Pavlásek – Kolář 2:0 (kon.) | Martin – Kamke 2:1 (kon.)
6 2 6
Tobias Kamke
1
3 6 1
sk Pátek 28.07.2017, 16:59Challenger Praha - Advantage Cars Prague Open by Sport-Technik Bohemia (tvrdý povrch) • Čtvrtfinále

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Andrej Martin momentálne figuruje až na 215. priečke svetového rebríčka, ale vlani v tomto období bol súčasťou elitnej stovky. Slovenský tenista v prebiehajúcej sezóne vyhral challengerový turnaj v mexickom meste San Luis Potosi a okrem toho štyrikrát postúpil do štvrťfinále na podujatiach tejto úrovne. Podarilo sa mu to aj teraz v Prahe, kde zdolal Kazacha Nedoviesova aj Nemca Jahna v trojsetových zápasoch. Na kurte pritom strávil päť hodín.

Tobias Kamke bol kedysi na 64. mieste rebríčka ATP, no teraz sa prepadol na 165. pozíciu. Skúsený nemecký tridsiatnik často strieda turnaje najvyššej úrovne s challengerovými podujatiami. V aktuálnej sezóne však dosiahol len dva prenikavé výsledky. Postúpil do finále challengeru vo francúzskom St. Brieucu a minulý týždeň prešiel do štvrťfinále na tráve v americkom Newporte. V Prahe môže Kamke zaznamenať ďalší úspech, keďže prvými dvoma kolami preletel bez straty setu. Najskôr zdolal Francúza Chazala a potom aj Argentínčana Galarzu.

Martin a Kamke hrali proti sebe v kariére iba raz. Stalo sa tak predvlani vo finále challengerového turnaja v českom Liberci. Vtedy sa tešil z triumfu 7:6, 6:4 nemecký tenista.

Začiatok zápasu sa bude oproti pôvodnému programu posúvať, pretože v Prahe pršalo. Na centrálnom dvorci hrajú české derby medzi Pavláskom a Kolářom a nasledovať bude ešte súboj ženskej dvojhry medzi Vondroušovou a našou Chantal Škamlovou. Až potom sa na dvorec dostanú Martin a Kamke.

Tak zápas by sa už každú chvíľu mal začať, ako prvý začne podávať náš tenista Andrej Martin. Obaja tenisti sa ešte venujú rozcvičke.

0:0
    Stretnutie sa práve začalo.

15-0
    Andrej musel ísť v úvode cez druhé podanie, ale zvládol to a získava prvý fiftín v tomto zápase.

15-15
    Nášmu tenistovi nevyšiel úder z bekehndu a tak to je po 15 na oboch stranách.

30-15
    Andrej teraz umiestnil loptičku presne na základnú čiaru a tak znova vyhráva v tejto výmene o jeden fiftín.

40-15
    Priamym bodom z podania Andrej získava dva gembaly.

40-30
    Teraz sa však náš tenista previnil dvojchybou a tak prvý gembal stráca.

40-40
    Andrejovi následne nevyšiel ani jeho volej a loptička skončila v sieti. Dostávame sa tak na zhodu 40:40!

40-A
    Následne náš tenista poslal svoj forhend opäť len do siete a tak Kamke získava hneď v úvode zápasu brejkbal!

40-40
    Presným úderom na čiaru Andrej túto hrozbu odvracia a sme tak opäť na zhode.

40-A
    Následne však náš tenista chyboval a loptičku poslal za základnú čiaru. Znova je tu tak brejkbal pre Kamkeho!

40-40
    Teraz však Andrej vytasil presný úder na čiaru a tak v prvej výmene tohto zápasu pokračujeme aj naďalej.

A-40
    Následne si náš tenista po chybe svojho dnešného súpera vybojoval gembal.

1:0
    Prvým esom v zápase Andrej gembal využil a postrážil si tak svoje podanie. Dostáva sa do vedenia 1:0!

15-0
    Kamke takisto musel na úvod svojho servisu ísť cez druhé podanie a napokon loptičku poslal iba za vymedzený priestor.

30-0
    Výborným úderom z bekhendu sa Andrej dostáva do vedenia o dva fiftíny.

40-0
    Andrej presne umiestnil loptičku na čiaru a získava tri brejkbaly!

40-15
    Teraz však náš tenista poslal loptičku iba za vymedzený priestor a tak prvý brejkbal nevyužíva.

2:0
    Druhú možnosť však už Andrej bezpečne premieňa a tak berie svojmu súperovi prvé podanie v tomto zápase a ide do vedenia 2:0!

0-15
    Úvod servisu mu nevyšiel a tak fiftín získava jeho dnešný súper.

0-30
    Ani teraz sa nášmu tenistovi nedarilo, loptičku poslal iba do siete. Prehráva tak o dva fiftíny.

15-30
    Teraz však výborne zapracoval na sieti a znižuje na rozdiel jedného fiftínu.

30-30
    Kamke poslal loptičku za vymedzený priestor a to to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

40-30
    Andrej musel ísť cez druhé podanie, ale napokon si vybojoval gembal.

40-40
    Ten sa mu však nepodarilo využiť, loptičku poslal iba za základnú čiaru. Dostávame sa tak na zhodu 40:40!

A-40
    Podobne sa však teraz prezentoval aj jeho dnešný súper a tak Andrej získava ďalší gembal.

40-40
    Ale ani ten sa mu nepodarilo využiť a tak sme opäť na zhode. Loptičku poslal mimo kurtu.

40-A
    Ani tento úder nášmu tenistovi nevyšiel a tak Kamke získava brejkbal!

40-40
    Túto hrozbu však presným úderom na čiaru náš tenista odvracia a tak vo vyrovnanej výmene pokračujme ďalej.

40-A
    Kamke sa teraz prezentoval úspešným volejom a získava druhý brejkbal v tejto výmene!

40-40
    Následne však pokazil bekhend a loptičku poslal do siete. Je tu tak ďalšia zhoda.

40-A
    Kamke má opäť k dispozícii brejkbal!

40-40
    Kamke poslal loptičku mimo kurtu a tak v tejto dramatickej výmene pokračujeme ďalej.

40-A
    Znova však prichádza brejkbal pre tenistu z Nemecka!

2:1
    Presným úderom na čiaru už tento brejkbal Kamke využil a tak ukončil túto dlhú výmenu. Andrej tak nepotvrdil brejk a stráca prvý krát svoje podanie. Stav je znížený na 1:2!

0-15
    S Kamke teraz výborne zahrala sieť a získava tak fiftín.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, Andej poslal loptičku presne na čiaru.

15-30
    Prvé eso v zápase pre Kamheko a podávajúci hráč znova vyhráva o jeden fiftín.

15-40
    Kamke získava dva gembaly.

2:2
    Po chybe nášho tenistu využíva hneď prvý gembal a tak vyrovnáva stav v prvom sete na 2:2!

15-0
    Úvod tohto podania náš tenista zvládol a získava fiftín.

15-15
    Tento úder však Andrej poslal za základnú čiaru a tak to je po 15 na oboch stranách.

30-15
    Po presnom bekhende Andrej znova vyhráva o jeden fiftín.

40-15
    Následne prichádzajú dva gembaly pre nášho tenistu.

40-30
    Prvú hrozbu sa podarilo Kamkemu úspešne odvrátiť, Andrej má k dispozícii ešte jeden gembal.

3:2
    Ten už po presnom údere dokázal premeniť a tak sa dostáva do vedenia 3:2!

15-0
    Kamke teraz musel ísť cez druhé podanie, následne chyboval a tak fiftín získava náš tenista.

30-0
    Ani tento úder podávajúcemu hráčovi nevyšiel a tak Andrej vyhráva o dva fiftíny.

40-0
    Následne Andrej umiestnil loptičku presne na čiaru a získava tri brejkbaly!

40-15
    Kamke presným úderom prvú hrozbu odvracia.

4:2
    Druhú možnosť však už Andrej po presnom voleji využíva a tak druhý krát v tomto zápase berie podanie svojmu dnešnému súperovi! Dostáva sa tak do vedenia 4:2 a ide podávať na potvrdenie brejku.

0-15
    Úvod podania však nášmu tenistovi nevyšiel a fiftín putuje na konto jeho súpera.

15-15
    Následne však Andrej vytiahol úspešný forhend a tak to je po 15 na oboch stranách.

15-30
    Túto loptičku však náš tenista poslal za základnú čiaru a tak Kamke znova vyhráva o jeden fiftín.

15-40
    Následne Kamke získava dva brejkbaly!

30-40
    Prvú hrozbu po úspešnom údere na čiaru Andrej odvracia.

4:3
    Druhú možnosť však už Kamke využíva a tak znova nedokázal Andrej potvrdiť brejk, čo je určite škoda. Nemec tak znižuje na 3:4 a ide podávač na potvrdenie brejku.

15-0
    Andrej teraz výborne zapracoval na sieti a získava fiftín na svoje konto.

15-15
    Presným úderom sa prezentoval aj Kamke a tak to je po 15 na oboch stranách.

30-15
    Teraz však podávajúci tenista chyboval a tak Andrej znova vyhráva o jeden fiftín.

40-15
    Úspešný forhend nášho tenistu, Andrej má tak k dispozícii dva brejkbaly!

5:3
    Hneď prvú možnosť náš tenista využíva a tak berie tretí krát v tomto zápase svojmu súperovi podanie. Dostáva sa do vedenia 5:3 a ide podávať na víťazstvo v prvom sete!

15-0
    Andrej začína úspešne a po presnom údere získava fiftín.

30-0
    Presným bekhendom ide náš tenista do vedenia o dva fiftíny.

30-15
    Loptu získava Kamke.

40-15
    Andrej následne získava dva setbaly!

40-30
    Prvú hrozbu po úspešnom údere na čiaru Kamke odvracia.

40-40
    Ani druhý setbal sa nášmu tenistovi nepodarilo využiť a tak sa dostávame na zhodu 40:40!

A-40
    Tretí setbal pre nášho tenistu!

40-40
    Ale ani ten nevyužíva a tak sa zatiaľ Kamke v prvom sete drží.

A-40
    Štvrtý setbal pre nášho tenistu!

40-40
    Andrej však ako by nezvládal rozhodujúce situácie a opäť stráca možnosť na ukončenie tohto setu.

40-A
    A následne je tu brejkbal pre Kamkeho!

40-40
    Tenista z Nemecka však túto možnosť nevyužíva a tak sme opäť na zhode 40:40!

A-40
    Andrej získava piaty setbal!

6:3
    Ten sa mu už konečne podarilo využiť a tak vyhráva prvý set pomerom 6:3! Andrej v ňom predviedol dobrý výkon a určite si ho zaslúžil vyhrať, do druhého setu to však chce zlepšiť psychiku v dôležitých častiach hry, hlavne keď ide o potvrdenie brejku.

0:0
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

0:0
    Koniec prestávky, podávať bude Tobias Kamke.

0-15
    Kamke začína presným úderom na čiaru a získava prvý fiftín v druhom sete.

0-30
    Druhá loptička v rade pre podávajúceho tenistu, ktorý sa dostáva tak do vedenia o dva fiftíny.

0-40
    Kamke po chybe nášho tenistu získava tri gembaly a šancu na čistú hru.

0:1
    Napokon sa tak aj stáva a čistou hrou získava Kamke prvý gem v druhom sete.

0-15
    Úvod podania nášmu tenistovi nevyšiel a po chybnom údere získava fiftín jeho dnešný súper.

0-30
    Andrej poslal loptičku mimo zákaldnú čiaru a stráca tak aj druhý fiftín.

0-40
    Následne Kamke po presnom údere na čiaru získava tri brejkbaly!

15-40
    Prvým fiftínom v druhom sete Andrej prvú hrozbu odvracia.

30-40
    Po úspešnom forhende sa mu podarilo odvrátiť aj druhý brejkbal.

0:2
    Poslednú možnosť už po presnom údere Kamke využíva a tak berie prvé podanie v druhom sete nášmu tenistovi. Nemec sa tak dostáva do vedenia 2:0!

0-15
    Kamke zahajuje svoj servis úspešne a získava fiftín.

0-30
    Druhá loptička v rade pre podávajúceho tenistu!

0-40
    Tri gembaly a šanca na čistú hru pre Kamkeho!

15-40
    Prvý gembal Andrej po chybe súpera odvracia.

0:3
    Následne po úspešnom bekhende Kamke druhý gembal využíva a tak ide do vedenia 3:0! Andrej sa zatiaľ v druhom sete veľmi trápi.

0-15
    Ani úvod tohto podania Andrejovi nevyšiel a po presnom údere získava fiftín Kamke.

15-15
    Následne však tenista z Nemecka chyboval a tak to je po 15 na oboch stranách.

30-15
    Druhá loptička v rade pre nášho tenistu, Andrej vyhráva o jeden fiftín.

40-15
    Náš tenista má k dispozícii dva gembaly.

40-30
    Prvú hrozbu tenista z Nemecka odvracia.

40-40
    Ani druhý gembal náš tenista nedokázal využiť a po nepresnom údere sa dostávame na zhodu 40:40!

A-40
    Následne sa Andrej prezentoval úspešným bekhendom a tak získava ďalší gembal.

1:3
    Ten už premeniť dokázal a tak získava prvý gem v druhom sete a znižuje na 1:3! Snáď sa konečne Andrej v druhom sete chytil.

15-0
    Kamke na úvod podania chybuje a fiftín tak získava náš tenista.

30-0
    Druhá loptička v rade pre nášho tenistu, Andrej tak vyhráva o dva fiftíny.

40-0
    Následne si náš tenista presným úderom na čiaru vybojoval tri brejkbaly!

40-15
    Prvú hrozbu Kamke odvracia, Andrej poslal loptičku mimo vymedzený priestor.

40-30
    Ani druhý brejkbal Andrej nevyužíva, Kamke sa prezentoval úspešným forhendom.

40-40
    Treťou loptičkou v rade Kamke odvrátil aj posledný brejkbal a tak sa dostávame na zhodu 40:40!

40-A
    Následne si Kamke vybojoval gembal.

40-40
    Andrej ho však po presnom údere odvrátil a tak v tejto výmene pokračujeme ďalej.

40-A
    Kamke získava druhý gembal.

40-40
    Ani ten sa mu však nepodarilo využiť, loptičku poslal iba do siete.

40-A
    Tretí gembal pre podávajúceho tenistu.

40-40
    Andrej úspešným volejom odvrátil aj túto hrozbu.

40-A
    Kamke však opäť získava gembal.

40-40
    Andrej výborne zapracoval na sieti a znova predlžuje túto dramatickú výmenu.

A-40
    Náš tenista získava ďalší brejkbal!

40-40
    Ale ani teraz sa táto výmena nekončí, Kamke úspešne odvrátil aj tento brejkbal.

40-A
    Gembal pre podávajúceho hráča.

1:4
    Túto možnosť už Kamke využíva a dostáva sa tak do vedenia 4:1! Andrej zahodil štyri brejkbaly v tejto výmene, to ho môže veľmi mrzieť. Zatiaľ to vyzerá tak, že zápas sa rozhodne v treťom sete.

15-0
    Andrej zahajuje svoj servis úspešne a získava fiftín.

30-0
    Druhá loptička v rade pre nášho tenistu, Andrej sa dostáva do vedenia o dva fiftíny.

40-0
    Tri gembaly a šanca na čistú hru pre Andreja!

40-15

2:4
    Druhú možnosť už dokázal náš tenista využiť a tak znižuje na 2:4! Uvidíme, či sa mu ešte podarí stav v druhom sete zdramatizovať.

0-15
    Kamke zahajuje svoje podanie úspešne a získava tak fiftín.

0-30
    Druhá loptička v rade pre podávajúceho tenistu.

0-40
    Kamke získava tri gembaly a šancu na čistú hru!

15-40
    Loptu získava Martin.

2:5
    Ďalšiu možnosť však už tenista z Nemecka využíva a dostáva sa tak do vedenia 5:2! To znamená, že Andrej ide podávať na udržanie sa v druhom sete.

0-15
    Prvý fiftín v tejto výmene však patrí Kamkemu.

0-30
    Druhá loptička v rade pre tenistu z Nemecka.

15-30

15-40
    Dva setbaly pre tenistu z Nemecka!

30-40
    Prvú hrozbu dokázal náš tenista odvrátiť.

40-40
    Andrej napokon odvrátil aj druhý setbal a dostávame sa tak na zhodu 40:40!

40-A
    Tretí setbal pre Kamkeho!

2:6
    Ten sa už tenistovi z Nemecka podarilo využiť a tak vyhráva druhý set pomerom 6:2! V tomto sete sa nášmu tenistovi vôbec nedarilo, zahadzoval aj brejkbaly a tak o osude tohto zápasu bude musieť rozhodnúť tretí set.

0:0

0:0

15-0
    Úvodný fiftín tretieho setu patrí nášmu tenistovi.

30-0
    Druhá loptička v rade pre nášho tenistu.

40-0
    Následne náš tenista získava tri brejkbaly!

1:0
    Napokon náš tenista vstupuje do tretieho setu úspešne a berie svojmu súperovi podanie! Dostáva sa tak do vedenia 1:0!

0-15
    Úvod tohto podania nášmu tenistovi nevyšiel a fiftín tak získava Kamke.

0-30

15-30

30-30
    Po 30 na oboch stranách, Andrej zvládol ísť cez druhé podanie tak uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

40-30
    Druhým esom v zápase si Andrej vybojoval gembal.

2:0
    Ten sa nášmu tenistovi podarilo využiť a tak po potvrdení brejku sa dostáva do vedenia 2:0!

15-0
    Kamke na úvod podania chyboval a tak fiftín získava náš tenista.

30-0

30-15

30-30
    Po 30 na oboch stranách, uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

40-30
    Napokon náš tenista získava brejkbal!

3:0
    Ten sa Andrejovi podarilo úspešne premeniť a tak znova berie svojmu súperovi podanie. Dostáva sa tak do vedenia 3:0!

0-15
    Náš tenista teraz musel ísť cez druhé podanie a fiftín napokon získava Kamke.

15-15
    Fiftín teraz získava náš tenista a tak to je po 15 na oboch stranách.

15-30
    Kamke sa znova dostáva do vedenia o jednu loptičku.

30-30

40-30
    Tretím esom v zápase získava Andrej gembal.

4:0
    Esom na záver Andrej využíva gembal a v rozhodujúcom treťom sete sa dostáva do vedenia 4:0!