Tappara – Salzburg 4:2 (kon.) | Banská Bystrica – Wolfsburg 0:1 (kon.) | IFK Helsinky – Brynäs 2:5 (kon.)
Cracovia – Mnichov 1:2 (kon.)
konec
HC 05 iClinic Banská Bystrica
0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Grizzlys Wolfsburg
Pátek 01.09.2017, 18:00 • Zimní stadion Banská Bystrica, Banská Bystrica (SVK) • Hokejová Liga mistrů • Skupina A
Předzápasové kurzy: 2.38 4.5 2.25
Partner:
   
  Statistiky: Střely na bránu: 25-29; Vhazování: 32-25; Trestné minuty: 10-10; Přesilové hry: 0/5-0/5; Zablokované střely: 15-10. (20:30:23)
   
  Banská Bystrica podle vlastním slov hlavního trenéra Vladimíra Országha zlepšila hru oproti prvnímu zápasu a hráli zodpovědněji. Také měl ale pravdu v tom, že klíčovou roli sehrály přesilové hry, které musí slovenský tým zlepšit, pokud chce pomýšlet na vítězství. Oba brankáři chytali skvěle, na domácí straně Teemu Lassila a na druhé Felix Brückmann. O osudu utkání rozhodl jediný gól, který vstřelil v polovině zápasu z ostrého úhlu Gerrit Fauser. Německý tým má na kontě šest bodů a ještě se určitě popere o postup, zatímco Banská Bystrica zůstává v tabulce základní skupiny A bez bodu beznadějně poslední. Konečný výsledek: HC 05 iClinic Banská Bystrica 0 Grizzlys Wolfsburg 1.

   
  Konec zápasu.
   
  59:00
  Do konce utkání zbývá jedna minuta. Brána Banské Bystrice je prázdná a domácí to zkouší v přesilové hře v šesti hráčích proti čtyřem!
   
  58:06
  Jeff Likens fauloval zakončujícího Marka Bartánuse a dostal po přerušení hry dvě minuty za hákování.
   
  58:06
  Marek Bartánus si najel před bránu na krásnou přihrávku z pravého křídla a ostrého úhlu, jenže v obrovské šanci selhal, když z blízkosti trefil pravý beton Felixe Brückmanna! Následuje vyloučení a přesilová hra pro Banskou Bystricy.
   
  56:11
  Dalibor Bortňák si z pravého křídla po krásném oblouku sjel před bránu a v blízkosti přední tyče se pokoušel zakončit bekhendem, brankář Felix Brückmann ale fantasticky zasáhl lapačkou, která byla vzápětí ještě jednou a zastavila nebezpečnou dorážku! Senzační zákrok!
   
  55:33
  Jeff Likens se vrátil zpět na ledovou plochu a po jeho návratu pálil na pravém křídle od hrazení Alexander Karachun, s jehož pokusem si Teemu Lassila snadno poradil.
   
  52:48
  Olivier Dame-Malka během předchozí přesilové hry spálil velkou šanci, když v blízkosti levé tyče pálil pouze do levého betonu Felixe Brückmanna a nyní pokusem z vrcholu prostoru mezi kruhy pro vhazování našel pouze jeho náruč!
   
  52:36
  Jeff Likens byl vyloučen na dvě minuty za držení a Banská Bystrica má další možnost vyrovnat, jenže přesilové hry ani na jedné straně zatím gól nepřinesly.
   
  50:35
  Miloš Bubela usedl na trestnou lavici, aby odpykal týmový trest Banské Bystrice za příliš mnoho hráčů na ledě.
   
  48:48
  Mark Voakes se vrátil zpět na led a nakonec podle oficiálního zápisu nebyl vyloučen za vysokou hůl, ale za podražení. Přitom se na milion procent jednalo o zásah vysokou holí do obličeje.
  48:24 Zázračný Teemu Lassila! Weiß samostatný únik nevyužil.
   
  48:24
  Hokejisté Banské Bystrice byli vysoko a ve středním pásmu propadli, čehož mohl využít po krásné kolmé přihrávce Alexander Weiß, kterého marně stíhali dva domácí hráči. Zakončení v samostatném úniku mu ale nevyšlo, protože Teemu Lassila vyrážečkou fantasticky vyrazil jeho střelu mířící do levého horního rohu brány!
   
  46:48
  Mark Voakes přišel do souboje v blízkosti obranné modré čáry pozdě a zdvihl svou hůl do obličeje jednoho z hráčů Banské Bystrice. Jasné dvě minuty a šance pro slovenský tým vyrovnat!
   
  46:25
  Olivier Dame-Milka se ocitl v další šanci na opačné straně útočného pásma, když na levém křídle napřáhl na modré čáře ke tvrdé střele s příklepem a jeho následná pumelice zamířila těsně nad vzdálenější pravý horní roh brány!
   
  45:17
  Patrik Lamper vyrazil podél střídaček na pravém křídle do rychlého protiútoku, který se rozhodl sám zakončit tvrdou střelou z úhlu, Felix Brückmann byl ale připraven a hrudí puk vyrazil!
   
  45:12
  Nakonec to nebyli hokejisté Wolfsburgu, ale Banské Bystrice, kteří nejprve pálili mimo a poté puk vyhodili na zakázané uvolnění. Omlouvám se za zmatky.

  Tomáš Reiner

  Branky a nahrávky: 34. Fauser (Krupp, Foucault)


  HC 05 iClinic Banská Bystrica: Lassila (Lukáš) – Kubka, Ďatelinka (C), Sedlák, Dame-Malka, Gélinas, Mihalik, Košecký, Róth – Lamper, Bortňák (A), Gabor – Bartánus (A), Faille, Lunter – Hohmann, Bubela, Brittain – Češík, Tamáši, Belluš. Hlavní trenér: Vladimír Országh.
  Grizzlys Wolfsburg: Brückmann (Kuhn) – Likens (A), Wurm, Ankert, Krupp, Dehner, Roach – Aubin, Voakes (A), Karachun – Furchner (C), Fauser, Hoehenleitner – Weiß, Dixon, Foucault – Riefers, Mulock. Hlavní trenér: Pavel Gross.

  Rozhodčí: Vladimír Baluška, Michael Tscherring. Čároví: Peter Šefčík, Roman Vyleta