Djere – Kolář 2:1 (kon.) | Pavlásek – Šafránek 2:1 (kon.)
Kližan – Ćaćić 2:1 (kon.) | Molčan – Ymer 1:2 (kon.)
Elias Ymer
Elias Ymer
2
6 1 7
sk Středa 21.06.2017, 17:57 • Centrálny kurt. • Challenger Poprad (antuka) • Osmifinále

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:57.

V Poprade odštartoval začiatkom týždňa medzinárodný tenisový turnaj mužov Poprad-Tatry ATP Challenger Tour.
    Dejiskom turnaja sú antukové mestské tenisové kurty mesta Poprad na ulici Boženy Němcovej.
    Najvyššie nasadeným hráčom tretieho ročníka je domáci tenista Martin Kližan. Na podujatí sa vo výbornom svetle prezentuje držiteľ divokej karty Alex Molčan, ktorý v prvom kole vyradil nasadenú päťku Martina 2:1 na sety. V druhom kole ho čaká Elias Ymer zo Švédska, ktorý vo svojom úvodnom vystúpení zdolal austrálčana O'Connella hladko 2:0. Alex Molčan a Elias Ymer sa na okruhu stretávajú po prvýkrát v kariére.

0:0
    Stretnutie sa práve začalo.

15-0
    Alex Molčan vstupuje do zápasu výborne. Po dlhom údere súpera si pripisuje prvý fiftín.

30-0
    Prvé eso Molčana v zápase.

40-0
    Molčan si veľmi rýchlo dokázal vybojovať komfortný náskok 40:0. Mimoriadne dobre mu zatiaľ funguje servis.

1:0
    Ymerov úder od základnej čiary nemal potrebnú dĺžku. Loptička skončila tesne v aute. Molčan si hneď v úvodnom geme pripisuje na svoje konto čistú hru na podaní.

15-0
    Ymer v úvode veľa chybuje, čo je voda na mlyn pre domáceho hráča.

15-15
    Po výmene od základnej čiary zahral Molčan bekhendový úder do siete.

15-30
    Molčanov return skončil v sieti.

30-30
    Obaja hráči akoby zameriavali správnu dĺžku ihriska. Tentoraz chybuje Švéd.

30-40
    Ymer predviedol svoje prvé eso.

1:1
    Presným forhendom pritlačeným k bočnej čiare zakončil Ymer druhý gem. Stav je vyrovnaný 1:1.

1:1
    Elias Ymer si zavolal na kurt fyzioterapeuta. Zrejme má nejaké zdravotné problémy.

1:1
    Ohlásený je MEDICAL TIMEOUT.

1:1
    Zápas pokračuje ďalej. Elias Ymer je už v poriadku.

15-0
    Po dlhej výmene od základnej čiary si fiftín na svoje konto pripisuje Molčan.

30-0
    Priamy bod Molčana z podania.

30-15
    Slovenský tenista sa pokúsil o "kraťas", ale loptička napokon skončila na páske sita.

40-15
    Forhendový úder Ymera končí v sieti. Molčan je blízko k tomu, aby si pripísal druhý úspešný gem.

2:1
    Return Ymera zaletel až do autu. Slovenský tenista vedie 2:1.

2:1
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

2:1
    Koniec prestávky, podávať bude Elias Ymer.

0-15
    Ymer zasadil kvalitný servis, na ktorý súper už nenašiel odpoveď.

0-30
    Molčanov úder od základnej čiary skončil v sieti. Nevynútená chyba Slováka po hre od základnej čiary.

15-30
    Ymer to skúsil nábehovým úderom, no ten nebol presný. Loptička letela tesne za základnú čiaru súpera.

15-40
    Priamy bod z podania pre Ymera.

2:2
    Molčanov úder opäť zastavila páska siete. Švéd si podržal servis a vyrovnal skóre na 2:2.

0-15
    Prvá dvojchyba slovenského tenistu.

0-30
    Ymer mal veľké štastie. Po výmene od základnej čiary zahral prasiatko, na ktoré súper nedokázal reagovať.

0-40
    Molčanov bekhendový úder z osi ihriska skončil v sieti. Švéd má k dispozícii tri brejkbaly.

2:3
    Elias Ymer sa vďaka forhendovej hre dostal do tlaku, následne nabehol na sieť, kde mu Molčan chcel zahrať loptičku pod nohy, no úder Slováka letel príliš nízko a skončil v sieti. Alex Molčan stráca prvýkrát v zápase svoj servis.

2:3

2:3

0-15
    Pekné podanie Ymera von z kurtu bolo základom úspechu celej výmeny. Švéd to už následne z forhendu mal veľmi jednoduché.

15-15
    Molčanov dobrý rýchly return na telo súpera slávil úspech. Ymer sa už nestačil skoncentrovať na odvetný úder.

30-15
    Molčan chce stratené naspäť a zlepšeným pohybom sa snaží súpera prekvapiť.

30-30
    Po nátlakovej hre Ymer prešiel na sieť a neomylným smečom zakončil výmenu.

30-40
    Molčan pokazil ľahký bekhendový úder. Ymer blízko k tomu, aby potvrdil brejk z predošlej hry.

40-40
    Forhendový úder Ymera skončil v sieti. Ide sa do zhody.

40-A
    Molčan sa pokúsil zakončiť výmenu od základnej čiary bekhendom po čiare, ale jeho úder mal chybičku krásy. Loptička skončila tesne vedľa bočnej čiary v aute.

40-40
    Molčan sa nevzdáva a za potlesku domácich divákov si pripisuje fiftín. Veľmi odvážnou hrou prinútil súpera k chybe.

40-A
    V dôležitej chvíli vytiahol Ymer svoj kvalitný servis.

40-40
    Ymer chybuje. Gem pokračuje ďalej. Znova sa ide do zhody.

40-A
    Molčanov obranný úder bol príliš dlhý. Ymer je opäť blízko k tomu, aby potvrdil brejk z predošlej hry.

2:4
    Elias Ymer si opäť po dobrom podaní vybudoval tlak, ktorý zakončil na sieti tvrdým a presným smečom.

0-15
    Alex Molčan sa zatiaľ nevie vyvarovať zbytočným chybám. Jeho krížny bekhend skončil tesne v aute.

15-15
    Tesný aut bol teraz ohlásený aj po údere Ymera.

30-15
    Molčan získava bodík po veľmi tvrdom a kvalitnom podaní.

30-30
    Druhá dvojchyba slovenského tenistu.

40-30
    Molčan napravil dvojchybu priamym bodom z podania.

40-40
    Forhendový čop Molčana skončil v aute. Ide sa do zhody.

40-A
    Nábehový úder Molčana nemal kvalitu. Ymer ho následne pohodlne obhodil. Švéd má k dispozícii brejkbal.

2:5
    Molčan doslova daroval tento gem súperovi, keď v rozhodujúcej chvíli zahral ďalšiu dvojchybu.

2:5

2:5

0-15
    S novými loptičkami podáva Ymer na zisk prvého setu a začína esom.

0-30
    Molčanov bekhendový return mal síce myšlienku, ale loptička stroskotala na jeho smolu na sieti.

0-40
    Ymer sa už dopracoval k trom setbalom. Švéd ťaží z chybičiek súpera. Kvalita je jednoznačne na strane skúsenejšieho Ymera.

2:6
    Presným víťazným forhendom zakončil Ymer prvý set, ktorý ovládol pomerom 6:2. Na záver prvého dejstva si Švéd pripísal čistú hru.

15-0
    Molčan vstupuje do druhého setu lepšie. Po dlhej výmene od základnej čiary sa ako prvý dopustil chyby Švéd.

30-0
    Slovenský tenista zahral výborný víťazný úder do odkrytej časti kurtu.

40-0
    Molčanov priamy bod z podania.

40-15
    Ymerov return niesol všetky známky kvality. Domáci tenista naň odpoveď už nenašiel.

1:0
    Molčan po krásnej výmene vypálil svojou raketou excelentný bekhendový krížny úder, ktorému dal nálepku víťazný. Domáci hráč podobne ako aj v prvom sete si na začiatku drží svoj servis.

0-15
    Molčan sa vymanil z defenzívy, ale vzápätí pokazil ľahký forhend od základnej čiary.

0-30
    Ďalšia nevynútená chyba Molčana. Slovák tentoraz prestrelil celé ihrisko.

0-40
    Kvalitným servisom si Ymer pripísal ďalší fiftín.

15-40
    Molčan za nepriaznivého stavu zbrane nezložil a srdnato bojuje ďalej. Po peknom víťaznom údere po čiare nedoprial súperovi čistú hru.

30-40
    Ymer sa dopustil prvej dvojchyby v zápase.

40-40
    Švédsky tenista si síce vytiahol Molčana na sieť, ale lob mu veľmi nevyšiel. Molčan loptičku zabil do ihriska a doťahuje gem na zhodu.

40-A
    Ymer mal teraz veľké šťastie. Po nátlakovej hre sa dostal síce na sieť, ale tam úder nezahral veľmi dobre a stačilo troška viac šťastia na strane Molčana a táto výmena sa mohla skončiť v prospech nášho tenistu.

40-40
    Molčan hrá v tejto fáze zápasu veľmi dobre. Po nádhernom stopbale gem stiahol znova do zhody.

40-A
    Forhendový úder Molčana nebol zahratý vôbec čisto. Loptička skončila v sieti.

1:1
    Elias Ymer zakončil náročný gem na podaní priamo z podania. Švéd vyrovnal skóre po menších problémoch na 1:1.

15-0
    Bekhendový krížny úder od základnej čiary z rakety Ymera uviazol v sieti.

15-15
    Molčan tiež chybuje. Jeho nábehový úder skončil tesne v aute.

15-30
    Molčan si po dobrom podaní vynútil tlak, ale na krátky return súpera odpovedal odpálením loptičky ďaleko do autu.

30-30
    Ymerov tvrdý forhendový úder od základnej čiary zastavila páska siete.

40-30
    Po druhom podaní Molčana sa zrodila akčná výmena, v ktorej sa ako prvý dopustil chyby Ymer.

2:1
    Alex Molčan si po priamom bode z podania zaistil ďalší úspešný gem na podaní. Slovenský tenista sa po druhýkrát v druhom sete dostáva do vedenia.

2:1

2:1

15-0
    Švéd Ymer začína štvrtý gem druhého setu dvojchybou.

30-0
    Hráčovi zo Švédska sa teraz vôbec nedarí. Dopustil sa ďalšej chyby a jeho situácia v geme sa začína komplikovať.

40-0
    Tretia dvojchyba v zápase a druhá v tomto geme. Molčan sa veľmi ľahko dopracoval k trom brejkbalom.

3:1
    Hneď prvú šancu Molčan využil. Čistou hrou na príjme si zaistil dôležitý gem, po ktorom má lepšie výhliadky na zisk druhého setu.

15-0
    Molčan predvádza dobrý tenis. Snaží sa menej chybovať, čo mu vynáša dôležité fiftíny.

30-0
    Po výmene od základnej čiary sa síce Ymer tlačil na sieť, ale útok nemal dobre pripravený. Molčan ho otvoreného ľahko po čiare obhodil.

30-15
    Po chybičke Slováka sa v tomto geme dočkal fiftínu aj Švéd.

40-15
    Molčan je v laufe. Hra sa mu darí a je už blízko k tomu, aby potvrdil brejk z predošlej hry.

4:1
    Forhendový úder Ymera skončil v sieti. Slovenský tenista sa dostáva do sľubného náskoku 4:1.

4:1

4:1

15-0
    V druhom sete sa situácia na kurte zmenila. Viac chýb robí Ymer, čo dáva šancu Slovákovi zabojovať o zisk tohoto setu.

15-15
    Molčan poslal loptičku do autu. Ymer vyrovnal stav v tomto geme.

30-15
    Sledujeme zápas s krátkymi výmenami. Ymer chcel zahrať úder rovno dole po čiare, ale o pár centimetrov mal vychýlenú mušku.

30-30
    Molčanovi stopbal vôbec nevyšiel. Loptička sa mu skĺzla po rakete.

40-30
    Molčan sa stopbalom súpera nedal zaskočiť. Loptičky vybehal a pri pokuse o lob odpovedal krásnym presným a víťazným smečom. Brejkbal pre Molčana.

5:1
    Alex Molčan krásnym returnom využil svoju šancu a po druhýkrát berie súperovi servis.

15-0
    Molčan vstupuje do gemu, v ktorom podáva na zisk druhého setu lepšie. Výmenu od základnej čiary pokazil nepresným úderom Ymer.

15-15
    Molčan takisto spravil chybu. Jeho úder od základnej čiary zaletel do autu.

15-30
    Slovenský tenista vyrobil ďalšiu chybičku. Znova loptička z jeho rakety skončila tesne v aute.

30-30
    Return Ymera končí síce pod nohami Molčana, ale ohlásený bol aut.

40-30
    Molčan zvládol dôležitú výmenu. Ymer zahral v tomto sete veľmi veľa úderov príliš dlhých. Molčan má prvý setbal.

6:1
    Symbolicky chybným úderom ukončil Ymer druhý set, ktorý mu ale vôbec nevyšiel. Molčan bol v ňom lepším hráčom, keď oveľa menej chyboval a zaslúžene tak vyhral druhé dejstvo pomerom 6:1.

0-15
    Elias Ymer začal tretí set priamym bodom z podania.

0-30
    Ymer ponúkol krásny víťazný úder, po ktorom sa dostáva do náskoku o dva fiftíny.

15-30
    Bekhendový úder po čiare sa Ymerovi nepodaril. Loptička skončila v aute.

15-40
    Slajzovaný bekhendový úder Ymera sa cez pásku siete dostal na druhú stranu. Slovák už prasiatko nestačil dobehnúť.

30-40
    Molčan tvrdým úderom z defenzívy, ktorý zahral rýchlo po odskoku od zeme prinútil Ymera k chybe.

0:1
    Najdlhšiu výmenu zápasu ovládol Ymer, keď ukázal pevnejšie nervy a vytrvalým čakaním na chybu súpera sa napokon dočkal. Švédsky tenista vstúpil do rozhodujúceho setu úspešne na podaní.

15-0
    Molčan začína priamym bodom z podania.

30-0
    Forhendový úder Ymera od základnej čiary skončil v sieti.

40-0
    Nátlaková hra slovenského hráča slávila úspech. Molčan síce nebol na sieti úplne presvedčívý, ale krásnymi volejmi súpera predsa len predčil.

1:1
    Čistou hrou zakončil Alex Molčan gem na podaní. Tretí set sa začína prakticky od znova.

15-0
    Molčan hrá od druhého setu lepší tenis. Slovenský tenista predovšetkým menej chybuje.

30-0
    Molčan prekvapil Ymera, ktorý sa hrnul na sieť. Pekným úderom ho natiahol. Švéd už nedokázal zvládnuť náročný volej.

30-15
    Ymer rieši zlú situáciu v geme kvalitným podaním.

40-15
    Ani výborný servis Ymerovi nepomohol k tomu, aby sa dostal z kaše. Slovenský hráč sa dopracoval k dvom brejkbalom.

2:1
    Alex Molčan dnes výborne využíva svoje brejkbalové šance. Po chybe súpera sa opäť dočkal. Mladý a talentovaný tenisový hráč z Prešova po prvý raz v treťom sete vedie.

15-0
    Molčan hrá nádherný tenis. Po presnom stopbale si pripisuje ďalší fiftín na svoje konto.

15-15
    Ymer sa skúša súperovi vyrovnať v agresivite. Po dobrom returne sa dostal na sieť a zakončil výmenu smečom.

15-30
    Dvojchyba Molčana.

15-40
    Elias Ymer zbrane neskladá a po trpezlivej hre sa dočkal chyby súpera. Švedsky tenista má dve brejkbalové šance.

30-40
    Molčan prvú hrozbu straty podania dokázal odvrátiť.

2:2
    Ymer svoju druhú šancu už využil a doťahuje sa na stav 2:2. Molčan prvýkrát v treťom sete stratil svoj servis.

15-0
    Diváci ženú Molčana k víťazstvu a ten hrá naozaj veľmi dobrý tenis. Ymer neprestáva chybovať.

30-0
    Na tvrdý úder Molčana odpovedal súper úderom do siete.

30-15
    Dobrý return Molčana nestačil. Ymer sa po chybičke súpera ešte môže pokúsiť otočiť tento gem.

40-15
    Švéd robí v dôležitej chvíli dvojchybu. Molčan má k dispozícii dva brejkbaly.

40-30
    Molčanovi nevyšiel return. Domáci tenista prišiel o prvú možnosť dostať sa opäť do brejku.

3:2
    Po dlhej výmene od základnej čiary prišiel prekvapujúci úder Molčana presne do rohu. Loptička niesla prívlastok víťazná a tak Alex berie súperovi v treťom sete po druhýkrát podanie.

15-0
    Molčan si pripisuje priamy bod z podania. Jeho servis s vysokým kickom odpálil Ymer do autu a išiel si vymeniť raketu.

15-15
    Slovenský tenista sa dopustil chyby. Jeho úder skončil v aute.

15-30
    Molčan sa snažil zakončiť výmenu víťazne po čiare, ale teraz mal vychýlenú mušku.

30-30
    Po druhom podaní Molčana sa hráči dostali do výmeny od základnej čiary, ktorú Slovák zakončil krásnym víťazným úderom presne do rohu.

40-30
    Bekhendový úder Ymera skončil v sieti. Švéd zvolil veľmi zlý timeing.

4:2
    Po nepresnom returne Ymera vyhráva Molčan gem na podaní a vedie už 4:2. Domáci tenista je veľmi blízko k prekvapeniu.

15-0
    Ymer je veľmi nervózny. Dopustil sa ďalšej dvojchyby.

15-15
    Švéd teraz poriadne zatlačil na pílu a nátlakovou hrou si uhral fiftín vo svoj prospech.

15-30
    Nábehový forhendový úder Molčana skončil v sieti.

15-40
    Molčan začal troška vymýšľať. Jeho stopbal z ťažkej pozície nemal šancu na úspech.

30-40
    Slovenský tenista sa vrátil vzápätí k svojej hre a hneď mu to vynieslo bodík.

40-40
    Molčan predviedol kvalitnú forhendovú hru a po víťaznej bodke zaslúžene gem dotlačil do zhody.

40-A
    Opatrnú hru od základnej čiary ukončila bekhendová chyba Molčana.

40-40
    Ymer si hľadal pozíciu na zahratie víťazného forhendu, ale napokon sa prerátal. Tvrdý úder poslal tesne za základnú čiaru súpera.

40-A
    Ymer na sieti pôsobil istým dojmom. Ani Molčanov pokus o lob ho z miery nevyviedol. Loptička z rakety slovenského hráča skončila v aute.

4:3
    Molčan poslal loptičku do autu a dramatický gem si tak pripisuje na svoje konto Elias Ymer. Slovák má však stále náskok jedného brejku.

4:3

4:3
    Koniec prestávky, podávať bude Alex Molčan.

0-15
    Molčan tento gem nezačína dobre. Súper mu zasadil nádherný víťazný forhendový úder.

0-30
    Dvojchyba Molčana sa teraz vôbec nehodí. Slovák je v problémoch.

0-40
    Bekhendová koncovka po čiare sa Molčanovi nepodarila. Úder skončil v aute a Ymer má tri brejkbaly.

4:4
    Molčan sa dostal do tlaku a prešiel na sieť. Všetko bolo v poriadku až na záverečný volej, ktorý poslal do autu. Ymer sa čistou hrou na príjme vracia naspäť do zápasu.

15-0
    V deviatej hre tretieho setu sa Molčan pokúsi získať naspäť stratené.

15-15
    Bekhendový krížny úder Molčana skončil v sieti.

15-30
    Ymer je v tejto fáze zápasu na koni. Po vymazaní brejku si ide za svojím. Zdá sa, že našiel spôsob ako byť dnes úspešný.

30-30
    Veľmi trpezlivou hrou si Molčan otváral dvorec a napokon krásnym tvrdým bekhendom súpera zaskočil.

40-30
    Veľmi dôležitý fiftín putuje opäť Molčanovi. Ymer sa stále nevie vyvarovať chybám. Slovák má brejkbalovú šancu.

5:4
    Aktívnejší Švéd sa pokúsil si tento fiftín uhrať sám. Bekhendový úder po čiare ale nezvládol. Loptičku poslal do siete a Molčan mu tak aj po tretíkrát v treťom sete berie podanie.

5:4

5:4

0-15
    Molčan podáva na víťazstvo zápasu, ale asi mu to zväzuje trošku ruky. Robí dvojchybu.

15-15
    Po hre od základnej čiary zahlásil rozhodca Ymerovi aut. Skóre v tomto geme je vyrovnané.

15-30
    Ymer sa nevzdáva a opäť sa po chybe súpera posúva do vedenia.

15-40
    Molčanov bekhendový úder smeroval do autu. Ymer má dva brejkbaly.

30-40
    Veľké šťastie mal Molčan, keď sa loptička po údere švédskeho tenistu skĺzla od pásky naspäť na polovičku Ymera.

5:5
    Druhý brejkbal si už Ymer dokázal uhrať. Pomohla mu chyba súpera.

15-0
    Molčan zahral netypický stopbal, ktorý však na zisk fiftínu stačil.

15-15
    Aktívnejší švédsky tenista prinútil súpera k chybe.

15-30
    Molčan robí ďalšiu chybu. V tejto fáze zápasu sa snaží Ymer využiť svoje skúsenosti.

30-30
    Molčan dorovnáva skóre v tomto geme na 30:30.

30-40
    Ymer zahral krásny servis, na ktorý mu súper nedokázal odpovedať. Švéd sa hecuje a robí všetko preto, aby tento zápas dotiahol do víťazstva.

40-40
    Ymerov úder končí v sieti. Ide sa do zhody.

40-A
    Molčan urobil veľkú chybu. Kraťas súpera na sieti stihol, ale ľahký úder zakončil chybou.

5:6
    Elias Ymer zahral na záver tohoto gemu prasiatko, ktoré Molčan nemohol nijako vrátiť. Švédsky tenista sa dostáva do vedenia 6:5.