Tondela – Estoril 2:3 (kon.) | Guimarães – Sporting 0:5 (kon.) | Benfica – Belenenses 5:0 (kon.)
CD Tondela
2:3 (0:2)
GD Estoril Praia
Sobota 19.08.2017, 17:00 • Estádio João Cardoso, Tondela (kapacita: 7.500 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 3. kolo

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (18:56:42)

Po porážce 0:1 s Portem přichází pro Tondelu další domácí prohra, dnes domácí nestačili na Estoril. Hosté rozhodli o svém triumfu zejména v první půli, kterou výsledkově ovládli. Ve druhé půli to již bylo, z pohledu domácích, hodně povedenější, ale tři body si nakonec odváží Estoril a domácí tak znovu zůstávají bez bodu.

90+5

90+5
    António Manuel Tómané (Tondela) nyní domlouvá brankáři soupeře, José Moreira (Estoril) se totiž nechce zvednout z trávníku, vše řeší i rozhodčí.

90+4
    Centr Claude Goncalvese (Tondela) z pravé strany, ale nepřesný.

90+3
    Až nyní se míč dostává na polovinu Tondely, míč nakonec končí u gólmana Ramose.

90+2
    José Moreira (Estoril) nechvátá s odkopem od vlastní branky a sudí mu dává najevo, že tohle nehodlá trpět.

90+1
    Jenže nyní se poroučí na trávník hostující Jorman Aguilar a domácí Ricardo Costa (Tondela) za tento faul dostává žlutou kartu.

90+1
    Sudí nastavuje pět minut, šance pro Tondelu na vyrovnání stále žije.

90
    Poslední minuta řádné hrací doby, je ale zřejmé, že se bude něco nastavovat, míč končí v autu, hosté vhazují z levé strany.

90
    Statistika držení míče – 54% : 46%.

89
    Míč prolétl do vápna Estorilu, krkolomně se tam zkoušel zakončit Hélder Tavares (Tondela), ale to se mu nepovedlo.

89
    António Manuel Tómané (Tondela) padá na útočné polovině, volný kop pro Tondelu.

88
    Estoril se drží na útočné polovině, hosté budou vhazovat z pravé strany.

87
    Hlavičkové souboje v pokutovém území Estorilu, hosté se ubránili.

86
    Míč skončil vedle branky Tondely, hostům tento roh vůbec nevyšel.

85
    Rohový kop pro Estoril, z pravé strany.

84
    Střídání v týmu CD Tondela: ze hřiště odchází Wágner, přichází Mateusz Zachara.

83
    Miguel Cardoso (Tondela) nyní ostře atakoval Oumara Diakhitého.

82
    Změna v sestavě Estorilu je vynucená, Eduardo byl z trávníku odnášen na nosítkách.

81
    Střídání v týmu GD Estoril Praia: ze hřiště odchází Eduardo, přichází Fernando Fonseca.

80
    Posledních deset minut dělí Estoril od vítězství, nicméně domácí mají alespoň bod doslova na dosah.

79
    Další faul, tentokrát hosté získávají míč ve středovém kruhul

77
    Série faulů ve středu hřiště, nervy pochodují na obou stranách.

75
    Další krátká přestávka na občerstvení obou týmů.

74
    Šance k vidění na obou stranách, vypadá to, že střelecký účet zápasu ještě není u konce.

72
    Střídání v týmu CD Tondela: ze hřiště odchází Murilo, přichází Miguel Cardoso.

71
    Žlutou kartu dostává Allano Lima (GD Estoril Praia).

70
    Je před námi posledních dvacet minut tohoto utkání, hosté nyní drží míč na své polovině.

69
    Žlutou kartu dostává Hélder Tavares (CD Tondela).

67
    Střídání v týmu GD Estoril Praia: ze hřiště odchází André Claro, přichází Jorman Aguilar.

66
    Rohový kop pro domácí tým, kteří rozehrají z levé strany.

65
    Střídání v týmu GD Estoril Praia: ze hřiště odchází Lucas Evangelista, přichází Oumar Diakhité.
    62. HELIARDO - 2:3

62
    Tým Tondela právě vstřelil branku!
    Po přihrávce Tómaného se před brankou Estorilo, nadvakrát, dokázal prosadit HELIARDO a domácí snižují na 2:3!.

59
    Nick Ansell (Tondela) fauluje, takže z této akce se domácí gólově neprosadí.

58
    Estoril se nyní dostává pod velký tlak soupeře, dočkáme se druhé domácí branky?

56
    Ale Estoril se nyní těžko dostává z vlastní poloviny, domácím vlil první gól krev do žil.

55
    Žlutou kartu dostává Joel (GD Estoril Praia).

54
    Žádné nebezpečí pro branku soupeře, hosté rozehrávají.

53
    Volný kop pro domácí, z nějakých třiceti metrů od branky soupeře.
    50. António Manuel Tómané - 1:3

50
    Domácí přece jenom snižují, po centru z pravé strany se dokázal hlavou prosadt ANTÓNIO MANUEL TÓMANÉ.
    48. Allano LIMA - 0:3

48
    Estoril právě vstřelilo branku!
    ALLANO LIMA pláchl obraně soupeře, udělal kličku Ramosovi a poté pohodlně poslal míč do odkryté branky.

47
    Žlutou kartu dostává Claude Goncalves (CD Tondela).

46

Druhý poločas začne přibližně v 18:05.

První poločas je minulostí a parádně vyšel Estorilu. Ten sice nebyl nijak aktivní, nechával hrát domácí, ale dokázal tvrdě trestat hrubky soupeře. Tondela má za tohoto stavu hodně těžkou pozici do druhé půle.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+2

45+2
    Dvě nastavené minuty se chýlí ke konci, první půle bude za chvíli minulostí.

45
    Žádné nebezpečí pro branku Tondely, domácí se dokázali ubránit.

44
    Claude Goncalves (Tondela) může být rád, že za tento faul nebyla karta, domácí se nyní řadí ve vlastním vápně.

43
    Volný kop pro Estoril, na polovině soupeře.

40
    Poslední pětiminutovka první půle, hosté stále v pohodě brání svůj náskok.

39
    Obraz hry stále stejný, domácí hrají, hosté dávají góly...

37
    Další v podstatě odevzdaný míč, domácí nakopávají míče, s nimiž ale zatím mnoho úspěchu neslaví.

36
    Míč končí v náruči José Moreiry, který rychle rozehrává.

35
    Míč opět v držení Tondely, která se snaží něco vymyslet na polovině Estorilu.

33
    Střídání v týmu CD Tondela: ze hřiště odchází Bruno Monteiro, přichází Heliardo.

33
    Hraje se ve středu hřiště, hosté vyčkávají na to, co předvede soupeř.

31
    Rozhodčí nyní dává oběma týmům možnost se občerstvit u střídaček.

30
    Je za námi první půl hodina hry, hosté zatím hrají maximálně efektivně, aktivitu nechávají na soupeři a sami skórují po rychlých brejcích.

28
    José Moreira (Estoril) musel zasahovat, míč dokázal vyrazit do autu.

27
    Nyní se budou muset hosté bránit, domácí mají volný kop.
    26. Allano LIMA - 0:2

26
    Pedro Monteiro hlavičkuje, po volném kopu a posílá míč k brance, kde dokázal skórovat ALLANO LIMA.

23
    Volný kop se nyní nabízí hostům. je to z nějakých pětatřiceti metrů od branky soupeře.

21
    Domácím se nyní nabízí výhoda volného kopu z pravé strany, na útočné polovině.

20
    Míč letí před branku, kde hlavičkuje Nick Ansell (Tondela), ale pouze nad branku Estorilu.

19
    Rohový kop pro domácí tým, z pravé strany.

18
    Ofsajdem končí útočná akce domácích, kteří se nyní snaží překvapit soupeře útokem po levé straně.

15
    Hosté jsou znovu v útoku, tentokrát ale na pravé straně ztrácí míč.
    13. David BRUNO - 0:1

13
    Nešťastný okamžik pro DAVIDA BRUNA, který si srazil míč do vlastní branky.

10
    Hosté znovu v útoku, Estoril je v úvodu zápasu aktivnější.

8
    Cláudio Ramos (Tondela) má znovu míč ve své moci, aby mohl vykopávat od své branky.

7
    Hosté měli k dispozici volný kop, který skončil v náruči gólmana Cláudia Ramose.

5
    Claude Goncalves (Tondela) zezadu bolestivě fauloval Mana, míč pro Estoril.

4
    O míč se nyní bojuje ve středu hřiště, domácí úspěšnější.

3
    Domácí gólman Cláudio Ramos musel ven z vápna, aby zachytil nepřesnou rozehrávku soupeře.

1

Oba týmy na trávníku, utkání za malý okamžik začne.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

CD Tondela: C. Ramos – D. Bruno, Ri. Costa, Ansell, Pité – H. Tavares, B. Monteiro, Goncalves, Wágner – Tómané, Murilo.
    Náhradníci: Janota – Boyd, Pedro Nuno, M. Cardoso, Zachara, Joãozinho, Heliardo.

GD Estoril Praia: J. Moreira – Mano, Gonçalo Brandão, P. Monteiro, Joel – Duarte, Evangelista, Eduardo, A. Lima – Claro, Kléber.
    Náhradníci: Ribeiro – F. Fonseca, Tocantins, Diakhité, Indio, Aguilar, Boa Morte.

Rozhodčí: Nobre – Aguilar, Martins.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Martin Dvořák

Branky: 50. Tómané, 62. Heliardo – 13. D. Bruno (vla.), 26. A. Lima, 48. A. Lima

Karty:   47. Goncalves (TND), 69. H. Tavares (TND), 90+1. Ri. Costa (TND) – 55. Joel (ETR), 71. A. Lima (ETR)

CD Tondela: C. Ramos – D. Bruno, Ri. Costa, Ansell, Pité – H. Tavares, B. Monteiro (33. Heliardo), Goncalves, Wágner (84. Zachara) – Tómané, Murilo (72. M. Cardoso).

GD Estoril Praia: J. Moreira – Mano, Gonçalo Brandão, P. Monteiro, Joel – Duarte, Evangelista (65. Diakhité), Eduardo (81. F. Fonseca), A. Lima – Claro (67. Aguilar), Kléber.

Rozhodčí: Nobre – Aguilar, Martins