Leicester – West Brom | 1:1 (kon.) |
Las Palmas – Celta Vigo | 2:5 (kon.) |
Hellas – Benevento | 1:0 (kon.) |
Slavia – Bohemians 1905 | 0:2 (kon.) | | | Příbram – Teplice | 3:2 (kon.) | | | Mladá Boleslav – Č. Budějovice | 5:1 (kon.) |
Jablonec – Liberec | 0:1 (kon.) |
Zlín – Jihlava | 4:1 (kon.) | | | Olomouc – Brno | 2:3 (kon.) |
Perm – Tosno | 0:0 (kon.) |
Cracovia – Pogoň | 3:0 (kon.) |
konec
SK Sigma Olomouc
2:3
(1:2)
FC Zbrojovka Brno
Michal Janoštík
Branky:
36. Romero, 56. Moulis – 6. Zikl, 38. Přichystal, 60. Přichystal
Rozhodčí: Marek – Caletka, Boček
Diváci:
Karty: 52. Krayzel (OLO), 74. Antl (OLO) – 63. Janošek (BNO)
Neproměněná penalta:
SK Sigma Olomouc:
Gröger – Hála, Vichta (66. Nízký), Antl, Romero (85. Kiška), Voleský, Moulis, Obročník, Štěrba, Krayzel, Bala ("K") (60. Chytil)
Náhradníci: Obzina – Juráš, Nízký, Kiška, Chytil
Trenér:
FC Zbrojovka Brno: Halouska – Janošek, Gáč, Fortes (90. Obůrka), Franco, Jovanovič, Přichystal (85. Krula), Zukal ("K"), Vintr (71. Kroutil), Šustr, Zikl (90. Svensson)
Náhradníci: Mrázek – Krula, Kroutil, Svensson, Obůrka
Trenér:
Náhradníci: Obzina – Juráš, Nízký, Kiška, Chytil
Trenér:
FC Zbrojovka Brno: Halouska – Janošek, Gáč, Fortes (90. Obůrka), Franco, Jovanovič, Přichystal (85. Krula), Zukal ("K"), Vintr (71. Kroutil), Šustr, Zikl (90. Svensson)
Náhradníci: Mrázek – Krula, Kroutil, Svensson, Obůrka
Trenér:
Rozhodčí: Marek – Caletka, Boček
Diváci:
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Zikl, přichází Obůrka.
Tak to je neskutečné! Brno se znova dostává do vedení. Tohle si domácí za rámeček rozhodně nedají. Znova po vstřelené brance hlavně útočili, zapomněli však na obranu a hosté hned z prvního útok po skvělé individuální práci JAKUBA PŘICHYSTALA dávají další branku.
Domácí se přeci jen dočkávají a máme tu tak další srovnání v dnešním zápase. Sigma dokázala využít nepřipravenosti obrany soupeře a PAVEL MOULIS nedal přesnou střelou Halouskovi šanci.
Brno ale hodně rychle odpovídá! Tak to je zápas. Olomouc možná ještě opojená úspěchem z předchozí minuty propadla v obraně a soupeř toho dokonale využívá. JAKUB PŘICHYSTAL totiž spolu se spoluhráčem dokonalou akci a dlouhý čas strávený dotahováním Sigmy přichází vniveč.
Tak to se ovšem hrubě nepovedlo. Sigma přetavuje svůj tlak v gól, jehož způsob vstřelení by asi jen málokdo očekával. Soupeři se nepovedl rohový kop a Olomouc se tak prosadila z rychlého protiútoku poté, co zhruba patnáct minut doslova ždímala svého soupeře. MADREULIS ROMERO dokázal využít rychlé akce a prostřelit brankáře.
Teď už to však vyšlo. Brněnský tým se dostal k míči, zavelel k rychlému protiútoku a raduje se z úvodní branky dnešního duelu. Pro domácí opravdu studená sprcha, hosté však zvládli brejk naprosto dokonale, MARTIN ZIKL nedal brankáři šanci. Jméno střelce doplníme později.
SK Sigma Olomouc: Gröger – Hála, Vichta, Antl, Romero, Voleský, Moulis, Obročník, Štěrba, Krayzel, Bala ("K")
Náhradníci: Obzina – Juráš, Nízký, Kiška, Chytil
FC Zbrojovka Brno: Halouska – Janošek, Gáč, Fortes, Franco, Jovanovič, Přichystal, Zukal ("K"), Vintr, Šustr, Zikl
Náhradníci: Mrázek – Krula, Kroutil, Svensson, Obůrka
Rozhodčí: Marek – Caletka, Boček.
Ani Zbrojovka na tom není vůbec dobře. Vyhrála jediný zápas a čtyřikrát remizovala se skóre 12:22. Kdyby však dnes vyhrála, měla by šanci předstihnout právě Olomouc. O motivaci tedy budou mít hosté postaráno.
Jediná výhra přišla v Karviné a možná přinesla až moc velkou vlnu optimismu. Brnu se pak nezadařio v Třinci, ve Zlíně a a ani v Ostravě. Hosté tak budou chtít tuto neúspěšnou sérii rychle utnout. Podaří se jim to v dnešním důležitém zápase?
Domácí Sigmě se zatím příliš nedaří. Z devíti zápasů vyhrála jen dva a tři remizovala při skóre 16:18. Na třetí Zlín však ztrácí jen čtyři body. Ztráta tedy markantní není. Samotná Olomouc je předposlední, dva body před Brnem.
Olomouc za sebou nemá příliš úspěšnou šňůru zápasů. Naposledy vyhrála před šesti koly právě proti jejich dnešnímu soupeři. Od té doby přišly tři remízy s Třincem, Jihlavou a Zlínem a dvě poslední porážky od Karviné a Slovácka.