Kladno – Motor ČB 3:0 (kon.) | Sparta – Mladá Boleslav 1:2 (po pr.) | Trenčín – Olomouc 1:5 (kon.)
K. Vary – Landshut 8:1 (kon.) | Kolín – Dvůr Králové n. L. 10:0 (kon.) | Sokolov – Most 4:5 (kon.)
Bílina – Děčín 0:0 (zruš.) | Jablonec n/N – Trutnov 0:0 (odl.) | Mor. Budějovice – Pelhřimov 8:3 (kon.)
Frýdek-M. – Přerov 3:4 (0:1 po s.n.) | Opava – Kopřivnice 5:4 (2:1 po s.n.) | SHK Hodonín – Trnava 2:3 (kon.)
Nový Jičín – Val. Meziříčí 3:1 (kon.) | Poruba 2011 – Vítkovice 0:8 (kon.) | Detva – Orange 20 4:2 (kon.)
Prostějov – Třebíč 3:4 (po s.n.) | Tábor – Havlíčkův Brod 0:6 (kon.) | Ústí n/L – Benátky n/J 4:2 (kon.)
Havířov – Nové Zámky 4:5 (kon.) | Kadaň – Litoměřice 2:4 (kon.) | Jihlava – Zlín 3:1 (kon.)
Slavia – Pardubice 3:2 (kon.)
HK Detva
4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
HK Orange 20
sk Úterý 29.08.2017, 18:00 • ZŠ Detva • Přípravné zápasy • O 3.–4. místo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Úvodné zostavy:

HC 07 Orin Detva: Larose (Verbitksý) – Strukoof, Gachulinec, Macejko, F. Fekiač, Šimon, D. Jendroľ, Dvořák, M. Jendroľ – Ščurko, Gašpar, Videlka – Žilka, Chovan, Milý – Cíger, Murček, Surový – Zorvan, Huňady. Ondris.

HK Orange 20: Durný (Hlavaj) – Hílek, Dlapka, Zeleňák, Boldižár, Krempaský, Kuna, Boik, Forrai – Jaško, Kundrík, Mesaroš – Vybíral, Čacho, Vašaš – Bjalončík, Šmida, Václav – Smolka, Hrabčák, Marcinek.

Rozhodca: Štefík – Hanko, Ivan.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

03:07
    Domáca Detva sa bude po vyše troch minútach musieť brániť, keď Ladislav Ščurko ide na dve minúta za hákovanie.

03:34
    HK Orange 20 dalo gól!

Mladíci dokázali presilovú hru využiť, keď sa SEBASTIÁN ŠMÍDA.
    Asistencie: Rastislav Václav, Vladimír Vybíral.

5:02
    Vylučuje sa aj na strane reprezentačného výberu. Za podrazenie dve minúty pre Martina Dlapku.

06:54
    Murček pred Durný nedokázal presne namieriť a navyše pri koncovke skončil na ľade.

07:02
    Mladíci sú v plnom počte.

07:54
    Zorvan pálil príklepom, ale puk z jeho hokejky nieje presný.

09:18
    Strunkoff musel zachytiť puk na modrej a jeho puk Durný videl a zneškodnil.

09:38
    Za nebezpečnú hru vysokou hokejkou dostáva Daniel Gachulinec dve minúty.

10:11
    Po strele Krempaského mal pred sebou Karose hradbu tiel, ale napokon sa mu podarilo puk zneškodniť.

11:00
    Zorvan trafil Dlapku do nohy a rozhdcovia hru prerušili.

11:21
    Lavný rozhodca Štefík hru prerušil pre postavenie útočiaceho hráča výberu trénera Bokroša v bránkovisku.

11:38
    Detva je v plnom počte.

12:06
    Videlka sa natlačil pred Durného a z uhla mieril nad bránu.

12:29
    Domáci zle striedali a za veľa hráčov na ľade dostávajú dve minúty. Trest si odsedí Juraj Milý.

12:52
    Presilovku však mladíci dlho nehrali. Za podrazenie sily na ľade vyrovnal Peter Bjalončík.

13:50
    Larose radšej puk podržal pod lapačkou pred dobiedzajúcim Smolkom.

14:02
    Kapitán Erik Smolka mal znovu obrovskú možnosť, keď na dvakrát nedokázal prekonať Laroseho.

14:29
    Detva je v plnom počte a zahrá si krátku presilovku.

14:52
    Krátka presilovka Detvy sa skončila a obe mužstvá sú na ľade v plnom počte.

15:10
    Trestná lavica reperezentačného výberu dlho prázdna nebola, keď za podrazenie si na ňu sadol Martin Krempaský.

15:33
    Na domácej strane si nedal pozor Jakub Žilka, keď zahral do tváre súpera hokejkou.

16:21
    Murček mieril medzi betóny Durného, ktorý ich však stihol stiahnuť.

16:58
    Detva dala gól!

Pri hre 4 na 4 sa podarilo domácej Detve vyrovnať, keď sa presadil MAROŠ SUROVÝ.
    Asistencia: Martin Šimon.

17:10
    Začala sa krátka presilovka Slovenska U20.

17:33
    Detva je v plnom počte a na ľade sa hrá 5 na 5.

19:01
    Na začiatku posledne minúty prvej tretiny hľadal Videlka Ščurka, ale ten bol odstavený od zakončenia.

19:23

Po spolupráci prvého útoku RASTISLAV GAŠPAR -David Videlka a Ladislav Ščurko sa domáci dostávajú do vedenia, keď prvý menovaný prekonáva Durného.
    Asistencie: David Videlka, Ladislav Ščurko.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Skončila sa prvá tretina súboj a Detva po nej vedie 2:1.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

21:50
    Nepresná rozohrávka mladíkov a puk skončil na zakázanom uvoľnení.

22:22
    Murček prešil do útočného pásma, ale tam o puk prišiel.

23:32
    Veľmi pekú akciu predviedol mladý Kundrík, ale Larose jeho pokus na dvakrát zneškodnil.

24:23
    Strelu Gachulinca tečovali hráči súpera a ten skončil tesne brány.

24:57
    Larose sa vyznamenal, keď z blízka vložil do strely Vybírala svoju lapačku.

26:29
    Marcínek si nevšimol, že v útočnom pásme je zabudnutý Hrabčák. Čiarový rozhodca to videl a odpískal postavenie mimo hry.

26:49
    Ďalší domáci hráč na trestnej lavici. Dve minúty si za podrazenie vyslúžil Maroš Surový.

28:29
    Po strele Milého zrazil puk Durný vedľa brány.

28:49

29:47
    Diváko potešila individuálna akcia Matúša Chovana, ale na koncovku mu sily nezostali.

31:41
    Zverenci Ernsta Borkroša držali puk za bránou Laroseho, lenže chýbala tam presná prihrávka pred bránu na zakončenie.

32:48

Po veľmi pekne prihrávke Ščurka si položil MATÚŠ CHOVAN brankára Durného a ľad a puk poslal do siete.
    Asistencia: Ladislav Ščurko.

33:50
    Frederik Fekiač strelou po ľade trafil betón Durného.

34:10
    Po buly sa dostal puk na hokejku Martina Jendroľa,ktorý vystrelil a domáci sa snažil puk sklepnúť za chrbát Durného, ale neboli úspešný.

35:01
    Domáce mužstvo, čoraz viacej zamestnáva Durného.

36:18
    Domáci bojovali o puk na útočnej modrej a nedali si pozor pri prechode do útočného pásma.

36:35
    Vybíral sa snažil mieriť strelu medzi betóny domáceho Laroseho, ale ten puk za svoj chrbát nepustil.

37:02
    Strela Cigera bola počuť na zadnom mantinely.

37:43
    V strednej tretine ponaprával kosti pri mantinely Zorvanovi Václav. Domáci hráč sa otriasol a pokračoval v akcii.

38:26
    Nedovoelným bránením sa previnil Martin Jendroľ a dostáva dve minúty.

39:01
    Začala sa posledná minúta tretej tretiny.

39:52
    V presilovke sa previnil reprezentačný výber hráčov do 20 rokov zakázaným uvoľnením.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Skončila sa druhá tretina súboja Detva – Slovensko U20 je stav 3:1.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:26

41:06
    Za podrazenie dostáva Dávid Boldižár dve minúty.

42:54
    Domácim táto presilovka vôbec nevychádza.

43:06
    Mužstvo Slovensko 20 je v plnom počte.

43:48
    Za nedovolené bránenie dostáva Dávid Hílek dve minúty.

44:26
    Ščurko dostal puk pred bránkoviskom, ale nedokázal zakončiť a puk stratil.

45:37
    Aj v tejto presilovej hre chýba streľba domácich hráčov na Druného bránu.

45:48
    V čase, keď sa skončil trest Híleka vystrelil Frederik Fekiača Durný jeho strelu zneškodnil v lapačke.

49:29
    Hra mala spád hralo sa hore dolu bez prerušenia hry, ale ani jeden z brankárov veľa práce nemal.

49:49
    Je tu zakázané uvoľnenie hráčov Slovenska 20.

50:06
    Tesne nad ľadom poslal puk Forrai a Larose vystrčil ľavý betón. Puk poslal na mantinel.

Dnešné stretnutie sleduje 120 divákov.

50:55
    Božík od modrej trafil len nohy Zorvana.

51:03

Následne sa puk od nohy Zorvana dostal späť k Božíkovi, ktorý ho nahodil pred Laroseho a tam sa ho podarilo v skrumáži usmerniť reprezentačnému výberu do siete. Autor gólu bol označený SEBASTIÁN HRABČÁK.
    Asistencie: Erik Smolka, Martin Božík.

52:37
    Milý dostal puk pred bránkovisko Durného, ale mal ho za chrbát a nepresne zakončil.

54:00
    Domáci si pri rozohrávke nerozumelo a poslalo puk na zakázané uvoľnenie.

54:00
    Oddychový čas domácich.

55:07
    Ondrisovu strelu Durný vytiahol zo šibenice.

57:00
    Pred nami sú tri minúty riadneho hracieho času.

58:03
    Detva zle rozohrala akciu a je tu zakázané uvoľnenie.

58:44

Gachulinec veľmi pekne vysunul do úniku DAVIDA VIDELKU, ktorý nedal šancu Druného a presne po vyrážačku mu zavesil puk do siete.
    Asistencie: Daniel Gachulinec, Ladislav Ščurko.

59:25
    Domáci budú hrať v závere v oslabení, keď za sekanie dostáva dve minúty Frederik Fekiač.

59:25
    Oddychový čas hostí.

59:25
    Tréner Ernest Bokroš nechal na lavičke brankára Durného a hrá presilovku 6 na 4.

59:41
    Gašpar vysunul Šcurka, ktorý však ku svojim trom asistenciám nepridal gól, keď netrafil prázdnu bránu.

Strenutie medzi HC 07 Detva a – Slovensko 20 sa skončil a po výsledku 4:2 sa z výhry teší domáci celok. (20:05:56)

Marek Antalík

Branky a nahrávky: 17. Surový (Šimon), 20. Gašpar (Videlka, Ščurko), 33. M. Chovan (Ščurko), 59. Videlka (Gachulinec, Šcurko) – 4. Šmida (Václav, Vybíral), 52. Hrabčák (Smolka, Božík)

HK Detva: Larose (Verbitksý) – Strukoof, Gachulinec, Macejko, F. Fekiač, Šimon, D. Jendroľ, Dvořák, M. Jendroľ – Ščurko, Gašpar, Videlka – Žilka, Chovan, Milý – Cíger, Murček, Surový – Zorvan, Huňady. Ondris.

Rozhodčí: Štefík – Hanko, Ivan