Gruzie – Wales 0:1 (kon.) | Rakousko – Srbsko 3:2 (kon.) | Irsko – Moldavsko 2:0 (kon.)
Itálie – S. Makedonie 1:1 (kon.) | Lichtenštejnsko – Izrael 0:1 (kon.) | Španělsko – Albánie 3:0 (kon.)
Chorvatsko – Finsko 1:1 (kon.) | Turecko – Island 0:3 (kon.) | Kosovo – Ukrajina 0:2 (kon.)
Turecko
0:3 (0:2)
Island
Pátek 06.10.2017, 20:45 • Yeni Eskişehir Stadyumu, Eskişehir • Kvalifikace MS (Evropa)

To je ode mě pro dnešek vše, já se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek večera a u dalších onlajnů se těším na počtenou. (22:41:55)

6. Kosovo – 1

Finsko ubránilo remízu v Chorvatsku 1:1 a výrazně zamíchalo s pozicemi této skupiny. Vše ve svých rukou má Island, který, když porazí Kosovo, postoupí na mistrovství světa z prvního místa, stačit by mu mohl teoreticky i bod. O druhé místo se popere Ukrajina s Chorvatskem v přímém souboji. Ukrajina musí vyhrát, Chorvatům stačí remíza.

Pozápasové statistiky:
    Držení míče: 69 % : 31 %.
    Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 6:5. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 12:9.

Duel je u konce, Island se raduje, Turecko smutní. Domácí právě přišli o reálnou šanci na mistrovství světa v Rusku. Island dnes sehrál naprosto bezchybný zápas, domácím udělil lekci v produktivitě a navíc poctivě bránil. Turci se dostali k šancím až ve druhém poločase, ale to bylo pozdě, jelikož ve 49. minutě zvyšoval po rohovém kopu na 3:0 nehlídaný Árnason. Další branka už nepadla, Turecku je tedy udělena na domácí půdě nečekaně vysoká porážka.

90+2

90+1
    Nastavovat se ještě budou dvě minuty. Turecko drží míč na půlící čáře.

89
    Island se právě výrazně přiblížil k mistrovství světa! Nejen, že si i díky vysoké výhře zlepšil skóre, které rozhoduje při rovnosti bodů, ale také Finsko právě šokovalo Chorvatsko a srovnalo v 90. minutě! Ve druhém duelu právě Ukrajina zvýšila vedení v Kosovu na 2:0.

87
    Yilmaz obdržel přihrávku na pravé straně, v tísni proti Ragnaru Sigurdssonovi se pokusil vystřelit, ale míč netrefil vůbec dobře.

86
    Yilmaz se snažil najít centr z levé strany, ale hrál v ofsajdu.

84
    Utkání se už jen dohrává. Necelých deset minut i s nastavením, Turecko kombinuje na útočné polovině.

82
    Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Johann Gudmundsson, přichází Ari Skúlason.

82
    Island se ubránil bez problémů.

81
    Malli vybojoval pro Turecko další rohový kop.

80
    Pěkný centr Gylfiho Sigurdssona nakonec netečoval nikdo z nabíhajících hráčů.

79
    Žlutou kartu dostává Caner Erkin (Turecko), který přišel o míč a zastavoval unikajícího Bödvarssona.

79
    Z rohového kopu nebezpečí pro Island nepřišlo.

78
    Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Emre Belözoğlu, přichází Yunus Malli.

78
    Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Alfred Finnbogason, přichází Ólafur Skúlason.
    77. Proti další šanci Turků předvedl Halldórsson skvělý zákrok.

Matěj Vybíral

Branky: 32. Gudmundsson (Bödvarsson), 39. B. Bjarnason (Bödvarsson), 49. Árnason (Gunnarsson)

Karty:   40. Söyüncü (TUR), 45. Arda Turan (TUR), 79. Erkin (TUR) – 16. Gudmundsson (ISL)

Turecko: Babacan – K. Ayhan, Topal, Söyüncü, Erkin – Şahin (46. Tufan), Belözoğlu (C) (78. Malli) – Tosun, Özyakup, Arda Turan (60. Mor) – Yılmaz.
    Náhradníci: Kirintili, Tekin – Inan, Köybaşı, Malli, Mor, Toprak, Tufan, Ünal, Yazıcı, Yokuşlu, Sarioglu.

Island: Halldórsson – Sävarsson, Árnason, R. Sigurdsson, Magnússon – Gudmundsson (82. A. Skúlason), Gunnarsson (C) (65. Ingason), G. Sigurdsson, B. Bjarnason – Bödvarsson, Finnbogason (78. Ó. Skúlason).
    Náhradníci: Kristinsson, Rúnarsson – Fjóluson, Gíslason, Hermannsson, Ingason, Kjartansson, Sigurjónsson, Ó. Skúlason, A. Skúlason, Smárason, Traustason.

Rozhodčí: S. Marciniak – P. Sokolnicki, T. Listkiewicz (všichni Polsko)