Finsko
5:3 (2:2, 1:0, 2:1)
Česko
Čtvrtek 02.11.2017, 20:00Euro Floorball Tour (muži)

Z mé strany je to pro tento zápas už všechno. Příjemný zbytek večera. (22:03:07)

Od začátku se hrál hodně vyrovnaný zápas. Finsko sice rychle odskočilo do vedení 2:0, Češi ale zvládli ještě v první třetině vyrovnat. Ve druhé třetině se Finové znovu dostali do vedení, ale i tentokrát Češi dokázali zareagovat a ve třetí části zápasu opět srovnali. Závěr utkání ovšem měli lepší Finové a dvěma góly v 46. a 50. minutě zápas definitivně rozhodli.

Nejlepším hráčem českého týmu byl vyhlášen Tom Ondrušek, za Finsko je to střelec dvou branek Jami Manninen.

59:43
    Finsko vyhodili míček daleko od své brány, českou prázdnou branku ale netrefilo.

59:22
    Kaltainen znovu svůj tým skvělým zákrokem podržel. Hlavní strůjce dnešní výhry Finska, pokud se už Čechům nepovede zázračně vyrovnat.

58:47
    I když jsou už Finové kompletní pokračují Češi v šesti a bez brankáře.

58:04
    Češi to zkoušejí bez brankáře a v šesti, ale ani tato vylepšená přesilovka jim nic nepřináší.

57:20
    Všechny české pokusy se v posledních minutách zastavují o finskou zeď jménem Joonas Kaltainen.

56:07
    Vyloučení v týmu Finsko (Astala – 2 minuty, Blokování soupeřovy hole).

56:07
    Jendrišák si míček přehodil rychle do forhendu, ale Kaltainena nepřekonal.

56:07
    Češi mají možnost trestného střílení!

55:17
    Čas už se pro českou florbalovou reprezentaci krátí. A momentálně jsou to bohužel Finové, kteří mají míček v moci a vymýšlejí útočnou akci.

53:58
    Benešovi se málem podařilo vystihnout finskou rozehrávku. Finové na poslední chvíli situaci zachránili a Beneše k zakončení nepustili.

52:56
    Martin Pražan byl na konci rychlého protiútoku Čechů. Překonat Kaltainena ve Finské brance ale nedokázal.

52:22
    Lukáš Veltšmíd naznačil střelu z velké vzdálenosti, ale nakonec ještě přihrál spoluhráči. Ten se ale už ke střele nedostal a přišel o míček.

50:50
    Česká střela od pravého mantinelu byla nepřesná, míček tak budou mít Finové.
    49:40 JOHANSSON - 5:3

49:40
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Situace už je opravdu vážná, Finsko odskakuje do vedení 5:3 SAMI JOHANSSON dostal přihrávku na pravou stranu a Bindera rychlou střelou z první propálil.

Týna Zíková

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 7. Pylsy (Junkkarinen), 9. Manninen (Astala), 34. Manninen (Pylsy), 46. Veikkola, 50. Johansson – 18. Tomašík, 20. Sýkora, 46. Šimek

Finsko: Kaltainen (Kosonen) – Astala, Hakonen, Kivilehto, Meyer, Kainulainen R., Lamminen, Pylsy, Salo, Väänänen, Kukkola, Veikkola, Junkkarinen, Kohonen, Stenfors, Kainulainen V., Oksanen, Leikkanen, Johansson, Manninen, Kailiala
    Česko: Binder (Souček) – Meliš, Šebek, Hájek, Tomašík, Natov, Langer, Krbec, Suchánek, Hubálek, Beneš, Delong, Mikeš, Šimek, Pražan, Veltšmíd, Němeček, Ondrušek, Sýkora, Vítovec, Jendrišák