Česko – Chorvatsko 69:107 (kon.)
Česko
69:107 (17:28, 40:54, 60:78)
Chorvatsko
Čtvrtek 07.09.2017, 13:30 • Polyvalent Hall, Kluž • Mistrovství Evropy - muži • Skupina C

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (15:08:03)

Čeští basketbalisté po výborném představení na mistrovství Evropy 2015 tentokrát nezazáří a skončí už v základní skupině. V rumunské Kluži obsadí předposlední, páté, místo.

Nejlepší střelci: Auda 19 – Bogdanovič 25
    Nejvíce asistencí: Satoranský 6 – Simon 6
    Nejvíce doskoků: Auda 5 – Šarič 10

Porážka o 38 bodů a 107 obdržených bodů. Česká reprezentace se rozloučila s evropským šampionátem rozpačitým výkonem. Po většinu prvního poločasu se sice Češi srdnatě bili o úspěch, ale jakmile Chorvaté získali výraznější náskok, tak výkon Čechů šel rapidně dolů. O tom nejlépe svědčí závěrečná čtvrtina, kterou Češi prohráli 9-29.

Konec zápasu. (69:107)

39:40
    Utkání se již jen dohrává na středu hřiště, k další střele nedojde. (69:107)

39:32
    To ale ani na druhé straně Palyza. (69:107)

39:24
    Ukič se za tři body neprosadil. (69:107)

39:11
    Peterka míjí svůj tříbodový pokus. (69:107)

38:50
    A další tři chorvatské body po střele z perimetru dává Ramljak. (69:107)

38:17
    Ukič za tři body úspěšně trefil koš. (69:104)

38:01
    Kříž kosmeticky upravuje skóre. (69:101)

37:32
    Šiřina nezacílil za tři body nijak přesně. (67:101)

37:15
    Chorvat Buva nedostal míč do obroučky, ten se odráží do autu. (67:101)
    36:53 Auda (CZE)

36:53
    Auda smečuje do koše. (67:101)

36:25
    Ukič, který při předchozí útočné akci minul, své zaváhání napravil ziskem a následným zakončením po nájezdu na koš. (65:101)

35:47
    Buva se prosadil za dva body a Češi jsou na pokraji obdržení první stovky na turnaji. (65:99)

35:29
    Peterka střílí tři body! (65:97)

35:22
    Poté, co Palyza neproměnil svou střelu, Chorvaté nikam nespěchali a z postupného útoku vytěžili dva body Ukiče. (62:97)

Jan Vojkůvka

Česko: Auda, Hruban, Satoranský, Welsch, Palyza, Šiřina, Švrdlík, Peterka, Bohačík, Kříž, Kyzlink
    Chorvatsko: Kruslin, Popovič, Simon, Šarič, Ukič, Zoric, Planičič, Bender, Buva, Ramljak, Tomas, Bogdanovič

Rozhodčí: Tolga Sahin (ITA), Yohan Rosso (FRA), Christopher Reid (AUS)
    Čtvrtiny: 17:28, 23:26, 20:24, 9:29