Valencia – Malaga 5:0 (kon.) | Barcelona – Eibar 6:1 (kon.)
Úterý 19.09.2017, 22:00 • Camp Nou (Barcelona) • Španělská LaLiga • 5. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám příjemný zbytek noci. (23:55:19)

Dnešní utkání sledovalo 51 645 diváků!
    Gólový koncert na Camp Nou tak dnes dirigoval Lionel Messi svými čtyřmi góly.

Máme dobojováno. Barcelona potvrdila svoji dominanci a po gólech Lionela Messiho a Paulinha z prvního poločasu přidala hned 4 další. Nejdříve se po skvělé kombinaci, založené právě Paulinhem, prosadil Denis Suárez. Hosté pak snížili, po centru Davida Juncy skóroval Sergi Enrich, jenže pak už byli u slova jen domácí. Hned dvě minuty na to skóroval Lionel Messi, který přidal další gól tři minuty na to po skvělé přihrávce Paulinha a zkompletoval tak hattrick! Ani to mu však nestačilo a Argentinec se tak prosadil ještě v 87. minutě. Celkově tak Lionel Messi vsítil dnes 4 góly. Barcelona si tímto vítězstvím upevnila pozici na špici tabulky.

90+2

90+2
    Javier Mascherano vlastním tělem vyrazil ostrou dalekonosnou ránu Takašiho Inuje na rohový kop, což bude zřejmě jedna z posledních věcí v tomto zápase.

90+1
    Nastavovat se budou 2 minuty nad rámec řádné hrací doby.

90
    Do další šance se dostal Charles, jenže ani ten neuspěl. I po této akci se však drží u míče Eibar.

89
    O vítězi již je dávno rozhodnuto. Barcelona si tak v poklidu kombinuje a kráčí za vítězstvím.
    87. Lionel MESSI - 6:1

87
    Barcelona právě vstřelila branku!
    Po této akci se však dostali dopředu domácí a rázem bylo veselo. LIONEL MESSI si vyměnil s Aleixem Vidalem míč a dokázal zavěsit svým čtvrtým gólem v dnešním zápase – 6:1!
    86. Tyčka hostů.

86
    Obří šance hostů! Rubén Peña se dostal až před ter Stegena a střelou z ostrého úhlu trefil tyč!

86
    Po této akci se dopředu hnali domácí. Javier Mascherano se snažil uvolnit Rakitiće, jenže k němu se míč nedostal.

85
    Další akci hostí hasil Javier Mascherano. Stoper Barcelony si všiml přihrávajícího Charlese na Peñu a míč na poslední chvíli odehrál co nejdále od ter Stegena.

84
    Hra se posledních pár desítek vteřin držela na polovině Barcelony, nicméně hostující Eibar zde nic, krom pár přihrávek před šestnáctkou domácích, nedokázal vymyslet.

83
    Oliveira si všiml nabíhajícího si Takašiho Inuje, který ovšem neprošel přes dnes opět výtečně hrajícího Nélsona Semeda. Ten ihned předal míč Paulinhovi.

82
    K exekuci volného přímého kopu se postavil Lionel Messi, který zřejmě chtěl přidat svůj čtvrtý gól. Tentokrát však svatyni hostů hrubě přestřelil.

Karel Janeba

Branky: 21. Messi (pen.), 38. Paulinho (Denis Suárez), 53. Denis Suárez, 59. Messi (Busquets), 62. Messi (Paulinho), 87. Messi (Aleix Vidal) – 57. Enrich (Juncà)

Karty:   11. Capa (EIB), 81. Gálvez (EIB)

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 10:4. Střely mimo: 1:6. Rohy: 7:7. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 4:9.
    FC Barcelona: ter Stegen – Semedo, Mascherano, Piqué, Digne – Paulinho, Busquets (66. Rakitić), Iniesta (63. Roberto) – Denis Suárez, Messi, Deulofeu (74. Aleix Vidal).
    Náhradníci: Cillessen – Rakitić, L. Suárez, Alba, Roberto, Aleix Vidal, Vermaelen.

SD Eibar: Dmitrović – Arbilla, P. Oliveira, Gálvez, Juncà – Jordán, Escalante, Dani García (77. Rivera) – Capa (65. Peña), Enrich (72. Charles), Inuj.
    Náhradníci: Riesgo – Rivera, Bébé, Peña, Ángel, Charles, Lombán.

Rozhodčí: Alejandro Hernández – Teodoro Sobrino, José Naranjo, Alexis Pulido