Kanada – Chorvatsko 6:1 (kon.) | Finsko – Německo 5:2 (kon.) | Slovensko – USA 1:8 (kon.)
Švédsko – Česko 2:3 (kon.)
Slovensko
1:8 (0:1, 0:4, 1:2, 0:1)
USA
sk Neděle 25.06.2017, 18:00 • Ondrej Nepela Arena • Mistrovství světa v inline hokeji IIHF • Skupina A

Skončilo sa dnešné stretnutie medzi Slovenskom a USA, po výsledku 1:8 sa z výhry tešia hráči Spojených štátov. Za našich sa presadil Lichanec, z Ameriky najviac vynikol štvorgólový Combs.

Najlepší hráči zápasu:

Slovensko: Vladimír Neumann
    USA: Jack Combs (19:37:08)

47:17
    USA sa už nemá kam ponáhľať, hráči odetí v bielom sa aj preto držia na vlastnej polovici ihriska.

46:28
    Medzičasom hrajú Američania v plnom počte, čo sa už pravdepodobne nebude meniť.

46:01
    Prbiehajú posledné dve minúty štvrtej štvrtiny, rovnaký čas zároveň ostáva aj do konca samotného zápasu.

45:38
    Ani naši chlapci ale výhodu svojej presilovej hry v tejto chvíli v gól nepetavili. Posledný presný zásah sme videli ešte v 38. minúte, odvtedy vládnu gólové suchoty.

44:33
    Slovenská presilová hra sa začína.

44:30
    Slováci sa natlačili pred bránku súpera, boli ale faulovaní. Zahráme si presilovú hru.

43:47
    Marián Bohuš dostal následne pukom do masky, našťastie bude ale v poriadku.

43:07
    Bohušova pravá ruka vyletela proti puku, ktorý napokon poletel do bezpečnej zóny. Náš gólman si pripísal na svoje konto krásny zákrok.

42:27
    To všetko pri vylúčení Saba.

42:27
    Zápas sa pomaly chýli ku svojmu koncu, nasledovať bude vhadzovanie na útočnej polovici amerického celku.

41:00
    Vylúčení hráči sa budú môcť pri najbližšom prerušení hry vrátiť na hraciu plochu, ich tresty vypršali.

40:53
    Pomerne často sa teraz tvoria menšie potýčky, veríme, že sa v nich predíde zbytočným zraneniam na jednej či druhej strane.

39:48
    Na trestnú lavicu smeruje aj jeden z našich korčuliarov.

39:48
    Vylúčenie v tíme USA (Tyler Spezia).

39:14
    Američania sa natlačili pred bránku, v ktorej stál Bohuš pevne nohami na zemi a puk vyrazil do bezpečnej zóny.

38:51
    Slovenským hráčom snahu uprieť rozhodne nemožno, skúsenosti však hrajú v prospech Ameriky, čo sa napokon podpísalo aj pod priebežný výsledok.

37:40
    USA dalo gól!
    Američan JACK COMBS si urobil z našich gólmanov trhací kalendár, pridal aj štvrtý presný zásah v dnešnom zápase.

37:28
    Juraj Jurík to teraz nevymyslel vôbec ideálne a puk poslal do priestoru, kde nestál nik z našich korčuliarov. Slováci sa budú musieť vrátiť pred vlastnú bránku.

36:20
    Do štvrtej štvrtiny už Vladimír Neumann nezasiahne, sedem inkasovaných gólov ho napokon posiela na hráčsku lavicu. Jedným sychom však musíme dodať, že Neumann zabránil azda ďalším desiatim.

36:01
    Začala sa štvrtá štvrtina.

Po troch štvrtinách platí stav 1:7, veríme, že z nášho pohľadu to už horšie nebude. Pokračovať budeme poslednou časťou, ktorá sa začne o dve minúty.

36:00
    Tretia štvrtina sa skončila.

35:02
    Patrik Sabo to skúšal z pozície ľavého krídla, cez sformovanú americkú defenzívu ale puk pred bránku neprepasíroval.

34:06
    Prebiehajú posledné dve minúty tretej štvrtiny.

33:20
    Presilovke súpera sme sa neubránili, do listiny strelcov sa zapísal aj JOHN SCHAIVO. Skóre sa, zdá sa, ešte ani zďaleka neuzatvára.

33:17
    Našu hráči puk odpálili do bezpečia, takéto obrázky by sme radi sledovali počas oslabenia čo najčastejšie.

32:24
    Slovensko bude hrať v početnej nevýhode. Amerika bude môcť navýšiť svoje vedenie.

32:09
    Šimonič to skúšal strelou zápästím, táto rana ale bola zblokovaná obranou Ameriky na ochrannú sieť.

31:20
    Začalo sa posledných päť minút tretej štvrtiny. My budeme veriť, že sa Slováci ešte do prestávky presadia a znížia vedenie Ameriky.

31:10
    My sme gól nedali, Amerika ale áno. Hetrik zavŕšil JACK COMBS.

29:55
    Napokon to gól nebol, pokračujeme za stavu 1:5.

29:55
    Slováci v obrovskej šanci, vyzeralo to tak, že puk ostal stáť priamo na bránkovej čiare. Ešte sa ale bude telefonovať.

29:42
    Teraz sa hralo poriadne do tela, sledovali sme viacero tesných osobných súbojov. Ani inline hokej už nie je bezkontaktným športom.

28:17
    Teraz sme mali šťastie, prečíslenie Ameriky zastavila nepresná prihrávka, a tak sme strelecké zakončenie nevideli.

27:40
    Slovensko dalo gól! Zaznamenali sme minimálne čestný zásah, o čo sa postaral PETER LICHANEC. Peter je prvým hokejistom zo Slovenska, ktorý sa na tomto turnaji presadil.

26:51
    Slováci odetí v modrom to skúšali z pozície pravého krídlla, strela po hracej ploche ale amerického gólmana prekvapiť nemohla.

25:35
    Obrovská šanca hokejistov spoza oceánu, už to bolo takmer v bránke! Vladimír Neumann zachránil Slovensko a puk zachytil na bránkovej čiare.

25:14
    Američania puk odovzdali našim chlapcom a odišli striedať. Podobne učinia aj Slováci.

24:32
    Slováci sa s pukom stiahli do vlastného pásma, odkiaľ sa vemi rýchlo presunuli pred bránku Ameriky. Juraj Jurík to skúšal strelou pod lapačku, napokon bol ale gólman úspešný.

24:01
    Začala sa tretia štvrtina.

V druhej štvrtine pridali Američania ďalšie štyri góly, a tak prehrávame s favoritom stretnutia pomerom 0:5.

Tretia štvrtina sa začne približne o 18:53.

24:00
    Druhá štvrtina sa skončila.

23:04
    Prebieha posledná minúta druhej štvrtiny.

22:13
    Travis Noe vyslal v tejto chvíli niekoľko nepríjemných striel, šiesty gól z toho napokon nebol. Na naše šťastie, samozrejme.

21:30
    A opäť hráme v oslabení.

21:10
    Exhibícia v spojení Spojených štátov amerických môže pokračovať. Málokto očakával od nášho tímu víťazstvo, toto ale vyzerá na poriadny uterák. Presadil sa WILLIAM PASCALE.

20:50
    Favoritovi z USA sa podarilo opäť skórovať, bolo to počas presilovej hry nášho súpera.

20:00
    Vylúčenie v tíme Slovensko (Šimunek – , podrazenie).

19:57
    Travis Noe vyslal parádnu strelu švihom spred bránkoviska, to ale na Neumanna neplatilo. Pokračujeme za stavu 0:3.

19:28
    Slovenská bránka bola posunutá, o čo sa postaral jeden z našich hráčov. Prerušenie využijú oba celky na striedanie.

19:08
    Famózny Vladimír Neumann, americký korčuliar si ho položil na plochu a odkryl si veľkú časť bránky, nášho gólmana ale aj tak neprekonal.

19:01
    Prebieha posledných päť minút druhej štvrtiny. Slováci by ešte do prestávky vedenie Ameriky nepochybne minimálne znížili.

18:43
    Od zadného mantinelu smeroval nebezpečný puk medzi kruhy, našťastie pre našich hokejistov ale adresáta nenašiel.

17:20
    Skvelý protiútok Američanov, ktorí sa dostali do prečíslenia troch proti jednému, výborne však zasiahol Neumann, ktorý má najväčšiu zásluhu na tom, že prehrávame stále len o tri góly.

17:07
    Jakub Ručkay čakal so strelou pridlho a napokon sa nechal vytlačiť do nevýhodnej palebnej pozície.

16:45
    Hra bola prerušená, oba celky teraz budú striedať.

15:52
    Slováci sa dostali do prečíslenia dvoch proti jednému. Do puku sa napokon oprel Jurík, ktorý netrafil priestor troch žrdí.

15:10
    Peter Lichanec sa tlačil do šance z pozície pravého krídla, rýchlo bol však zdvojený a preto zakončil len do pripraveného gólmana.

14:15
    Američania hrajú v absolútnej pohode a ostávajú na útočnej polovici ihriska.

13:58
    Spanilá jazda amerických inline hokejistov pokračuje. Druhý gól v zápase si pripísal JACK COMBS.

13:30
    Američania sa čoraz častejšie tlačia pred našu bránku, naši hráči sa evidentne trápia a k zakončeniu sa často nedostávajú.

12:58
    Naopak, sami inkasujeme a v úvode druhej tretiny prehrávame už o dva góly. Postaral sa o to TRAVIS NOE.

12:38
    Filip Novák sa tlačil do výbornej šance, žiaľ, k lepšiemu zakončeniu sa napokon nedostal, a tak ani z tohto gól nebude.

12:15
    Úvodné buly druhej štvrtiny pre našich hokejistov, tí sa stiahli za Vladimíra Neumanna, kde ich Amerika okamžite napáda.

12:01
    Začala sa druhá štvrtina.

Skončila sa prvá štvrtina zápasu, Amerika po nej vyhráva pomerom 1:0. Po 2-minútovej prestávke budeme v zápase pokračovať.

12:00
    Prvá štvrtina sa skončila.

11:22
    Mohlo to byť už 0:2, Vladimír Neumann ale predviedol svoje kvality a jeho lapačka vystrelila proti letiacemu puku včas.

10:56
    Američania to teraz zahrali parádne, rozobrali si slovenskú obranu a zakončili do odkrytej bránky Vlada Neumanna. Prehrávame 0:1. Gól si na svoje konto pripísal JACK COMBS.

09:58
    Na opačnej strane zakončenie Holoviča, ostaneme na útočnej polovici.

09:07
    Krásna strela z ľavého krídla, Vladimír Neumann bol opäť v správny čas na správnom mieste a puk hruďou poslal do bezpečia.

08:43
    Slováci sú dobre rozostavení v obrannej línii, Američania korčuľujú s pukom len popri mantineloch.

07:58
    William Pascale kombinoval so svojimi spoluhráčmi pred slovenskou bránkou, napokon z toho ale nebezpečnejšia strela nebola.

07:16
    Strela na americkú bránku síce veľa vzrušenia nepriniesla, gólman celku spoza oceána sa však rozhodol puk podržať a hru tak prerušil.

06:02
    Pomerne často teraz naši chlapci prepadávali pred vlastnou bránkou, čo ich napokon mohlo poriadne mrzieť. Slovákov podržal Neumann, ktorý predviedol niekoľko kvalitných zákrokov.

05:15
    Nebezpečná akcia pred slovenskou bránkou, našťastie sa puk k hráčovi pripravenému na strelu nedostal.

04:46
    Roman Šimúnek priviezol puk do útočného pásma Slovenska, jeho spoluhráči ho ale následne stratili. Škoda tejto situácie, mohli sme strieľať.

03:52
    Inline hokejisti USA sa natlačili pred našu bránku, ani tento puk ale v sieti neskončil. Neumann ho totiž dokázal včas vytlačiť na sieť.

03:15
    Teraz sme ale mali šťastie! Američanom skončil trest a dostali sa do prečíslenia dvoch proti jednému, ktoré zakončovali dobrou strelou. Skvelým zákrokom sa teraz prezentoval Vladimír Neumann.

02:24
    Jakub Ručkay vyslal tečovaný puk z priestoru za kruhmi, napokon skončila táto strela na zadnom mantineli.

01:13
    Budeme hrať presilovku, vylučuje sa za hru so zdvihnutou hokejkou.

01:07
    Boli sme to ale my, kto sa dostal do šance ako prvý. Veľmi dobre strieľal Jurík, ktorý nechal vyniknúť amerického gólmana.

00:26
    Američania boli na buly úspešní a okamžite sa stiahli do vlastných obranných radov, okdiaľ sa pokúsia čo najrýchlejšie pokúsia preniknúť pred našu bránku.