Jekatěrinburg – Kazaň 3:2 (kon.) | Čerepovec – Dynamo Moskva 1:5 (kon.) | N.Novgorod – Jaroslavl 3:0 (kon.)
Riga – Petrohrad 1:3 (kon.) | Soči – Minsk 2:4 (kon.) | Spartak Moskva – Jokerit 3:4 (kon.)
Torpedo Nižnij Novgorod
3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Lokomotiv Jaroslavl
Středa 06.09.2017, 18:00 • Nagorny Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Ještě jednou Vás vítám u sledování dalšího kola kontinentální hokejové ligy. Dnešní zápas by měl být dost vyrovnaný, protože se proti sobě představí týmy Novgorodu a Lokomotivu Jaroslavl.

Domácí tým má vstup do nového ročníku průměrný. Po šesti odehraných zápasech mají hokejisté Novgorodu na svém kontě osm bodů. Pro dnešní zápas důležitá statistika, protože z těchto osmi bodů získali domácí hráče hned sedm bodů na ledě soupeře. V domácí Nagorny Aréně letos ještě nevyhráli a získali pouze jeden bod. Nutno říci, že do Novgorodu zatím jezdí samé špičkové týmy v podobě Petrohradu a Dynama Moskva. Dnes budou mít domácí větší možnost na vítězství než právě proti těmto dvěma celkům.
    Top trojice kanadského bodování Novgorodu:
    Parshin 2+4
    Grigoryev 1+5
    Stolyarov 3+2

Hostující hráči by mohli být považováni za mírného favorita dnešního utkání. Lokomotiv se nachází na pátém místě s jedenácti body. ve venkovních zápasech se Jaroslavl utkala s Čerepovcem, kde prohrála 2:3 a dále hokejisté Lokomotivu zajeli do Rigy, kde domácí Dinamo porazili 2:1. KHL je teprve na začátku a proto se nedá porovnávat podle postavení v tabulce. Dnešní soupeře totiž dělí pouze 3 body.
    Top trojice kanadského bodování Lokomotivu:
    Kronwall 0+7
    Kontiola 3+2
    Kozun 1+3

Vzájemné zápasy
    V loňském ročníku se tyto dva celky střetly čtyřikrát a žádné gólové hody to nebyly a vždy se radoval hostující celek.
    Novgorod 1:3 Jaroslavl
    Jaroslavl 0:3 Novgorod
    Jaroslavl 1:2p Novgorod

Torpedo Nižnij Novgorod: S. Galimov (Lisutin) – Kundrátek, Barancev, A. Potapov, Mamašev, Grigorev, Kurbatov, Fatkullin, Šulenin – V. Kuljomin, Gračov (A), S. Kosticyn – Dugin, Daugavinš, Stoljarov (C) – Paršin, Galuzin (A), Urakov – M. Lazarev, Mozer, Verjajev.

Lokomotiv Jaroslavl: Sudnicin (Murygin) – Kronwall (C), Nakládal, Ljubuškin, D. Osipov, Rafikov, Koledov, Čerepanov – Talbot (A), Kozun, Kontiola – Apalkov, Averin (A), Lugin – Polunin, Korškov, Kraskovskij – Kartajev, Kadějkin, Iljenko – Kajumov.

Rozhodčí: Anton Lavrentyev, Roman Shchenyov – Alexander Sadovnikov, Ivan Sazonov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Arénou již zní ruská státní hymna a za malou chvíli bude zápas zahájen.

00:01

00:15
    Jako první se puku ujali domácí hráči a dostali se také k první střele zápasu, kterou Galimov zlikvidoval.

1:03
    Domácí aktivně napadají a způsobují tak komplikace v rozehrávce Lokomotivu.

1:38
    Polunin se pokoušel probít do třetiny domácích, ale Kurbatov ho razantně zastavil na modré čáře.

2:28
    Jaroslavl je zatím aktivnější na kotouči, ale do žádné větší šance se nedostala.

3:15
    Urakov se dostal před branku Sudnicina, kde nakonec stál úplně sám a dostal dobrou přihrávku z levé strany jenže ve finální fázi mu kotouč přeskočil čepel.

3:45
    Domácí na pár sekund zamkli hostující hokejisty ve třetině a pokoušeli se vstřelit první branku dnešního utkání. Dostali se i do pár slibných šancí, ale Sudnicin vše pochytal.

5:39
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Obránce Lokomotivu vypíchl jednomu z domácích hráčů kotouč tak nešťastně, že omylem nahrál mezi kruhy, kde si najížděl osamocený MAXIM LAZAREV a ten pěknou střelou propálil Sudnicina. Asistence: Mozer, Kundrátek.
    5:39 Maxim LAZAREV - 1:0

6:15
    Domácí jsou nabuzeni úvodní brankou a tlačí se dopředu.

7:00
    Do první velké šance se dostal i Lokomotiv a to konkrétně Kadějkin, který z bezprostřední blízkosti nepřekonal Galimova.

7:58
    Galimov předvedl další zákrok a následuje komerční přestávka.

8:30
    Fatkulin stál připraven na modré čáře a hlásil o nahrávku. Dostal ji, ale tak špatně, že puk vyjel z pásma a domácí se sami vyhnali z pásma.

9:23
    Torpedo je jednoznačně lepším celkem a většina první třetiny se zatím odehrává v útočném pásmu domácích.

10:48
    Daugavinš projel jako nůž máslem hostující obranou. Jeho první střela byla zblokována a odrazila se opět k Daugavinšovi, který se zkušeně otočil nahrál do pozice kde stál DENIS BARANCEV a ten nedal sebemenší šanci Sudnicinovi. Asistence: Daugavinš.
    10:48 Denis BARANCEV - 2:0

11:30
    Hosté jsou evidentně zaskočeni a pokouší se střílet na branku ze všech pozic. Nyní si vybojovali vhazování v útočném pásmu.

12:05
    Paršin se probíjel do útočného pásma a vybojoval útočné pásmo pro domácí. Poté co se hra přerušila byl ještě krosčekován, ale rozhodčí nevylučují.

12:36
    Paršin opět úřaduje. Tentokrát přebral kotouč na modré čáře, objel dva protihráče a už už zakončoval, jenže Sudnicin byl připraven a Paršin už byl blízko brankáře Lokomotivu.

14:15
    Hra se velmi málo kouskuje a čas tedy plyne velmi rychle. Jaroslavl se snaží snížit stav utkání, ale Torpedo zatím skvěle brání.

14:25
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Mozer – 2+2 min., vysoká hůl).

15:35
    Dlouhá přesilová hra Lokomotivu stále trvá. Torpedo je uzamčeno v obraném pásmu, ale hosté se zatím do velké šance nedostali.

16:25
    První část trestu Mozera utekla a začíná tak třetí minuta z jeho trestu. Zatím se Lokomotiv nemůže dostat k nějakému většímu ohrožení branky.

17:36
    Ne. Když se nedaří tak se nedaří. Lokomotiv nemůže najít recept na nějakou dobrou kombinaci, která by skončila brankou.

18:25

18:42
    Mozer a Ilijenko se pošťuchovali na vhazování tak dlouho až je musel přijet uklidnit hlavní rozhodčí.

19:38
    Hosté drží kotouč a neženou se dopředu. Vypadá to, že v první třetině se už nic nestane.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetinu jasně ovládli domácí hokejisté a Lokomotiv do ničeho nepustili. Do kabin tak odcházejí za stavu 2:0. Uvidíme zda se hosté zvednou nebo schytají debakl na ledě Novgorodu. Velmi překvapivá je statistika střel na bránu, hlavně kvůli přesilové hře, která je 6:15.

20:01

20:20
    Domácí vstoupili do druhé třetiny aktivně a snaží se přidat další branku.

21:55
    Dugin nastřelil puk na zadní mantinel ,ten se mu odrazil zpět na hokejku a lehkým plácnutím dostal kotouč před branku, kde stál KASPARS DAUGAVINŠ a ten se nemýlil. Asistence: Dugin, Šulenin.
    21:55 Kaspars DAUGAVINŠ - 3:0

23:32
    Domácí hráči hrají dnes opravdu skvěle a valí se na branku Sudnicina. Jaroslavl má velké problémy.

24:18
    V další snaze o další branku byl Paršin, který z levé strany pálil na branku, ale minul.

24:28
    Na modré čáře vznikla menší bitka a její hlavní aktéři si jdou odpočinout na trestnou lavici.

24:58
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Jevgenij Gračov – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Rušan Rafikov – 2 min., hrubost).

25:38
    Ve hře 4na4 jsou zatím aktivnější hostující hráči, ale žádnou větší šanci si nevypracovali.

26:12
    Apalkov vyhrál vhazování a hosté se snaží vymyslet nějakou akci, která by konečně odčarovala Galimova.

26:58
    Už se hraje 5 na 5 a Lokomotiv získal vhazování v útočném pásmu.

27:32
    Hra se poměrně vyrovnala a lokomotiv se snaží vstřelit kontaktní branku.

29:23
    Za poslední dvě minuty se nestalo nic vážného před žádnou brankou a hraje se především o zisk středního pásma. Oba týmy dobře brání, ale Torpedu to stačí, protože vede o tří branky.

30:12
    Jaroslavl po dlouhé době uzavřela domácí hráče v jejich pásmu a kombinuje.

31:38
    Kuljomin se dostal mezi dva obránce Lokomotivu a stál sám před brankářem, ale přestřelil branku.

32:02
    Paršin a jeho formace dnes hraje skvěle. Po krátké kombinaci se dostal ke střele obránce Barancev, jeho střela byla tečována a brankář Lokomotivu s ní měl problémy.

33:16
    Opravdu teď nevidíme příliš atraktivní hokej. Hraje se velmi fyzicky náročný hokej a není k vidění moc šancí.

33:49
    Torpedo si zahraje přesilovku. Prozatím mají domácí výhodu.

34:31
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Pavel Kraskovskij – 2 min., hákování).

34:58
    Domácí jsou na kotouči a kombinují.

35:21
    Hosté se osvobozují.

35:54
    Domácím se zatím přesilovka nedaří a hosté se opět osvobozují.

36:24
    Paršin se dostal mezi kruhy a pálil velmi nebezpečně!

36:31

37:25
    Domácí sice nemají přesilovku, ale stále se drží v útočném pásmu.

37:38
    Fatkullin vystřelil z levého kruhu a Sudnicin zasahuje.

38:06
    Kronwall podkouzl před vlastní brankou a málem namazal na gól Galuzinovi.

39:11
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Staffan Kronwall – 2 min., hákování).

39:52
    V první polovině přesilovky se domácí nedostali k ničemu vážnému a druhá třetina pomalu končí.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině se hra vyrovnala, ale i přes to dokázali domácí hráči navýšit vedení. jediný střelec ve druhé třetině byl Daugavinš. Hráči Lokomotivu jsou často vylučováni a zbytečně si komplikují cestu za snížením nebo dokonce bodovým ziskem.
    Střely na branku: 14:20

40:01

40:05
    Domácí ihned nahodili puk do třetiny, ale vzápětí se Lokomotiv osvobozuje.

40:26
    Domácí se usadili v pásmu.

40:32
    Daugavinš pálil, ale jeho střela byla tečována do sítě nad plexisklem.

41:11

41:26
    Domácí nevyužili další přesilovou hru. zatím je to nemusí mrzet, protože mají komfortní tříbrankový náskok a Galimov chytá skvěle.

42:48
    Korškov zavezl kotouč do pásma a hosté kombinují v útočné třetině.

43:13
    Domácí se osvobodili a nebylo to zakázané uvolnění, takže mohli vystřídat. Lokomotiv rozjíždí další útočnou akci.

44:03
    Daugavinš sebral kotouč ve středním pásmu dojel s ním až před branku, ale přes Kronwalla se ke střele nedostal. Daugavinš dnes hraje dobře.

44:26
    Barancev zkusil štěstí střelou z půlky hřiště, ale Sudnicin byl pozorný.

44:58
    Torpedo se hnalo do dalšího útoku, ale jejich snahu zastavil kotouč vyhozený na střídačku.

45:18
    Čas pomalu utíká a Lokomotivu by moc pomohla branka, která by jim ještě dala naději na bodový zisk, ale Torpedo dobře brání svůj náskok.

46:02
    Kozun se snažil založit útok, ale jeho nahození sebrali domácí obránci a kotouč rychle poslali ven ze třetiny.

46:48
    Druhá formace Lokomotivu se už dostala do pásma, ale k žádnému ohrožení branky Galimova nedošlo.

47:59
    Necelou minutu držel třetí útok Lokomotivu domácí pod tlakem, ale nic vážnějšího si nevytvořil.

48:26
    Hra se teď odehrává ve středním pásmu a žádný z týmů se nedokáže usadit ve třetině.

49:38
    Další snahu Lokomotivu zastavuje ofsajd.

50:06
    Po dalším ofsajdu hostujícího celku následuje komerční přestávka.

50:49
    Kuljomin se pokusil založit další akci domácích, ale dojel pouze k modré čáře. Sledujeme velmi neatraktivní pasáž hry.

52:20
    Paršin a jeho formace se opět dostala až před branku Sudnicina, ale žádné velké ohrožení branky nenastalo.

53:09
    Koledov se pokusil nahodit na Galimova, ale jeho pokus byl zablokován. Jaroslavli nezbývá moc času.

54:10
    Hosté se dostali do útočného pásma a kombinují.

54:45
    Domácí se osvobodili tím, že vyhodili kotouč mimo hrací plochu. Vylučovat se nebude, protože se puk dotkl plexiskla.

55:20
    Začala poslední pětiminutovka a nevypadá to, že by Lokomotiv měl ještě srovnat. Torpedo se už nikam nežene a dobře brání střední pásmo.

56:00
    Talbot se dostal k zajímavé dorážce, ale Galimov proti němu skvěle vytáhl pravý beton.

57:15
    Paršin se dostával do pozice v mezikruží a když se chystal vystřelit, byl podražen, ale rozhodčí nevylučuje.

58:02
    Poslední dvě minuty zápasu a už to vypadá, že Torpedo bude v dnešním duelu brát tři body.

58:41
    Zbývá vyřešit už jen jednu otázku. Udrží Galimov čisté konto?

59:30
    Domácí mají puk na svých hokejkách a drží puk bezpečně daleko od své branky.

Domácí hráči se radují! Poprvé v letošní sezóně vítězí na domácí půdě a porážejí Jaroslavl 3:0! Nutno říci, že si výhru po dvou skvělých třetinách zasloužili. Ve třetí třetině byl k vidění defenzivní hokej, který toho moc nenabídl. Nejlepší hráč Torpeda byl z mého pohledu Paršin, který při svém každém střídání vymyslel něco zajímavého a zkoušel ohrozit branku hostů. Galimov udržel čisté konto a proti Jaroslavli je to určitě velmi cenné. Torpedo tedy bere tři body a já se s Vámi loučím a u dalších přenosů na shledanou.

Střely na branku 15:27 (20:12:26)

Vojtěch Görög

Branky a nahrávky: 6. M. Lazarev (Mozer, Kundrátek), 11. Barancev (Daugavinš), 22. Daugavinš (Dugin, Šulenin)