příležitost. (18:19)

46
    Poprvé dnes vidíme neproměněnou sedmičku! A Valeru Riverovi se to "podařilo" v době, kdy už začíná jít do tuhého. (18:19)

45
    O rychlé snížení stavu se postaral Kiril Lazarov. (18:19)

44
    Poprvé Vardar odskakuje na dvoubrankové vedení, podařilo se to Alexi Dujshebaevovi. (17:19)

44
    Barcelona už je v plném počtu, vyloučený Sorhaindo je zpět na palubovce, ovšem Jallouz se neprosadil. (17:18)

43
    Igor Karačić znovu vrací do vedení Vardar. Mimochodem od stavu 11:11 vždy Vardar o jednu branku odskočil, aby Barcelona poté znovu srovnala stav. (17:18)

42
    Další skvělý zákrok Péreze, ten si vychutnal střílejícího Karačiće. (17:17)

42
    Oddechový čas pro Vardar Skopje. (17:17)

42
    Dvouminutový trest pro Sorhainda, jenž přistrčil Cindriće, byť se barcelonská střídačka bouří. (17:17)

41
    Závěrečnou třetinu normální hrací doby otevírá Raúl Entrerríos. (17:17)

40
    V závěru čtyřicáté minuty jde Vardar znovu do vedení, popáté v zápase skóruje Ivan Čupić, ovšem vůbec poprvé ze hry. (16:17)

40
    Při hře pět na pět hrál Vardar bez brankáře a přišel o míč, Sorhaindo ale přes celé hřiště prázdnou branku netrefil. (16:16)
    39
    Do branky Vardaru se na sedmičku postavil Milić a byť si na míč sáhl, tak Rivera jej překonal. (16:16)

39
    Nöddesbo vybojoval dvouminutový trest pro Abutoviće i sedmičku pro Barcelonu. (15:16)
    39
    Čupić uspěl i počtvrté a Vardar vede 16:15. (15:16)

38
    Dvouminutový trest pro N'guessana, navíc se Čupić staví na sedmičku a to je většinou jistota. (15:15)

36
    Timothey N'guessan prostřelil vše, co mu stálo v cestě. (15:15)

35
    Další fantastický zákrok Sterbika! Ten vychytal naprosto osamoceného Syprzaka a zároveň šťastným odrazem míče vysunul do rychlého brejku Dujshebaeva, jenž vrací Vardar do vedení. (14:15)

34
    Také druhý barcelonský gól po změně stran zaznamenává Francouz, tentokrát skóruje Timothey N'guessan. (14:14)
    33
    Ivan Čupić proměnil i svoji třetí sedmičku. (13:14)

33
    V úvodu druhého poločasu kralují brankáři a byť si Sterbik poradil i s ránou Mema, tak z dorážky skóruje Víctor Tomás. (13:13)

31
    Začal druhý poločas. (12:13)

Po prvním poločase druhého semifinále Ligy mistrů Vardar Skopje vede nad Barcelonou 13:12, ačkoliv si španělský velkoklub vypracoval až tříbrankový náskok. Pěti brankami k tomu přispěl Vuko Borozan.

30
    První poločas skončil. (12:13)

30
    Barcelona tu závěrečnou akci sehrála výborně, Lazarov uvolnil Syprzaka, ten však nevyzrál na Sterbika, jenž zaznamenal skutečně famózní zákrok! (12:13)
    30
    Po Tomásově bránění v brankovišti Ivan Čupić proměňuje sedmimetrový hod a před závěrečnou půlminutou prvního poločasu si ještě Barcelona bere oddechový čas. (12:13)

30
    O vyrovnání se rychle postaral Kiril Lazarov. (12:12)

29
    Poprvé dnes skóruje Igor Karačić a Vardar míří do vedení. (11:12)

29
    Dvouminutový trest pro Maquedu, minutu se bude hrát v pěti, poté začne zkrácená přesilovka Barcelony. (11:11)

28
    Útočný faul Stoilova na Sorhainda, v souboji mohutných pivotů se tomu makedonskému rozhodnutí českých sudích vůbec nelíbí. (11:11)

28
    Dvouminutový trest pro Raúla Enterríose, navíc ošetřován je Borozan, jenž dostal pěstí do tváře. (11:11)
    27
    Proti Ivanu Čupićovi se do barcelonské branky postavil Ristovski a Čupić jej i s trochou štěstí překonal. Hezký oblouček se od břevna odrazil jen těsně za brankovou čáru. (11:11)

27
    Ferreira vybojoval první sedmimetrový hod pro Vardar. (11:10)

26
    Dibirov měl dobrou pozici na křídle, ovšem výborným zákrokem jej vychytal Pérez. (11:10)

25
    N'guessan dobře střílel k tyči, ovšem Sterbik dokázal jeho střelu vykopnout. (11:10)

24
    Luka Cindrić po individuální akci barcelonskou branku netrefil. (11:10)

23
    Vedení Barceloně vrací Dika Mem. (11:10)

23
    Alex Dujshebaev se snadno prosmýkl barcelonskou obranou a vyrovnává stavu zápasu. (10:10)

22
    Tohle byla naprostá paráda od střílejícího Caňellase, který si na brankovišti naskočil na přihrávku a rovnou ze vzduchu střílel, i chytajícího Péreze! Vítězem tedy barcelonský brankář. (10:9)

21
    Vardar teď příliš překombinoval svoji přesilovkovou souhru a nakonec o míč přišel. (10:9)

21
    Valero Rivera si našel střelecký prostor na levém křídle, ovšem trefuje pouze břevno. (10:9)

20
    Barcelona navíc bude hrát v oslabení, vyloučen je Cedric Sorhaindo. (10:9)

20
    Znovu Borozan, který si opět věděl rady s barcelonským blokem i brankářem Pérezem. (10:9)

19
    Barcelona teď hrála na dva pivoty a jeden z nich, Kamil Syprzak, prostřelil Sterbika. (10:8)

19
    Po pár minutách se znovu ke slovu přihlásil Vuko Borozan a trefuje se už počtvrté. (9:8)

18
    Oddechový čas pro Vardar Skopje. Debutant ve Final Four prohrává s Barcelonou v osmnácté minutě 7:9, ovšem ani zdaleka ještě není nic jasného. (9:7)
    18
    K barcelonské sedmičce se znovu postavil Valero Rivera a střílí devátou branku svého týmu. Ten navíc bude hrát přesilovku, neboť vyloučen byl Ivan Čupić. (9:7)

17
    Caňellas dokonce mohl vyrovnat, na Péreze si ale nepřišel. (8:7)

17
    Tomás už je zpět na palubovce a Barcelona hraje v plném počtu. (8:7)

16
    Barcelona byla potrestána za pasivitu a z rychlého brejku skóruje Maqueda. (8:7)

15
    Alex Dujšebajev střílí šestou branku Vardaru. (8:6)

14
    První dvouminutový trest pro Barcelonu, provinil se Víctor Tomás. (8:5)
    13
    Valero Rivera se postavil k první barcelonské sedmičce, kterou vybojoval Tomás a prostřelil Sterbika. (8:5)

12
    Wael Jallouz drží střelecký krok s Borovanem a střílí sedmou barcelonskou branku. (7:5)

11
    Vuko Borozan je snad u každé útočné akce Vardaru a kromě několika ztrát si v jedenácté minutě připisuje už třetí branku. (6:5)

11
    Barcelona poprvé utíká na rozdíl dvou branek, francouzská spojka Mem využila podklouznutí bránícího Maquedy a snadno skóroval. (6:4)

10
    Borozan při rychlém průniku neudržel míč a ještě velmi nepříjemně dopadl, bude však moci v pořádku pokračovat. (5:4)

9
    Prvním barcelonským střelcem, který se podruhé zapisuje do střelecké listiny, je Wael Jallouz. (5:4)

8
    I počtvrté Vardar vyrovnává, tentokrát úspěšným střelcem Dujshebaev, Španěl v makedonském týmu. (4:4)

7
    Katalánci počtvrté vedou, autorem branky Kamil Syprzak. (4:3)

7
    Tank na soupisce Vardaru, Vuko Borozan se prosadil prudkou střelou. (3:3)

6
    Valero Rivera vrací Barcelonu do vedení. (3:2)

6
    Luka Cindrić se postaral o druhé vyrovnání makedonského celku. (2:2)

4
    Další výborný zásah Jíchy v obranné činnosti, poprvé vystihl Borozanovu přihrávku, tentokrát donutil Černohorce k útočnému faulu. (2:1)

4
    V obou týmech je plno zahraničních hráčů, dalším úspěšným cizincem, který se v úvodu zápasu střelecky prosadil je Wael Jallouz, barcelonský Tunisan. (2:1)

3
    O vrovnání se postaral Černohorec Vuko Borozan. (1:1)

1
    Filip Jícha otevírá skóre zápasu! Česká hvězda vystihla nepřesnou přihrávku Vardaru a po samostatném úniku skóruje! (1:0)

Rozehráno! Barcelona hraje v zeleném, Vardar v červeno-černé kombinaci. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Za doprovodu setmělé haly házenkáři jeden po druhém, představování hlasatelem, vbíhají na palubovku.

FC Barcelona Lassa: Pérez, Ristovski – Nöddesbo, Tomás, Enterríos, Sorhaindo, Ariňo, Rivera, N'guessan, Syprzak, Mem, Morros, Saubich, Jícha, Jallouz, Lazarov

RK Vardar Skopje: Sterbik, Milić – Stoilov, Ferreira, Maqueda, Dereven, Karačić, Dujshebaev, Abutović, Caňellas, Cindrić, Čupić, Dibirov, Šiškarev, Borozan, Marsenić

Rozhodčí: Horáček, Novotný (oba ČR).

Příjemný podvečer při sledování druhého semifinále házenkářské Ligy mistrů. Po souboji Veszprému s PSG nás tentokrát čeká španělsko-makedonský duel, ve kterém se Barcelona střetne s Vardarem Skopje a těšit se můžeme i na české zastoupení, neboť v barcelonském dresu nastupuje Filip Jícha, již takřka legenda naší házené a utkání budou z pozice rozhodčích řídit Václav Horáček a Jiří Novotný.

FC BARCELONA LASSA

Barcelona do letošního finálového turnaje vstupuje v roli osminásobného vítěze soutěže, přičemž v aktuálním formátu Final Four se může stát prvním týmem, který jej dokáže vyhrát potřetí.

Katalánci ovládli skupinu A, když ve čtrnácti utkáních jediné body ztratili prohrou v Paříži a remízou v Kielu. Tím si zajistili účast přímo ve čtvrtfinále soutěže, kde dokázali otočit nepříznivý vývoj souboje s Kielem (prohra 26:28 venku) a po domácí výhře 23:18 mohli slavit šestou účast ve Final Four.

Jak už bylo naznačeno, za Barcelonu nastupuje i Filip Jícha a určitě by nemělo zaniknout, že česká spojka je se svým někdejším spoluhráčem z Kielu Momirem Ilićem, momentálně hájícím barvy Veszprému, nejlepším střelcem historie Final Four. Blíže k samostatnému vedení ale přeci jen má Srb, neboť Jícha kvůli dlouhodobým zdravotním potížím pomáhá Barceloně zejména v defenzivě a tu Španělé mají skutečně výstavní.

Další zajímavou postavou zápasu v barcelonském dresu bezesporu bude Kiril Lazarov, žijící legenda makedonské házené a zápase proti Vardaru v této fázi soutěže pro něj bude jistě velmi specifický.

RK VARDAR SKOPJE

Makedonský tým vyhlíží svoji první účast ve Final Four v klubové historii a do Kolína jej přijely podpořit davy fanoušků.

Letošní sezónu má Vardar s Barcelonou relativně velmi podobnou, neboť také ovládl svoji skupinu, byť v ní čtyřikrát prohrál a ve čtvrtfinále si rovněž poradil s bývalým německým vítězem celé soutěže, Flensburgem.

Španělský trenér Raúl González se může spolehnout na několik výrazných jmen světové házené. V brance září Arpad Sterbik, na křídle Ivan Čupić a na spojce Joan Caňellas.

Barcelonu Vardar ještě nikdy neporazil, z deseti zápasů se španělským gigantem uhrál zatím jedinou remízu, ovšem ještě nikdy dnešní soupeři nezměřili síly ve vyřazovacích bojích soutěže.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Martin Petřek

Barca: Pérez, Ristovski – Nöddesbo, Tomás, Enterríos, Sorhaindo, Ariňo, Rivera, N'guessan, Syprzak, Mem, Morros, Saubich, Jícha, Jallouz, Lazarov

Rozhodčí: Horáček, Novotný (oba ČR)