Kladno – Olomouc 4:6 (kon.) | HC Litvínov – Vítkovice 4:3 (po pr.) | Chomutov – Třinec 2:1 (po pr.)
Sparta – Liberec 5:2 (kon.) | Pardubice – Mountfield HK 4:3 (po pr.) | K. Vary – Zlín 3:6 (kon.)
Slavia – Mladá Boleslav 5:4 (po pr.)
HC Sparta Praha
5:2 (1:0, 0:1, 4:1)
Bílí Tygři Liberec
Čtvrtek 02.11.2017, 17:30 • Malá hala, Praha-Holešovice • DHL Extraliga juniorů • 15. kolo

59:45
    Sparta právě vstřelila branku!
    Holešovičtí pojišťují své dnešní vítězství dalším zásahem do prázdné klece, z vlastního pásma přesně mířil opět TOMÁŠ PŠENIČKA. Bez asistence.

59:10
    Dovolím si říct, že je rozhodnuto! Pražané rychle rozbili atak soupeře, zmocnili se kotouče a vyjeli k modré čáře, odkud jej do prázdné branky hostů dostal TOMÁŠ PŠENIČKA. Liberec si následně bere oddechový čas. Asistence: Filip Eliáš.

59:03
    Je to tak, Polášek míří na střídačku!

51:12
    Liberec právě vstřelil branku!
    S góly se ve třetí třetině roztrhl pytel, tentokrát rozvlnil kus pryže síť brány pražské Sparty! Z bezprostřední blízkosti brankoviště se prosadil DAVID AUBRECHT. Asistence: Tomáš Nezbeda.

50:03
    Situace se pro Bílé Tygry hodně komplikuje, domácí odstakují do dvoubrankového trháku! Výborně chytající Roland Polášek sice vyzrál na první střelu TOMÁŠE JANDUSE, na jeho dorážku už ale byl krátký. Asistence: Tomáš Pšenička.

45:25
    Sparťané se prosazují a pět minut po startu třetí části tak odskakují do vedení! Úspěšným střelcem pravděpodobně nejdůležitějšího gólu dnešního utkání je TOMÁŠ JANDUS. Asistence: Tomáš Schwamberger.

42:37
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jiří Benák – 2 min., držení protihráče).

41:16
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Martin Dubský – 2 min., sekání).

35:48
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Jan Hanuš – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

24:08
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Lukáš Beran – 2 min., podražení).

21:23
    A je vyrovnáno, Bílý Tygři se prosazují jen minutu po startu prostřední části! Wiencek našel před brankou volného MICHALA JUŠČÁKA, který zakončením z první uklidil kotouč za bezmocného strážce domácí svatyně. Asistence: Petr Wiencek, Tomáš Nezbeda.

09:55
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Vítek Turský – 2 min., hákování).

08:10
    Defenzíva Sparty teď úplně zapomněla na Alberta Janeleho, jehož prudkou dělovku z první vykryl Wolf hrudníkem. Mladý gólman následně přerušuje hru.

02:34
    Domácím se daří první větší šanci zápasu přetavit v branku a ve třetí minutě tak jdou do vedení! Polášek si nyní nezvládl poradit s krásnou střelou FERENCE SIMOTICSE. Asistence: Tomáš Nacházel.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 3. Simotics (Nacházel), 46. Jandus (Schwamberger), 51. Jandus (Pšenička), 60. Pšenička (Eliáš), 60. Pšenička – 22. Juščák (Wiencek, Nezbeda), 52. Aubrecht (Nezbeda)

HC Sparta Praha: Wolf (Hofmann) – Simotics, Mrkvička, Janda, Eliáš, Hanuš, Karoch – Arnošt, Jandus T., Schwamberger, Nacházel, Fabiánek, Bílek, Larsen, Pejchal, Chlouba, Kropáček, Pšenička, Dubský.
    Bílí Tygři Liberec: Polášek (Zajíček) – Mirochnikov, Aubrecht, Krejsa, Turský, Benák, Korecký, Starosta – Janele, Holenda, Šír, Průžek, Vlach, Juščák, Beran, Wiencek, Nezbeda, Burda, Kotyza, Bouřil.

Rozhodčí: Pilný – Frodl, Klouček