Juan Pablo Varillas
0
3 1
sk Čtvrtek 07.09.2017, 19:17Challenger Bogotá (antuka) • Osmifinále

Andrej Martin podľa očakávania zvládol zápas druhého kola na challengerovom turnaji v Bogote. Slovenský tenista nedal šancu peruánskemu súperovi Juanovi Pablovi Varillasovi, ktorého zdolal jasne 6:3, 6:1. Duel bol vyrovnaný iba do šiestej hry prvého setu, no odvtedy jasne dominoval Martin. Bratislavský rodák nastúpi vo štvrťfinále proti lepšiemu z dvojice Galan Riveros – Statham. (23:01:32)

Koniec zápasu

6:1
    Je rozhodnuté. Andrej Martin potvrdil úlohu favorita a poľahky prešiel do štvrťfinále.

40-15
    Piate eso prináša Slovákovi dva mečbaly.

30-15
    Mečbal sa zatiaľ nekoná, pretože Juan Pablo Varillas znížil svoje manko.

30-0
    Nasleduje ďalší bod pre Andreja Martina.

15-0
    Slovenský tenista podáva na víťazstvo v zápase a začína výborne.

5:1
    Je prakticky rozhodnuté. Andrej Martin využil tretí brejkbal a je blízko postupu do štvrťfinále.

40-30
    Juhaomeričan sa nevzdáva a ešte bojuje o zotrvanie v zápase.

40-15
    Juan Pablo Varillas koriguje nepriaznivý stav pri vlastnom podaní.

40-0
    Andrej Martin dostáva tri brejkbalové príležitosti.

30-0
    Peruánsky tenista opäť nebude mať ľahkú prácu na servise.

15-0
    Juan Pablo Varillas Patino-Samudio vyprodukoval už siedmu dvojchybu v dnešnom stretnutí.

4:1
    Štvrté eso ukončilo piaty gem druhého setu. Andrej Martin si drží náskok jedného brejku.

40-0
    Andrej Martin má k dispozícii tri gembaly.

30-0
    Následne prišlo tretie eso slovenského tenistu.

15-0
    Andrej Martin sa presunul na podanie, kde začína ziskom fiftínu.

3:1
    Juan Pablo Varillas Patino-Samudio odmietol ďalšiu stratu svojho podania a po veľmi dlhej dobe získal nejaký gem.

40-A
    Peruánec sa opäť vracia do vedenia. Tentoraz si však nepripísal eso.

40-40
    Varillas predvádza neuveriteľné momenty. Po treťom ese urobil šiestu dvojchybu.

40-A
    Situácia sa teraz otočila. Dvojchybu vystriedalo tretie eso.

40-40
    Po ese však prišla piata dvojchyba, ktorá vyrovnáva stav.

40-A
    Peruánsky tenista si pomohol druhým esom, takže má k dispozícii gembal.

40-40
    Nasleduje tretia zhoda. Martinovi sa nedarí v brejkbalových situáciách.

A-40
    Juan Pablo Varillas Patino-Samudio vyprodukoval štvrtú dvojchybu a čelí ďalšiemu brejkbalu.

40-40
    Slovenský tenista nepremenil ani túto príležitosť, a tak sledujeme zase zhodu.

A-40
    Je tu tretia možnosť pre Martina, ktorý by mohol definitívne zlomiť zápas.

40-40
    Andrej Martin nevyužil ani druhú brejkbalovú šancu.

40-30
    Peruánec odvrátil prvý brejkbal, ale stále nie je zachránený.

40-15
    Varillas je zase pod tlakom pri vlastnom podaní, pretože čelí dvom brejkbalom.

30-15
    Juhoamerický kvalifikant si pripísal tretiu dvojchybu.

15-15
    Andrej Martin však na kurte dominuje a presadzuje sa aj na returne.

0-15
    Juan Pablo Varillas Patino-Samudio prehral posledných sedem hier, takže teraz by si rád napravil chuť.

3:0
    Andrej Martin využil druhý gembal, potvrdil brejk a pokračuje v šnúre víťazných gemov.

40-30
    Peruánec bojuje na returne, ale stále je tu jeden gembal pre Slováka.

40-15
    Slovenský tenista môže potvrdiť brejk. Má na to hneď dve možnosti.

30-15
    Martin si však pomohol druhým esom a je o krok vpred.

15-15
    Juan Pablo Varillas Patino-Samudio dokázal vyrovnať stav tretej hry.

15-0
    Andrej Martin zaznamenal prvé eso v dnešnom zápase.

2:0
    Druhý pokus dopadol lepšie. Andrej Martin získal ďalší brejk.

40-15
    Martin nezužitkoval prvú šancu. Juan Pablo Varillas sa presadil po druhom podaní.

40-0
    Tri brejkbaly pre slovenského tenistu.

30-0
    Andrej Martin zase uspel na prijme, takže sa dostáva do nádejného vedenia.

15-0
    Favorit stretnutia má momentálne navrch. Uvidíme, či sa juhoamerický mladík vzchopí.

1:0
    Slovák zvládol vstup do druhého setu a získal už piaty gem za sebou.

40-30
    Andrej Martin zatiaľ odmieta brejkbaly. V dlhšej výmene si vybojoval gembal.

30-30
    Juan Pablo Varillas Patino-Samudio dokázal vyrovnať stav úvodnej hry.

30-15
    Teraz prišiel vydarený prvý servis Slováka, ktorý získava mierny náskok.

15-15
    Martin musel ísť opäť iba cez druhé podanie, ale v tomto prípade uspel vo výmene.

0-15
    Prestávka medzi setmi sa trochu natiahla, čo zjavne neprospelo nášmu hráčovi, ktorý rýchlo stratil bod.

6:3
    Andrej Martin získal tretí brejk v prvom sete, ktorý bol napokon rozhodujúci.

A-40
    Je tu prvý setbal pre Slováka. Na podaní je však súper.

40-40
    Andrej Martin by rád čo najrýchlejšie ukončil prvý set. Vyrovnal na zhodu.

30-40
    Juan Pablo Varillas zvláda ťažké momenty pri vlastnom podaní a má gembal.

30-30
    Juhoamerický kvalifikant sa však dotiahol a nasledujúca výmena bude veľmi dôležitá.

30-15
    Andrej Martin získal fiftín a dostáva svojho súpera pod tlak.

15-15
    Juan Pablo Varillas už nemá takú vysokú úspešnosť prvého servisu ako v úvode zápasu, no teraz zvládol dôležitú výmenu.

15-0
    Peruánec podáva na udržanie sa v úvodnom dejstve, ale stráca fiftín.

5:3
    Šiesty nasadený Andrej Martin potvrdil získaný brejk a je už len krok od víťazstva v prvom sete.

40-30
    Juan Pablo Varillas Patino-Samudio ešte bojuje o tento gem, znížil na rozdiel jediného bodu.

40-15
    Žiadna komplikácia sa zatiaľ nekoná. Martin získava dva gembaly.

30-15
    Martin vyprodukoval druhú dvojchybu v zápase.

30-0
    Slovák zaznamenal ďalšiu vydarenú výmenu pri vlastnom podaní.

15-0
    Andrej Martin si pomohol presným prvým servisom a pripísal si fiftín.

4:3
    Bratislavský rodák premenil až štvrtú brejkbalovú šancu, no to ho nemusí mrzieť, pretože sa ujal vedenia a má výborne rozbehnutý prvý set.

A-40
    Martin má zase mierne navrch, ale potrebuje ešte využiť brejkbal.

40-40
    Slovenský tenista nevyužíva svoju možnosť, a tak smerujeme k piatej zhode.

A-40
    Andrej Martin sa presadil po returne druhého servisu a má k dispozícii brejkbal.

40-40
    Štvrtá zhoda v siedmom geme. Martin bojuje o brejkbalovú príležitosť.

40-A
    Peruánec sa drží o krok vpred. Má tretí gembal.

40-40
    Je tu tretia zhoda. Obaja hráči si uvedomujú dôležitosť momentu.

40-A
    Juan Pablo Varillas Patino-Samudio má za opäť mierne navrch a získava gembal.

40-40
    Stále čakáme na víťaza siedmeho gemu. Andrej Martin sa dotiahol na zhodu.

40-A
    Varillas Patino-Samudio otáča vývoj vo svoj prospech a má k dispozícii gembal.

40-40
    Prvýkrát v zápase sa dostal nejaký gem do zhody. Táto hra môže byť z pohľadu vývoja prvého setu kľúčová.

40-30
    Favorizovaný Slovák nevyužil prvú šancu, pričom sa dostal do výmeny po druhom servise Varillasa.

40-15
    Andrej Martin si vypracoval dva brejkbaly a zase môže ísť do vedenia.

30-15
    Vo výmenách je úspešnejší Andrej Martin, ktorý sa opäť presadil na returne.

15-15
    Martin boduje predovšetkým po slabšom druhom servise svojho súpera.

0-15
    Juan Pablo Varillas zatiaľ kvalitne podáva a nedáva Slovákovi veľa šancí na returne. Martin už získal jeden brejk, no nepotvrdil ho.

3:3
    Andrej Martin premenil druhý gembal. Vo výmene išiel cez druhé podanie, no zvládol to.

40-30
    Napriek dažďu sa stále pokračuje. Organizátori by neradi zase prerušovali zápasy.

40-15
    Tri gembaly pre nášho reprezentanta.

30-15
    Slovenský tenista sa dostáva do tesného vedenia.

15-15
    Andrej Martin rýchlo reaguje a vyrovnáva stav pri vlastnom servise.

0-15
    V Bogote síce začalo jemne pršať, ale rozhodcovia necháva zápasu voľný priebeh. Bod však získal Peruánec.

2:3
    Juan Pablo Varillas Patino-Samudio otočil nepriaznivý stav a prekvapivo dobre vzdoruje slovenskému favoritovi.

30-40
    Andrej Martin prvý gembal zmazal, ale čelí ešte jednému.

15-40
    Peruánec získal druhý bod za sebou, takže má dva gembaly.

15-30
    Varillas vzápätí vytiahol prvé eso v zápase a ide do vedenia.

15-15
    Juhoamerický tenista prišiel o šnúru piatich bodov v rade. Martin vyrovnal skóre.

0-15
    Varillas pokračuje v zbieraní bodov aj pri vlastnom podaní.

2:2
    Peruánsky kvalifikant získal čistú hru pri súperovom podaní a nechal zabudnúť na stratu svojho servisu.

0-40
    Juan Pablo Varillas Patino-Samudio má výhodu troch brejkbalov a môže rýchlo vyrovnať stav prvého setu.

0-30
    Andrej Martin si pripísal prvú dvojchybu v dnešnom zápase. Dostal sa do nepríjemnej pozície.

0-15
    Varillas chce napraviť svoje zaváhanie spred pár sekúnd. Na returne začína sľubne.

2:1
    Martin využil ponúknutú príležitosť. Jeho súper urobil dve dvojchyby v jednej hre, čo ho stálo podanie.

40-15
    Máme tu prvé brejkbaly dnešného zápasu, pretože Peruánec urobil dvojchybu.

30-15
    Andrej Martin otáča stav tretej hry a dostáva svojho súpera pod tlak.

15-15
    Po druhom podaní je tu väčšia šanca pre Martina. Slovák ovládol výmenu na prijme.

0-15
    Juan Pablo Varillas je zatiaľ stopercentný po prvom podaní. Získal už štvrtú loptičku.

1:1
    Hneď druhý gembal však premenil a vyrovnal stav prvého dejstva.

40-15
    Andrej Martin prvýkrát nemohol využiť svoj prvý servis a doplatil na to stratou bodu.

40-0
    Tri gembaly pre slovenského daviscupového reprezentanta.

30-0
    Dvakrát prvé podanie a dvakrát poľahky získaný bod. Martin zvyšuje svoj náskok.

15-0
    Po rýchlej výmene strán je na podaní Andrej Martin. Slovenský tenista začína ziskom fiftínu.

0:1
    Peruánsky kvalifikant po dlhej pauze premenil hneď prvý gembal a ujal sa vedenia.

Kurt č. 3 je pripravený na pokračovanie zápasu medzi Andrejom Martinom a Juanom Pablom Varillasom. Hráči sa ešte musia rozohrať aj rozohriať, ale potom už uvidíme ostrý štart.

Začiatku o 21:30 sa určite nedočkáme, ale kurty sa postupne dostávajú do stavu stopercentnej pripravenosti. Už chýbajú len hráči.

Organizátori stanovili nový termín na pokračovanie jednotlivých zápasov na všetkých kurtoch. Malo by sa hrať približne od 21:30.

Ubehla takmer polhodina a na kurtoch sa veľa nezmenilo. Voda ale postupne mizne, čo nám dodáva aspoň kúsok optimizmu.

Je 20:35 a v Bogote prestalo pršať. Organizátori preto vstupujú na kurty a skúmajú podmienky. Predpoveď počasia však nie je priaznivá a čoskoro môže prísť opäť dážď.

V Bogote sa spustil poriadny lejak, ktorý ihneď podmočil tamojšie kurty. Antuka je momentálne pod vodou, a tak si na reštart počkáme asi poriadne dlho.

15-40
    Sotva odštartoval dnešný duel, už tu máme komplikácie. Dážď prekazil plány organizátorov a hráči budú musieť odísť z kurtu.

15-40
    Peruánsky tenista získal ďalší fiftín a má k dispozícii dva gembaly.

15-30
    Varillas sa zase dostal do tesného vedenia. Začiatok stretnutia je oťukávací.

15-15
    Vo výmene po druhom servise bol však úspešnejší slovenský tenista.

0-15
    Peruánec začína kvalitným prvým podaním, ktoré mu zabezpečilo bod.

0:0
    Stretnutie sa práve začalo.

V Bogote sa čoskoro dočkáme úvodnej výmeny. Ako prvý pôjde na podanie Juan Pablo Varillas Patino-Samudio.

Vítame vás pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu druhého kola na challengerovom turnaji v kolumbijskej Bogote, v ktorom nastúpi Slovák Andrej Martin proti peruánskemu kvalifikantovi Juanovi Pablovi Varillasovi.

Andrej Martin momentálne figuruje na 183. priečke svetového rebríčka. Dvadsaťsedemročný Bratislavčan zamieril nedávno do Južnej Ameriky, kde si chce vylepšiť svoje postavenie. Pred týždňom sa predstavil v ekvádorskom Quite a prebojoval sa až do štvrťfinále. V prvých dvoch kolách však čelil hráčom mimo najlepšej päťstovky a následne nestačil na favorizovaného Victora Estrellu Burgosa. V Bogote Martin opäť využíva priaznivý žreb. V úvodnom kole zdolal domáceho Alejandra Gonzaleza, ktorý je aktuálne členom piatej stovky, 7:6, 7:5.

Juan Pablo Varillas sa nachádza na 446. pozícii rebríčka ATP a v tomto roku poskočil o takmer dvesto miest. Mladý Peruánec štartuje predovšetkým na podujatiach úrovne Futures, kde zaznamenal dvakrát postup do finále a dvakrát do semifinále. Na turnajoch challengerovej kategórie je jeho maximom druhé kolo, ktoré dosiahol aj teraz v Bogote. Z kvalifikácie prešiel do hlavnej súťaže a v úvodnom súboji vyradil domáceho držiteľa divokej karty Felipeho Mantillu po výsledku 7:5, 3:6, 7:6.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.