Austria – Sturm Graz 2:3 (kon.) | Admira – Rheindorf Altach 4:1 (kon.)
FK Austria Vídeň
2:3 (0:1)
SK Sturm Graz
Neděle 30.07.2017, 16:00 • Franz Horr Stadion, Vídeň • Rakouská Bundesliga • 2. kolo

To je pro dnešek vše. Doufám, že se vám utkání líbilo a někdy příště u textových přenosů na počtenou! (18:05:16)

Držení míče: 66 % : 34 %.
    Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 16:10. Rohy: 15:2. Ofsajdy: 4:5. Fauly: 15:24.

Druhý poločas byl ze začátku opatrný a tempem velice odlišný. Po šťastné akci v 56. minutě dokázal zvýšit na 2:0 Zulj. Od té doby byli aktivnější domácí. Těm se nakonec podařilo snížit zásluhou vlastního gólu Zulje. Jenže jen o pár chvil přišel kontroverzní gól Schmida. Gólový účet uzavřel v 88. minutě Holzhäuser z penalty. Konečný stav je tak 2:3. Nutno dodat, že po velkém trápení Vídně směrem do předu vítězí Sturm Graz oprávněně.

90+4

90+3
    Autové vhazování domácích bylo špatné a hosté mohou jít do útoku.

90+2
    Domácím se nedaří dostat k bráně soupeře.

90+1
    Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Deni Alar, přichází Fabian Schubert.

90
    Žlutou kartu dostává Stefan Hierländer (SK Sturm Graz).

90
    Domácí se budou snažit jít za rychlým vyrovnáním.
    88. Raphael HOLZHAUSER - 2:3

88
    Austria právě vstřelila branku!
    RAPHAEL HOLZHAUSER nedal brankáři šanci. Rozběhl se a poslal míč do levé části branky, předně na opačnou stranu, kam skákal bezmocný brankář.

87
    Domácí budou kopat penaltu po faulu ve velkém vápně!
    86. Romano SCHMID - 1:3

86
    Sturm Graz právě vstřelil branku!
    Hosté opět odskakují na dvě branky. Domácí brankář vyběhl z brány aby zpracoval míč, jenže udělal obrovskou chybu. Míč mu odskočil a získal jej ROMANI SCHMID, který neměl problém trefit prázdnou bránu.

84
    Žlutou kartu dostává Alexander Grünwald (FK Austria Vídeň).

82
    Žlutou kartu dostává Heiko Westermann (FK Austria Vídeň).
    82. Peter Zulj - 1:2

82
    Domácí se dočkali po 262 minutách. Centrovaný kop na bližší tyč dokázal nešťastně tečovat PETER ZULJ, který si tak dává vlatní gól a domácí hráči se mohou radovat z branky.

82
    Míč letěl pouze do zdi, ale bude z toho rohový kop.

81
    Domácí budou kopat další přímý kop. Hra se teď hodně kouskuje.

79
    Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Thorsten Röcher, přichází Romano Schmid.

79
    Autor standardní situace trefil pouze zeď.

78
    Útok Austrie byl zastaven nedovoleně blízko velkého vápna, tak že by teď přišla možnost na kontaktní branku?

77
    Hráči Sturmu Graz se dostali po delší době s míčem za polovinu, ale dál než deset metrů to nebylo.

76
    Domácí šli tři na čtyři, ale nedokázali z této šance vytěžit ani střelu na bránu.

75
    Míč končí přímo v rukavicích brankáře.

74
    Průnik domácích středem zastavil Huspek, jenže nedovoleně a domácí budkou kopat přímý kop ze slibné situace.

72
    Vídeň je u míče, ale hodně daleko od soupeřovi brány. Směrem dopředu je žene i velký počet fanoušků, jenž si našli cestu na stadion.

71
    Jeden z vídeňských hráčů se dopustil nedovoleného zákroku na polovině hřiště a Graz získává míč zdarma.

69
    Domácí jsou u míče a kombinují mezi polovinou hřiště a hlubokým středem soupeřovi půle.

68
    Vídeň kopala standardku z velké vzdálenosti. To však Holzhauserovi nevadlo a vyslal tvrdou střelu na hostujícího brankáře, ten však dokázal zakročit.

68
    Chybná rozehrávka na druhé straně a Hadzikic si musel připsat zákrok.

66
    Hosté ztratili míč na polovině hřiště a Paula mohl jít do otevřené obrany, ale byl včas zastaven.

66
    Žlutou kartu dostává Deni Alar (SK Sturm Graz).

65
    Teď se to mohlo změnit, trošku celá akce kopírovala tu, jenž byla před druhým gólem Strumu. Ovšem tentokrát nebyl nikdo, kdo by letící balón přes šířku šestnáctky dostal do brány.

63
    Domácí drží soupeře pod tlakem, ale nedaří se dostat do vyložené šance. Otázkou je, jestli se vůbec Vídni podaří skórovat. Střelecký půst drží již déle než 245 minut.

62
    Střídání v týmu FK Austria Vídeň: ze hřiště odchází Tarkan Serbest, přichází Dominik Prokop.

61
    Graz se poprvé po vstřelené brance dostávají k balónu, ale nemělo to dlouhého trvání.

60
    Domácí teď mají problémy s rozehrávkou.

60
    Hra může pokračovat.

58
    Monschein se dopustil na hranici vápna faulu, po kterém zůstává na trávníku ležet jeden z hostujících hráčů.

57
    Vídeň se rychle pustila do útoku, ale ten velice rychle zastavila hostující obrana.
    56. Peter ZULJ - 0:2

56
    Hosté vedou už o dvě branky. Rychlý průnik po levé straně Lovrice, který poslal přízemní centr před brankáře, zde jeden z jeho spoluhráčů netrefil míč. Naštěstí pro Graz letěl míč dále k PETERU ZULJI, který trefil úplně prázdnou bránu.

55
    Tentokrát byli domácí velice blízko. Centr přilétl až na úplně volného Grünwalda, který hlavičkou trefil nohu obránce, která byla poslední před brankovou čarou.

55
    Další odvrácený centr obranou hostů. Bude následovat další roh.

53
    Rohové kopy dnes Vídni určitě nevychází podle představ.

52
    Domácí teď rychlou akcí zaskočili hostující obranu, která nakonec odvrátila míč na rohový kop.

51
    Salamon odcentroval před branku soupeře, ale pro vysoký míč si došel Siebenhandl.

50
    Druhá půle začala velice opatrně. Ani jeden tým úplně nespěchá a hledá rozvážnou kombinaci.

49
    Špatný centr předvedl domácí obránce a Zulj mohl jít do nepřipravené obrany, jenže mu míč odskočil a přišel o něj.

48
    Sturm se však velice rychle zbavil kulatého nesmyslu a domácí šli do předu, ale rychle o míč přišli.

47
    Po zblokované ráně kopali domácí rohový kop, ale obrana nedovolila Austrii zakončit.

47
    Vídeň se po nepřesném nákopu hostů dostává k míči.

46
    Hosté se drží po výkopu u míče, ale kombinují na vlastní polovině.

46

První poločas je za námi. V úvodu byli nebezpečnější hosté, kteří byli více na míči a dostávali se do šancí. Po deseti minutách se však karta obrátila a Vídeň byla nebezpečnější. Ovšem jedinou branku jsme mohli vidět do sítě Austrie, když se trefil Philipp Huspek. Stav je tedy 1:0. Určitě můžeme vidět pohledný a rychlý fotbal. Snad tempo ve druhé půli nepoleví.Druhá půle začne asi v 17:03.

45+2

45+2
    Domácí se snažili odcentrovat po pravé straně, ale to se nepovedlo. To bylo také to poslední, co jsme v prvním poločase viděli.

45+1
    Žlutou kartu dostává Petar Filipovic (FK Austria Vídeň).

45+1
    Budou se nastavovat dvě minuty.

45
    Domácí kombinují s míčem na polovině soupeře, ale zatím nemohou najít cestu k bráně.

44
    Hosté zahrávali nepřímý volný kop, centrovaný míč skončil až u brankáře Vídně.

43
    Hostům se nedaří držet delší dobu míč na svých kopačkách.

42
    Žlutou kartu dostává Fabian Koch (SK Sturm Graz).

41
    Domácí se dopustili faulu na půlce, hráči Grazu na nic nečekali a rychle dostali míč k bráně. Nakonec se bude kopat rohový kop po zdařilém zákroku Hadzikice.
    39.

39
    Centrovaný míč na zadní tyč skončil na hlavičce Pirese, míč letěl do pravého horního rohu brány, jenže jeden z hostujících obránců dokázal ještě dostat míč pryč!

38
    Hlavička Pirese se otřela o bránícího hráče a skončila v zámezí- roh.

38
    Vídeň velice rychle získala míč zpět na své kopačky a okupuje bránu Sturmu.

36
    Další rohový kop domácích se nepovedl a na druhou stranu mohou jít hosté.

35
    Centrovaný míč skončil v rukavicích brankáře.

34
    Domácí se snažili velice rychle odpovědět střelou z levé strany hřiště, ta byla zblkovaná a bude následovat roh.
    33. Philipp HUSPEK - 0:1

33
    Hosté jdou po rychlé akci do vedení. Röcher dostal na pravou stranu vysoký míč, dokázal ho zpracovat a udělat si dobrý den z obránce. Následně přízemním centrem poslal míč před bránu, kde si výborně naběhl PHILIPP HUSPEK a překonal domácího Hadzikice.

32
    Nakonec přišlo přenesení vzduchem na pravou stranu a následné odcentrování před bránu, kde však nikdo ze spoluhráčů nebyl.

32
    Vídeň velice rozvážně kombinuje a hledá cestu k bráně soupeře.

31
    Domácí se několika nahrávkami dostali za půlku a ještě vybojovali faul.

30
    Austria kombinuje přes celou půlku hřiště, až je pískán ofsajd.

28
    Na středu hřiště teď probíhal souboj o míč, který nakonec vyhráli hostující hráči, ovšem za cenu faulu. Röcher může být rád, že neviděl žlutý kartónek.

27
    Monschein se snažil ukličkovat protihráče u pravého rohového praporku, míč mu však odskočil a bude se odkopávat od brány.

27
    Hostující hráči se dostali s míčem na půlku a hned o balón přišli.

26
    Hráči jsou zpět a domácí se pokouší vysokým balónem dostat blíže k bráně, jenže je zastavuje ofsajd.

24
    Hlavní rozhodčí dává oběma týmům pokyn k občerstvení, protože ve Vídni panuje velké vedro.

24
    Po delší době Graz dostává k bráně soupeře, ale obrana Vídně nedopustila soupeře k zakončení.

23
    Holzhauser centroval přes celou šířku a hosté budou moci vhazovat aut.

21
    Kroucený míč skončil na hlavičce Westermanna, který však byl v ofsajdu a jeho pokus se tedy vůbec nepočítá.

21
    Další faul na domácího hráče, tentokrát už je ta vzdálenost k bráně lepší, ale stále to není na střelu.

20
    Domácí kopali rohový kop, který pouze prolétl šestnáctkou.

19
    Felipe Pires se po levé straně dostal skvěle technicky až k bráně, přenechal míč spoluhráči, který však měl problém a vybojoval nakonec pouze aut.

18
    Průniková přihrávka středem hřiště byla zastavena domácí obranou.

17
    Sturm se dostal přes tři nahrávky až k bráně soupeře. Hierländer centroval míč na vzdálenější tyč, ovšem obrana odhlavičkovala kulatý nesmysl pryč.

16
    Domácí se však na úrovni hranice velkého vápna dopouští ofsajdu, ve kterém stál Monschein.

16
    Vídeň uklidňuje hru a krátkými nahrávkami se dostává blíže k bráně.

15
    Další útočný průnik hostů zastavuje ofsajd.

14
    Hosté se zkusili několika hlavičkami přiblížit brance, ale nepovedlo se.

13
    Na druhé straně se hosté dostali do šestnáctky, ovšem střela Zulji byla zblokovaná.
    12.

12
    De Paula si skvěle seběhl za obranu a dostal dobrý míč, celá akce zaváněla ofsajdem, ale rozhodčí to přehlédli. Paula se dostal až před brankáře, zkusil vystřelit na zadní tyč a brankář pouze dokázal vyrazit.

11
    Austria se po rohovém kopu dostala k první střele na bránu, ta však mířila přímo do míst, kde stál brankář.
    10.

10
    Hostující brankář byl hodně daleko ze své brány. Jeden z domácích to viděl a zkusil z půlky trefit bránu. Naštěstí pro Graz dokázal Siebenhandl vytěsnit míč na rohový kop.

9
    Centr až k bráně nebyl nebezpečím pro hosty.

9
    Blízko středové čáry byl faulován Monschein a rozhodčí nezůstává němý.

8
    Domácí se teď snažili o rychlou kombinaci na jeden dotek, všechno se to odehrávalo na středovém kruhu. Celá tato sekvence skončila po dvou dotycích.

7
    Hosté jsou v úvodu aktivnější a více si drží kulatý nesmysl na kopačkách, ovšem teď přišla chyba v rozehrávce a Austria bude vhazovat.

6
    Centrovaný míč na zadní tyč skončil v rukou brankáře, ten rychle rozehrál velice špatně. Míče se ujal Röcher, který došel až do velkého vápna a jeho střela těsně minula tyč!

5
    Hierländer se pokoušel odcentrovat do vápna z pravé strany hřiště. Nakonec je z toho rohový kop.

4
    Centrovaný míč končí v náručí Siebenhandla.

4
    Vídeň bude zahrávat standardní situaci z velké dálky po faulu Lovrice.

3
    Lovric zkoušel vysokým balónem vyslat svého spoluhráče na pravé straně, ale míč skončil v zámezí.

2
    Nepovedený nákop domácích zapříčinil rychlý protiútok Sturmu. Střela z hranice velkého vápna trefila prvního obránce.

1
    Graz zkoušel kombinovat po levé straně hřiště a následně přenést míč na druhou stranu, to se však nepovedlo a Holzhauser sebral míč ze vzduchu.

1
    O výkop do zápasu se postarali domácí, kteří ale rychle přišli o balón.

1

Hráči již jsou na trávníku a utkání za několik okamžiků začne.

FK Austria Vídeň: Hadžikić – Salamon, Westermann, Filipovic, Friesenbichler – Holzhauser, Serbest, De Paula – A. Grünwald, Monschein, Pires.
    Náhradníci: Pentz – Gluhakovic, Kadiri Mohammed, Prokop, Martschinko, Pejić, Cancola.

SK Sturm Graz: Siebenhandl – Koch, Maresic, Potzmann, Lykogiannis – Lovric, Huspek – Hierländer, Zulj, Röcher – Alar.
    Náhradníci: Gratzei – Puchegger, Schubert, Wetl, Lema, Schmid.

Vzájemná utkání
    29.4.2017 Austria Vídeň – Sturm Graz 4:1
    18.2.2017 Sturm Graz – Austria Vídeň 0:4
    30.10.2016 Austria Vídeň – Sturm Graz 2:0
    14.8.2016 Sturm Graz – Austria Vídeň 3:1

To Sturm Graz dokázal vstoupit do nového ročníku vítězně, ale výhra se nerodila lehce. St. Polten dokázal vstřelit dva rychlé góly a byl na koni. Graz nakonec dokázal obrátit vývoj utkání a vyhrát 3:2. I dnešní hosté již za sebou mají kvalifikaci o Evropskou ligu. Na rozdíl od svého dnešního soupeře museli hrát o jedno kolo na víc. Ve druhém předkole narazil rakouský celek na Podgoricu z Černé Hory a vyhrál celkově 3:1. Ve třetím předkole přisoudil los Sturmu turecký Fenerbahce. Úvodní zápas hráli dnešní hosté doma a prohráli 1:2.

Po prvním kole můžeme najít Austrii na předposledním místě, když v úvodním kole nestačila na Altach a prohrála jasně 0:3. Vídeň, jako druhý tým minulé sezóny, již má za sebou i první zápas v kvalifikaci o Evropskou ligu, kde na domácím hřišti uhrála bezbrankovou remízu s Limassolem z Kypru. Dnešní domácí za sebou mají i první kolo domácího poháru. Zde porazili Ebreichsdorf 1:0, jenže to bylo až po penaltách.

Všem fotbalovým fanynkám a fanouškům přeji příjemné nedělní odpoledne a zároveň vás vítám u sledování textové on-line reportáže z utkání 2. kola rakouské Bundesligy, které proti sobě postavilo FK Austria Vídeň a SK Sturm Graz.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.