Ufa – N.Novgorod 2:1 (kon.) | Kazaň – Čerepovec 2:1 (kon.) | Nižněkamsk – Spartak Moskva 2:1 (kon.)
Soči – Riga 5:1 (kon.)
konec
Ak Bars Kazaň
2:1 (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Severstal Čerepovec
Čtvrtek 14.09.2017, 18:00 • TatNeft Arena • KHL
Předzápasové kurzy: 1.5 4.8 5.3
Partner:
   
  Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký večer a u dalších on-line přenosů na počtenou. (20:54:00)
   
  Československá stopa v utkání

  Jiří Sekáč (KZN) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:21
  Julius Hudáček (CER) 29 zák., 2 góly, 61 minut, 93,55%
  Petr Holík (CER) 0+0, 2 střely, čas na ledě 14:00
  Matěj Stránský (CER) 0+0, 3 střely, čas na ledě 14:00
   
  Právě skončilo utkání mezi týmy Ak Bars Kazaň a Severstal Čerepovec. Po bezbrankové první třetině se v závěru prostřední periody dostali domácí do vedení. Přihrávku Andreje Markova si v oslabení srazil za vlastního brankáře Adam Masuhr. Ve 45. minutě již však bylo vyrovnáno. Postaral se o to Dmitrij Kagarlickij, jenž po pěkné akci rozesmutněl domácí fanoušky. Jelikož nám základní hrací doba vítěze nepřinesla, muselo rozhodnout až prodloužení. V něm nejprve oba týmy zahodily výborné šance, ale domácí to zas tak mrzet nemusí. Anton Lander v 61. minutě využil přihrávku Roba Klinkhammera a rozhodl tak o výhře svého týmu 2:1 po prodloužení.
  60:47 Anton LANDER - 2:1
   
  60:47
  Kazaň vstřelila branku!
  A je rozhodnuto! Rob Klinkhammer adresoval z levé strany přihrávku před bránu, kde byl připravený ANTON LANDER, před kterým zívala odkrytá brána. Švédský útočník dostal puk bez problémů za brankovou čáru, čímž rozhodl o zisku jednoho bodu navíc ve prospěch svého týmu. Asistence: Rob Klinkhammer, Albert Jarullin.
   
  60:29
  I na druhé straně mohlo být vymalováno! Gluchov ovšem Hudáčka tvrdou ranou nepřekonal. To je panečku vstup do prodloužení.
   
  60:16
  Hosté mohli toto utkání rozhodnout ve svůj prospěch! Dmitrij Kagarlickij nabil do šance svému kolegovi, ale jeho ránu Garipov vyrazil.
   
  60:01
  Začalo prodloužení.
   
  60 minut je za námi a i přesto vítěze neznáme. Domácí nedokázali v poslední periodě své vedení udržet, protože se ve 45. minutě prosadil po individuální akci Dmitrij Kagarlickij, který procpal puk mezi tyčku a Albertem Jarulinem. Utkání tedy dospělo do prodloužení, které za malou chvíli začne.
   

  Tipovací soutěž

  Hrajte s Tipsportem každý týden o 3000 Kč.
  Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

  Tipovat můžete do začátku prodloužení.

   
  60:00
  Třetí třetina skončila.
   
  59:30
  Po Glinkinově střele vypadl Hudáčkovi puk, který se snažil dotlačit za brankovou čáru Andrej Popov. Hudáček se svými spoluhráči situaci zvládl.
   
  59:00
  Probíhá poslední minuta třetí periody.
   
  58:29
  Hosté mají nyní kotouč za vlastní bránou a čekají na dostřídání. Toho využívá i Kazaň, která posílá do hry rovněž nové síly.
   
  57:40
  Glinkin se svými parťáky znovu v akci. Jejich příležitost ovšem znovu zastavil pozorný Julius Hudáček. Buly po levici hostujícího brankáře.
   
  56:59
  Lander se chtěl protáhnout podél pravého hrazení, ale proti dvojnásobné přesile neměl naději na úspěch.
   
  56:22
  Hra je nyní přerušena kvůli posunuté bráně hostů. V ní si ocitl právě Hudáček po střetu s jedním z hráčů Ak Bars.
   
  55:19
  Kagarlickij přišel v souboji za bránou Kazaně o přilbu a ačkoliv se diví neodpískání nedovoleného zákroku, tak mu nezbyde nic jiného než odjet na střídačku.
   
  54:29
  Andrej Markov prověřil Hudáčka od modré čáry. Slovenský brankář měl dobrý výhled a ránu bez problémů zlikvidoval.

  Radomír Fukala

  Branky a nahrávky: 36. Markov (Malychin, Azevedo), 61. Lander (Klinkhammer, Jarullin) – 45. Kagarlickij (Bumagin)


  Ak Bars Kazaň: Garipov (Biljalov) – Markov (C), Jarullin, Tokranov, Abrosimov, D. Musin, Batyršin, Sidorov – Sekáč, Lander, Azevedo – Klinkhammer, Tkačov, Galijev – M. Gluchov (A), Glinkin, An. Popov – Malychin (A), Lukojanov, Jazkov.
  Severstal Čerepovec: J. Hudáček (Artamkin) – V. Vasiljev (A), Jevsejenkov, Višněvskij, Chabarov, Kudako, Masuhr, Kalašnikov – P. Černov, Kagarlickij (C), Bumagin – P. Holík, Stránský, Vovčenko – Rybin, Trubačjov (A), Mons – Monachov, Ščerbina, Karlin – Kokujov.

  Rozhodčí: Spirin, Ibatulin – Nikolajev, Ponomarjov