Trenčín – Nitra 2:1 (kon.) | Trnava – Zlaté Moravce 1:0 (kon.) | Dunajská Streda – Senica 1:0 (kon.)
FC Spartak Trnava
1:0 (1:0)
FC ViOn Zlaté Moravce
sk Středa 20.09.2017, 19:00 • Štadión Antona Malatinského • Niké liga • 9. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.

Spartak Trnava privíta v 9. kole Fortuna ligy šieste Zlaté Moravce – Vráble. Zápas sa začína v stredu 20. septembra o 19.00.

Šesť výhier a dve prehry z ôsmych duelov znamenajú pre Spartak tretiu pozíciu vo Fortuna lige iba o skóre za Slovanom. Jeden bod potom Trnavčania strácajú na Nitru.

Spartak má skóre 13:8 a v poslednom zápase vyhral v Poprade s Prešovom 2:0 po góloch Erika Jirku. Trénerom bude chýbať iba Bello a Greššák.

Do zálohy si však môžu domáci lodivodi priam vyberať z plejády kvalitných hráčov. Pomaly sa do formy dostáva aj Vlasko, kvalita srší z hry Slobodu či Jirku. Viac ako hodinu odohral v
    Poprade Brigant a na svoju šancu čaká aj Čeredničenko.

Zlaté Moravce – Vráble

Hostia prekvapivo okupujú prvú šestku, aj keď v poslednom zápase prehrali doma proti Dunajskej Strede 2:3. Zverenci Juraja Jarábka majú aktívne skóre 12:10 a fakt, že Jarábek trénoval nedávno v Spartaku dáva jeho hráčom motiváciu navyše v Trnave bodovať.

ViOn má vo svojom strede aj Clebera, teda špílmachra, ktorý rovnako nedávno hrával v Malom Ríme. Podobnú minulosť má aj stopér Miloš Nikolič a Peter Sládek.

Z troch ostatných vzájomných majstrovských zápasov vyhrala Trnava oba domáce a vonku sa zrodila remíza 0:0.

Zápas má favorita, na výhru domácich je kurz 1,50. Remíza sa dá podať za kurz 3,90 a výhru hostí značí kurz 6,40.

Zápas rozhoduje ako hlavný arbiter Michal Očenáš, na čiarach mu budú pomáhať Martin Balko a Miroslav Benko.

-11
    Úvodné zostavy:

FC Spartak Trnava: Vantruba – A. Kadlec, Hladík, Godál (C), Čonka – Pehlivan, Sloboda – Jirka, Vlasko, Čanturišvili – Egho.
    Náhradníci: Chudý – S. Lukić Lukić, Yilmaz, Brigant, Tóth, Oravec, Mihálik.

FC ViOn Zlaté Moravce: Kováč – Chren (C), Szymonowicz, Nikolić, Záhumenský – Karlík – Gešnábel, Baggio da Costa, De Oliveira Silva, Nascimento – Urgela.
    Náhradníci: Novota – Horník, Paixao da Silva, Bariš, Jančura, Renan Renan, Sládek.

Rozhodca: Očenáš – Balko, Benko.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

1
    Hostia majú úvodný výkop, lopta však prakticky po prvej prihrávke končí na kopačkách Trnavy.

2
    Faul na Kadleca, Trnava pokračuje v príprave rozohrávky, hostia atakujú súpera ihneď pri začiatku kontaktu s loptou.

3
    Na trnavskom štadióne museli otvoriť iba dve tribúny, viac divákov na štadión cestu nenašlo.

4
    Hostia prešli do útoku, celkom plynulá akcia a Záhumenský napálil loptu vysoko nad bránu Spartaka.

6
    Za faul na Vlaska zozadu vidí žltú kartu De Oliveira Silva.

7
    Priamy kop pre Spartak a lopta išla cez Vlaska na Jirku a jeho center bol blokovaný a Spartak bude kopať roh.

8
    Čanturišvili sa na záver akcie dostal k centru z pravej strany, ale toto už hostí neohrozilo.

9
    Čanturišvili dôrazne získal loptu a trielil na bránu. Namiesto prihrávky na nabiehajúceho Vlaska volil zasekávačku a chcel faul, no rozhodca nič nevidel a ukazuje aby sa hralo.

10
    Po prvej desaťminútovke je jasné, že domáci sú naladení na výhru a držia pozície. Hostia smerom vpred zatiaľ veľmi opatrne.

11
    Čanturišvili rýchlo rozohral po faule v strede poľa, ale jeho strela zo strednej vzdialenosti nemala presnosť.

12
    Priamy kop pre domácich. Trnava rozohrala na krátku vzdialenosť a po chvíli kombinovania o loptu prišla. Hrá sa však stále na polovici hostí.

13
    Egho faulovaný na hranici šestnástky. Nebezpečný priamy kop pre Spartak.

15
    Jirka napálil loptu iba do múru a trafil jedného zo spoluhráčov. Hostia sa tak môžu oslobodiť.

16
    Priamy kop pre hostí, ale výhoda to bola takmer pre Trnavu. Domáci sa skoro dostali do kontry, Zlaté Moravce zakončili situáciu nepresnou strelou a žiadosťami o pokutový kop.

17
    Čonka stratil loptu a vidí žltú kartu, musel si pomôcť faulom.

18
    Vantruba volil razantný odkop pred rozohrávkou, zjavne urobil dobre, ešte chvíľu a bol by atakovaný.

19
    Baggio sa pohral s loptou, ale nemal k sebe parťáka s ktorým by si prihral a ojedinelý tlak hostí tak ustal.

20
    NIkolič si vyšliapol na Vlaska a vidí žltú kartu.

22
    Vlasko priamy kop nepriniesol šancu pre Spartak, po kontre Clebera sa museli brániť práveže Trnavčania.

23
    Spartak sa už dlhší čas nedokázal usadiť na súperovej polovici a hostia si dovoľujú smerom vpred viac a viac.

24
    Egho si prebral loptu pred šestnástkou a našiel spolubežiaceho Vlaska. Ten mal k prihrávke trochu ďalej ako obranca a nedokázal sa dostať k strele.

25
    Jirka skákal na center z ľavej strany a keď videl, že loptu má Cleber a ide smerom do útoku, zapol motory a dohnal ho pri poliacej čiare. Ešte aj loptu čisto vybojoval.

27
    Roh pre hostí priniesol center do šestnástky, ale ako rozhodca ukazuje, lopta prešla za čiaru pri centri. Hrajú domáci.

28
    Čanturišvili v šprinte s Karlíkom chcel tak veľmi vyhrať, až si pomohol rukami. Rozhodca akciu zastavil.

29
    Prechod Trnavy do útoku cez rýchleho Jirku bol ešte v poriadku, rovnako tak aj center z pravej strany, ale zakončenie Čanturišviliho už mierilo vysoko nad.
    29. Čanturišvili mieril nad

30
    Po polhodine hry stále góly v Trnave nevidíme, hostia hrajú smelšie, ale k čistej šanci mali ďaleko.

32
    Trnava dala gól!
    Spartak Trnava ide do vedenia! Na center z ľavej strany v podaní Slobodu si nabehol ERIK JIRKA a krásnou bombou nedal Kováčovi šancu.
    32. Erik JIRKA - 1:0

34
    Tak predsa sme sa korenia futbalu dočkali. Po peknej akcii strelil Jirka svoj tretí gól v posledných dvoch zápasoch.

35
    Trnava sa hnala do útoku a po spätnej prihrávke pred šestnástku sa k strele naprahoval Sloboda, ale trafil súpera. Obaja ležia na zemi, u oboch sú lekári.

36
    Gešnábel aj Sloboda sú na nohách, priateľsky sa potľapkali a pýtajú sa späť do hry.

38
    Polčas sa blíži ku koncu, Gešnábel zobral loptu a bolo fakt ťažké ho odstaviť od jeho hry. Napokon sa to domácim, dokonca čisto podarilo.

39
    Spartak sa usadil pred šestnástkou, ale séria krátkych prihrávok k finálnej neviedla.

41
    Vlasko sa dostal k lopte od spoluhráčov, ale nechal sa odstaviť od stopéra ViOnu.

42
    Kováč s prvým zákrokom, prízemná strela spoza šestnástky mu narobila viac starostí akoby sa dalo čakať.

44
    Posledné dve minúty polčasu, hrá sa na polovici hostí a Trnava zrejme prvé dejstvo vyhrá.

45
    Center z pravej strany do šestnástky Egha nenašiel, hostia sa ubránili.

45+1
    V prvom polčase sa bude hrať ešte jedna minúta. Roh pre Spartak po centri Jirku a následnej skrumáži.

45+2
    Vlaskov center Kováč vyboxoval a hostia sa ubránili.

45
    Prvý polčas sa skončil.

Po góle Erika Jirku vedie Spartak Trnava nad ViOnom Zlaté Moravce – Vráble 1:0 a treba povedať, že zaslúžene. Domáci mali počas polčasu aj hluché momenty, snaha ísť do vedenia však tvorila náplň väčšiny polčasového diania.

46
    Začal sa druhý polčas.

46
    Bariš nahradil Baggia.

47
    Čanturišvili v pade narazil do súpera, ten padol ako podťatý a chvíľu sa nehrá.

47
    Kadlec zrazu padol na trávnik a krv sa mu valí z pravej nohy. Stalo sa mu to bez zavinenia a dnes dohral.

49
    Lukič nahradil zraneného Kadleca.

50
    Lukičov center z pravej strany nešikovne skočil medzi dvoch stopérov a Egho sa takmer dostal k dobrej streleckej príležitosti. Napokon sa nestalo a hostia sa ubránili.

51
    Čonka faulovaný na ľavej strane a priamy kop pre Spartak.

53
    Cleber vytĺkol bloky Eghovi a hostia si môžu vydýchnuť, prípadne skúsiť niečo v útoku.

54
    Kombinácia Trnavy pri šestnástke hostí bola okulahodiaca, ale napokon z toho strela nebola. Trnavčania si síce rozumeli, ale boli zle rozostavení.

56
    Godál vystihol moment prihrávky, získal loptu a takmer vysunul Vlaska. Chýbali centimetre.

57
    Čanturišvili centroval z ľavej strany a pri páde lopty ju Egho ešte v sklze nadvihol a trafil brvno. Pekný moment, pre domácich smola, že bez gólu.

59
    Lopta je pri Kováčovi, vymenil si ju s Szymonowiczom a hostia sa derú dopredu. Obrana Trnavy si dala pozor a bojuje sa o stred poľa.

60
    Po hodine hry stále vedie domáci Spartak, andeli sa začínajú sústrediť na kontry.

61
    Jedna kontra nevyšla, Egho napálil loptu po zemi a minul bránu Kováča o poriadny kus.

62
    Roh pre hostí, Cleber pošle loptu do ohňa.

63
    Rozohrávka nič moc, z rohu je aut a Čonka si poradil, nepáral sa loptou a poslal ju preč.

63
    Ewerthon nahradil Clebera.

64
    Prvý zákrok si pripísal aj Vantruba, chytil strelu z poriadnej diaľky.

65
    Vlasko chcel loptu vyviezť elegantne, došli mu sily a fauloval. Hostia z priameho kopu takmer udreli, odrazenú loptu volejom poslal mimo brány jeden z hostí.

66
    ViOn sa teraz drží na polovici Trnavy, ale kontra Čanturišvili dala šancu domácim. Napokon sa aj hostia ubránili a akcia vyšumela do stratena.

69
    Lopta v strede poľa, Zlaté Moravce ju síce držia, ale pohyb je to skôr do šírky ako vpred.

70
    Do konca zápasu ostáva dvadsať minút, Trnava vedie 1:0, ale roh má k dispozícii súper.

71
    Čonka zahral obrannú časť hry teraz s rozumom, loptu pokryl a nechal odísť do zámedzia.

72
    Brigant nahradil Čanturišviliho.

74
    Spartak hrá veľmi rýchlo a nedovolí súperovi rozvíjať žiadnu akciu.

75
    Bariš fauloval Egha, priamy kop pre domácich asi 30 metrov od brány hostí.

76
    Faul na Vlaska, priamy kop od rohu šestnástky. Kováč sa musí mať na pozore.

78
    Bariš sa dostal k odrazenej strele, ale bránu Vantrubu minul pomerne dosť. Divákom na druhej tribúne zatrnulo, ale stav sa nemení.

79
    Sládek nahradil Gešnábela.

80
    Faul na Briganta, tesne na hranici šestnástky.

81
    Dnešné stretnutie sleduje 2851 divákov.

81
    Lukič trafil loptou iba bočnú sieť, zápas je stále otvorený.

83
    Vlaska nahradil Mihálik.

84
    Mihálik chcel centrovať z pravej strany po úniku Briganta, ale lopta konči na rohu pre Spartak.

86
    Záhumneský vidí žltú kartu.

88
    Lukič išiel do vkĺzačky a zareval hlasitosťou lodného motora. Je ošetrovaný lekárom.

89
    Faul hostí a posledná minúta zápasu. Aspoň teda riadnej hracej doby.

90
    Rozhodca pridá minimálne tri minúty.

90+1
    Hostia všetci na polovici Spartaka. Domáci už hrajú iba betón a kontry.

90+2
    Faul hostí a priamy kop Trnavy. Hráme poslednú minútu.

90+3
    Egho po aute prešiel okolo dvoch súperov a napálil loptu do stopéra.

90+3

Zápas sa skončil výhrou domáceho Spartaka, jediný gól stretnutia dal Erik Jirka v prvom polčase. Trnave patrí druhé miesto v lige o skóre za Slovanom. (20:55:48)