Bermudy – Hongkong 0:3 (kon.) | Arménie – Libanon 5:2 (kon.) | Řecko – Finsko 4:0 (kon.)
Francie – Kajmanské ostrovy 5:3 (kon.) | Haiti – Velká Británie 4:1 (kon.) | Česko – Portugalsko 1:0 (kon.)
USA – Itálie 7:4 (kon.)
konec
Bermudské ostrovy
0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Hongkong
Pondělí 05.06.2017, 08:30 • Tipsport arena, Pardubice • Mistrovství světa mužů • Skupina B4
   
  Program pátého hracího dne odstartoval vítězstvím Hongkongu, dnes je nabídka velmi bohatá a my budeme rádi, pokud jí budete sledovat společně s námi! (10:01:09)
   
  Na počest vítězů si vyslechneme hymnu Hongkongu.
   
  Nejlepší hráči zápasu:

  Bermudské ostrovy –
  Derrick Holmes
  Hongkong – Justin Reid
   
  Tým Hong Kongu si připisuje první tříbodové vítězství na turnaji a velmi důležité body do tabulky skupiny B4. Naopak Bermudy si komplikují cestu do semifinále a zdá se, že si to budou muset rozdat o přímý postup proti Arménii.
   
  Konec zápasu.
   
  44:09
  Zápas se již pouze dohrává, znovu se ale hraje před brankářem Bermudských ostrovů.
   
  43:24
  Hongkong právě vstřelil branku!
  Čtvrtá přesilová hra v utkání již byla v podání Hongkongu využita a o vítězi dnešního zápasu je tak definitivně rozhodnuto! Brankáři Holmesovi do sítě propadla střela ANDREW GRAHAMA – 0:3! Asistence: Brandon Sulivan a Derrick Wong.
   
  43:15
  Hongkong je nyní vykázán z útočného pásma, za současného stavu mu to ale zase tolik vadit nemusí.
   
  42:56
  Poslední naděje Bermudských ostrovů s největší pravděpodobností zhasla. Nejstarší hráč na šampionátu 61letý Tom Miller (BRM) zastavil akci soupeře nedovoleně a dostává menší trest za nedovolené bránění.
   
  42:15
  Robert Bailey se nacpal do brankoviště Hongkongu a na několikrát se snažil dostat míček za Luiho. Hongkongský brankář je jasnou hvězdou zápasu, která táhne svůj tým k tříbodovému zisku.
   
  41:57
  Tak Bermudy přece jen přidaly, další akce byla odražena do ochranné sítě. Vhazuje se před Luim.
   
  41:36
  Merritt zkusil vzít osud do vlastních rukou a odhodlal se k samostatné akci. Došel až k brance, jeho bekhendový pokus ale Luiho nemohl zasokčit.
   
  40:38
  Hongkong drží míček za svojí brankou a nikam se již nežene. I přesto, že je rozdíl pouhé dva góly, si troufnu tvrdit, že o vítězi je již rozhodnuto.
   
  39:58
  Brankář Lui byl při střele zasažen do masky, hra ale přerušena nebyla.
   
  39:20
  Stále to na žádné zběsilé otáčení skóre nevypadá, Bermudy jsou směrem dopředu neviditelné a jejich další porážka je tak na spadnutí.
   
  37:57
  Ani druhou přesilovou hru v zápase celek Hongkongu nevyužil.
   
  37:16
  Derrick Wong mohl zatížit konto Bermud třetím gólem, velmi jistý Holmes byl ale proti. Dnešnímu zápasu jednoznačně kralují brankáři.
   
  36:10
  Rychlá výměna míčku mezi obránci vytvořila prostor pro střelu z první pro Justina Reida, Holmes se stihl přesunout a balonek ukrýt do své výstroje.

  Petr Dejnožka

  Branky a nahrávky: 3. Reid (Chia), 23. Reid (Graham), 44. Graham (Sullivan, D. Wong)


  Bermudské ostrovy: Holmes (Leclerc) – Rowat, Coleman, Worthington-White, Miller, Smith, Gosse, Katzsch, Estey, Merritt, Luck, Hands, Cundliffe, Dzurus, Rufiage, Amlong, Beaudion, Talbot, Tremblay, Bailey, Farmer, Bilodeau, Calko
  Hongkong: Lui (Banh) – Dang, Jackson, Monaco, Nguyen, Pham, Winia, C. Wong, D. Wong, Der, Graham, Chang, Chia, Chung, Kwan, Lam, Lee, Phan, Pom, Reid, Sullivan, Yueh.

  Rozhodčí: Koskuba, Šulo (oba Česká republika)