Admira – Salzburg 1:1 (kon.) | Austria – Rapid 0:1 (kon.)
FK Austria Vídeň
0:1 (0:0)
SK Rapid Vídeň
Neděle 22.10.2017, 16:30 • Franz Horr Stadion, Vídeň • Rakouská Bundesliga • 12. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

| FK Austria Vídeň
    Domácí se v tabulce nachází a čtvrté příčce a mají naprosto stejné skóre jako jeho dnešní soupeř. Poslední zápasy se ovšem týmu vůbec nepovedly. V posledních třech utkáni pokaždé soupeři podlehlo. Naposledy se hráči radovali z výhry na začátku října proti Achtanu. Zápas nabídl víceméně vyrovnanou partii, ve které rozhodovali maličkosti. I přesto se ale domácím hráčům povedlo vybojovat výhru 2:0. Dnešní zápas nebude mít žádného favorita jak už to v derby bývá.

Poslední tři zápasy týmu:

Austria 1:3 Rijeka
    Sturm Graz 3:0 Austria
    Austria 0:3 Hartberg

Rapid se v tabulce nachází na třetím místě, které zajišťuje postup do kvalifikace Evropské Ligy. Z jedenácti utkání si tým připsal pět výher, čtyři remízy a dvě porážky. Formu má oproti svému soupeři opravdu dobrou. Z posledních čtyř utkání ani jednou hráči nezažili pocit porážky či nerozhodného stavu. V posledním zápase hráči doma uvítali St.Polten. Na konci prvního poločasu otevřel skóre zápasu Joelinton a to byla jedina branka v zápase. Patnáct minut před koncem ještě Murg neproměnil pokutový kop, ale nakonec to domácí nemuselo mrzet.

Austria 1:4 Rapid

FK Austria Vídeň: Pentz – Salamon, Serbest, Westermann, Klein – Holzhauser – Prokop, Lee, Abdullahi, Tajouri-Shradi – Friesenbichler.
    Náhradníci: Kos – Blauensteiner, Gluhakovic, Kadiri Mohammed, Monschein, Pejić, Sarkaria.

SK Rapid Vídeň: Strebinger – Bolingoli-Mbombo, Galvão, Sonnleitner, Auer, Schwab – Ljubičić, Schobesberger – Murg, Schaub, Kvilitaja.
    Náhradníci: Knoflach – Veton Berisha, Joelinton, M. Hofmann, Petsos, Schrammel, Thurnwald.

Rozhodčí: Robert Schörgenhofer.

1

1
    Austria oblékla fialové dresy, rapid zelené. Derby může začít.

2
    Rohový kop pro domácí mužstvo.

3
    Ten se bude opakovat, protože na další roh ho poslal hostující Sonnleitner.

4
    Tentokrát nepřinesl rohový kop žádné větší vzrušení, Rapid může poprvé zaútočit.

5
    Do ofsajdového postavení se dostal domácí Friesenbichler.

6
    Rapid kombinuje na své polovině hřiště a čeká na volné okénko v obraně domácího mužstva.

7
    Jako tradičně můžeme sledovat parádní představení obou fanouškovských táborů.

8
    Úvod utkání je velice bojovný a nervózní. Domácí budou kopat zajímavou standardní situaci.

9
    Rapid Vídeň bude kopat zajímavou standardní situaci.

10
    Toho se ujal Murg, nicméně trefil pouze dobře postavenou zeď.

11
    Domácí fanoušci vypustili pyrotechniku a na hřiště se snáší fialový oblak.

12
    Žlutou kartu dostává Ibrahim Alhassan Abdullahi (FK Austria Vídeň).

13
    Hosté jsou zatím lepším týmem, domácím se vůbec nedaří kombinace na své útočné polovině.

14
    Opět další faul, tentokrát ze strany Schauba, který prudce zajel do Prokopa. Na hřišti se strhla menší potyčka.

15
    Rozhodčí nadále umravňuje nespočet hráčů, derby jak má být.

16
    Ljubičič se pokusil o centr do pokutového území, nicméně domácí Serbest odpravil míč do bezpečí.

17
    Opět se Austria nevymanila z obranného bloku, hosté zatím dominují.

18
    Austria se začíná oklepávat tím, že pomalu kombinuje na své polovině hřiště.

19
    O dlouhý balón se pokusil Westermann nicméně na Friesenbichlera to nebylo ani náhodou.

20
    Tajouri se nedokázal individuálně prosadit přes dobře postaveného Bolingoli-Mbomba.

21
    Žlutou kartu dostává Dominik Prokop (FK Austria Vídeň).

22
    A další faul, tentokrát ze strany Schwaba na Friesenbichlera.

23
    Nepřesnou přihrávku vyslal domácí Holzhauser a následně se hodně rozčiluje na svou osobu.

24
    Domácí fanoušci vytvářejí parádní atmosféru, i když není překvapivě vyrovnáno.

25
    Austria se dostala do zápasu a zatím sledujeme vyrovnané utkání.

26
    Do zakončení se dostal domácí Friesenbichler, jenže nechal vyniknout Strebingera, který míč parádně vytáhl do bezpečí.

27
    Nadále můžeme vidět spoustu faulů, tentokrát Schwaba na Tajouriho. Připadá mi o, že spíš sleduji utkání z portugalské nejvyšší soutěže.

28
    Volný přímý kop nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť Galvao dokázal usměrnit míč do bezpečí, nicméně domácí jsou nadále u míče.

28
    Do ofsajdového postavení se dostal hostující Kvilitaia, který reprezentuje Gruzii.

29
    Bolingoli-Mbombo se nedokázal prodrat přes Tajouriho, který rychle vhazuje a posílá míč na své obránce.

30
    Austria kombinuje zdlouhavě na své polovině, snad se dočkáme zrychlení.

31
    Domácí udělali chybu a do šance se hnal Murg. Ten vystřelil, jenže Pentz byl úspěšný.

32
    Nepřesná kombinace domácích končí u brankáře Strebingera, který dlouho váhá.

33
    K dalšímu zakončení se dostal kapitán Schwab, jenže jeho pokus končí mimo bránu Pentze.
    33. Šance Schwaba.

34
    Austria bude mít zajímavou standardní situaci.

35
    Ta ovšem nepřinesla žádné nebezpečí, Rapid spěchá do rychlého brejku.

37
    Rohový kop pro domácí Austrii.

38
    Toho se ujal Holzhauser, přihrál si na krátko s Salomonem, který centroval na Serbesta, jehož pokus tečoval Galvao na další roh.

39
    Tentokárt se Holzhauser nevyznamenal. Strebinger bude odkopávat od brány.

40
    Velmi vyrovnané utkání pokračuje, útoky jdou z jedné strany na druhou.
    40. Šance Rapidu.

41
    Schaub nedokázal u pravé postranní čáry překonat Salomona, který bude následně vhazovat.

42
    Útočným faulem se provinil hostující Kvilitaia.

43
    Do ofsajdového postavení se zjevil domácí Friesenbichler.

44
    Schaub se pokusil o centr do pokutového území, jenže zde nebyl nikdo z jeho spoluhráčů, i tak ale budou mít rohový kop, protože Klein nevěděl o této situaci a pro jistotu zahrál míč do bezpečí.
    44. Šance Austrie.

45
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, Pentz bude odkopávat od brány.

45+1
    Rozhodčí Robert Schörgenhofer se rozhodl, že nastaví dvě minuty nad rámec základní hrací doby.

45+2

Druhý poločas začne zhruba za patnáct minut.

Sledovali jsme velice bojovný a faulující první poločas mezi Austrií Vídeň a Rapidem Vídeň, které končí bezbrankovou remízou. Na začátku utkání byli lepší hosté, jenže po dvaceti minutách se domácí osmělili a druhá část již byla velice vyrovnaná a do šancí se dostaly oba celky.

46

46
    Domácí Austria rozehrála druhý poločas.

47
    Tajouri vybojoval volný přímý kop po tom, co ho na zelený pažit poslal Schobesberger.

48
    Opět nám průběh utkání narušila pyrotechnika a jen těžce jde něco vidět.

49
    Rapid kombinuje kolem své poloviny hřiště a čeká na volné okýnko v obraně domácího celku.

50

51
    Rohový kop pro domácí celek zvaný Austria Vídeň, který ve čtvrtek prohrála s Rijekou 1:3.

52
    Roh se bude opakovat po tom, co ho Sonnleitner odhlavičkoval za brankovou čáru.

53
    Tentokrát roh nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť míč byl příliš vysoký a rychlý.

54
    Nepřesná přihrávka Bolingoli-Mbomba nenašla Kvilitaia.

55
    O dalekonosnou střelu se pokusil Abdullahi, jenže jeho pokus jde trestuhodně vysoko nad.

56
    Domácí mužstvo kombinuje na své polovině hřiště a snaží se vyzrát na hosty, kteří sice nenapadají, ale vystavěli obrannou tvrz na polovině hřiště.

57
    Nepřesnou přihrávkou se prezentoval domácí Westermann na Friesenbichlera.

58
    Rapid Vídeň právě vstřelil branku! PHILLIP SCHOBESBERGER obdržel parádní přihrávku vzduchem do pokutového území od Schauba. Zakončení hlavičkou provedl přesně k pravé tyči, brankář Pentz neměl nárok.
    58. Philipp SCHOBESBERGER - 0:1

59
    Domácí sice odstartovali úvod poločasu lépe, nicméně hosté z první šance se ihned prosazují.

60
    Žlutou kartu dostává Mario Sonnleitner (SK Rapid Vídeň).

61
    Žlutou kartu dostává Raphael Holzhauser (FK Austria Vídeň).

62
    Domácí hráči se nevzdávají a nadále se snaží vstřelit branku.

63
    Lee si počínal nedovoleně a rozhodčí Robert Schörgenhofer správně píská faul.

64
    Střídání v týmu FK Austria Vídeň: ze hřiště odchází Heiko Westermann, přichází Abdul Kadiri Mohammed.

65
    Domácí trenér Fink jednoznačně podporuje útok.

66
    Žlutou kartu dostává Stephan Auer (SK Rapid Vídeň).

67
    Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Giorgi Kvilitaja, přichází Veton Berisha.

68
    Nepřesná kombinace domácích končí u brankáře Strebingera.

69
    Útočným faulem se provinil Auer, který si koleduje o druhou žlutou kartu.

70
    Do zakončení se dostával Friesenbichler, jenže minul.

71
    Austria kombinuje na své polovině hřiště a čeká na chybu Rapidu.

72
    Rohový kop pro domácí celek.

73
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil hostující Galvao.

74
    Žlutou kartu dostává Thomas Murg (SK Rapid Vídeň).

75
    Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Philipp Schobesberger, přichází Joelinton.

76
    Nepřesná kombinace rapidu končí u domácího brankáře Pentze.

77
    Střídání v týmu FK Austria Vídeň: ze hřiště odchází Jinhyun Lee, přichází Christoph Monschein.

78
    Neviditelného Leeho střídá veledůležitý Monschein, který je nejlepším střelcem svého týmu, i když většinou zůstává na lavičce.

79
    Teď se uvedl útočným faulem na brankáře Strebingera.

80
    Oba celky jsou hodně nervózní, hlavně hostující Rapid, kterému se vůbec nedaří.

81
    Červenou kartu dostává Lucas Galvão (SK Rapid Vídeň).

82
    Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Louis Schaub, přichází Maximilian Hofmann.

83
    Po hrůzostrašném faulu Galvaa to budou mít hosté ještě přetěžké.

84
    Holzhauserův pokus jde pouze do shluku těl a hosté odkopávají do bezpečí.

85
    Žlutou kartu dostává Abdul Kadiri Mohammed (FK Austria Vídeň).

86
    Střídání v týmu FK Austria Vídeň: ze hřiště odchází Thomas Salamon, přichází Manprit Sarkaria.

87
    Domácí trenér vrhá všechny své síly do útoku. Uvidíme, zda to bude stačit.

88
    Rapid se opět dokázal ubránit a vykopl míč až k domácímu brankáři.

89

90
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil hostující Sonnleitner.

90+1
    Rozhodčí Robert Schörgenhofer se rozhodl, že nastaví tři minuty nad rámec zákaldní hrací doby.

90+2
    Žlutou kartu dostává Kevin Friesenbichler (FK Austria Vídeň).

90+3

Sledovali jsme Vídeňské derby mezi Austrií a Rapidem, které končí výhrou Rapidu 0:1, když se v 55. minutě dokázal prosadit Schobesberger. Zbytek utkání přinášel spoustu faulů a žlutých karet, dokonce v 81. minutě dostal Galvao kartu červenou. Rapid přeskakuje svého soupeře a je třetí, Austrie klesá na čtvrté místo.

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou. (18:26:58)