Sampdoria – Crotone 5:0 (kon.) | Neapol – Inter 0:0 (kon.)
UC Sampdoria
5:0 (3:0)
FC Crotone
Sobota 21.10.2017, 18:00 • Stadio Luigi Ferraris, Janov • Italská Serie A • 9. kolo

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Přeji příjemný zbytek večera. (20:08:44)

Statistiky zápasu

Držení míče: 68 % : 32 %.
    Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 1:6. Rohy: 4:0. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 11:20.

Sampdoria si jasně pochutnala na nebohém Crotone. Srazila ho pěti brankami a sama jedinou neinkasovala. Vítězství domácího mužstva se urodilo už v první poločasu, přesněji řečeno na jeho začátku. Během dvanácti minut se Samdoria prosadila ze standardní situace a penalty a na Crotone to bylo moc. Do pauzy ještě jednou inkasovalo a pak ve druhém poločase ještě dvakrát. O pět branek domácích se postaralo pět různých hráčů. Výsledek pečetil gólem na 5:0 mladík Kownacki, který byl na hřišti sotva minutu.

90+1

90
    Centr Crotone z levé strany byl příliš přetažený. Míč ještě zastihl na hrací ploše Giovanni Crociata, ale nedokázal ho zpracovat.

88
    Sampdoria se znovu více začala soustředit na hru a opět nepouští Crotone k míči. Přidá ještě šestou branku?

87
    Karol Linetty to zkoušel pravačkou technicky na zadní tyč, ale ten obstřel se mu nepovedl. Minul branku Crotone.

86
    Puggioni kontroloval střelu Budimira z levé strany pokutového území, která po zemi proletěla nakonec vedle jeho levé tyče.

85
    Pokus Crotone o střelu z dálky byl sražený mimo. Hosté jsou přeci jen momentálně ti, kteří tvoří hru.

84
    Utkání už se nyní jen dohrává. O výsledku je dávno jasno a hráči už se nechtějí pouštět do soubojů, aby se nezranili.

83
    Další nedovolený zákrok hráčů Sampdorie. Crotone rozehrává míč na vlastní polovině hřiště.

82
    Rozhodčí si všiml nějakého drobného faulu na polovině hřiště, takže akce domácího mužstva musí skončit.

81
    Hráči Sampdorie jsou logicky velmi sebevědomí a dovolují si rychlé přihrávky do těžkých pozic. Stejně o míč nepřichází.

80
    Pěkná kombinace hostů. Rolando Mandragora se ale nakonec vrhl proti přesile protihráčů a o míč přišel.

79
    Na Crotone je alespoň sympatické, že i když prohrává 0:5, stále neúnavně napadá rozehrávku domácích.

78
    Duván Zapata už míč na hrací ploše nestihl, ale moc mu to vadit nemusí. O vítězi je dnes už stejně jasno.

77
    Střídání v týmu FC Crotone: ze hřiště odchází Andrea Nalini, přichází Giovanni Crociata.
    76. Dawid KOWNACKI - 5:0

76
    Sampdoria právě vstřelila branku!
    Tak teď už to regulérní debakl je. BRankář Cordaz pokazil výkop a přihrál přesně na kopačky DAWIDA KOWNACKÉHO, který teprve před minutkou přišel do hry. Polský útočník propálil Cordaze mezi nohy. Bez asistence.

Petr Sumbal

Branky: 3. G. M. Ferrari (Torreira), 12. Quagliarella (pen.), 39. Caprari (D. Zapata), 71. Linetty (Praet), 76. Kownacki

Karty:   25. Torreira (SMD) – 7. Budimir (COE), 26. Stoian (COE), 41. Mandragora (COE)

UC Sampdoria: Puggioni – Sala, Silvestre, G. M. Ferrari, Strinić (68. Murru) – Praet, Torreira, Linetty – Caprari (75. Kownacki) – Quagliarella (C) (56. G. Ramírez), D. Zapata.
    Náhradníci: Hutvágner, Tozzo – É. Barreto, R. Álvarez, Regini, Verre, Bereszyński, Capezzi, Murru, G. Ramírez, Kownacki.

FC Crotone: Cordaz (C) – Sampirisi, Ar. Ajeti (46. Simic), Ceccherini, Pavlović – Rohdén, Izco (60. Trotta), Mandragora, Stoian – Budimir, Nalini (77. Crociata).
    Náhradníci: Festa, Viscovo, Latella – Romero, Barberis, Trotta, Simic, Faraoni, Cabrera, Crociata.

Rozhodčí: G. Calvarese – D. Bindoni, E. Prenna