de Bakker – Veselý 2:3 (kon.) | Gombos – Hurkacz 3:1 (kon.)
Martin – Majchrzak 3:1 (kon.) | Haase – Rosol 2:3 (kon.)
1
2 2 6 4
sk Pátek 15.09.2017, 15:10Davis Cup

6:4
    GEM, SET, ZÁPAS Norbert Gombos! Teraz to už nášmu tenistovi vyšlo, presne umiestnil loptičku na čiaru a vyhráva štvrtý set pomerom 6:4 a tak vyhráva tento zápas celkovo 3:1 na sety! Hubert Hurkacz sa začína postupe prebúdzať a veľa nechýbalo, aby sme sledovali aj ďalší set. Norbert to však napokon zvládol a vybojoval pre Slovensko prvý bod!

40-30
    Mečbal pre nášho tenistu!

5:4
    Hurkacz teraz výborne pomohla páska a tak vyžíva tento brejkbal a znižuje na 4:5! Poľský tenista sa tak stále drží v zápase, pôjde po druhý krát podávať na udržanie sa v zápase.

0-40
    Tri brejkaly pre poľského tenistu! Norbertovi hra v rozhodujúcej fáze nejde.

5:3
    Hubert Hurkacz to zvládol a po využitý gembalu sa zatiaľ udržal v tomto zápase a znížil na 3:5! Norbert Gombos však ide podávať na víťazstvo v tomto zápase.

5:2
    Teraz to už nášmu tenistovi vyšlo a po potvrdení brejku sa dostáva do vedenia 5:2 vo štvrtom sete a tak Hubert Hurkacz ide podávať na udržanie sa v tomto zápase!

4:2
    Hneď ten prvý využíva a po chybe svojho dnešného súpera sa dostáva do vedenia 4:2! Norbert tak ide podávať na potvrdenie brejku.

40-0
    Tri brejkbaly pre nášho tenistu, Hurkacz zahral loptičku do autu.

3:2
    Výborne! Norbert zvládol ťažkú pozíciu a šnúrou štyroch fiftínov získava tento gem a ide do vedenia 3:2!

2:2
    Norbert sa prezentoval nevynútenou chybou a tak Hurkacz čistou hrou vyrovnáva v štvrtom sete na 2:2!

2:1
    Aj toto podanie si po úspešnom údere dokázal Norbert udržať a tak sa dostáva v tomto sete do vedenia 2:1!

40-15
    Dva gembaly pre nášho tenistu.

1:1
    Hurkacz previedol výbornú hru pri svojom podaní a tak vyrovnáva vo štvrtom sete na 1:1!

1:0
    Norbert získava úvodný gem vo štvrtom sete a tak ide do vedenia 1:0!

3:6
    Tento setbal už Hurkacz využíva a tak po veľmi zlepšenej hre získava poľský tenista prvý set v tomto zápase pomerom 6:3 a tak znižuje stav tohto zápasu na 1:2! Uvidíme tak aj štvrtý set a veríme, že to v ňom už Norbert zvládne a vybojuje pre náš tím prvý bod!

40-A
    Esom si Hurkacz vybojoval ďalší setbal!

40-A
    Hurkacz der padol presne na čiaru a poľský tenista získava setbal!

A-40
    Teraz poslal podávajúci hráč loptičku do autu, Norbert tak získava tretí brejkbal!

A-40
    Ďalší brejkbal pre nášho tenistu, Hurkacz zahral loptičku do autu.

40-30
    Výborný úder nášho tenistu a Norbert tak získava brejkbal!

3:5
    Výborne! Esom na záver ukončil Norbert túto výmenu a čistou hrou znižuje stav v treťom sete na 3:5! Hurkacz však ide podávať na víťazstvo v treťom sete.

2:5
    Poliak napokon potvrdil brejkbal a dostáva sa do vedenia 5:2! To znamená, že Norbert ide podávať na udržanie sa v treťom sete.

2:4
    Norbert nezvládol ísť cez druhý servis a tak stráca toto podanie! Hurkacz ide do vedenia 4:2 a zatiaľ tak má nakročené k zisku prvého setu v tomto zápase.

40-A
    Tá istá situácia sa opakovala aj teraz a Hurkacz získava brejkbal!

2:3
    Norbert napokon poslal loptičku mimo kurtu a tak Hurkacz ide do vedenia v treťom sete do vedenia 3:2! Uvidíme, ako pôjde ďalšie podanie nášmu tenistovi.

2:2
    Aj sa tak stáva a čistou hrou Norbert potvrdil brejk a vyrovnáva v treťom sete na 2:2!

1:2
    Výborne! Čistou hrou si Norbert berie svoje podanie späť a prvý gemom v treťom sete tak znižuje na 1:2! Náš tenista tak pôjde podávať na potvrdenie brejku.

40-0
    Ďalšia dvojchyba poľského tenistu, Norbert tak získava tri brejkbaly!

0:2
    Víťazný ritern Hurkacza a tak prvý krát v zápase berie nášmu tenistovi podanie a dostáva sa v treťom sete do vedenia 2:0!

15-40
    Zbytočná chyba nášho tenistu, Hurkacz získava prvé dva brejkbaly v tomto zápase!

0:1
    Norbert poslal loptičku iba do siete a tak Hurkacz získava prvý gem v treťom sete a ide do vedenia 1:0!

6:2
    Norbert na nič nečakal, hneď prvý setbal využil a po chybe súpera vyhráva druhý set takým istým pomerom ako ten prvý – 6:2! Norbert tak pokračuje vo výbornej hre, hrá lepšie ako jeho dnešný súper a vyhráva tak už 2:0 na sety. Zatiaľ to vyzerá na jednoznačnú záležitosť nášho tenistu v tomto zápase.

40-15
    Dva setbaly pre nášho tenistu!

5:2
    Krásny úder z bekhendu na čiaru od nášho tenistu a tak po využitom brejkbale ide do vedenia 5:2 a podávať na víťazstvo v druhom sete!

A-40
    Hurkacz posiela loptičku do autu a tak Norbert získava brejkbal!

40-40
    Tretí fiftín v rade po víťaznom údere po čiare a dostávame sa tak na zhodu 40:40!

4:2
    Víťazný úder nášho tenistu a tak a dokázal vyhrabať z neľahkej situácie a dostáva sa do vedenia 4:2 v druhom sete!

3:2
    Hurkacz ukázal úspešný bekhend po čiare a tak znižuje na 2:3 v druhom sete.

3:1
    Výborný úder z forhendu od nášho tenistu a tak tento gembal už využíva a v druhom sete sa tak dostáva do vedenia 3:1!

40-40
    Norbert zahral túto loptičku opäť iba do siete a tak je tu zhoda 40:40!

2:1
    Hurkacz po dlhšom čase zvládol svoj servis úspešne a tak získava prvý gem v druhom sete, ktorým znižuje stav v druhom sete na 1:2!

2:0
    Aj sa tak stáva, Hurkacz posiela loptičku do autu a tak náš tenista čistou hrou potvrdil brejk a dostáva sa v druhom sete do vedenia 2:0!

1:0
    Norbert úspešným forhendom ukončil túto výmenu a využíva tak tento brejkbal a ide na úvod druhého setu do vedenia 1:0!

40-30
    Hurkacz ďalšia dvojchyba! Norbert tak na úvod druhého setu získava brejkbal!

6:2
    Norbert na nič nečakal, opäť vytiahol úspešný servis a tak vyhráva prvý set pomerom 6:2! Úvod prvého setu bol vyrovnaný, ale náš tenista hral potom jasne lepšie a tak sa stáva víťazom prvého setu! Uvidíme, čo nám ponúkne druhý set.

40-30
    Náš tenista po chybe súpera získava setbal!

5:2
    Hurkacz sa prezentoval nevynútenou chybou a tak Norbert berie aj druhé podanie v zápase svojmu súperovi a dostáva sa v prvom sete do vedenia 5:2! To znamená, že Norbert ide podávať na víťazstvo v prvom sete!

40-15
    Následne však úspešne zapracoval na sieti a získava dva brejkbaly!

4:2
    Následne však prinútil Hurkacza chybovať na sieti a tak po potvrdení brejku ide Norbert v prvom sete do vedenia 4:2!

3:2
    Teraz to už nášmu tenistovi vyšlo, Hurkacz poslal loptičku do siete a tak Norbert prvý krát v tomto zápase berie svojmu súperovi podanie a dostáva sa v prvom sete do vedenia 3:2! Pôjde tak podávať na potvrdenie brejku.

A-40
    Hurkacz spravil ďalšiu dvojchybu a tak Norbert získava brejkbal!

A-40
    Teraz však poslal loptičku z bekhendu do autu a tak Norbert získava ďalší brejkbal!

A-40
    Hurkacz zahral loptičku do siete a tak Norbert získava druhý brejkbal v tomto zápase!

2:2
    Norbert sa prezentoval forhendovým winerrom a tak vyrovnáva na 2:2! Prvý set je tak zatiaľ na oboch stranách vyrovnaný.

1:2
    Náš tenista poslal loptičku do autu a tak Hurkacz využíva gembal a dostáva sa do vedenia 2:1! Úvod prvého setu je tak zatiaľ vyrovnaný, obaja tenisti si držia svoje podania.

1:1
    Aj sa tak stáva a po chybe súpera Norbert čistou hrou vyrovnáva stav v prvom sete na 1:1!

0:1
    Napokon to Hubert Hurkacz zvládol, odvrátil brejkbal a túto výmenu ukončil presným bekhendom. Poliak sa tak dostáva do vedenia 1:0, Norbert ide podávať prvý krát v tomto zápase.