Bohemians – Pardubice 3:8 (kon.) | Chodov – Vítkovice 6:4 (kon.) | Sparta – Střešovice 6:4 (kon.)
FbŠ Bohemians
3:8 (1:1, 0:3, 2:4)
Sokoli Pardubice
Neděle 29.10.2017, 17:00 • Sportovní hala Děkanka • Livesport Superliga • 10. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

V rámci desátého kola Tipsport Superligy se proti sobě utkají týmy FbŠ Bohemians a Sokol Pardubice.

Po nekompletním desátém kole patří Bohemce šestá příčka se šestnácti body. Útok Pražanů je čtvrtý nejlepší, když dokázali nastřílet 55 branek, zatímco jich inkasovali 49. V přesilovkách se Bohemians tolik nedaří. Využili zatím 34,48%, což je čtvrté nejnižší číslo. V oslabení patří k průměru soutěže.

V posledním utkání Bohemka padla v Otrokovicích 4:6.

Nejproduktivnějším hráčem je David Šimek s 21 body (14+7), což ho řadí na čtvrté místo v celé soutěži. Hned za ním je Jakub Šárka, který má pouze o asistenci méně.

Sokol Pardubice

Pardubice mají stejně bodů, jako jejich pražský protivník, ale v tabulce jsou před nimi díky lepšímu skóre – 47:41. Východočeši mají čtvrtou nejlepší obranu. Přesilovky mají čtvrté nejlepší s úspěšností 52,63%.

Pardubice ve svém posledním zápase zdolaly na své palubovce jiný pražský celek – Spartu. A to poměrem 4:3 v prodloužení.

Nejvíce bodujícím hráčem je až 24. Michal Janeček s třinácti body (9+4).

FbŠ Bohemians: Kotouček (Kratěk) – Zezulka, Krebner, Cabejšek, Šefčík, Čihák, Krbec – Šebek, Dobisík, Šimek – Miščík, Prášek, Kieler – Mandík, Höffer, Kindl – Palatínus, Růžek, Šárka.

Sokol Pardubice: Levinský (Musil) – Oubrecht, Kunt, J. Jedlička, Brychta, Škeřík, Ďopan, Bílý – Petr, Janeček, Kourek – Teichman, Dlesk, Gregor – O. Pakosta, P. Pakosta, P. Němeček – Krigovský, Formánek.

Rozhodčí: Furmánek, Šolc.

00:01

00:20
    Úvodní buly vyhráli hosté a v klidu kombinují.

00:41
    K balonku už se dostala také Bohemka, konkrétně střelec Šárka, ale místo střely volil přihrávku, která nebyla přesná.

01:24
    Oba týmy hrají ve velkém tempu. Všechny útoky zatím končí na středu hřiště.

02:26
    Opět na balonku Pardubičtí, ale nedaří se jim projít přes obranu Pražanů.

03:16
    Bohemka měla příležitost dobré standardní situace, ale absolutně se jí nepovedla rozehrávka a Pardubice mohly jít do brejku dvou na jednoho. Bez úspěchu.

04:04
    Zatím se hraje velmi důrazně a je to boj spíše o střed hřiště.

04:29
    Vyloučení v týmu FbŠ Bohemians (Pavel Čihák – 2 minuty, zdržování hry).

04:50
    Vyloučení v týmu Sokol Pardubice (Michal Janeček – 2 minuty, Sekání).

05:02
    Při hře čtyř proti čtyřem se k zajímavé střelecké pozici propracoval hostující Teichman, ale minul zařízení.

05:58
    Pěkná kombinace klokanů, která však k brance nevedla a vše vyřešil pardubický gólman.

06:29
    Bohemka v plném počtu.

06:50
    Už také Pardubice jsou v pěti.

07:20
    Útočný faul Bohemky. Východočeši se vrací k balonku.

08:20
    Hosté stále drží balonek a nepouští Bohemku zatím k ničemu vážnějšímu.

09:09
    Vyloučení v týmu Sokol Pardubice (JIří Jedlička – 2 minuty, Hrubost).

09:47
    Bohemka teď kombinuje na pardubické obranné polovině. Jenže Höfferova a ani Šimkova střela nebyla gólová.

11:09

11:24
    Bohemians právě vstřelili branku!
    Gólman domácích perfektně využil špatného střídání Pardubic a našel dlouhým výhozem PATRIKA KIELERA. Ten od pravého mantinelu krásnou střelou překonal Levinského.
    Asistence: Kotouček.
    11:24 Patrik KIELER - 1:0

13:11
    Pardubice se snaží dostat na polovinu Bohemians a vyrovnat. Domácí brání velmi pozorně.

14:03
    Teichman se řítil z pravé strany na Kotoučka, ale druhý jmenovaný předvedl výborný zákrok.

15:20
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Bohemka je po své další ztrátě na středu potrestána. Formánek poté našel před brankou JANA KOURKA, jenž důrazem dostal balonek až za Kotoučka.
    Asistence: Formánek.
    15:20 Jan KOUREK - 1:1

16:15
    Teichman je dnes hodně aktivní a krásným pasem našel jednoho ze svých spoluhráčů.Ten však ztroskotal na Kotoučkovi.

17:11
    Pardubické florbalisty gól evidentně nakopl a přehrávají svého soupeře.

18:08
    Dlesk šel se svým spoluhráčem dva na jednoho. Tomáš Dlesk to však vzal na sebe, ale Kotouček předvedl další výborný zákrok.

19:09
    Bílý teď odhodil Růžka na hostující střídačku. Odpískán pouze faul, bez vyloučení.

20:00

V první třetině jsme viděli bojovný florbal z obou stran. Spousta soubojů a zatím pouze dvě branky. Bohemka se dostala do vedení po špatném střídání Pardubic, ale hosté dokázali vyrovnat po výborném forčekingu. Vyrovnaný stav je tak zasloužený a uvidíme, co nám přinese druhá třetina.

20:01

20:45
    Druhá část začala podobně jako ta předchozí. Pardubice vyhrály buly a drží balonek.

21:30
    Bílý prověřil Kotoučka bekhendem, ale domácí gólman byl pozorný.

21:41
    Další Kotoučkův zákrok. Tentokrát vytěsnil rukou střelu jednoho z hostujících hráčů.

22:00
    Tentokrát šance na druhé straně. Höffer ale nechal vyniknout levou nohu Levinského.

23:11
    Obrovskou chybu teď udělali Východočeši a do stoprocentní šance se dostal Šárka. V zakončení však totálně selhal.

24:18
    Několik minut teď byli hráči z hlavního města horším týmem, ale nyní začínají přebírat otěže.

24:23
    Vyloučení v týmu Sokol Pardubice (Karel Brychta – 2 minuty, Bránění ve hře).

24:56
    Šimek vypálil v přesilové hře. Levinský v pohodě kontroluje.

25:35
    Janeček měl teď šanci ve vlastním oslabení, když ho po chybě domácích našel jeden z jeho spoluhráčů. Zakončení se mu ale nepovedlo ideálně a tváří v tvář Kotoučkovi zklamal.

26:22
    Höffer zamířil do masky Levinského.

26:23
    Pardubice v plném počtu.

26:30
    Vyloučení v týmu Sokol Pardubice (Jan Bílý – 2 minuty, Sekání).

27:09
    Oslabení zatím hrají hosté výborně a mají balonek na svých čepelích.

28:30
    Pardubice opět v plném počtu.

29:12
    Cabejšek od levého mantinelu prověřil Levinského, ten bez problémů chytá.

29:46
    Janečkova tvrdá střela skončila na těle Šimka.

29:50
    Hosté znovu ve vedení! Po rozehrávce z rohu se dostal balonek za branku na JANA KOURKA, který kolem tyče překonal Kotoučka.
    Asistence: Němeček.
    29:50 Jan KOUREK - 1:2

32:32
    Východočeši se nikam neženou a v poklidu rozehrávají z vlastní poloviny.

33:03
    Krásná individuální akce IVA TEICHMANA, který se vytočil od pravého mantinelu a přesnou střelou k tyči propálil Kotoučka.
    Asistence: Oubrecht.
    33:03 Ivo TEICHMAN - 1:3

33:53
    Bohemka se snaží o rychlou korekci výsledku, leč zatím bez úspěchu. Pardubičtí brání zatím na výbornou.

34:28
    Klokani ale přidali na obrátkách a hosté se brání hlavně za pomoci faulů.

35:32
    Trestné střílení pro Pardubice!

35:32
    Marek Ďopan udělal vše dobře, ale při zakončení trefil pouze tyč!

35:32
    Vyloučení v týmu FbŠ Bohemians (Matyáš Krebner – 2 minuty, Hrubost).

35:48
    První využitá přesilovka v dnešním utkání. Odpovědnost na sebe vzal PŘEMEK PAKOSTA a propálil vše, co mu stálo v cestě.
    Asistence: Ďopan.
    35:48 Přemek PAKOSTA - 1:4

38:24
    Pardubice jsou stále aktivnější a Bohemka se nemůže dostat k blízkosti Levinského.

39:13
    Až teď po delší době Pražané na polovině soupeře. Před Levinským vznikla trma vrma, ale ten vše vyřešil nestandardním zákrokem.

39:43
    Levinský opět v akci po Krebnerově střele ze standardní situace.

40:00

Ve druhé části jsme viděli tři branky a všechny tři padly do sítě domácích Bohemians. Pardubice byly lepším týmem a zcela zaslouženě tak vedou. Domácí florbalisté nevyužili dvě přesilové hry a zákonitě tak přišel trest. Uvidíme, co známý bouřlivák a trenér domácích Michal Jedlička vymyslí do poslední dvacetiminutovky.

40:01

40:35
    O první hrozbu v poslední třetině se postarala Bohemka.

41:22
    Domácí se snaží o zdramatizování zápasu, jenže vše končí buď na pozorné obraně, nebo na Levinském.

42:38
    Šárkova střela skončila na bloku hostujícího obránce.

44:03
    Tlak Boheminas malinko ustal a hraje se na jejich obranné polovině.

45:38
    Miščíkův pokus letěl mimo tři tyče.

46:28
    Po špatně rozehrané standardní situaci přidávají Pardubice pátou branku. Janeček poté od pravého mantinelu našel na středu PŘEMKA PAKOSTU, který krásnou technickou střelou bekhendem propálil Kotoučka.
    Asistence: Janeček.
    46:28 Přemek PAKOSTA - 1:5

47:12
    Šárka teď vymotal dva své soupeře, jenže další už byl nad jeho síly a domácí musí začínat opět v obranné polovině.

47:48
    Trestné střílení pro Bohemians!

47:48
    Šárka šel do bekhendového blafáku, ale Levinský dnes chytá spektakulárně a podržel svůj tým!

47:48
    Vyloučení v týmu Sokol Pardubice (Marek Ďopan – 2 minuty, Držení).

47:51
    Bohemians jdou do šesti!

48:26
    JAN BÍLÝ vyhazuje při oslabení přes celé hřiště a trefuje se do prázdné branky.
    Bez asistence.
    48:26 Jan BÍLÝ - 1:6

49:16
    Krásná přesilovková akce domácích. Balonek se dostal před branku na Zezulku, který ještě našel u tyče lépe postaveného JAKUBA ŠÁRKU a ten snižuje na rozdíl čtyř branek.
    Asistence: Zezulka.
    49:16 Jakub ŠÁRKA - 2:6

50:06
    A začíná se nám tu rýsovat drama. Jeden z hostujících beků byl pod tlakem a nalil přesně na hůl JAKUBU ŠÁRKOVI. Ten ze středu hřiště neměl problém překonat Levinského.

52:29
    Vyloučení v týmu FbŠ Bohemians (Matyáš Krebner – 2 minuty, Špatné střídání).

52:56
    Další využitá pardubická přesilovka! Teichmanova střela se odrazila od tyče přímo na hůl JANA KOURKA, který neměl problém uklidit balonek do prázdné branky a kompletuje tak hattrick.
    Asistence: Teichman.
    52:56 Jan KOUREK - 3:7

52:56
    Střídání v týmu FbŠ Bohemians: ze hřiště odchází Michal Kotouček, přichází Ondřej Kratěk.

53:35
    Krigovský byl prvním hráčem, který vyzkoušel pozornost nového gólmana v brance Bohemians.

54:25
    Pražané se nevzdávají a opět jdou do šesti.

56:08
    Domácím čas ale rychle utíká a nemůžou se dostat k výraznějšímu tlaku.

56:36
    Šimek příklepem z poloviny hřiště vypálil na Levinského, ten však vyráží míček do bezpečí.

58:11
    A další gól do prázdné branky. IVO TEICHMAN prošel kolem pravého mantinelu, udělal kličku na střed a v klidu poslal balonek do odkryté klece.
    58:11 Ivo TEICHMAN - 3:8

59:44
    Zápas už se dohrává v poklidném tempu.

Viděli jsme krásné a bojovné utkání, ve kterém zvítězil tým Pardubic, který nebyl favoritem. O osudu zápasu rozhodla především druhá třetina, kterou hosté vyhráli 3:0. Ve třetí třetině sice byli domácí aktivnější, ale přes obranu Pardubic se těžko prosazovali. Východočeši nakonec vítězí zaslouženě 8:3 a odskakují Bohemians právě o dnešní tři body.

To je ode mě vše a u dalšího onlajn přenosu na počtenou. (19:13:13)

Aleš Skok

Branky a nahrávky: 12. Kieler (Kotouček), 50. Šárka (Zezulka), 51. Šárka – 16. Kourek (Formánek), 30. Kourek (P. Němeček), 34. Teichman (Oubrecht), 36. P. Pakosta (Ďopan), 47. P. Pakosta (Janeček), 49. Bílý, 53. Kourek (Teichman), 59. Teichman (Oubrecht)

FbŠ Bohemians: Kratěk (Kotouček) – Zezulka, Krebner, Cabejšek, Šefčík, Čihák, Krbec – Šebek, Dobisík, Šimek – Miščík, Prášek, Kieler – Mandík, Höffer, Kindl – Palatínus, Růžek, Šárka.
    Sokoli Pardubice: Levinský (Musil) – Oubrecht, Kunt, J. Jedlička, Brychta, Škeřík, Ďopan, Bílý – Petr, Janeček, Kourek – Teichman, Dlesk, Gregor – O. Pakosta, P. Pakosta, P. Němeček – Krigovský, Formánek.

Rozhodčí: Furmánek, Šolc