Cîrsteaová – Plíšková 2:0 (kon.) | Strýcová – Savilleová 2:0 (kon.)
1 5
Čtvrtek 05.10.2017, 06:39WTA Peking - China Open (tvrdý povrch) • Osmifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 06:30.

Sorana Cirsteaová
    Cesta na turnaji: v prvním kole si poradila 2:0 s Barthelovou z Německa, ve druhém kole, taktéž po setech 2:0, porazila McHalovou z Ameriky.

Cirstea je na 44. místě žebříčku WTA. Od US Open se ještě představila na turnaji v Soulu, kde skončila ve třetím kole překvapivě na raketě Tajwanky Kumkhum. Vystaví Rumunce ve třetím kole stopku i na tomto turnaji Plíšková?

Plní na tomto turnaji roli čtvrté nasazené hráčky a na stejné pozici se nachází i v žebříčku WTA. Od US Open absolvovala dva turnaje – Tokyo 2, kde došla do druhého kola a prohrála s Kerberovou. Druhým turnajem byl Wuhan, kde se rozloučila o kolo později, když nestačila na Bartyovou.

Cesta turnajem: první kolo 2:0 Suarez Navarro, druhé kolo 2:0 Petkovič. Oba zápasy byly poměrně jednoznačné a roli favoritky bude plnit i v dnešním utkání.

Vzájemné střetnutí
    2014 – Pattaya Open: vítězství Plíškové 2:1 (1:6,7:6,6:0)

0:0

0-15
    Plíšková získává úvodní míček.

0-30
    A je tu další bod pro českou hráčku a to vypadá nadějně ihned na úvod zápasu.

0-40
    A jsou tu tři brejkboly!

15-40
    Cirsteaová díky prvnímu výbornému podání získává také první bod na sovu stranu.

30-40
    Rumunka odvrací i druhý brejkbol.

40-40
    A další dobré podání a Plíšková zahrává jen za základní čáru.

A-40
    Čtvrtý míček pro Rumunku a je tu výhoda.

40-40
    Cirsteaová musela přes druhé podání a Plíšková se dostala do výměny a srovnává na shodu.

A-40
    Cirsteaová zahrává vítězný míček z forhendu.

40-40
    Plíšková má další možnost se dostat k brejkbolu, když její soupeřka zahrává jen do sítě.

A-40
    Plíšková posílá return těsně za základní čáru.

40-40
    Prohoz se Rumunce příliš nepovedl a zahrává míček do autu.

40-A
    Po další výměně se dostává Češka k dalšímu brejkbolu.

40-40
    Cirsteaová se dostala přes druhé podání do dlouhé výměny, která končí nevynucenou chybou soupeřky.

40-A
    Cirsteaová použila na svůj první servis jestřábí oko, které řeklo, že se jednalo o aut. Druhé podání Plíšková returnuje a bere bod. Je tu další možnost vzít soupeřce ihned na úvod zápasu podání.

0:1
    A tentokrátt to vychází a Plíšková jde podávat na potvrzení brejku!

15-0
    První úvodní dvojchyba.

30-0
    A vzápětí je tu další. Plíšková se nemůže trefit do svého servisu.

30-15
    Až na potřetí trefuje podání, na které jsme zvyklí.

40-15
    Cirsteaová se také dostává k brejkbolům a má šanci vzít své podání zpět.

40-30
    Plíšková první odvrací...

1:1
    Ale ten druhý už bere Rumunka, Plíšková měla velké problémy na servisu a to ji stálo tento gem.

15-0
    Dobré podání Rumunky. Tentokrát začíná lépe.

15-15
    Plíšková returnuje druhý servis forhendem po čáře.

30-15
    Ale vzápětí je tu dobrý první servis Rumunky.

40-15
    A další, Plíšková v tomto gemu nejspíše mnoho šancí nebude mít. Rumunka se rozpodávala.

40-30
    No, ale jakmile jde Rumunka přes druhý servis už je tu naděje. Cirsteaová dělá nevynucenou chybu.

2:1
    Nakonec Rumunka tentokrát drží svůj servis a vede 2:1.

2:1
    Následuje přestávka a výměna stran.

2:1
    Konec přestávky, podávat bude Karolína Plíšková.

15-0
    Plíšková má stále problém trefit první servis, při druhém dochází k dobrému returnu soupeřky a následné chybě Plíškové.

30-0
    No, zatím je to velmi zlé ze strany české hráčky. další bod pro soupeřku.

40-0
    Druhý servis, kratší výměna a nevynucená chyba Plíškové. Tři brejkboly pro Rumunku.

3:1
    I když Plíšková tentokrát trefuje první servis, i tak se Cirsteaová dostala do výměny a po další nevynucené chybě bere Rumunka své soupeřce servis.

15-0
    I přes dobrý druhý servis bere Rumunka úvodní míček pátého gemu.

15-15
    Smeč u sítě Plíšková zvládá, měla dostatek času a srovnává po patnácti.

30-15
    První servis, return a bekhend po čáře, Plíšková při této výměně bez šance na úspěch.

30-30
    Alespoň na returnu to české hráčce trochu jde...

40-30
    Plíšková zahrála nejspíše dlouhý míček, ale i tak si zkouší sebrat jestřábí oko, které dalo za pravdu čárovému rozhodčí.

4:1
    Cirsteaová potvrzuje brejk a ujímá se již vedení 4:1. Hodně nečekaný začátek, kdy Plíšková sebrala ihned servis soupeřce, nicméně Plíšková na servisu je úplně někde ještě v šatně a proto je stav jaký je.

4:1

4:1

15-0
    Chyba z forhendu a Cirsteaová pokračuje ve svém sbírání bodů.

15-15
    Že by se česká hráčka konečně chytala? Hra u sítě, Cirsteaová již nedokázala adekvátně vrátit zpět.

30-15
    Trefený první servis, což je zlepšení oproti předchozím výměnám, ale ve hře je to zatím neslané nemastné, další nevynucená chyba.

30-30
    Teď přichází i nevynucená chyba Rumunky. Bude brejkbol nebo gembol?

40-30
    A je tu další brejkbol pro Rumunky, když plíšková zahrála do sítě.

5:1
    A trable Plíškové pokračují, další nevynucená chyba a Cirsteaová jde podávat na vítězství v prvním setu!

15-0
    Forhend zahraný pouze do sítě a Cirsteaové zbývají jen tři míčky.

15-15
    Cirsteaová má také problém nyní trefit první servis a forhendový return od Plíškové na ten druhý byl velmi dobrý.

30-15
    Cirsteaová uhrává výměnu i přes druhý servis.

40-15
    Teď si pomáhá svým prvním servisem a má dva setboly!

6:1
    A ihned ten první bez větších problémů proměňuje. Cirsteaová tedy bere překvapivě jednoznačně první set a Plíšková má do toho druhého co zlepšovat.

0-15
    Plíšková vstupuje do druhého setu vítězným míčkem.

15-15
    Cirsteaová je však na returnu dnes dobrá a srovnává stav.

15-30
    Plíšková zahrává vítězný úder do rohu kurtu, konečně jí tam také něco spadlo.

15-40
    Obdobná situace jako při předchozí výměně a opět úspěšná Plíšková.

30-40
    Nyní však její úder směřuje do sítě.

0:1
    Plíšková si dobrý servisem vyhnala soupeřku troch ven z kurtu a měla hodně prostoru kam míček zakončit. Tohle už je výrazné zlepšení.

0-15
    Dvojchyba Rumunky.

0-30
    Vítězný return od Plíškové po druhém servisu soupeřky.

15-30
    Cirsteaová konečně trefuje první servis a je to bod pro ni.

15-40
    Delší výměna a trefená síť od Rumunky a jsou tu dva brejkboly!

0:2
    Po druhém servisu přichází opět vítězný return a ukázka toho, jak se vývoj tenisu může najednou změnit.

0-15
    I přes druhý servis, který byl od Plíškové velmi dobrý bere bod.

0-30
    Plíšková zdá se, že našla již ten správný rytmus.

0-40
    Nevynucená chyba Rumunky a vypadá to snad na jednoduchou záležitost ve třetím gemu.

15-40
    Podání ven z kurtu, ale skvělý vítězný return Rumunky.

30-40
    Nyní to zahrála Cirsteaová hodně razantně, první forhned zahnala Plíškovou daleko za základní čáru a s tím druhým už neměla Cirsteaová velké problémy.

40-40
    A po dalším vítězném úderu je srovnáno najednou na shodu. Takže to nebude jednoduchá záležitost jak se zdálo.

40-A
    Naštěstí Rumunka nedokázala returnovat dobře druhý servis soupeřky.

40-40
    Chyba z bekhendové strany a je tu shoda.

40-A
    Plíšková musela opět přes druhý servis, ale dokázala se dostat do hezké výměny a zakončit ji vítězně.

0:3
    Stále jí ten první servis nepíše, ale nakonec i přes ten druhý získává velmi důležitou výměnu a vede 3:0 ve druhém setu. No, uvidíme jak to půjde dál, neboť Rumunka je hodně agresivní při své hře.

0:3

0-15
    Dlouhá výměna po druhém servisu a chyba Rumunky, která zahrává forhendový úder do sítě.

15-15
    Cirsteaová srovnává a nedovoluje soupeřce, aby odskočila.

15-30
    Plíšková u sítě a dvakrát úspěšná. Cirsteaová se na základní čáře bránila co mohla, ale nakonec neměla šanci.

30-30
    Tak to byla hezká výměna, Cirsteaová už byla skoro na lopatkách, ale dokázala doběhnout kraťas od Plíškové a následně uhrát vítězný míček u sítě!

30-40
    Druhý servis a klasika od Plíšková – tím je drtivý forhendový return k boční lajně.

40-40
    Cirsteaová opět srovnává a ještě to bude boj o čtvrtý gem.

A-40
    Cirsteaová se dopracovala ke gembolu.

1:3
    A po nevynucené chybě dokázala uhrát první výměnu ve druhém setu na sovu stranu. Nyní bude důležité jak zaservíruje Češka.

0-15
    I když přes druhý servis, naštěstí je tu nevynucená chyba soupeřky.

15-15
    Velmi dobrý pohyb Rumunky po základní čáře a Plíšková pak vysoký lob k základní čáře zahrává jen do sítě.

15-30
    Plíšková má sice zlepšení oproti první sadě, ale stále to není pravé ořechové.

30-30
    Cirsteaová srovnává po třiceti. Jak jsem říkal, dobré míčky se u Plíškové mění s těmi špatnými.

40-30
    Plíšková má opět problémy se svým servisem a je tu brejkbol pro Rumunku.

2:3
    Ne, Plíšková střídá malé světlé momenty s těmi temnými a Cirsteaová se vrací do boje o druhou sadu.

2:3

2:3
    Konec přestávky, podávat bude Sorana Cirsteaová.

0-15
    Krátký míček od Rumunky a to byla poměrně snadná práce pro Plíškovou.

0-30
    Bekhend Cirsteaové končí v síti a že by další šance pro Plíškovou?

0-40
    Zajímavá situace, v hledišti začalo plakat dítě a Cirsteaová musela přes druhý servis, z kterého pak nejspíše vztekle přestřelila forhend.

2:4
    A nakonec Plíšková bere své soupeřce opět podání a vede 4:2. Důležité nyní udržet.

0-15
    I když přes druhý servis, ale míček je na straně Plíškové.

0-30
    To plačící dítě přišlo vhod pro Češku, Cirsteaová je evidentně rozhozená a dělá nevynucenou chybu.

15-30
    Druhá servis a tentokrát nevynucená chyba na druhé straně.

15-40
    Cirsteaová již nedokázala returnovat dobrý bekhend soupeřky a zahrává jen do sítě.

2:5
    Cirsteaová je nyní v jiné situaci než v prvním setu a nyní půjde podávat na udržení se v tom druhém. Dokáže Plíšková vzít opět podání a poslat dějství do třetího rozhodujícího setu? Nebo Cirsteaová ještě zkusí zabojovat?

2:5

2:5

0-15
    Cirsteaová i když zahrála první servis, return od soupeřky byl velmi kvalitní.

0-30
    A další kvalitní výměna od Plíškové, která si zahnala soupeřky do rohu kurtu a následně dobře zkracuje hru u sítě.

0-40
    Nevynucená chyba soupeřky a Plíšková má tři setboly!

15-40
    Cirsteaová se však nevzdává a po nevynucené chybě Plíškové snižuje.

30-40
    Nyní si pomáhá kvalitní prvním servisem.

40-40
    A další dobré první podání, neuvěřitelné od Cirsteaové!

A-40
    Ouuha, to je škoda. Plíšková kazí poměrně jednoduchý míček u sítě a nedokázala jej vrátit zpět.

3:5
    Cirsteaová nakonec čtyřmi míčky v řadě drží své podání a nyní se bude soustředit na return. Uvidíme co tohle udělá s Plíškovou.

0-15
    Cirsteaová zahrává výměn do sítě a svou chybou pomáhá soupeřce.

0-30
    Přestřelený bekhend od Rumunky a Plíšková je dva kroky od zisku druhé sady.

15-30
    Cirsteaová však bude zlobit a urputně bojuje.

30-30
    Hezká obranná hra od Rumunky a následný dobrý prohoz!

30-40
    Plíšková trefuje své první eso v zápase, které přišlo v pravou chvíli.

40-40
    Cirsteaová bojuje a donutila soupeřku k nevynucené chybě, která musela zahrávat druhý servis.

A-40
    Cirsteaová se nakonec dopracovala k brejkbolům, poté co si Plíšková nechala zkontrolovat první servis jestřábím okem, ale neuspěla.

4:5
    No, a přichází zase slabá chvilka od Plíškové a umožnila své soupeřce se dostat ještě do zápasu ve druhém setu.

4:5

4:5

15-0
    Cirsteaová si dokázala vytvořit dobrý útok a dokázala donutit soupeřku k chybě.

30-0
    Po úspěšném prvním servisu přichází další bod na konto Rumunky.

30-15
    Plíšková však také bojuje a snaží se ještě ukončit druhý set v desátém gemu.

30-30
    Hra u sítě nyní Rumunce nevychází a nyní bude zahrávat velmi důležitý míček.

40-30
    Cirsteaová to zvládá a zahrává při těžkém moment vítězný úder.

5:5
    A esem srovnává stav zápasu na 5:5 a čeká nás dramatický závěr druhé sady. Plíšková nevyužila své šance a nyní bude muset ještě hodně bojovat.

15-0
    Plíšková nezačíná dobře...

15-15
    Cirsteaová pálí míček je do sítě.

15-30
    Druhý servis returnuje Cirsteaová jen do sítě.

15-40
    Plíšková neměla snadné údery, ale Cirsteaová nakonec kazí a zahrává míč opět do sítě.

30-40
    Cirsteaová nyní pomohlo to, že se return Plíškové otřel o pásku, která míček nadzvedla. Nicméně Cirsteaová měla velké štěstí neboť míček poslala přímo na boční lajnu.

40-40
    A po dalším vítězném úderu srovnává na shodu a zdánlivě lehký gem pro Plíškovou se mění v drama.

A-40
    A to je dlouhé, a to potvrzuje i jestřábí oko. Brejkbol pro Rumunku.

6:5
    A po další chybě přichází šance Rumunky, která má šanci ukončit zápas svým podáním!

6:5

6:5

15-0
    Úder těsně před základní čáru a Plíšková odvrací jen do sítě.

30-0
    Cirsteaové tak trochu pomohla páska, i když musela hodně přidat, aby doběhla zkrácený míček zase od Plíškové, a to se také stalo a pak již neměla problém uhrát tuto výměnu.

40-0
    Míček získává Cirsteaová.

40-15
    Cirsteaová musela přes druhý servis a Plíšková drží naději?

7:5
    Cirsteaová trefuje první servis a return od Plíškové končí za základní čarou a je konec.
    2:0; 7:5 - Sorana Cirsteaová

Konec zápasu

Cirsteaová nakonec získává i druhou sadu a zaslouženě vítězí. Plíšková v té první byla úplně mimo. Ve druhém setu přišlo zlepšení a podávala také na zisk druhé sady. Nicméně Cirsteaová stále bojovala i za nepříznivých stavu a nakonec dokázala urvat druhý set pro sebe. Plíškové zejména vůbec v dnešním zápase nešel první servis což ji stál hlavně první set. (08:05:59)