Classic – Chodov 7:3 (kon.)
SCC Classic
7:3 (4:1, 0:2, 3:0)
FAT PIPE Florbal Chodov
Sobota 07.10.2017, 14:30 • Seinäjoki Arena, Seinäjoki, Finsko • Pohár mistrů (muži) • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Dobré sobotní odpoledne všem příznivcům světového florbalu! Dnes pokračují semifinálové boje poháru mistrů a v prvním semifinále dnešního dne uvidíme i český celek! Společně se tedy podíváme na souboj mezi finským SCC Classic a českým mistrem FAT PIPE Florbal Chodov.

Pražané si v prvním zápase letošního poháru mistrů poradili s německým mistrem UHC Weissenfels 8:4. Svěřenci Davida Podhráského kontrolovali od začátku čtvrtfinálový zápas a došli si v poklidu pro postup. Dnes už je čeká o dost těžší soupeř, ale i tak se určitě Chodov pokusí překvapit a projít až do finále!

SCC Classic
    Finský celek byl nasazený rovnou do semifinále, a tak jeho hráči mohli odpočívat. SSC se s českým celkem na poháru mistrů už jednou setkalo. V roce 2013 finové deklasovali vítkovické hráče 9:0. Doufejme, že Chodov bude důstojnějším celkem a potrápí dnešního favorita zápasu.

SCC Classic: Toriseva (Jarvio) – Lamminen, Pulkkinen, Savonen, Salminen, Leikkanen, Salo, Jaaskelainen – Salin, Heikkila, Johansson, Sikkinen, Piha, Pylsy, Lehtinen, Vanttinen, Rantala, Eronen

FAT PIPE Florbal Chodov: Barák (Šantora) – Pražan, Kašovský, Fiala, Sýkora, Daněk, Kotlas, Podhráský, Strnad – Maxa, Mikeš, Marek Vávra, Ondrušek, Řezáč, Koutný, Vacenovský, Matějčík, Strachota, Plíhal

Rozhodčí: Thomas Andersson, Rickard Wissman.

Pražané nastupují v bílých dresech, naopak domácí SSC má modré dresy.

00:01

00:30
    První semifinále poháru mistrů 2017 bylo právě zahájeno! Chodov má míček na svých florbalkách a trpělivě kombinuje.

01:08
    Classic právě vstřelil branku!
    Krásná branka v podání SSC. tři rychlé krosové nahrávky a SALIN EEMELI zakončoval do prázdné branky. Asistence: Lassi Vanttinen.

01:38
    Lehtinen poslal neuvěřitelně přesnou a nezištnou nahrávku před branku, kde byl ALBERT KOSKINEN, který v hokejové pozici na jednom koleni trefil přesně. Asistence: Miro Lehtinen.

02:52
    SSC dominuje a kombinuje v poklidu s míčkem na polovině Chodova.

03:23
    Chodovští získali míček a pokouší se rozjet nějakou útočnou akci.

03:47
    Chodov stále kontroluje míček, ale nemůže se dostat ani za polovinu hraci plochy.

04:09
    Chodov právě vstřelil branku!
    Tak přece jen se to Chodovu povedlo a z postupného útoku se prosazuje MARTIN PRAŽAN! Hráči SSC si dávali přednost, kdo dřív odpálí míček a toho využil právě Pražan, který přiběhl do klubka hráčů a propálil finského brankáře. Asistence: Marek Vávra.

05:30
    Chodov po zaspaném začátku začíná ohrožovat branku soupeře.

05:45
    Domácí hráči vstřelili branku, ale ta není uznána z důvodu úmyslného kopnutí míčku do branky!

06:07
    SSC kombinuje s míčkem na své polovině a pokouší se dlouhými nahrávkami dostat před branku Jana Baráka.

06:22
    ASSER JAASKELAINEN běžel s míčkem, který natáhl za sebe a velmi prudkou střelou tahem propálil Baráka! Krásná branka SSC! Asistence: Joona Rantala.

07:05
    SSC je zatím lepším týmem. Chodov se nedostává vůbec k míčku a jen brání.

07:47
    Finové stále kombinují a už jsou nebezpečně blízko branky Chodova.

08:04
    Pražan fauloval v rohu a volný úder tak mají domácí hráči.

08:48
    SSC kontroluje míček a v poklidu kombinuje. Domácí nikam nespěchají a snaží se vyčkat na nějakou chybu v obraně Chodova.

09:28
    Faul SSC na útočné polovině. Chodov bude moci rozehrát a založit útočnou akci.

09:50
    Marek Matějčík se dostal ke střele, kterou musel likvidovat domácí brankář.

10:36
    Tom Ondrušek se dostal ke střele z otočky, ale trefil pouze blokujícího domácího obránce.

11:22
    Chodovští drží míček a vyčkávají.

11:46
    Hráči Chodova si postupným útokem vybojovali zajímavou standartní situaci kousek od rohu hřiště, ale nedokázali ji zužitkovat.

12:18
    SSC získalo po chybné rozehrávce míček na polovině Chodova může se pokusit navýšit své vedení.

12:35
    Útočný faul Finů daroval míček pod kontrolu Chodova, který trpělivě kombinuje.

13:13
    Oba týmy střídají a tak se chvilku hraje za brankou Chodova.

13:44
    Hosté vytvořili dobrý závar před finskou brankou, ale míček do branky nedokázali dostat. To je škoda!

14:20
    Chodov je opět u míčku a trpělivě čeká na svou možnost.

14:54
    Již přes půl minuty kombinují chodovští obránci společně a čekají na nějaký uvolněný prostor a okénko v obraně Finů.

15:28
    Pražan natáhl k dobré střele z poloviny hřiště a domácí brankář musel zasahovat.

16:05
    Chodov stále u míčku. Podaří se pražanům vstřelit kontaktní branku?

17:15
    SSC získalo míček a rychlou kombinací se dostalo až před Baráka, ale žádná střela nepřišla.

18:09
    Piha poslal pěknou nahrávku zpoza branky na kraj velkého brankoviště, kam si nabíhal SAMI JOHANSSON, který uklízel míček do prázdné branky. Asistence: Jussi Piha.

19:05
    Poslední minuta první třetiny.

19:21
    Střela Fialy skončila vedle.

19:44
    SSC drží míček a snaží se v klidu dohrát první třetinu.

20:00

Je za námi první třetina, do které vstoupili domácí hráči velmi aktivně a po minutě a půl už to bylo 2:0. Chodovským se poté podařilo snížit, ale domácí přidali ještě další dvě branky a do šaten jdou spokojeni za stavu 4:1. SSC předvádí jak se hraje světový florbal a rychlými přesnými a krosovými nahrávkami překonává lehce chodovskou obranu. Snaha se českému celku nedá upřít, ale chybí tomu více střelby a hlavně rychlejší přechod do útoku.

20:01

20:07
    Jan barák si hned v prvních vteřinách druhé třetiny připisuje skvělý zákrok!

20:47
    Domácí vlétli do druhé třetiny jako do té první a mají velký tlak.

21:20
    Finové stále kontrolují míček a trpělivě hledají nějaké volné místo v chodovské obraně.

21:41
    Pylsy se pokusil o střelu, která byla zablokována za branku. Rozehra pro domácí.

22:12
    Faul Sýkory v rohu hřiště dává prostor pro rozehru SSC.

22:54
    Signalizovaná výhoda pro SSC. Finové drží míček a hrají v šesti proti pěti.

23:30
    Domácí stále v šesti. Chodov se nemůže dostat k míčku.

23:41
    Vyloučení v týmu FAT PIPE Florbal Chodov (Martin Řezáč – 2 minuty, Bránění ve hře).

23:53
    Začínají pekelné dvě minuty pro chodovské hráče.

24:16
    Finové kombinují kousek za polovinou a čekají na svou šanci.

24:31
    Chodov získal míček a zdržuje čas.

24:46
    Minuta přesilovky je pryč a Chodov zatím hraje skvěle ve čtyrech!

25:25
    Vysoké vyhození Chodova až za branku SSC.

25:41

25:58
    Chodov ubránil své oslabení a drží míček. SSC vysoko napadá a znepříjemňuje rozehrávku českému celku.

26:33
    Finové drží míček a kombinují se stejnou lehkostí jako v přesilové hře.

27:15
    Velmi náročný zápas pro Chodov. Většinu času totiž běhají za míčkem a hráči SSC jen stojí a nahrávají si.

27:53
    Střídání na obou stranách.

28:06
    Barák musel zasahovat proti střele, kterou vyslal Pulkkinen.

29:13
    Podhráský byl pod velkým tlakem napadajících hráčů, ale tuhle situaci zvládl a dokázal založit útok Chodova, který musel řešit finský brankář.

30:00
    Dostáváme se do druhé poloviny dnešního utkání a SSC stále vede o tři branky. Ve druhé třetině se hra srovnala, ale nevidíme příliš mnoho šancí.

30:40
    Finové stále drží míček a Chodov jim ho nemůže ani svým dobrým napadáním sebrat.

31:06
    Až po nepovedené akci SSC se chodovští dostali k míčku. Jenže během chvilky o něj přicházejí a domácí tak mohou opět kombinovat.

31:49
    Chodov se hnal do rychlého protiútoku, ale finální nahrávku do prázdné branky stihl vypíchnout jeden z obránců SSC.

32:40
    Chodov má míček a trpělivě si nahrává na své polovině.

33:00
    Jeden z obránců Chodova vyslal tvrdou ránu a orazítkoval pravou tyčku domácí branky!

33:42
    Jakoby tahle tyčka nakopla domácí mužstvo, které si najednou vypracovává dobré příležitosti.

34:09
    Akce SSC byla zastavena hvizdem rozhodčího, protože před brankou došlo k seknutí na Jana Baráka.

34:50
    Chodov si vybojoval faul a má dobrou pozici na rozehrávku. Z této rozehry se dostali hosté až za branku, kde se jen těžko dávají góly.

35:13
    Miro Lehtinen se pokusil překvapit Baráka střelou od mantinelu, ale český brankář byl pozorný a jeho střelu vyrazil za branku.

35:41
    MICHAL STRACHOTA dostal míček na hranici velkého brankoviště od Koutného a střelou z první překonává finského brankáře! Chodov snižuje stav zápasu na rozdíl dvou branek! Asistence: Martin Koutný.

36:13
    Vhazování v rohu hřiště po nejasném odrazu za mantinel.

37:10
    SSC je opět u míčku jako celý zápas a snaží se postupně dostat za obranu Chodova. Ten ovšem zlepšil svou obranou hru a domácí hráče nepouští do nebezpečných pozic.

37:59
    Vyloučení v týmu SCC Classic (Salin Eemeli – 2 minuty, Sekání).

38:05
    Veliká možnost pro Chodov jak se dostat na kontakt před koncem třetiny!

38:42
    Domácí hráči drželi dlouho míček a Chodov tak ztratil cenných 40 vteřin své přesilovky.

38:54
    využitá přesilová hra a kontaktní branka pro Chodov! Rychlý ťukec pražanů zakončoval MARTIN KOUTNÝ, který stál na hranici velkého brankoviště a zavěsil míček pod víko. Asistence: Tomáš Sýkora.

39:50
    Chodovští drží míček a chtějí v poklidu dohrát druhou třetinu.

40:00

Je tu konec druhé třetiny, která nabídla dvě branky a obě do sítě domácího celku! SSC sice tlačilo chodovské hráče, ale hosté zlepšili obranou fázi hry a nepouštěli Finy do žádné lepší střelecké možnosti. Ke konci třetiny se pak Chodov prosadil po pěkné střele Strachoty a necelou minutu před koncem využil přesilovou hru Martin Koutný, který snížil stav zápasu na 4:3! Třetí třetina nám slibuje velmi zajímavou podívanou a z pohledu českého fanouška si můžeme pouze a jen přát, aby se Chodovu podařilo dotáhnout jednobrankovou ztrátu a postoupit do finále!

40:01

40:10
    Chodov vyhrál vhazování a drží míček na svých florbalkách. SSC aktivně napadá.

40:33
    Hosté kontrolují míček a jsou za svojí brankou.

41:15
    SSC vybojovalo míček a střídá. Čas na oddech pro oba celky.

42:02
    Chodovští se pokusili o rychlý brejk, ale špatnou nahrávkou se o tuto dobrou možnost sami připravili.

42:47
    Barák musel řešit zapeklitou situaci ve svém brankovišti, ale nakonec se natáhl co nejvíc to šlo a míček chytil.

43:18
    SSC je opět u míčku a snaží se pálit z každé pozice.

43:47
    Chodov zlepšil svou hru oproti první třetině a je vyrovnaným celkem pro finský celek.

44:57
    Pražané se snaží vyrovnat, ale domácí hráči zlepšili svou obranu a nedávají příliš mnoho prostoru pro kombinaci hostujícímu celku.

45:40
    Chodov stále u míčku, ale nemůže se dostat ani za polovinu hrací plochy.

46:17
    Střídání na obou stranách uklidňuje hru. Chodov má stále míček na svých florbalkách.

46:40
    Ondrušek střílel od mantinelu z první, ale jeho pokus zablokovala obrana domácích.

47:19
    SSC je po delší době v útoku a motá hlavy chodovským hráčům.

47:55
    Barák musel vytáhnout dobrý zákrok po střele z první, kterou vyslal Rantala.

48:44
    Obléhání branky SSC stále pokračuje, ale najít recept na obranu domácích bude pro Chodov nesmírně těžké.

49:17
    Strachota inkasoval tvrdou ránu od jednoho z domácích obránců a zůstal chvilku ležet na hrací ploše. nicméně na střídačku odešel po svých a to je dobrá zpráva.

49:35
    Dnešní utkání sleduje 1243 diváků.

50:00
    Chodov je v náporu a snaží se vyrovnat!

50:21
    Barák byl nepříjemně seknutý přes prsty, ale hra plyne dál.

50:47
    Střídání na obou stranách. Chodov drží míček a čeká až všichni vystřídají.

51:26
    Finský celek získal míček a nikam se nežene. kombinuje v poklidu a trochu i zdržuje čas.

51:56
    Obraná hra Chodova je velmi precizní a nepouští Finy k žádné větší šanci ani střele! Chodov hraje velmi dobře!

52:18
    Vanttinen běžel sám na Baráka, ale Jan Barák jeho myšlenkou o lob přečetl a sebral mu tuhle šanci!

53:24
    Na tenhle pokus už neměl Barák nárok. SAMI JOHANSSON běžel v přečíslení dva na jednoho a Lehtinen mu poslal nahrávku před naprosto prázdnou branku. Asistence: Miro Lehtinen.

54:22
    Tak tohle už vypadá s postupem do finále bledě. SALIN EEMELI natáhl ke střele z poloviny hřiště a jeho dělovka zapadla za záda Baráka. Asistence: Lassi Toriseva.

55:17
    SSC tyto dvě branky hodně uklidnili a drží míček na své polovině a i trochu taktizují. Nikam se neženou a nechávají chodovské hráče běhat.

55:50
    Marek Matějčík střílel z velmi dobré pozice ve středu hřiště, ale minul branku. Veliká škoda!

56:18
    Sami Johansson trefil spojnici Barákovi branky!

56:54
    Atte Eronen vystřelil velmi jedovatou střelu, kterou Jan barák vytěsnil ramenem mimo tři tyče.

57:21
    Chodovu už moc času nezbývá a postup do vysněného finále se mu vzdaluje.

57:33
    Oddechový čas pro hosty.

57:33
    Chodov to zkouší v šesti!

58:05
    Barák je zpět v brance, protože SSC získalo míček.

58:35
    Domácí drží míček a chtějí si pohlídat závěr utkání s míčkem na svých florbalkách!

59:05
    Barák opět opouští branku a Chodov má o jednoho muže v poli více.

59:55
    Ani Jan Barák nezabránil této brance. SALIN EEMELI dostal krosovou nahrávku od Vanttinena a střelou z první k tyči dokázal ještě navýšit skóre dnešního zápasu. Asistence: Lassi Vanttinen.

Je konec! Chodov nezvládl své semifinálové utkání a na turnaji mistrů končí! Nicméně český celek se nemá za co stydět, protože finskému SSC Classic vzdoroval velmi dlouho a až v závěru utkání se rozhodlo o výhře Finů v poměru 7:3! Sledovali jsme krásný zápas, který nabídl spousty branek, ale i pěkných zákroků brankářů – především Jan Barák čaroval.

To je ode mě vše a u dalších florbalových přenosů na shledanou.

Nejlepší hráči utkání
    SCC Classic – Miro Lehtinen 0+2
    FAT PIPE Florbal Chodov – Martin Pražan 1+0 (16:25:44)

Vojtěch Görög

Branky a nahrávky: 2. Eemeli (Vanttinen), 2. Koskinen (Lehtinen), 7. Jaaskelainen (Rantala), 19. Johansson (Piha), 54. Johansson (Lehtinen), 55. Eemeli (Toriseva), 60. Eemeli (Vanttinen) – 5. Pražan (Vávra), 36. Strachota (Koutný), 39. Koutný (Sýkora)

Rozhodčí: Thomas Andersson, Rickard Wissman