Vítkovice – Pardubice 4:2 (kon.) | Jihlava – Zlín 3:2 (kon.) | Plzeň – Sparta 4:3 (kon.)
Mountfield HK – Třinec 3:1 (kon.) | Kometa Brno – Chomutov 2:3 (0:1 po s.n.) | Litvínov – Olomouc 0:3 (kon.)
konec
Mountfield HK
3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
HC Oceláři Třinec
Neděle 17.09.2017, 17:00 • ČPP Aréna • Tipsport extraliga (ČR) • 5. kolo
Předzápasové kurzy: 2.45 4.3 2.45
Partner:
   
  Ode mne je to pro dnešek z města na soutoku Labe a Orlice vše. Přeji vám příjemný zbytek nedělního večera a šťastné vykročení do nového pracovního týdne. Někdy brzy se budu opět těšit, na počtenou. (20:35:49)
   
  Střely na bránu v třetí třetině (celkem)

  Mountfield HK – 16 (30)
  HC Oceláři Třinec – 3 (19)
   
  Utkání mezi Hradcem a Třincem právě skončilo. Východočeši v něm vybojovali své první plnohodnotné letošní vítězství. Duel pro ně nezačal dobře, když rychle prohrávali po zásahu Martina Růžičky ze 7. minuty. V druhém dějství zvládli svěřenci Václava Sýkory zápas vyrovnat a v třetím i díky nedisciplinovanosti soupeře otočit. Hrdinou dnešního duelu je zcela jednoznačně Bedřich Köhler, který zaznamenal všechny branky Mountfieldu a dovedl tak svůj tým k nesmírně cennému vítězství.
   
  Konec zápasu.
   
  59:49
  Exhradecký Bohumil Jank se ještě dostal k nebezpečné střele z pravého kruhu, ale Sedláček předvedl parádní semafor a zhasnul tak naděje Ocelářů na bodový zisk z tohoto duelu.
   
  59:34
  Oceláři jsou v plném počtu, ale času jim už do konce utkání mnoho nezbývá. Ačkoliv jsou na puku, Hrubec své místo neopouští.
   
  59:05
  Koukal se vrací dozadu a ve spolupráci s Pavlíkem nechává čas plynout, Třinečtí tak závěrečný nápor nejspíš nezaloží.
   
  58:55
  Východočeši kombinují s kotoučem na čepelích a zdržují tak hru daleko od vlastní svatyně, což je to, co aktuálně potřebují.
   
  58:32
  Dnešní utkání sleduje 4760 diváků!
   
  58:02
  Gregorc nezpracoval puk na útočné modré a Východočeši tak musí chvíli myslet také na zadní vrátka. Ke kotouči se ale znovu rychle dostali a mohou vpřed.
   
  57:34
  Šimon Hrubec inkasuje zasloužené dvě minuty za podražení, díky němuž znemožnil Jarůškovi vstřelit gól. Trest za něj odsedí Jiří Polanský.
   
  57:16
  Jarůšek se dostal do úniku a sám se hnal na Hrubce! Ten vyjel a podrazil jej hokejkou. Východočeši mají ponechanou výhodu a pokračují v kombinaci.
   
  56:53
  Pláněk je díky signalizovanému postavení mimo hru Třineckých chráněn a může v klidu rozehrát. ČPP Arénou obíhá hradecká vlna.
   
  56:26
  Východočeši se před Hrubcem příliš nezdrželi, ale to jim aktuálně příliš nevadí, soustředí se především na obranu středu kluziště.
   
  55:55
  Sedláček v pohodě zastavil nahození ze středu hřiště a nabídl touš Graňákovi, který jej po levé straně poslal vpřed a šel střídat.
   
  55:03
  Jiří Šimánek promarnil obrovskou šanci! Sám ujížděl na gólmana Hrubce, jenže nakonec volil střelu, při níž spolu s brankářem minul i samotnou bránu!
   
  54:49
  Kukumberg šikovně poslal touš na levou stranu Vopelkovi, jenž ho zavezl do třetiny Ocelářů. Tam se ale Lvi dlouho nezdrželi.
   
  54:22
  Divočejší část utkání bez přerušení ukončuje zakázané uvolnění svěřenců Václava Sýkory. Buly po levici Sedláčka.
   
  53:55
  Graňák volí možnost hrát Irgla, ne puk. S útočníkem Slezanů odcouval až do rohu a tam ho čistě ramenem přišpendlil na mantinel.

  Petr Šatalík

  Branky a nahrávky: 28. Köhler (Kukumberg, Rosandić), 44. Köhler (Jaroslav Bednář, Džerinš), 45. Köhler – 7. Martin Růžička (Rákos, Polanský)


  Mountfield HK: J. Sedláček (J. Pavelka) – Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Vydarený, Rosandić – Jaroslav Bednář (C), Džerinš, Šimánek – Jarůšek, Koukal (A), Zigo – Köhler (A), Kukumberg, Vopelka – J. Dvořák, Miškář, Čáp.
  HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Linhart, Adámek, Jank, Roth, M. Doudera, D. Musil – Rákos, Marcinko, Martin Růžička (C) – Adamský (A), Polanský, Svačina – Dravecký, Marosz, Irgl – O. Kovařčík, Cienciala, Hrňa.

  Rozhodčí: Hodek, Pavlovič – Lhotský, Svoboda

  Diváci: 4760