Standard – Kortrijk 3:1 (kon.) | Oostende – Club Brugge 2:3 (kon.) | Antverpy – Waregem 3:0 (kon.)
Royal Antverpy
3:0 (2:0)
SV Zulte-Waregem
Neděle 15.10.2017, 20:00 • Het Bosuilstadion, Antverpy • Belgická liga • 10. kolo

To je ode mě vše, děkuji Vám za pozornost, na shledanou. (21:54:26)

Domácí dokráčeli ve druhém poločase do přesvědčivého vítězství. To bylo ulehčeno v 58. minutě, kdy Heylen v pokutovém území fauloval unikajícího Rodriguese a viděl druhou žlutou kartu v zápase. Pokutový kop následně domácí proměnili a ve zbytku zápasu již neměli větší problémy si daný výsledek pohlídat. Hostům se nedá upřít snaha do posledních minut, kdy se snažili dát branku. Bohužel dnes jim ani ta nebyla dopřána.

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 4:3. Rohy: 3:5.

90+2

90+1
    Ten dopadl úplně stejně jako ten před malou chvíli a domácí se ubránili. Rozhodčí nastavuje dvě minuty.

90
    Gertjan De Mets půjde ještě zahrávat rohový kop.

89
    Ale nyní se Leali vyznamenal, když vyrazil střelu z pravé strany.

88
    ...ten však zahráli tak, že se domácí dostali do rychlého protiútoku, z kterého pro váhal střelu Owusu.

87
    Hosté se pokusí o čestný zásah z rohového kopu...

86
    Zápas se už jen prakticky dohrává a nevidíme ani u jednoho z týmů nasazení do boje. Spíše mají míč domácí. Hosté se snaží bojovat, ale ví, že dnes na žádné body nedosáhnou.

84
    N´Diaye byl faulován u pomezní čáry a celkem zbytečně a nevybíravě. Ten si to nenechal následně líbit a srazil svého soka na zem. Bohužel za tohle neudržení nervů dostává žlutou kartu.

83
    Domácí zahrávali standardní situaci, z které nic nevytěžili.

82
    Střídání v týmu Royal Antverpy FC: ze hřiště odchází Geoffry Hairemans, přichází Buta.

81
    Zbývá nám necelých deset minut zápasu a domácí chystají další střídání.

80
    Střídání v týmu SV Zulte-Waregem: ze hřiště odchází Onur Kaya, přichází Gertjan De Mets.

79
    Centr ze standardní situace chytil Bolat do svých rukavic.

78
    Střídání v týmu Royal Antverpy FC: ze hřiště odchází Obbi Oularé, přichází William Owusu Acheampong.

77
    Nakonec to faul nebyl, Damme šel do toho skluzu dle rozhodčího čistě. A přichází střídání domácího celku.

76
    Střídání v týmu SV Zulte-Waregem: ze hřiště odchází Nill De Pauw, přichází Alessandro Cordaro.

76
    Jelle Van Damme se dopustil faulu na Fauwa.

74
    Do menší šance se dostal hostující hráč, ale z pravého úhlu neměl skoro žádnou šanci. Míč bez problémů kontroluje a chytá Bolat.

73
    Rozhodčí si zaváže kopačku a dává pokyn, že se může vhazovat.

72
    Začíná se více a více projevovat přesilová hra domácího celku.

71
    Leali si musel pohlídat vysoký míč, neboť nebezpečně se před ním objevil Oularé, který ho už jednou překonal a podruhé měl na brance velký podíl.

70
    Alexander Corryn se dostal ke střele ze střední vzdálenosti, ale ta skončila nad brankou.

68
    Ofsajdové postavení si taktéž nepohlídal hráč hostů.

67
    Střídání v týmu Royal Antverpy FC: ze hřiště odchází Ivo Rodrigues, přichází Jelle Van Damme.

66
    Naopak domácí mohli zahrozit z protiútoku, ale ten zastavuje ofsajd.

66
    Ten sám o sobě nic nepřinesl, ale následný centr už ano! Baudry se dostal k míči těsně před brankářem, ale trefuje ho dost nešikovně a posílá jej nad branku.

65
    Hosté se sympaticky snaží. Velkou snahu dostat se do šance projevil Olayinka, ale vybojoval jen rohový kop.

63
    Ale centr nepřinesl šanci na branku, hlavička hostujícího hráče končí mimo.

62
    I když hosty není radno ještě odepisovat, nyní mají standardní situaci.

61
    Tak tedy na sklonku odehrané hodiny hry jsme mohli vidět po delší době dění před brankou hostů. Domácím zbývá ještě asi třicet minut, aby ubránili svůj pohodlný náskok, což s výhodou jednoho muže navíc bude snadným oříškem.
    59. Geoffry HAIREMANS - 3:0

59
    Antverpy právě vstřelily branku!
    GEOFFRY HAIREMANS se pokutovým kopem nemýlil a trefuje míč k pravé tyči. I když brankář vystihl směr, rychlost míře byla rychlejší než jeho skok.

59
    Baudry poslal velmi špatnou a krátkou hlavičku ke své brance, čehož se snažil využít Rodrigues, ale ten byl v pokutovém území faulován Heylenem a ten vidí již druhou žlutou a tedy to znamená předčasný odchod do šaten.
    58. Penaltový zákrok.

58
    Byla nařízena penalta pro Antverpy.

57
    Bolat zahrává odkop po neúspěšném pasu.

56
    Nyní se hra hodně přesunula na střed hřiště a před oběma brankami momentálně příliš vzruchu není.

54
    Po faulu zahrávali hosté standardní situaci, ale tu odvrací jeden z hráčů Antverp hlavičkou pryč.

53
    Naopak Waregem přichází s jedním centrem za druhým. Naštěstí pro domácí jsou jejich centry poměrně nepřesné.

52
    Míč mají nyní domácí, ale zatím jsou v útoku bezradní. V tom je velký rozdíl oproti první půli.

51
    Davy de Fauw se omlouvá svým spoluhráčům, jeho centr z pravé strany se hodně nepovedl a zamířil vysoko nad branku.

50
    Bolat je již a nohou, ale Pauw se zvedá těžce.

48
    Bolat ve snaze dostat vysoký míč se srazil s hostujícím hráčem a oba momentálně leží na trávníku.

47
    Leali musel ven z branky a odkopnout míč bezpečí, který nakonec zamířil do zázemí a domácí vhazují na polovině hřiště.

46
    Střídání v týmu SV Zulte-Waregem: ze hřiště odchází Sander Coopman, přichází Aaron Leya Iseka.

46

První poločas nám nabídl dvě branky a o obě se postaralo domácí mužstvo, které je také aktivnějším celkem. Hosté také měli pár zajímavých momentek, které zaváněly brankou, ale nevyužili nic z toho, proto mají na svém kontě nula branek.

45

45
    Jedna minuta se bude hrát navíc.

44
    No a následná hlavička před brankou od hostů již nebyla špatná a mnoho nechybělo, aby se míč dostal do branky.

43
    Menší šance hostujícího mužstva, ale snížení se nekoná.

42
    Hra se trochu zklidnila, zejména od domácího mužstva a nejspíše už vyhlíží konec první půle.

41
    Hraje se na polovině hřiště, nyní bez větších šancí.

40
    Zbývá nám necelých pět minut do konce poločasu a domácí bezpečně hlídají dvoubrankový náskok a svými útoky se snaží o třetí zásah.

38
    Propagační lehkou střelu od Kaye chytá Bolat bezpečně do svých rukavic.

37
    Centry od Dequeveho jsou hodně přesné. Opět vyslal další z pravé strany a jeho spoluhráč to neměl vůbec lehké, ale i tak tečuje míč, který nakonec zamířil mimo branku. Nebýt u něho obránce, tak by to vypadalo určitě jinak.

35
    Centrovaný míč do šestnáctky soupeře, ale hosté se tentokrát bez větších obtíží dokázali dostat ven z vlastního pokutového území.

34
    Geoffry Hairemans však využil špatné rozehrávky hostů, všiml si, že Leali je hodně daleko ze své branky a zkusil na něho vyslat menší lob, který skončil vedle levé tyče.

34
    Žlutou kartu dostává Timothy Derijck (SV Zulte-Waregem).

33
    Waregem se nyní chopil míče a kombinuje s ním. Jenže daleko od branky soupeře.

31
    Standardní situaci domácí společně s Bolatem ubránili a již mohou pokračovat ve své hře.

30
    Faul na Pauwa a bude následovat standardní situace z pravé strany...

29
    Centr Kayy vyboxoval brankář Bolat a již se domácí hnali do protiútoku. Následně zastaveni za půlkou hřiště.

28
    O snížení se chtěl postarat jeden z hráčů hostů, který po vhazování vzal míč a navedl si míč na střelu a vystřelil. Avšak mířil nad branku.

27
    Antverpy zaslouženě vedou a nyní je na hostech, aby také něco předvedli, nebo případná třetí branka v jejich síti by už byla příliš.
    25. Marvin BAUDRY - 2:0

25
    Joeri Dequevy zahrál výborný centr z pravé strany před branku, kde byl opět Oularé a bránící hráč v podobě MARVINA BAUDRYHO si chtě nechtě hlavičkou poslal míč do branky.

23
    Rohový kop v podání hostů nepřinesl výrazné ohrožení branky domácího celku.
    22. Brankář měl menší problémy s rozehráním míče.

22
    A domácí mohli potrestat další chybu hostů, kdy brankář dostal malou domů a tak dlouho mu trvalo rozehrát, že útočící hráč mu skoro míč před brankou vzal. Nakonec Leali celou situaci ustál a zažehnal nebezpečí.

21
    Domácí zahrávali po faulu Heylena standardní situaci a střela šla hodně těsně vedle pravý roh branky.

20
    Žlutou kartu dostává Michaël Heylen (SV Zulte-Waregem).

20
    K dobré střele se dostali hosté, ale nic z toho nebude a Bolat bude odkopávat od své branky.
    18. Obbi OULARÉ - 1:0

18
    A tahle ztráta míče bude stát hosty první branku v jejich síti. OBBI OULARÉ dostal dobrý míč a ten se rozhodl vystřelit a jeho pohledná rána končí v síti.

17
    Waregem přes minutu kombinoval na polovině hřiště, následně míč ztrácí.

16
    To se děje i v počínající další čtvrthodince, avšak tentokrát jsou v útoku nepřesní.

15
    Po čtvrt hodině hry jsou mírně aktivnější domácí, kteří se více dostávají před branku.

14
    Vzápětí přichází další pokus hráčů ve žlutých barvách a to střela, která zamířila nad branku Bolata.

14
    I hosté se konečně představili útočnou akcím, ale taktéž přízemní centr z pravé strany jen proletěl před brankou.

13
    Nejvýše si na centr v pokutovém území naskočil hostující hráč, který se snažil hlavičkou dostat míč pryč. Nakonec však končí bezpečně v rukavicích hostujícího brankáře.

12
    Rychlý brejk po pravé straně, přízemní centr před branku odkopává hráč hostů na rohový kop.

11
    Na konci jedenácté minuty jsou stále u míče domácí, avšak na vlastní polovině.

10
    Antverpy kombinují před brankou Lealiho, nakonec z toho vyplynul dobrý centr na levou stranu, kde si nabíhal jeden z hráčů domácích a ve skluzu se snažil dostat míč do branky, ale to se mu nepodařilo.

8
    S novým míčem se hosté dostali do útoku, ale brankáře Bolata výrazně neohrozili.

7
    Nejspíše nějaké problémy s míčem, kdy rozhodčí zkusil dva míče a ani jeden se mu nelíbil. Nakonec se ocitl ještě třetí a s ním se již může hrát.

6
    Nill De Pauw nedokázal doběhnout míč a ten končí za čarou a domácí budou vhazovat na své polovině.

5
    Centr se nebezpečně snesl do pokutového území, nakonec opouští hrací plochu a Waregem bude vhazovat.

5
    Geoffry Hairemans bude zahrávat první rohový kop domácího celku.

4
    Joeri Dequevy dostal míč a snažil se o centr, který sice provedl, ale míč nenašel nikoho v červeném dresu.

3
    I ve třetí minutě mají míč Antverpy, které od začátku výkopu diktují hru.

2
    Hráč domácího celku byl vyslán po pravé straně, ale obránce si s danou situací poradil a nedovolil mu dostat se k míči.

1
    Po první nepřesné přihrávce má míč poprvé v zápase brankář Leali.

1

Royal Antverpy FC
    Domácí zaujímají sedmé místo s patnácti body. Skóre mají 15:14, takže poměrně vyrovnané. Minulý zápas nezvládli na hřišti Waaslandu Beverenu. Antverpy se nemohou zrovna pyšnit dobrou formou na svém hřišti. Ze čtyř zápasů dokázali jednou zvítězit, dva remizovali a jeden prohráli.

Hosté jsou sousedy právě dnešního soupeře. Waregem má na svém kontě 16 bodů, skóre lepší než jeho soupeř a to 20:11. Venku si Waregem nevede špatně, tři výhry a jen jedná porážka.