Arevalo – Veselý 0:2 (kon.) | Pavlásek – Ignatik 1:2 (kon.)
7 1 64
Vladimir Ignatik
2
5 6 7
Středa 07.06.2017, 14:45 • centrální kurt • Challenger Prostějov - Unicredit Czech Open (antuka) • Osmifinále

Ode mě je to pro tento okamžik vše, přeji krásné odpoledne. (17:12:27)

Vladimir Ignatik se ve čtvrtfinále utká s Jiřím Veselým.

Adam Pavlásek se s Prostějovem loučí v osmifinále, když nestačil na Vladimira Ignatika. Český tenista v úvodním setu prohrával 0:4, přesto se dokázal do této sady vrátit a srovnat na 4:4. Po odvráceném setbolu za stavu 4:5 při vlastním podání i tento set otočil ve svůj prospěch. Druhou sadu opětovně lépe začal Ignatik, vedl 3:0 a jelikož v šesté hře přidal další brejk, vyhrál ji 6:1. Na začátku třetího setu Pavlásek odvrátil brejkbol a následně získal brejk na 2:0. Za stavu 4:2 mladší tenista prohrál servis, to ale napravil okamžitě. V devátém gemu rodák z Bílovce nedokázal dopodávat zápas do vítězného konce a bylo hůř, ve dvanácté hře měl Bělorus šanci duel ukončit. Pavlásek sebral všechny síly, odvrátil stav 0:40 a vynutil si tie-break. V něm však zvítězil zkušenější hráč, ten využil pátý mečbol v zápase.

Konec zápasu

6:7
    Pátý mečbol ovšem využívá, jeho servis byl rychlý a Adam Pavlásek returnoval jenom za základní lajnu! Český tenista po zápase vzteky ještě třískl raketou o zem.

4-6
    Po druhém servisu se tento borec vydal až na síť, nebyl vůbec připravený, Adam prohodil po lajně.

3-6
    Tři mečboly v řadě pro šestadvacetiletého hráče, ten sledoval, jak soupeř kvalitně rozehraný forhend kazí do sítě! Čtvrtá šance!

3-5
    V důležitých chvílích hraje domácí hráč výborně. Prokázal to i za stavu 2:5, svůj bekhend poslal krásně a nechytatelně k lajně.

2-5
    Vladimir Ignatik se nachází dva míčky od vítězství! Běloruský hráč se objevil u sítě, kde měl štěstí, protihráč chyboval do sítě.

2-4
    Adam Pavlásek to neměl rozehrané špatně, pokusem z forhendu po lajně ovšem celou akci pokazil. Zahrál do sítě.

2-3
    Pavlásek se ocitl na síti, kde uspěl. Chytře totiž zahrál balónek do protipohybu soupeře.

1-3
    Dvaadvacetiletý tenista z České republiky musel znovu hrát bekhendové údery. To se pokoušel změnit zkrácením hry z této strany, ale míček skončil pouze v síti.

1-2
    Minibrejk zpátky! Ignatik se objevil u sítě a musel čelit nepříjemnému úderu do bekhendu. Odehrál volej, po kterém Čech velmi nečekaně, ale úspěšně hrál do protipohybu.

0-2
    Adam Pavlásek chtěl forhendovým liftem dostat soupeře pod tlak a hrál míček co nejblíže základní lajny, tento balónek ale vylétl až do autu.

0-1
    Dlouhou výměnu, kdy Pavlásek musel dlouho hrát bekhendy, ukončil český hráč bekhendovým úderem do sítě. Jednalo se o snadnou nevynucenou chybu.

6:6
    Utkání jde do tie-breaku, který rozhodne o postupujícím! Český tenista opětovně musel čelit soupeři u sítě, ten nezvládl volej, který zahrál jen do sítě!

A-40
    Domácí publikum bouří, přichází brejkbol! Pavlásek výborně počkal na chvíli, kdy bude moci prohodit soupeře u sítě a do se také stalo!

40-40
    Ano odvrací a znovu se do toho nebál jít aktivně! Český tenista odehrál v závěru míček k lajně, aby poté u sítě měl šanci na úspěšný volej k rohu kurtu!

30-40
    Pátá dvojchyba v zápase ještě dramatizuje utkání! Odvrátí Pavlásek i třetí mečbol?