Maďarsko – Rusko 0:3 (kon.) | Rumunsko – Česko 3:4 (kon.)
Maďarsko
0:3 (0:1)
Rusko
Pátek 16.06.2017, 19:30 • Fotbalový stadion Za Lužánkami • ME v malé kopané • Semifinále

Rusko je prvním finalistou letošního mistrovství Evropy! Ti tak mají jistotu, že si odvezou svou historicky první medaili z evropského šampionátu. Základ položili už v první půli, kdy se prosadili po rohovém kopu. Ve druhé dvacetiminutovce přidali další dvě branky a zaslouženě si tak zahrají o titul evropských šampionů. Na Maďary čeká pouze souboj o bronz. I pro ně to však může být první medaile z kontinentálního mistrovství.

To je ode mě z tohoto zápasu vše, ale od 21 hodin se těším u onlajn přenosu z druhého semifinále s českou účastí. Na počtenou. (20:23:37)

40+1
    40+1. LICHOBABENKO - 0:3

40+1
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Maďaři už hráli vabank. Toho využil jednačtyřicetiletý VALERIJ LICHOBABENKO, který se na polovině hřiště chopil balonu a střelou do prázdné branky dal konečnou podobu výsledku.

40+1
    Žlutou kartu dostává Lak (Maďarsko).
    Žlutou kartu dostává Vašurin (Rusko).

40
    Do konce řádné hrací doby zbývá jedna minuta. Rusové míří do finále.

38
    Po dlouhé době musel také na zem Koršikov. Čisté konto zatím uhájil.

37
    Faustov je dnes velmi aktivní a prověřil Sikura dalším tvrdým pokusem.

37
    Tři minuty do konce. Vypadá to, že Rusové si postup do svého prvního finále už pohlídají.

37
    Žlutou kartu dostává Béres (Maďarsko).
    Žlutou kartu dostává Szabó (Maďarsko).

36
    Rusové hrají neskutečně obětavě a padají do střel.

35
    Gál, který prakticky nahradil Sikura, se teď na polovině hřiště opřel do míče, který ale příliš podebral.

33
    Český přemožitel ze základní skupiny opět sáhl ke hře bez klasického brankáře. Podaří se jim vyrovnat stejně jako ve včerejším duelu?

32
    Maďarům zbývá posledních osm minut. Zatím jsou stále na balonu Rusové a kontrolují tak průběh zápasu.
    30. LICHOBABENKO - 0:2

30
    Nejstarší hráč letošního šampionátu VALERIJ LICHOBABENKO zvyšuje na 2:0. Míč mu byl přesně předložen téměř na vápno a přesnou placírkou k tyči nedal Sikurovi šanci.
    28.

28
    Rusové mohli zvýšit vedení! Kapkova byl úplně sám před Sikurem, ale maďarský gólman se vyznamenal perfektním zákrokem.

27
    Maďarská kombinace zakončena střelou Csesznekiho. Poté následoval rohový kop a další dva pokusy. Nejprve pálil Lak, po něm Béres. Bez úspěchu.