Rapid – Admira 1:0 (kon.) | Salzburg – Rheindorf Altach 2:0 (kon.) | Mattersburg – St. Pölten 1:1 (kon.)
Linz – Austria 2:2 (kon.)
SK Rapid Vídeň
1:0 (1:0)
FC Admira Wacker Mödling
Sobota 28.10.2017, 16:00 • Allianz stadion, Vídeň • Rakouská Bundesliga • 13. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (17:55:39)

Máme tady konec. Rapid Vídeň nakonec vyhrála na domácí půdě nad Admirou 3:1.
    V prvním poločase jsme viděli jasnou dominanci Rapidu Vídeň. Už v 10. minutě se v dobré šanci ocitl Schwab, ale brankáře Leitnera nepřekonal. To se povedlo až Louisovi Schaubovi, který v 27. minutě z bezprostřední blízkosti vyslal ránu do brány a poslal Vídeň do vedení. Ve 36. minutě se Kvilitaja ocitl ve stoprocentní tutovce, ale minul pravou tyč. Ve 45. minutě už Rapid málem vedl o dva góly, ale přímý kop Murga trefil pouze břevno.
    Druhý poločas nám toho tolik nenabídl, ale ke konci zápasu jsme nějaké šance jenom přece viděli. V 81. minutě se Joelinton dostal před brankáře, ale zamířil pouze do něj. V 89. minutě mohli hosté srovnat, ale Knasmullner trestuhodně přestřelil z bezprostřední blízkosti. A v nastaveném čase Schaub v obrovské šanci vystřelil těsně vedle levé tyče.

90+4

90+3
    Nyní se mohl řítit sám na bránu domácí hráč, ale zastavil ho ofsajd.

90+2
    Po faulu měli hosté přímý kop, ale s jeho centrem si domácí poradili.
    90+1. Schaub v obrovské šanci vystřelil těsně vedle levé tyče.

90+1
    Schaub se ocitl v obrovské šanci, ale jeho střela těsně minula levou tyč hostující svatyně!

90
    Centr hostů si vzal do rukou Strebinger.
    89. Knasmüllner ve skvělé šanci přestřelil bránu.

89
    Ve skvělé šanci se ocitl Knasmullner, ale po geniální přihrávce do vápna trestuhodně přestřelil bránu!

88
    Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Thomas Murg, přichází Thanos Petsos.

87
    Hosté ale stále drží míč a chtějí vyrovnat stav utkání ke konci zápasu.

86
    Poté šli hosté dopředu, ale s centrem, který letěl do vápna si domácí poradili a odkopli míč.

85
    Obránce hostů skvělým zákrokem zastavil útok Vídně.

84
    Schoberberger neprošel po levé straně a následuje aut pro domácí Rapid Vídeň.

83
    Brankář Strebinger šel pro centr hostů a v klidu ho chytil.
    81. Joelinton nezvýšil vedení domácích.

81
    Joelinton dostal nádhernou přihrávku do vápna, ale sám před brankářem zazmatkoval, uklouzl a poslal střelu pouze do Leitnera!

80
    Nyní vše vyřešil stoper Vídně, který odkopl míč do bezpečí před řítícím se útočníkem Admiry.

79
    Druhý poločas nám opravdu zatím nic moc nenabídl.

78
    Domácí neprošli po levé straně a následuje pouze odkop od brány o který se postará Leitner.

77
    Nyní můžeme vidět v kotli Rapidu Vídeň pyrotechniku v podání světlic, které provází potlesk celého stadionu.

76
    Ovšem po jeho rychlé rozehrávce jsou zpátky u míče domácí.

75
    Centr z pravé strany si chytil Leitner.

74
    Následný centr mířil na hlavu Joelintona, ale byl příliš prudký a nedosáhl na něj. Následuje odkop od hostující brány.

73
    Zwierschitz podkopl Schobesbergra a dostává po právu žlutou kartu.

72
    Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Veton Berisha, přichází Philipp Schobesberger.

71
    Domácí hráč si míč nechtěně předkopl a poté už ho nestihl na hrací ploše. Leitner bude mít odkop od brány.

70
    Po faulu hostů měli domácí přímý kop, ale ten skončil vedle levé tyče Admiry.

70
    Maier zfauloval domácího hráče dost nevybíravým zákrokem a dostává žlutou kartu.

69
    Schwab zajel do protihráče a dostává žlutou kartu.

68
    Zatím co první poločas nám nabídl plno šancí a hlavně skvělou hru na domácí straně, nyní vidíme velmi vyrovnaný zápas a bohužel bez šancí.

67
    Jakolis se hned málem dostal ke střele, ale u míče byl dřív domácí brankář Strebinger.

66
    Střídání v týmu FC Flyeralarm Admira: ze hřiště odchází Sasa Kalajdzic, přichází Martin Jakolis.

65
    Na centr hostů si vyskočil domácí brankář Strebinger a chytl míč do své moci.

64
    Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Giorgi Kvilitaja, přichází Joelinton.

62
    Nepovedenou přihrávku si vzal do rukou Leitner.

61
    Po krátkém přerušení a ošetření domácího hráče, hra pokračuje.

59
    Schaub neprošel na pravé straně vápna přes protihráče a dopředu mohli jít hosté, ovšem zastavil je faul.

58
    Pěknou patičkou posunul míč do vápna jeden hráč z celku Admiry, ale ke střele se hosté nedostali.

57
    Pro příliš dlouhou přihrávku si došel hostující brankář Leitner a chytil jí do své moci.

55
    Domácí Mbombo ztratil míč a Admira bude mít autové vhazování.

54
    Murg se rozhodl vypálit z levé strany, ovšem jeho rána nabrala opačný směr a skončila vedle pravé tyče.

53
    Domácí vybojovali rohový kop, který bude zahrávat Murg.

52
    Střelu Kalajdžiće v klidu chytil domácí brankář Strebinger.

51
    Opět se dopředu řítili domácí, ale nepřesnou přihrávku zachytila hostující obrana.

50
    Schaub šel po pravé straně, ale následně ztratil míč.

49
    Hosté ovládají začátek zápasu, ale po prodloužené hlavičce Admiry si pro míč došel domácí brankář Rapidu Vídeň Strebinger.

48
    V ofsajdovém postavení se ocitl v dobré pozici Kalajdžić.

47
    Grozurek vystřelil z pravé strany vápna, ale jeho střela šla přímo do rukou domácího brankáře Strebingera.

46
    Střídání v týmu FC Flyeralarm Admira: ze hřiště odchází Dominik Starkl, přichází Marcus Maier.

46

Druhý poločas začne přibližně v 17:03.

45+1

45+1
    Dopředu po levé straně šli hosté, ale přes domácí obranu neprošli. Následně byl odpískán ofsajd Rapidu Vídeň.
    45. Murg trefil pouze horní tyč.

45
    Murg z přímého kopu trefil pouze horní tyč Leitnerovy brány!

44
    Strauss zfauloval hráče před svým vápnem a domácí mají přímý kop z velmi slibné pozice.

43
    Tentokrát našel hlavu hráče Admiry, ale jeho hlavička šla přímo doprostřed, kde stál brankář Strebinger.

42
    Hosté mají v pořadí už druhý rohový kop.

41
    Domácí nyní dvakrát po sobě faulovali a u míče je opět Admira.

40
    Do rohového kopu šel i brankář Strebinger a vyboxoval ho.

39
    Nyní ovšem vybojovali rohový kop.

38
    Nyní drží míč hosté, kteří se v prvním poločase nedostali nijak blíž k bráně Strebingera.
    36. Kvilitaja ve stoprocentní tutovce minul bránu.

36
    Schaub krásně posunul míč na Kvilitaiu, ale ten ve stoprocentní tutovce před brankářem zamířil pouze těsně vedle pravé tyče!

34
    Schwab vypálil zpoza vápna, ale jeho střela pouze do brankáře Leitnera, který neměl nejmenší problém jí chytit.

32
    Domácí dál pokračují v tlaku, ale nyní o míč přišli nepřesnou přihrávkou, která skončila u Leitnera.

30
    Berisha vypálil na hranici vápna, ale jeho rána šla vysoko nad bránu Leitnera.

29
    Centr z pravé strany si vzal do rukou Leitner.
    27. Louis SCHAUB - 1:0

27
    Rapid právě vstřelil branku!
    Krásnou přihrávku dostal do vápna Berisha a LOUIS SCHAUB a z bezprostřední blízkosti dostává Rapid Vídeň do vedení 1:0! Asistence: Berisha.

26
    S rohovým kopem si hosté poradili a vyhlavičkovali míč do bezpečí.

25
    Poté ho získali a rychle našli na pravé straně Schauba, ten vybojoval rohový kop.

24
    Domácí ztratili míč na levé straně.

23
    Centr z přímého kopu se moc nepovedl, jelikož se píská ofsajd.

22
    Domácí se dopustili faulu, konkrétně Galvao.

21
    Leitner musel z brány, aby byl u míče dříve než domácí útočník, což se mu povedlo a rychle rozehrál míč.

20
    Domácí dlouho kombinovali až o míč přišli.

18
    Sax zfauloval protihráče Bolingoli-Mbomba a ten je nyní na hřišti ošetřován pomocí doktorů.

16
    Ovšem centr z přímého kopu si v pohodě chytil Leitner.

15
    Strauss poslal k zemi protihráče a domácí mají přímý kop.

14
    Na zemi se po souboji s Wostrym ocitl domácí hráč Schwab.

13
    Nyní to zkusili středem hřiště, ale hosté jim odebrali míč.

12
    Na začátku zápasu jsou o něco lepší domácí, ale prozatím ohrozili bránu pouze jednou.
    10. Schwab nepřekonal brankáře Leitnera.

10
    Schwab se dostal ke střele, ovšem hostující brankář převedl skvělý zákrok.

8
    Po faulu domácí rychle rozehráli.

7
    Míč po nepřesné přihrávce získal Litner, který dalekým výhozem našel na pravé straně svého spoluhráče.

4
    S centrem domácích si poradila hostující obrana a odkopla míč. Následně přišel faul domácího hráče na Saxa.

2
    Na začátku zápasu drželi míč hosté, nyní jsou u něj ovšem domácí.

1

SK Rapid Vídeň: Strebinger – Auer, M. Hofmann, Galvão, Bolingoli-Mbombo – Ljubičić, Schwab (C) – Schaub, Murg, Veton Berisha – Kvilitaja.
    Náhradníci: Knoflach – Joelinton, Keles, Petsos, Schobesberger, Schrammel, Sonnleitner.

FC Flyeralarm Admira: Leitner – Zwierschitz, Wostry, Strauss, Ebner (C) – Sax, Lackner, Knasmüllner, Starkl – Kalajdzic, Grozurek.
    Náhradníci: Kuttin – Holzmann, Botic, Jakolis, Maier, Maranda, P. Posch.

Rozhodčí: Oliver Drachta – Roland Brandner, Stefan Stangl.

FC Flyeralarm Admira:

Admira se v minulé sezóně umístila na šestém místě. Letos se v rakouském poháru nejprve dostala přes Lendorf (3:0), ale poté nestačila na Bad Gleichenberg (1:3). V lize se zatím nachází na pátém místě s osmnácti body. V posledním utkání přivítala doma Salzburg. Už v 7. minutě Salzburg vedl po góle Schlagera, ale odpověď domácích byla rychlá a po 17. minutách už to bylo opět 1:1. Do konce zápasu se stav nezměnil a utkání skončilo remízou. Nejlepším střelcem je s osmi góly Christoph Knasmullner. Hlavním trenérem je Ernst Baumeister.

SK Rapid Vídeň:

Rapid Vídeň se v minulé sezóně umístila na pátém místě. V rakouském poháru prohrála ve finále se Salzburgem 1:2. Letos v rakouském poháru postoupila přes Schwaz (2:0), ASK Elektra (4:0) a naposled porazila Austrii Vídeň 2:1. V lize se prozatím nachází na třetím místě s dvaadvaceti body. V posledním ligovém utkání zavítali na půdu Austrii Vídeň, kde za tři dny hrála i rakouský pohár. V tomto utkání padl pouze jeden gól a to když se v 55. minutě trefil Rapidský Schobesberger. V 80. minutě dostal červenou kartu Galvao a hosté šli do oslabení, ovšem výsledek se už nezměnil a Rapid Vídeň si odvezla tři body. Nejlepším střelcem je se čtyřmi góly Stefan Schwab. Hlavním trenérem je Goran Djuricin.

Ve 13. kole rakouské Tipico Bundesligy se proti sobě utkají týmy SK Rapid Vídeň a FC Flyeralarm Admira. Letos se už spolu tyto mužstva jednou utkala a to ve 4. kole na půdě Admiry. Už v 1. minutě Admira vedla po gólu Jakolise. V 63. a 65. minutě přidal další dva góly domácí Starkl. V 78. minutě snížil stav Rapidský Joelinton a v 90+2 dostal červenou kartu Murg. Admira tedy vyhrála 3:1. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Oliver Drachta, jeho asistenti budou Roland Brandner a Stefan Stangl. Hrát se na Allianz stadionu ve Vídni. Tento stánek nabídne kapacitu pro 28 000 diváků.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.