Mariaová – Strýcová 0:2 (kon.) | Rybáriková – Cîrsteaová 2:1 (kon.)
5 6 6
Sorana Cîrsteaová
1
7 2 1
sk Pátek 13.10.2017, 20:07WTA Linec - Upper Austria Ladies Linz (krytý tvrdý povrch) • Čtvrtfinále

6:1
    Je dobojované! Sorana Cirsteaová sa snažila zachrániť zápas forhendovým úderom po čiare, no loptička skončila tesne za základnou čiarou. Magdaléna Rybáriková tak víťazí a prvýkrát si na turnaji v Linzi zahrá semifinále.

4:1
    Sorana Cirsteaová absolútne nezvládla svoj pokus o skrátenie hry. Tretíkrát v rozhodujúcom sete prichádza o podanie. Okrem toho si vyžiadala aj pomoc fyzioterapeutky, teda medical time out. Vyzerá to na problémy s ľavým zadným stehenným svalom.

2:1
    Fantastické obhodenie predviedla Magdaléna Rybáriková. Sorana Cirsteaová na sieti opäť neuspela, a tak prichádza o svoje podanie. Verme, že tento raz už rodáčka z Piešťan svoju výhodu potvrdí.

1:1
    Rozhodujúci set začína prakticky odznova. Sorana Cirsteaová si čistou hrou berie stratené podanie. Na konci poslednej výmeny sa zaskvela parádnym smečom z pomerne náročnej pozície.

1:0
    V dnešnom zápase vidíme snáď prvú čistú hru, a to hneď na príjme. Sorana Cirsteaová posiela loptičku len do siete, a tak bude musieť doháňať manko slovenskej tenistky.

6:2
    O víťazke dnešného štvrťfinálového zápasu rozhodne až tretí set. Magdaléna Rybáriková v druhom dejstve zlepšila hru, až trikrát získala podanie svojej súperky a vyhrala ho jasne 6:2. Na konci druhého setu sme videli pokazený return Sorany Cirsteaovej.

5:2
    Magdaléna Rybáriková je veľmi blízko k zisku druhého setu. Rodáčka z Piešťan získava podanie svojej súperky. Krásne skrátila hru, Sorana Cirsteaová síce loptičku dobehla, ale na následný volej súperky už reagovať nestihla.

3:2
    Magdaléna Rybáriková získava podanie svojej súperky. Sorana Cirsteaová absolútne nezvládla záver svojho gemu na podaní a troma nevynútenými chybami doslova daruje našej tenistke brejk.

2:2
    Magdaléna Rybáriková nedokázala potvrdiť brejk z predošlého gemu. Neveriacky krúti hlavou, keďže jej bekhendový úder z pomerne ľahkej pozície skončil len v polovici siete. Stav druhého setu je tak opäť vyrovnaný.

2:1
    Magdaléna Rybáriková získava podanie svojej rumunskej súperky. Tentokrát ťažila zo svojej aktívnej hry, následne dobehla skrátenie súperky a výmenu ukončila razantným volejom na sieti.

5:7
    Úvodné dejstvo dnešného zápasu je minulosťou. Po parádnom obrate ho získava Sorana Cirsteaová, ktorá ukoristila posledné štyri hry. V poslednej výmene doterajšieho priebehu zápasu si prešla na sieť a donútila Magdalénu Rybárikovú chybovať.

5:5
    Magdaléna Rybáriková mala dve šance na ukončenie setu, no nevyužila ich. Sorana Cirsteaová následne získala štyri loptičky za sebou a otáča vývoj gemu vo svoj prospech. V poslednej výmene predviedla výborný forhendový volej.

4:3
    Tak napokon sa to podarilo. Magdaléna Rybáriková získava druhýkrát v zápase podanie svojej súperky. Sorana Cirsteaová jej pomohla zbytočnou chybou z forhendu a na lavičke vyzerá byť poriadne frustrovaná.

2:2
    Teraz sme videli pasívnejšiu výmenu z oboch strán. Tentokrát však bola trpezlivejšia Rumunka. Magdaléna Rybáriková poslala loptičku len do autu, a tak prichádza o výhodu brejku z úvodu zápasu.

1:0
    Magdaléna Rybáriková vstupuje výborne do dnešného zápasu. Opäť sme boli svedkami trošku dlhšej výmeny. Na jej konci bol krížny forhendový úder Slovenky, na ktorý Sorana Cirsteaová nedokázala reagovať.