Olomouc – Třinec 4:4 (kon.)
HC Olomouc
4:4 (2:0, 2:1, 0:3)
HC Oceláři Třinec
Pátek 28.07.2017, 16:00 • Zimní stadion Olomouc • Přípravné zápasy mladšího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Příjemné páteční odpoledne z olomoucké Plecharény. Dnes je na programu střetnutí mezi HC Olomouc a HC Oceláři Třinec.

HC Olomouc
    Do loňské sezóny Olomouc nevstoupila vůbec dobře. V základní skupině Kohouti získali pouhých 14 bodů a do bojů o udržení šli z předposlední pozice. V nadstavbě nedokázali odpovědět na stále lepší výkony poslední Poruby, a nakonec převzali její pozici. Další ročník tak odehrají v 1. lize.

Třinci se sezóna podařila o poznání více než Olomouci. Ze základní skupiny vyšli Oceláři jako vítězové, za osmnáct utkání získali 45 bodů. Ve skupině o účast na závěrečném turnaji skončili třetí a zahráli si ve čtvrtfinále s AZ Havířov, kterému ale podlehli 1:2 na zápasy.

Vzájemná utkání
    V loňské sezóně se spolu oba týmy utkaly pouze v základní skupině a v obou případech se radovali Oceláři, kteří na soupeři brankami rozhodně nešetřili.
    1. kolo: HC Oceláři Třinec – HC Olomouc 12:1
    8. kolo: HC Olomouc – HC Oceláři Třinec 3:9

Kdo zahájí přípravu na novou sezónu lépe? Potvrdí Třinec svou dominanci z uplynulé sezóny, nebo mu Olomouc porážky vrátí? To se dozvíme v 16:00.

00:01

00:05
    Úvodní buly vyhrávají Kohouti.

00:30
    Třinec se ale okamžitě vrhá do útoku a Olomouc má potíže opustit vlastní obranné pásmo.

00:52
    Ofsajd Olomouce.

01:12
    Tomajko vystihl rozehrávku, ale ke střele se nedostal.

01:37
    Kašpárek se dostal do střelecké pozice, ale domácí obránci mu v poslední chvíli puk vypíchli.

02:30
    Střela Petrovského minula branku.

02:57
    Další střelu Třince vytáhl Běhal vyrážečkou.

03:45
    Rozehrávka se Třinci nepodařila a dopředu jde Olomouc.

03:50
    Také Kohouti však záhy ztrácejí puk.

04:09
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Domácí jdou do vedení, poté co se JAKUB ZEMBOL dostal do brejku a přesnou střelou překonal brankáře Švančaru. Asistence: Jan Tichý.

04:21
    Ofsajd zastavuje třinecký protiútok.

05:20
    Olomouc nahazuje a hráči odcházejí střídat.

05:52
    Olomouc má opět potíže dostat se z obranného pásma.

06:00
    Další střela Třince byla několikrát tečovaná a pomalý puk nebyl pro Běhala nejmenší výzvou.

06:18
    Na druhé straně se proti střele vyznamenal také Švančara.

07:07
    Třinec zakládá další akci od své branky.

07:18
    Tentokrát ale skvěle forčekovali domácí a Švančara raději přerušil hru.

07:45
    Zembol vybojoval puk v útočném pásmu a Olomouc zkouší kombinovat.

07:57
    Nakonec střílí Ondřej Tichý a puk končí bezpečně v náručí Švančary.

08:13
    Útočnou akci Olomouce zastavuje postavení mimo hru.

08:29
    Třinec se dostává do útočného pásma, ale Olomouc si vzápětí bere puk zpět.

08:57
    Domácí jdou už do dvoubrankového vedení! Tentokrát Zembol přihrával MATĚJI TOMAJKOVI, který zamířil přesně. Asistence: Jakub Zembol.

09:52
    Václavský zamířil pouze mimo tři tyče.

10:00
    Střelu Stročky kryje Běhal.

10:03
    Olomouc si zahraje přesilovou hru. Dvě minuty si odpyká Patrik Bujak (TRI).

10:54
    Do samostatného úniku se hnal jeden z třineckých útočníků, olomoučtí obránci ho však v poslední chvíli odstavili od puku.

11:42
    Tomajko napřáhl mezi kruhy a puk končí vysoko v ochranné síti.

11:58
    Třinec se osvobozuje a toto oslabení už přečká bez úhony.

12:24
    Chovaniak protečoval puk do útočného pásma, ale tam byli jen domácí hráči.

13:17
    Procházka prověřil Běhalovy betony.

13:36
    Třinec se drží v útočném pásmu, zatím bez střelby.

13:51
    Nakonec se ke střele i k několika dorážkám dostal Ramík, Běhal zůstává bezchybný.

14:33
    Olomouc vyváží puk, v útočném pásmu o něj bojuje Tomajko.

14:40
    Počínal si však nedovoleně a tak si zahraje přesilovku také Třinec. Tomajko (OLO) si musí odsedět dvě minuty za hákování.

15:00
    Olomouc vyhazuje přes všechny čáry.

15:13
    Útočná akce Třince končí na betonu Běhala.

15:20
    Hned po buly se Třinec dostal ke dvěma střelám, obě však skončily na chráničích domácích obránců.

16:02
    Při vlastním oslabení se tlačil před Švančaru Jan Tichý, ale puk mu v rozhodující chvíli odskočil.

16:29
    Třinec zakládá další akci zpoza své brány.

16:35
    Hned na modré čáře však rozehrávku zachytil Poledna a Olomouc šetří cenné vteřiny.

17:00
    Dopředu vyrazil Petr Přecechtěl, nabídl puk Tomajkovi a ten mu ho ještě chtěl vrátit, poslal ho však příliš dopředu.

17:52
    Stročka to zkusil bekhendem, puk ale projel kolem tyče z venku.

18:20
    Další třinecká střela končí v lapačce Běhala.

18:35
    Václavský se dostal k dorážce před ležícím brankářem Švančarou, puk ale příliš přizvedl a ten skončil na horní brankové síťce.

19:25
    Hykl zůstal úplně sám před Běhalem, ale bekhendem ho nedokázal překonat a potom už zakročili domácí obránci.

20:00

V prvních minutách se zdálo, že Třinec potvrdí roli favorita, Olomouc se sice dokázala držet na puku, ale jen ve svém obranném pásmu. Potom se však domácí vzpamatovali a začali být tím nebezpečnějším týmem, což potvrdil v páté minutě Jakub Zembol, na kterého navíc o čtyři minuty později navázal i Matěj Tomajko. Třinec poprvé opravdu nebezpečně zahrozil až při svém vlastním oslabení, když se Kašpárek hnal do samostatného úniku, ani to však na první gól hostům nestačilo. V závěru měli slibnou šanci na gól obě strany, za Olomouc přestřelil Václavský, za Třinec Běhala nepřekonal Hykl. Skóre po první třetině je tak 2:0 ve prospěch Olomouce.

Další třetina začne přibližně v 16:46.

20:01

23:38
    Omlouváme se za krátký výpadek s online přenosu způsobený internetovým připojením. Během začátku druhé třetiny měl opět ze hry více Třinec, který však svou snahu dosud nepřeměnil v kontaktní branku.

23:38
    Útočnou akci Třince zastavuje postavení mimo hru.

24:18
    Běhal vyráží puk betonem a přikrývá puk lapačkou.

24:52
    Do protiútoku vyrazil Tomajko, proti třem hráčům však neměl šanci a tak alespoň vybojoval pásmo.

25:38
    Przybyla vystřelil a puk vypadl Běhalovi zpod ruky, olomoucký brankář ho však včas našel a přikryl.

25:38
    Třinec si zahraje přesilovou hru. Dvě minuty za sekání si odsedí Havel (OLO).

26:01
    Síly na ledě se vyrovnají. Na trestnou lavici odchází za hákování Petr Przybyla.

26:50
    Hra ve čtyřech zatím více svědčí Třinci. Jurzyca mířil mimo, ale Wardas se usilovně snažil dostrkat puk kolem tyče za Běhalova záda.

27:40
    Běhalovi teď soupeř pořádně zavařil v brankovišti, svou bránu ale uhájil.

27:59
    Domácí v posledních vteřinách přesilové hry přidávají třetí branku. JAN TICHÝ se dostal k zakončení před Švančaru a přesnou střelou zvýšil na 3:0. Asistence: Ondřej TIchý.

28:29
    Petr Přecechtěl prověřil Halouzkovu pozornost, ten puk raději podrží.

29:00
    Stročka vystřelil pouze do bruslí olomouckého obránce.

30:07
    Pírek se hnal do brejku, ale puk na něj byl příliš rychlý a Halouzka ho přikryl.

30:42
    Olomouc vyhazuje puk až k Halouzkovi. Třinec rozjíždí novou akci.

31:17
    Jan Tichý šel sám na Halouzku, ten ale jeho střelu vytáhl vyrážečkou.

32:08
    Hráči se přetlačují o puk za Kaplanovou brankou a hra je vzápětí přerušena.

32:28
    Olomouc si zahraje přesilovku. Dvě minuty za podražení si odsedí Cienciala (TRI).

32:53
    Domácí přesilovku bleskově využívají. JIŘÍ NEKVAPIL dostal puk na levý kruh, stáhl si ho kousek blíž k bráně a střelou na vzdálenější tyč přidal čtvrtou branku Olomouce. Asistence: Matěj Tomajko.

33:52
    Przybyla se dostal ke střele, ale Kaplan zakročil betonem.

34:27
    Střelu k bližší tyči si Kaplan pohlídal.

34:35
    Vyhození domácích končí zakázaným uvolněním.

34:56
    Petrovsky mířil těsně nad beton Kaplana, ale ten vytáhl skvělý zákrok lapačkou.

35:11
    Saworski vybídl ke střele Ciencialu, ale na toho byl puk příliš daleko a tak o něj musí zabojovat v rohu kluziště.

36:23
    Střela Zembola zasáhla jen obránce.

37:20
    Bujak překvapil přihrávkou svého spoluhráče Procházku a ten prováhal střelu z první, proti které by zřejmě Kaplan neměl šanci.

38:34
    Útočnou akci Třince zastavuje ofsajd.

38:43
    Ramíkovu střelu chytá Kaplan do lapačky.

38:49
    Hned po buly se Třinec dostal ke střele, puk ale opět končí v Kaplanově lapačce.

38:57
    Petrovsky teď dostal krásnou nabídku zpoza branky, puk si ale chtěl více stáhnout a pak našel pouze připravený beton Kaplana.

39:35
    Třinec právě vstřelil branku!
    Hosté se přece jen dočkali a ještě před přestávkou snižují na 4:1! SERVÁC PETROVSKÝ se dostal k odraženému puku před bránou a bekhendem ho poslal mezi betony brankáře Kaplana. Bez asistence.

40:00

Druhá třetina byla zpočátku přesnou kopií té první. Třinec svého soupeře tlačil v jeho obranném pásmu ale bez gólové odezvy a naopak Olomouc dvěma brankami, o které se postarali Jan Tichý a Jiří Nekvapil odskočila na čtyřbrankový náskok. V závěru třetiny ale Třinec hned několikrát nebezpečně zahrozil a z poslední takové šance se prosadil Servác Petrovský. Třinci tak zbývá posledních dvacet minut aby se zápasem něco udělal.

Další třetina začne přibližně v 17:35.

Hráči už jsou na ledě, třetí třetina za malý okamžik začne.

40:01

40:05
    Úvodní buly vyhrál Třinec, Bujak okamžitě nahazuje na Kaplana.

40:30
    Další střelu od modré už Kaplan raději schoval v lapačce.

40:38
    Tomajkovu střelu vyrazil Halouzka betonem.

42:05
    Trochu se štěstím teď hosté přidali druhou branku. Kaplan puk vyrazil před sebe a při snaze přitáhnout si ho aby ho přikryl, přihrál Petrovskému. Ten dokázal trefit pouze tyč, ale puk zůstal ležet v brankovišti, odkud ho dorazil do odkryté sítě MICHAL RAMÍK. Asistence: Servác Petrovský.

42:46
    Zakázané uvolnění Třince.

43:52
    Třinec si zahraje přesilovku. Vinter se provinil podražením.

43:56
    Hned po buly střílel Samuhel, ale Kaplan jeho pokus chytil do lapačky.

44:06
    Síly se opět vyrovnají. Dvě minuty za nedovolené bránění si odsedí Cienciala.

45:20
    Olomouc dostává puk z obranného pásma pouze vyhozením, hraje opět Třinec.

45:50
    Z první se snažil střílet Ramik, puk ale nezasáhl podle představ a pouze ho srazil před brankoviště.

46:40
    Ondřej Tichý se pokusil kličkou získat prostor na střelu, ale třinecký obránce ho bravurně odstavil tělem.

47:22
    Wardasova střela z úhlu končí v Kaplanově lapačce.

47:38
    Kašpárek střílí pouze do olomouckého obránce.

48:00
    Olomouc čeká další přesilovka. Dvě minuty za napadení si odsedí Kašpárek.

48:05
    Sedláčkovo nahození minulo branku.

48:50
    Havlovi se klička nepovedla a puk končí v rohu kluziště.

49:30
    Sotva se puk dostal od mantinelu, hráči jej opět zablokovali u mantinelu. Olomouc souboj využívá aby prostřídala hráče.

50:30
    Masare vyrazil do útoku, ale na útočné modré ztratil puk.

51:00
    Hrůzek se snažil natlačit ke Kaplanovi, kde čekal také Petrovský, jeho přihrávku ale zastavili domácí obránci.

51:54
    Bujak přestřelil branku.

52:20
    Lukáš Přecechtěl riskantně vyvážel puk před svou bránu a Kaplan musel na poslední chvíli hasit šanci Ocelářů!