Vítkovice – Polsko U20 8:1 (kon.) | Poruba 2011 – Jastrzębie 4:3 (1:0 po s.n.)
konec
HC Vítkovice Ridera
8:1 (1:0, 2:1, 5:0)
Polsko U20
Středa 09.08.2017, 16:00 • RT TORAX ARENA • O pohár RT TORAX • Skupina B
Partner:
   
  Prozatím děkujeme za pozornost a v 19:15 se těšíme opět na počtenou u zápasu skupiny "A" mezi pořádajícím týmem HC RT TORAX Poruba a Jastrzębie. (18:12:26)
   
  První utkání turnaje je za námi. Domácí Vítkovice Ridera vyhráli přesvědčivě o sedm gólů.
  Polská reprezentace se ovšem nemusí za svůj výkon stydět, jen ji nevycházela koncovka a nechávala velmi otevřená vrátka v zadních řadách.
  Nutno také podotknou, že skvěle zachytal vítkovický brankář Daňa.
   
  Konec zápasu.
   
  59:03
  Vítkovice právě vstřelily branku!
  Domácí hráli ve třech proti čtyřem a stejně se podařilo JOSEFU BALÁŽOVI obelstít polskou obranu a po pravém křídle ujet k bráně, kde posunul lehce kotouč mezi rozevřené betony.
   
  56:47
  Vítkovice právě vstřelily branku!
  Střelu od modré čáry tečuje před polskou brankou JÁN BLAŽKO a využívá přesilou hru. Asistence: Josef Baláž a Radim Toman.
   
  50:55
  Vítkovice právě vstřelily branku!
  Blažko vytěsnil kotouč do středního pásma, kde si jej vzal FILIP KUŤÁK a v nájezdu při vlastním oslabení překonal gólmana Paska. Asistence: Ján Blažko.
   
  47:33
  Vítkovice právě vstřelily branku!
  Střela na druhou tyč RADIMU TOMANOVI vyšla na centimetry. Asistence: Josef Baláž.
   
  45:50
  Vítkovice právě vstřelily branku!
  FILIP KUŤÁK projel útočnou třetinou jako nůž máslem a zvyšuje vedení opět na rozdíl tří branek. Asistence: Marek Kalus a Daniel Krenželok.
   
  40:01
  Začala třetí třetina.
   
  Další třetina začne přibližně v 19:31.
   
  I ve druhé třetině byly útočnějším týmem Vítkovice, ale podařilo se jim do branky dostat jen dva kotouče. I Polsko dokázalo udělat Daňovi vrásky na čele, jenže moment překvapení dokázali přetavit v gól až v samém závěru druhého dějství.
   
  40:00
  Druhá třetina skončila.
   
  38:54
  Polsko právě vstřelilo branku!
  Moment překvapení a změnu směru hry využil PAWEL ZYGMUNT. Asistence: Dominik Jarosz.
   
  33:32
  Rozhodčí Mikula nařídil za faul na Lyszctarczyka trestné střílení. To sám faulovaný neproměnil. Mířil mezi betony, ale Daňa si prostor mezi nimi pohlídal hokejkou.
   
  24:13
  Vítkovice právě vstřelily branku!
  Dvakrát obkroužil útok Kuťáka polskou branku až našel místo pro kotouč JAN KALUS. Zamířil nad levé Paskovo rameno. Asistence: Daniel Krenželok a Jan Káňa.
   
  21:41
  Vítkovice právě vstřelily branku!
  DANIEL KRENŽELOK napřáhl na modré čáře a kotouč se po střele zastavil až za zády Paska. Asistence: Marek Kalus.
   
  20:01
  Začala druhá třetina.
   
  Další třetina začne přibližně v 16:40.
   
  Polský gólman Pasek mezi třemi tyčemi v závěru třetiny doslova čaroval a jen díky jeho zákrokům prohrávají hosté pouze o gól.

  Gabriela Juříková

  Branky a nahrávky: 11. Káňa (Kalus), 22. Krenželok (Kalus), 25. Kalus (Krenželok, Káňa), 46. Kuťák (Kalus, Krenželok), 48. Toman (Baláž), 51. Kuťák (Blažko), 57. Blažko (Baláž, Toman), 60. Baláž – 39. Zygmunt (Jarosz)


  HC Vítkovice Ridera: Daňa (Micka) – Štěpánek, Kučera, Krenželok, Puzič, Zdeněk, Brincko – Toman, Baláž, Blažko – Káňa, Kuťák, Kalus – Raček, Potočný, Kíma
  Polsko U20: Pasek (Buczek) – Michalowski, Noworyta, Bizacki, Zielinski, Bednarz, Jozwiak, Kot, Gogoc – Lyszctarczyk, Rybak Michal, Podlipni – Olszewski, Jarosz, Pelaczyk – Rybak Maciej, Jozwik, Zygmunt – Mularczyk, Prusak, Anklewicz

  Rozhodčí: Mikula – Kořistka, Janda L.