Chabarovsk – CSKA Moskva 2:3 (0:1 po s.n.) | Vladivostok – Jokerit 0:1 (po pr.) | Novosibirsk – Viťaz 4:5 (kon.)
Kunlun – Slovan 2:0 (kon.) | Jaroslavl – Magnitogorsk 3:2 (po pr.) | Minsk – Toljatti 2:0 (kon.)
Dynamo M. – Čeljabinsk 1:4 (kon.) | Petrohrad – Jekatěrinburg 6:2 (kon.)
konec
SKA Petrohrad
6:2 (4:1, 2:0, 0:1)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Středa 13.09.2017, 18:30 • Ice Palace • KHL
Předzápasové kurzy: 1.3 6.5 7.1
Partner:
   
  Československá stopa v utkání

  Michal Čajkovský (JEK) (0 + 0, 1 střela na branku) (20:58:05)
   
  Střely na branku v zápase

  SKA Petrohrad: 33

  Avtomobilist Jekatěrinburg: 35
   
  Máme za sebou utkání, které popravdě nebylo příliš napínavé. Od prvních minut mělo svého vůdce, kterým byl jednoznačně domácí tým SKA Petrohrad. Ten vyhrál první třetinu 4:1, v prostřední periodě přidal další dva zásahy. I když Jekatěrinburg dvěma góly aspoň upravil skóre do příznivější podoby, jasnou prohru neodvrátil. Nutno dodat, že také Avtomobilist měl také několik dobrých pasáží v utkání, jenže puky za brankářem Koskinenem tak často nekončily. Petrohrad tedy nadále zůstává v čele celé KHL. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek středy.
   
  Konec zápasu.
   
  59:36
  Už se jen dohrává. Přestože Petrohrad měl možnost jít ještě do šance, Pavel Dacjuk minul svou střelou branku a dorážky už nepřišly.
   
  59:00
  Ještě je tu jeden trest před koncem zápasu, Sergej Plotnikov inkasuje deset minut za nesportovní chování a hned také odjíždí do kabiny, protože dnes už si určitě nezahraje.
   
  59:00
  Plotnikov našel volného Nikitu Guseva, který si dělal zálusk na hattrick. Jenže volné místečko netrefil, protože zlomil hokejku. Jinak by ale dost možná přidal další zásah svého celku.
   
  58:35
  Ohlášeny poslední dvě minuty zápasu, Koskinen si sice sáhl na kotouč po střele z dálky, ale hned jej bez váhání rozehrál.
   
  57:48
  Čudinov a Širokov kombinovali v útočném pásmu, ani jeden z nich si ale netroufl protlačit se do vyložené šance. Je ale jasné, že Petrohrad teď vůbec nikam spěchat nemusí.
   
  57:18
  Další dlouhá pasáž bez přerušení, momentu překvapení se pokusil zužitkovat Garejev. Ale neměl ze středního pásma komu přihrávat, takže se raději vrátil zpátky.
   
  56:25
  Vypadá to, že hráči SKA by rádi ještě jednu trefu. Posledních pár minut jsou zase o něco aktivnější a zaměstnávají obranu soupeře. Většina střel ale míří mimo tři tyče.
   
  56:02
  Střela obránce Zuba zaplula do lapačky hostujícího brankáře, ten přerušuje hru a zařizuje další vhazování.
   
  55:10
  Běží posledních pět minut třetí třetiny a pravděpodobně také celého utkání. Hodně se hraje ze strany na stranu, bez velkých možností.
   
  54:37
  Hala skanduje a užívá si pohodlné vedení svého týmu. Které mohlo být ještě větší, kdyby šanci sám před brankou proměnil Rykov. Ten ale minul pravou tyčku.
   
  53:40
  Jekatěrinburg zatím ve třetí třetině dobře brání, ale musí se ještě snažit tlačit dopředu. To také činil Česalin, ale ztroskotal ještě předtím, než přešel modrou čáru.
   
  53:09
  Čudinov si vybrusilil do mezikruží a hezky vypálil, avšak našel pouze připraveno náruč Sochatského. Bude se vhazovat před klecí Avtomobilistu.
   
  52:43
  Sledujeme docela dlouhou pasáž bez přerušení, takové tempo samozřejmě vyhovuje hlavně Petrohradu.
   
  52:12
  Pavel Dacjuk hledal úplně volného Barabanova před brankou, jenže přihrávka se mu nepovedla. Jinak by Barabanov mohl v tomto zápase útočit na hattrick.
   
  51:28
  Čas do konce základní hrací doby plyne a Petrohrad si především pozorně hlídá střední pásmo. Teď se ale vůbec nepovedla rozehrávka obránci Gavrikovovi.

  Martin Schwarz

  Branky a nahrávky: 4. Kovalčuk (N. Gusev), 5. Barabanov (Kovalčuk, Čudinov), 10. Barabanov (Dacjuk, Kovalčuk), 14. N. Gusev (Prochorkin, Rundblad), 30. N. Gusev (Rundblad, Zubarev), 31. Kovalčuk (Barabanov, Dacjuk) – 14. Paré (Trjamkin), 51. Ščemerov (Pestunov, Česalin)


  SKA Petrohrad: Koskinen (Šesťorkin) – Hersley, Gavrikov, Chafizullin, Čudinov, Rundblad, Zubarev, Zub, Rykov – Dacjuk, Kovalčuk, Barabanov – Tichonov, Kalinin, Širokov – S. Plotnikov, N. Gusev, Prochorkin – Kablukov, Děrgačov, M. Malcev.
  Avtomobilist Jekatěrinburg: Sochatskij (Drobyševskij) – Alexej Vasilevskij, Mišarin, Jegoršev, Čajkovský, Trjamkin, Timašov, Megalinskij, Ščemerov – Beck, Paré, King – Simakov, Torčeňuk, A. Garejev – Pestunov, Česalin, Rasseikin – V. Popov, Tičar, Milovzorov.

  Rozhodčí: Baljajev, Sidorenko – Dědulja, Goljak