Šafářová – Hibinová 2:1 (kon.) | Kvitová – Garcíaová 2:0 (kon.)
2
6 6
sk Pátek 01.09.2017, 20:58US Open - ženy - US Open (tvrdý povrch) • 3. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:30.

Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne pozrieme na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Magdaléna Rybáriková a Garbiñe Muguruzaová. Zápas má naplánovaný začiatok na 20:30!

Dnešným dňom pokračuje ženská časť turnaja US Open. Slovenská farby na tomto turnaji háji už iba Magdaléna Rybáriková, ktorá si dnes zahráva v 3.kole. Má však pred sebou veľmi náročnú prekážku a v tomto zápase bude v pozície favorita jej súperka.

Magdaléna Rybáriková :
    Naša 28-ročná tenistka sa momentálne v rebríčku WTA nachádza na 32. mieste. Magdaléna má v tomto roku celkom úspešnú sezónu, čo potvrdila účasťou v Semifinále vo Wimbledone. Naposledy sa naša tenistka predstavila na turnaji v New Haven v USA, ale stroskotala vo finále kvalifikácie. Momentálne sa jej na US Open darí, uvidíme, či sa jej podarí postúpiť aj do ďalšieho kola.

Garbiñe Muguruzaová:
    Mladá 23-ročná tenistka zo Španielska sa momentálne v rebríčku WTA nachádza na 3. pozícii. Španielka mám momentálne vynikajúcu formu a zaznamenáva jedno víťazstvo za druhým, čo potvrdila aj prvenstvom na turnaji v Cincinnati. Na US Open jej tak je predpovedaný ďalší úspech.

Favorit:
    Ako som už spomínal, tak Muguruzaová nastupuje do toho zápasu v pozícii jasného favorita zápasu, uvidíme, či sa Magdaléne podarí prekvapiť tenisový svet.

Ako prvá začne na servise naša tenistka, zápas by sa mal už čoskoro začať!

0:0
    Stretnutie sa práve začalo.

0-15
    Magdaléna musela ísť na úvod cez druhé podanie a napokon nestihla dobehnúť na sieť. Fiftín pre Muguruzaovú.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, naša tenista umiestnila loptičku presne na čiaru.

15-30
    Muguruzaová sa prezentovala úspešným bekhendom, znova tak vyhráva o jeden fiftín.

15-40
    Španielka teraz dobre zapracovala na sieti a tak sa dostáva k dvom brejkbalom!

30-40
    Magdaléna aj s prispením svojej súperky prvú hrozbu odvracia, Muguruzaová má však ešte jednu možnosť ako jej preraziť podanie.

0:1
    Garbiñe Muguruzaová umiestnila loptičku presne na čiaru a tak druhú možnosť využíva! Berie tak hneď prvé podanie našej tenistke a dostáva sa do vedenia 1:0!

15-0
    Španielka začala svoje podanie neúspešne, loptičku poslala z bekhendu mimo vymedzený priestor.

15-15
    Magdaléna poslala loptičku iba do siete a tak to je po 15 na oboch stranách.

30-15
    Teraz však naša tenistka úspešne zapracovala na sieti a znova tak vyhráva o jeden fiftín.

30-30
    Po 30 na oboch stranách, Magdaléna poslal loptičku za postrannú čiaru. Uvidíme, čo bude nasledovať teraz.

30-40
    Naša tenistka však znova len poslala loptičku do siete a tak Muguruzaová získava gembal.

0:2
    Loptička z rakety našej tenistky opustila vymedzený priestor a tak Muguruzaová po potvrdení brejku vyhráva v prvom sete 2:0!

0-15
    Jastrabie oko teraz potvrdilo presný úder na čiaru od Muguruzaovej a tak táto tenistka získava fiftín.

0-30
    Druhá loptička v rade pre tenistku zo Španielska, Magdaléna poslala loptičku do siete.

0-40
    Výborná práca Muguruzaovej na sieti a tak má táto tenistka k dispozícii tri brejkbaly!

15-40
    Loptu získava Rybáriková.

0:3
    Magdaléna zahrala loptičku od siete len do autu a tak Muguruzaová využíva druhý brejkbal a dostáva sa do vedenia 3:0!

0-15
    Ani túto výmenu nezačala Magdaléna úspešne, jej bekhend zastavila sieť.

0-30
    Napokon našej tenistke nevyšiel ani forhend a loptička skončila v aute. Muguruzaová vyhráva o dva fiftíny.

0-40
    Teraz sa našej tenistke vôbec nedarí a opäť poslala loptičku za vymedzenú čiaru. Muguruzaová má šancu na čistú hru.

15-40
    Čistá hra to už nebude, Muguruzaová napálila loptičku do siete.

0:4
    Magdaléna poslala loptičku len do siete a tak Muguruzaová po potvrdení brejku ide do vedenia v prvom sete 4:0!

15-0
    Naša tenistka zahájia svoje podanie úspešne a získava fiftín.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, Muguruzaová poslala loptičku presne na čiaru.

30-15
    Magdaléna sa prezentovala úspešným bekhendom po čiare a tak znova vedie o jeden fiftín.

40-15
    Muguruzaová poslala loptičku do autu a tak má naša tenistka k dispozícii dva gembaly.

1:4
    Hneď prvú možnosť napokon naša tenistka využíva a po presnom údere na čiaru získava prvý gem v prvom sete a znižuje tak na 1:4!

15-0
    Naša tenistka poslala úder z bekhendu presne na čiaru a získava fiftín.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, Magdaléne tento úder nevyšiel a loptička skončila v aute.

15-30
    Naša tenistka teraz chcela prehodiť svoju súperku, ale nepodarilo sa jej to a tak Muguruzaová získava druhý fiftín v rade.

15-40
    Následne poslala Magdaléna loptičku do siete a tak má jej súperka k dispozícii dva gembaly.

1:5
    Muguruzaová na nič nečakala a po presnom údere sa dostáva do vedenia 5:1! To znamená, že Magdaléna Rybáriková ide podávať na udržanie sa v prvom sete.

0-15
    Magdaléna však nezačína úspešne a jej bekhend končí v aute.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, podobne sa teraz prezentovala aj Muguruzaová.

30-15
    Druhá loptička v rade pre našu tenistku, Magdaléna poslala loptičku presne na čiaru.

30-30
    Po 30 na oboch stranách, Muguruzaová vytiahla úspešný forhend. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-40
    Nuž a napokon si Muguruzaová presným úderom na čiaru vybojovala setbal!

1:6
    Magdaléna poslal loptičku len do siete a tak po necelej polhodine prehráva prvý set pomerom 1:6! Muguruzaová jasne ovládla toto dejstvo a stratila v ňom len jeden gem. Uvidíme, či sa v podobnom duchu bude niesť aj druhý set.

0:0
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

0:0
    Koniec prestávky, podávať bude Garbiñe Muguruzaová.

0-15
    Muguruzaová zahajuje druhý set úspešne, loptičku poslala presne na čiaru.

15-15
    Teraz však chybovala na sieti a tak to je po 15 na oboch stranách.

30-15
    Druhá loptička v rade pre našu tenistku, Muguruzaovej úder putoval len do siete.

40-15
    Magdaléna po presnom bekhende získava dva brejkbaly!

40-30
    Naša tenistka poslala loptičku len do siete a tak stráca prvý brejkbal.

40-40
    Napokon nevyužíva ani túto možnosť a loptičku poslala len do autu! Dostávame sa tak na zhodu 40:40.

40-A
    Výhoda a gembal pre podávajúcu hráčku.

40-40
    Teraz však Muguruzaová poslala loptičku len do siete a tak sa vraciame späť na zhodu!

A-40
    Pekný úder z forhendu od našej tenistky a tak tu je tretí brejkbal pre našu tenistku!

40-40
    Muguruzaová však dobre zapracovala na sieti a odvracia aj túto hrozbu. V tejto výmene tak pokračujeme ďalej.

40-A
    Nevynútená chyba našej tenistky, Magda poslal loptičku do siete z dobrej pozície a tak Muguruzaová získava gembal.

40-40
    Ďalšia zhoda! Muguruzaová podobne posiela loptičku do siete, sledujeme tak najvyrovnanejšou časť hry tohto zápasu.

40-A
    Výborné podanie Muguruzaovej, tenistka zo Španielska získava ďalší gembal.

40-40
    Pekný dlhý forhend po čiare od našej tenistky a sme na ďalšej zhode.

A-40
    Muguruzaová poslala loptičku do siete a Magdaléna tak získava brejkbal!

1:0
    Španielka poslala loptičku do autu a tak Magdaléna využíva tento brejkbal a dostáva sa do vedenia 1:0! To môže byť pre našu tenistku povzbudivý moment do zvyšku zápasu.

15-0
    Muguruzaová teraz chybovala z forhendu a fiftín získava naša tenistka.

15-15
    Magdaléna posiela loptičku do siete a tak to je po 15 na oboch stranách.

15-30
    Jastrabie oko potvrdilo aut našej tenistky, Muguruzaová vyhráva o jeden fiftín.

30-30
    Magda to však napravila esom a je to po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-40
    Muguruzaová pomohla páska a získava brejkbal!

1:1
    Výborný úder od Muguruzaovej a tak využíva brejkbal a berie si svoje podanie naspäť! Stav v druhom sete tak je vyrovnaný 1:1.

0-15
    Muguruzaová dobre zapracovala na sieti a získava fiftín.

0-30
    Magdaléna poslala z bekhendu loptičku do autu a tak jej súperka vyhráva o dva fiftíny.

0-40
    Muguruzaová získava šancu na čistú hru!

15-40

30-40
    Muguruzaová má k dispozícii posledný gembal.

1:2
    Ten však po presnom údere na čiaru využíva a po potvrdení brejku sa dostáva do vedenia v druhom sete 2:1!

0-15
    Magde nevyšiel úder na sieti a tak fiftín putuje na konto Muguruzaovej.

0-30
    Presný úder z bekhendu od tenistky zo Španielska, Magda prehráva o dva fiftíny.

0-40
    Muguruzaová získava tri brejkbaly!

1:3
    Španielka opäť výborne zapracovala na sieti a využíva tak hneď prvý brejkbal. Muguruzaová vyhráva v druhom sete 3:1!

0-15
    Chyba našej tenistky, fiftín tak získava jej dnešná súperka.

15-15
    Muguruzaovej nevyšlo podanie a tak to je po 15 na obcoh stranách.

15-30
    Magdaléna nestihla zareagovať na bekhend svojej súperky a tak prehráva o jeden fiftín.

15-40
    Loptička v aute z rakety našej tenistky a tak získava Muguruzaová dva gembaly.

1:4
    Muguruzaová po chybe našej tenistky využíva hneď prvý gembal a tak po potvrdení brejku ide do vedenia 4:1 v druhom sete!

0-15
    Muguruzaová začína presným bekhendom.

0-30
    Chyba našej tenistky a Muguruzaová vyhráva o dva fiftíny.

15-30
    Magda teraz výborne zapracovala na sieti a tak znižuje na rozdiel jedného fiftínu.

15-40
    Naša tenistka však opäť chybovala zbytočne a Muguruzaová získava dva brejkbaly!

30-40
    Prichádza úspešný bekhend našej tenistky a tak je prvá hrozba odvrátená.

1:5
    Muguruzaová sa prezentovala presným úderom na čiaru a tak druhý brejkbal využíva! Dostáva sa do vedenia 5:1 a ide podávať na víťazstvo v tomto zápase.

0-15
    A začína úspešne a fiftín putuje na jej konto.

0-30
    Muguruzaová umiestnila loptičku presne na čiaru a v dôležitej výmene vyhráva o dva fiftíny.

15-30

15-40
    Dva mečbaly pre Garbiñe Muguruzaovú!

1:6
    GEM, SET, ZÁPAS Garbiñe Muguruzaová!Hneď prvý mečbal tenistka zo Španielska využíva a tak aj druhý set vyhráva pomerom 6:1! Muguruzaová mala zápas vo svojej réžii a stratila len dva gemy. Po hodine hry tak vyradila našu tenistku na tohtoročnom US Open.